Jump to content

ΑΕΚ Χάντμπολ 2021-22


George_D
 Share

Recommended Posts

7 minutes ago, APOSPERITIS_21 said:
On 4/30/2022 at 11:38 PM, 1989 generation said:

Χθες ανέφερα κάτι για τα Βριλήσσια παλιότερα, και πως πρέπει να πάμε σήμερα με χαμηλά το κεφάλι και σοβαρά. Δεν το είπα τυχαία....Πριν λίγο καιρό, όταν ήρθε η Πυλαία να παίξει στο Κασιμάτης, σε κάποιο πηγαδάκι ένας άνθρωπός της έλεγε πως στοχεύουν στο κύπελλο και προτιμούν ΑΕΚ στον τελικό επειδή θεωρούν πως αν περάσει το γάβρο θα το ρίξει στα πανηγύρια, θα τους υποτιμήσει και δε θα πολυασχοληθεί με το κυπελλάκι. Να πω πολλά μπράβο στο μάγκα, αν μας διαβάσει ποτέ, αφού έκανε μια πλήρη ακτινογραφία της φετινής ΑΕΚ, αν και δεν πίστευα ότι μπορεί να είναι τόσο μαλάκες οι παίκτες μας για να τον διακαιώσουν. Μια ομάδα χωρίς ιδιαίτερο πάθος, με κακές σχέσεις μεταξύ παικτών και προπονητή, που επιλέγει κάποια παιχνίδια να πάιξει και σε κάποια είναι υπεράνω. Το σημερινό είναι τεράστια αποτυχία. Το να έχανε την κούπα ο Μπακαούκας και ο Τσαούσης, που ήταν ερασιτέχνες τα παιδιά, οκ, μπρούσε να γίνει γιατί ξέραμε ότι τα δίνουν όλα όπως και να έχει. Αλλά από αυτούς που παίρνουν όσα παίρνουν συνολικά οι παίκτες όλων των άλλων ομάδων, και μπορεί και παραπάνω, ε δε μπορεί να δικαιολογηθεί. Χάσανε από ερασιτέχνες και φοιτητές, από ομάδα από χομπίστες δηλαδή...Ο Δημητρούλιας είναι ο πρώτος υπεύθυνος, αυτός που φέτος τα έχει κάνει παντού πουτάνα. Τελευταίο του κατόρθωμα η αποπομπή Αλβανού από τον πάγκο....Και φυσικά και οι ακριβοπληρωμένοι παίκτες, χωρίς καμία εξαίρεση. Δε θα πω άλλα, γιατί υπάρχει το πρωτάθλημα. Καλά θα κάνουν να το πάρουν και μετά να αναχωρήσουν όσοι δε θέλουν, ούτως ή άλλως φέτος απέτυχαν οικτρά.

Προσυπογράφω

Link to comment
Share on other sites

Παντως το ΠΣΚ δεν ξεκινησε καλα Και ολοι ξερουμε πως παει αυτο .

Και με εκνευριζει η γλωσσα που βγαζουμε χωρις ακομα να εχουμε τιποτα στα χερια μας

Μια αλλαζονεια με πρωτοστατες την Ψωρα

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Araujo21 said:

Παντως το ΠΣΚ δεν ξεκινησε καλα Και ολοι ξερουμε πως παει αυτο .

Και με εκνευριζει η γλωσσα που βγαζουμε χωρις ακομα να εχουμε τιποτα στα χερια μας

Μια αλλαζονεια με πρωτοστατες την Ψωρα

Είπαμε ρε, ο Μποκολης του ελληνικού αθλητισμού.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Εμένα αυτό που με πειράζει περισσότερο, γιατί τίποτα δεν κρίθηκε απόψε, είναι ότι αυτή η ομάδα που φέτος διαφημίστηκε υπερβολικά, σε καμία στιγμή στη σεζόν δε δικαιολόγησε την προβολή της.

Και το ακόμα χειρότερο είναι, ότι και στον οργανισμό και ακόμα περισσότερο από το τμήμα, δεν έγινε μια προσπάθεια να πέσουν οι τόνοι με αποτέλεσμα οι σφαλιάρες να κάνουν και εκο.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Ραγδαίες εξελίξεις στην ΑΕΚ καθώς μετά το τέλος του αγώνα, ο διοικητικός ηγέτης της ομάδας, Σταμάτης Παπασταμάτης μπήκε στα αποδυτήρια και ανακοίνωσε την λύση της συνεργασίας με τον Δημήτρη Δημητρούλια.

Link to comment
Share on other sites

Γενικά εν βρασμώ αποφάσεις καλό είναι να μη λαμβάνονται. Ξαφνικά γίναμε μπουρδελο 

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω ιδέα αλλά δεν μου φαίνεται και πολύ ψύχραιμη απόφαση 

Link to comment
Share on other sites

Το περίεργο δεν είναι ότι χάσαμε. Το περίεργο ήταν ότι τόσα χρόνια αυτό το τμήμα πήγαινε ανάποδα από την πορεία της ΑΕΚ στα υπόλοιπα τμήματα.

 

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, nikos said:

Δεν έχω ιδέα αλλά δεν μου φαίνεται και πολύ ψύχραιμη απόφαση 

Αν κρίνω από αυτά που γράφουν τα παιδιά που γνωρίζουν πρόσωπα και καταστάσεις, μόνο με ηλεκτροσόκ ίσως σωθεί η χρονιά.

  • Δικεφαλάκι 5
Link to comment
Share on other sites

Αν ισχυουν αυτα που λεει ο 1989 που φαινεται πως το κατεχει καλα κανουν. 

Λογικα αλβανος νεος κοουτς

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον δείχνει ο προπονητής να ήταν μέρος του προβλήματος, αν όχι το πρόβλημα, χωρίς φυσικά να ξέρουμε λεπτομέρειες. Τουλάχιστον ο πρόεδρος της ομάδας δεν αποδέχεται μοιρολατρικά την κατάσταση.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν είναι σωστή κίνηση.

Μου φαίνεται βεβιασμένη μιας και δεν γίνεται ξαφνικά μετά από τόσες επιτυχίες όλα αυτά τα χρόνια να ευθύνεται μόνο ο προπονητής και να τελειώνει μέσα σε μια νύχτα.

Περίεργα πράγματα.

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Navas said:

Δεν ξέρω αν είναι σωστή κίνηση.

Μου φαίνεται βεβιασμένη μιας και δεν γίνεται ξαφνικά μετά από τόσες επιτυχίες όλα αυτά τα χρόνια να ευθύνεται μόνο ο προπονητής και να τελειώνει μέσα σε μια νύχτα.

Περίεργα πράγματα.

Περιεργη φαινεται η ομαδα οποτε λογικη ειναι ως κινηαη

Link to comment
Share on other sites

Ένα τμήμα έχει νοοτροπία νικητή και πρέπει να το βάλουμε σε άλλη ρότα κι αυτό.

Ναι ρε όταν χάνει η ΑΕΚ θα διώχνει τον προπονητή. Καλά κάνει.

Όχι θα κάτσουμε να χάνουμε από Πυλαία και Ολυμπιακό και δεν θα γίνεται τίποτα όπως στην μπάλα.

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

Έχασες το κύπελλο , πας να χαιρετήσεις και το πρωτάθλημα, προφανώς και φταίει ο προπονητής.

 

Link to comment
Share on other sites

Όλοι ξέρουμε τι σημαίνει για ένα τμήμα μας  όταν διώχνεται ο προπονητης με αυτό τον τρόπο 

Link to comment
Share on other sites

Απ ότι ακούγεται έχει γίνει της …μίζας το κάγκελο στην ομάδα …
ειδικά τον τελευταίο καιρό ξεπεράστηκε κάθε όριο. Άντε να δούμε μήπως αλλάξει κάτι με Αλβανό …

Link to comment
Share on other sites

Σας είχα γράψει πέρσι όταν ακόμα απολάμβανε τις δάφνες του ο πρωταθλητής Δημητρούλιας ότι μου ήταν αντιπαθής. Μας είχε αποκαλέσει ΑΕΚάκι όταν ήμουν στο χάντμπολ και εκείνος προπονητής του Διομήδη. Ήταν ερειστικος, προκλητικός και γαύρος.

Τώρα η κατάσταση είχε φθάσει στο απροχώρητο οπότε ήταν μονόδρομος η απόλυση του μήπως κ σώσουμε τη μια κούπα έστω. Ο γυμναστής Καρασαββίδης τον έκανε μια χαψιά τον επαγγελματία προπονητή Δημητρούλια.

Λυπάμαι τρομερά για τον υπέροχο κόσμο μας,ποια άλλη ομάδα θα γέμιζε το κλειστό στη Χαλκίδα σε αγώνα χάντμπολ;Καμία.

Ένα πρωτάθλημα έμεινε για ΟΛΗ την ΑΕΚ μας και πάμε και αυτό να το χαρίσουμε στους γαύρους.

Θα το γυρίσουμε.Το πιστεύω.

Είμαστε κατά πολύ ανώτεροι.

 

  • Δικεφαλάκι 14
Link to comment
Share on other sites

Μόλις γύρισα από Χαλκίδα. Τσίτα τα νεύρα, αν και το περίμενα κάπου μέσα μου...Ορθότατη η απόφαση να πάρει πούλο ο Δημητρούλιας, ελπίζω να γυρίσει με ταξί Αθήνα, όχι με το πούλμαν της αποστολής.... Φέτος τα ξέσκισε όλα. Καλά τα όσα πέτυχε, αλλά έχει την ομάδα με το μεγαλύτερο με διαφορά budget από τους υπόλοιπους. Η φετινή πορεία είναι τραγική. Προφανώς βέβαια, δεν φταίει μόνο αυτός. Φταίνε και οι παίκτες. Δε μπορεί παλικάρια μου να χάνετε από την Πυλαία, όσο τρόμπας και να είναι ο προπονητής. Ούτε απόψε κάποιοι να είστε τουρίστες, άνευροι και άψυχοι. Με κάτι πρώην δικούς μας που περισσεύανε παίζατε, άντε ξυπνάτε επιτέλους. Ελπίζω να αναλάβει ο Αλέξης ο Αλβανός, είναι η κατάλληλη λύση αυτή τη στιγμή. Άλλωστε, όλα αυτά τα χρόνια, όλα τα συστήματα της ομάδας, ειδικά στην επίθεση, αυτός τα έβγαζε....Επίσης, τεράστιες οι ευθύνες της διοίκησης, και κυρίως των γύρω από τον Παπασταμάτη. Που είπαν να κάνουν και fair play στον Κουντούρη. Πήραν απόψε μια πρώτη γεύση, τη Δευτέρα θα έχει πιο γερό Καμινιώτικο fair play...Για τον κόσμο κάτι. Σταματήστε επιτέλους αυτή τη μαλακία να χειροκροτάτε μετά από κάθε ήττα. Δεν είναι όλες οι ήττες για χειροκρότημα. Είμαστε το αδιαφιλονίκητο φαβορί και χάσαμε άνετα, χωρίς να προηγηθούμε ούτε για ένα δευτερόλεπτο. Τί χειροκροτάτε ακριβώς? Δεν είμαστε Απόλλωνας, έλεος κάπου...

  • Δικεφαλάκι 15
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, 1989 generation said:

Μόλις γύρισα από Χαλκίδα. Τσίτα τα νεύρα, αν και το περίμενα κάπου μέσα μου...Ορθότατη η απόφαση να πάρει πούλο ο Δημητρούλιας, ελπίζω να γυρίσει με ταξί Αθήνα, όχι με το πούλμαν της αποστολής.... Φέτος τα ξέσκισε όλα. Καλά τα όσα πέτυχε, αλλά έχει την ομάδα με το μεγαλύτερο με διαφορά budget από τους υπόλοιπους. Η φετινή πορεία είναι τραγική. Προφανώς βέβαια, δεν φταίει μόνο αυτός. Φταίνε και οι παίκτες. Δε μπορεί παλικάρια μου να χάνετε από την Πυλαία, όσο τρόμπας και να είναι ο προπονητής. Ούτε απόψε κάποιοι να είστε τουρίστες, άνευροι και άψυχοι. Με κάτι πρώην δικούς μας που περισσεύανε παίζατε, άντε ξυπνάτε επιτέλους. Ελπίζω να αναλάβει ο Αλέξης ο Αλβανός, είναι η κατάλληλη λύση αυτή τη στιγμή. Άλλωστε, όλα αυτά τα χρόνια, όλα τα συστήματα της ομάδας, ειδικά στην επίθεση, αυτός τα έβγαζε....Επίσης, τεράστιες οι ευθύνες της διοίκησης, και κυρίως των γύρω από τον Παπασταμάτη. Που είπαν να κάνουν και fair play στον Κουντούρη. Πήραν απόψε μια πρώτη γεύση, τη Δευτέρα θα έχει πιο γερό Καμινιώτικο fair play...Για τον κόσμο κάτι. Σταματήστε επιτέλους αυτή τη μαλακία να χειροκροτάτε μετά από κάθε ήττα. Δεν είναι όλες οι ήττες για χειροκρότημα. Είμαστε το αδιαφιλονίκητο φαβορί και χάσαμε άνετα, χωρίς να προηγηθούμε ούτε για ένα δευτερόλεπτο. Τί χειροκροτάτε ακριβώς? Δεν είμαστε Απόλλωνας, έλεος κάπου...

Για όλα τα άλλα δεν ξέρω, δεν έχω άποψη αλλά ΜΕΓΑΛΟ LIKE για αυτό το τελευταίο

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, MITSAKLAS said:

Υ.Γ. Ένα πουλάκι μου σφύριξε ότι Δημητρουλιας και παίκτες έχουν σκοτωθεί.

Ναι. Με τον Ουγκάλδε δε μιλούσε σχεδόν, με άλλους δε, δε μιλάει καθόλου και τους έχει να γυαλίζουν τον πάγκο.....

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, AlexKR21 said:

Για όλα τα άλλα δεν ξέρω, δεν έχω άποψη αλλά ΜΕΓΑΛΟ LIKE για αυτό το τελευταίο

Κατάλοιπο της διοίκησης Θεμιστοκλή Νικολαΐδη. 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, CHⓇIS said:

Μεγαλη απωλεια ο λεμος. 

Τι επαθε? 

Αποβλήθηκε στον τελικό, επειδή χτύπησε σαν ηλίθιος αναίτια ένα πιτσιρικά της Πυλαίας. Δείγμα κι αυτό της πειθαρχίας στο τμήμα, ούτε ένα πρόστιμο δεν του έριξαν που κρέμασε την ομάδα. Λογικά θα λείπει και τη Δευτέρα.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, 1989 generation said:

Αποβλήθηκε στον τελικό, επειδή χτύπησε σαν ηλίθιος αναίτια ένα πιτσιρικά της Πυλαίας. Δείγμα κι αυτό της πειθαρχίας στο τμήμα, ούτε ένα πρόστιμο δεν του έριξαν που κρέμασε την ομάδα. Λογικά θα λείπει και τη Δευτέρα.

δωσε ρε ινφο

εσυ τα ξερεις καλα

Link to comment
Share on other sites

  • George_D unpinned this topic
  • George_D locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×