Jump to content

Βελέζ Μόσταρ-Α.Ε.Κ. (Conference League, B' Προκρ.Γύρος- 1ο ματς): 22/07/21, 21:30


George_D
 Share

mvp-κόουτσινγκ-βραβείο Μπακάκη   

23 members have voted

  1. 1. mvp

    • Τσιντώτας
      0
    • Μπακάκης
      0
    • Λόπες
      0
    • Σβάρνας
      0
    • Τζαβέλλας
    • Σιμάνσκι
    • Σάκχοφ
      0
    • Μάνταλος
      0
    • Γκαρσία
      0
    • Αλμπάνης
      0
    • Ανσαριφάρντ
    • Τάνκοβιτς
      0
    • Μιτάι
      0
    • Αραούχο
    • Λε Ταλέκ
      0
  2. 2. Κόουτσινγκ Μιλόγεβιτς

    • Καλό
      0
    • Μέτριο
    • Κακό
    • Φυσιολογικό
  3. 3. Βραβείο Μπακάκη (χειρότερος παίκτης)

    • Τσιντώτας
    • Μπακάκης
      0
    • Λόπες
      0
    • Σβάρνας
    • Τζαβέλλας
      0
    • Σιμάνσκι
      0
    • Σάκχοφ
    • Μάνταλος
    • Γκαρσία
      0
    • Αλμπάνης
      0
    • Ανσαριφάρντ
      0
    • Τάνκοβιτς
      0
    • Μιτάι
      0
    • Αραούχο
      0
    • Λε Ταλέκ
      0


Recommended Posts

Just now, Bukowski said:

Αυτο ηθελα να πω. Χρονια ειχα να δω τετοια απελπισια σε φατσα παιχτη. Απο Τσιριτς εποχη.

Καλά ας κάνει μισή προσπάθεια σωστή κ αυτός βέβαια και ας μην φταίνε πάντα οι δίπλα άμπαλοι. Όσο κ να έχει δικαιολογία, δεν ξεχώρισε σε κάποιο σημείο του αγώνα. 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Skepastos said:

Οι επόμενες 10 μέρες θα δείξουν αν κάτι άλλαξε η πρόκειται να αλλάξει στην ομάδα η θα δούμε πάλι τα περσινά. Πάντως το ξαναλέω αν νομίζουν ότι φέτος θα τη βγάλουν κρέμα είναι γελασμένοι. Όποτε όπως στρώσουν όλοι θα κοιμηθούν. Εδώ που φτάσαμε, μια χρόνια πριν μπούμε στο γήπεδο, η θα σοβαρευτούν όλοι η θα γίνει ένα τεράστιο μπουρδελο η φάση κου όμοιο του δεν θα έχουν ξαναδεί. Αν νομίζει πχ ο Σβάρνας ότι τον παίρνει να μηνύματα, λέω πως είναι κρίμα να τον πάρουν στο κυνήγι ξεβράκωτο στα Σπατα 

Κρεμα θα την βγαλουν. Και αμα ζορισει το πραγμα θα βαλει φουσκωτους στα Σπατα ο Μελ (κι οχι για τους παιχτες φυσικα) και θα σχολασει ο γαμος.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Bukowski said:

Κρεμα θα την βγαλουν. Και αμα ζορισει το πραγμα θα βαλει φουσκωτους στα Σπατα ο Μελ (κι οχι για τους παιχτες φυσικα) και θα σχολασει ο γαμος.

Καλά. Μην ακουσουμε μόνο για τους οργανωμένους που κάνουν πουτανα την ομάδα από τους πασατεμπακηδες.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Man Of Faith said:

Εννοείται δεν κάνουμε κριτική στην περσινή ομάδα, στερεψανε οι λεξεις.

Άρα η κριτική που έχει νόημα είναι γιατί παίξαμε με την περσινή ομάδα; Και πόσες μεταγραφες χρειαζεσαι ακόμα.

Δεν βλέπω να έχουμε να πούμε κάτι άλλο. Να λέμε τώρα για τον Τσιντωτα και τον Λόπες και τον Μάνταλο…

Link to comment
Share on other sites

η ομαδα συνεχιζει την ηττοπαθη πορεια της . Ευθυνη εχει κυριως αυτος που δεν την αλλαξε γιατι δεν θελει να χωσει 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Skepastos said:

Καλά. Μην ακουσουμε μόνο για τους οργανωμένους που κάνουν πουτανα την ομάδα από τους πασατεμπακηδες.

Εννοειται αυτο. Σου πεταει και ενα "οποιος θελει να παρει την ΠΑΕ ας καταθεσει προταση εγω δεν θελω αλλο", βαζει και εναν Αδαμιδη μπροστινο και τελειωνει η ιστορια.

Link to comment
Share on other sites

Πρεπει να αλλάξουν πολλά αγωνιστικά και εξωαγωνιστικα, δήλωσε ο κόουτς και δεν τον βλέπω καλά.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Η ΑΕΚ θέλει ανασύσταση για να ξαναγίνει οργανισμός που θα διεκδικήσει πρωτάθλημα. Από αυτόν που κουρεύει το χορτάρι κ το χρώμα που έχουν οι τοίχοι στα Σπάτα μέχρι τον πρόεδρο. Επειδή αυτό δεν θα γίνει στο διοικητικό κομμάτι πάμε τι μπορεί να γίνει στο αγωνιστικό. 2 λύσεις... η μια κάνεις μέσα στο Σαβκο 3 μεταγραφές χωρίς τσιγκουνιές, εκεί που τις χρειάζεται ο προπονητής κ ελπίζεις όλο αυτό το συνοθύλευμα που δημιούργησες κ ο ίδιος απαξίωσες με τα λόγια σου να περάσει την Βελέζ για να μπορέσεις μέσω των 3 νέων κ των υπολοίπων μεταγραφών που έκανες να γίνεις ανταγωνιστικός. Κρατάς βέβαια στα αποδυτήρια όλη την  σάρα κ την μάρα. Πιθανότητες επιτυχίας στην Ευρώπη αρκετές γιατί θα φοβηθούν κ τον κόσμο, στα υπόλοιπα zero. Δεύτερη λύση, καθαρίζεις με καθυστέρηση 2 μήνες τα αποδυτήρια κ κόβεις στον Johny ακόμη κ το γεια σας στους παίκτες. Τους βάζεις στο transfer list κ φέρνεις άλλους. Ξεχνάς την Ευρώπη, αυξάνεις το κόστος αν δεν πωληθουν ή δεν δανειστούν τα σαπάκια. Πιθανότητες για κάποιον τίτλο, αρκετές για το κύπελο αλλά χτίζεις πλέον κάτι δυνατό για την νέα χρονιά.  

Link to comment
Share on other sites

Just now, agelos said:

Πρεπει να αλλάξουν πολλά αγωνιστικά και εξωαγωνιστικα, δήλωσε ο κόουτς και δεν τον βλέπω καλά.

Ειχε τοσους μηνες να διαβασει ΚΜ ο κος Μιλογεβιτς. Τωρα οπως εστρωσε θα κοιμηθει.

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

Στα του προπονητή τώρα. Γιατί δεν γίνεται να τη βγάζει καθαρή και αυτός. Πρώτον καραγκιοζάκο δείξε πυγμή άμεσα πετώντας από την ομάδα τα μπουρδελα. Δεύτερον, σου έχουν πάρει το κέντρο και κάνουν παρέλαση, άλλαξε το σύστημα κύριε μαλακιου και βάλε 3 χαφ να κρατήσεις λίγο μπάλα, φέρε το Μάνταλο στην τριαδα, πετά τον έξω στην τελική αφού βλέπεις τον έχουν διαβάσει και τον κλείνουν δυο, ένας πάνω στη μπάλα και ένας στα δυο μέτρα να του κόβει το γύρισμα με τον κωλο. Μια κίνηση έχει του την αχρήστευσαν. 

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, agelos said:

Δίκιο έχεις.

Ραντεβού στην 9 σε μια βδομάδα.

Ευτυχως δεν έχω κάνει τη δεύτερη δόση του εμβολίου ακόμα, να μπω με το ντου; 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Skepastos said:

Καλά. Μην ακουσουμε μόνο για τους οργανωμένους που κάνουν πουτανα την ομάδα από τους πασατεμπακηδες.

 Εγώ αυτό πιστεύω ότι θα δούμε φέτος, πέρυσι το πράγμα σώθηκε λόγο απουσίας του κόσμου από τα γήπεδα, φέτος εάν θα έχει κόσμο θα γίνουν πραγματακια.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Bukowski said:

Εννοειται αυτο. Σου πεταει και ενα "οποιος θελει να παρει την ΠΑΕ ας καταθεσει προταση εγω δεν θελω αλλο", βαζει και εναν Αδαμιδη μπροστινο και τελειωνει η ιστορια.

Εδώ που φτάσαμε εμένα μου κάνει και αυτό το σενάριο. Στάχτη και μπούρμπερη να τελειωνουμε. 

Link to comment
Share on other sites

Ο προπονητής της ΑΕΚ, Βλάνταν Μιλόγεβιτς, δεν έκρυψε την απογοήτευση για την ήττα με 2-1 από τη Βέλεζ Μόσταρ και προσπάθησε να στείλει μήνυμα ανασύνταξης ενόψει ρεβάνς.

«Συγχαρητήρια στη Βέλεζ για τη νίκη. Σίγουρα δεν είναι αυτή η εικόνα που θέλουμε να έχουμε. Θα έχουμε μία εβδομάδα με πολύ σκληρή δουλειά. Θέλουμε τη νίκη για να περάσουμε. Αυτό τον λίγο χρόνο που είμαι με την ομάδα, προσπαθώ να μιλήσουμε και αγωνιστικά και εξωαγωνιστικά. Πρέπει να ξέρουν ότι αυτή η χρονιά είναι πολύ σημαντική για εμάς. Θέλουμε να αλλάξουμε πολλά πράγματα. Πρέπει να δουλέψουμε, δεν έχουμε άλλη επιλογή» είπε αρχικά στη συνέντευξη Τύπου και συνέχισε...

«Αυτό που μπορώ να πω για το παιχνίδι, η Βέλεζ κέρδισε πολλές μονομαχίες, εμείς χάσαμε πολλές μονομαχίες και δεύτερες μπάλες. Μας έλειπε το καθαρό μυαλό. Μπορεί να ακούγεται πολύ σκληρό, αλλά είναι επίσημο παιχνίδι. Τα φιλικά δε δείχνουν πραγματική εικόνα. Δεν περίμενα αυτό το αποτέλεσμα, αλλά περίμενα ένα επίσημο παιχνίδι για να δω την πίεση, σήμερα είχαμε και τον κόσμο που βοήθησε τη Βέλεζ. Δεν προσαρμοστήκαμε ποτέ σε αυτές τις συνθήκες.

Στο δεύτερο ημίχρονο προσπαθήσαμε να αλλάξουμε κάποια πράγματα. Έχουμε κάποια παιδιά, που δεν είναι πολύ καιρό μαζί μας. Δεν έχουμε όμως άλλη επιλογή, μέσα στα παιχνίδια πρέπει να δώσουν τ απάντα. Πιστεύω ότι στο επόμενο παιχνίδι θα είμαστε πολύ καλύτεροι».

Link to comment
Share on other sites

έχει κουράσει πολύ η όλη ιστορία.....τρία χρόνια ελεύθερη πτώση και δεν αλλάζει τίποτα. Ντροπή πλέον

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, mporat said:

Ακόμα και τα πρεζάκια κάποια στιγμή πιάνουν πάτο και αναρωτιουνται τι κάνουν. Νομίζω ήρθε η ώρα να αναθεωρήσουμε όλοι για την ΑΕΚ και να το δούμε λίγο αλλιώς το πράγμα. Όσο άρρωστοι κι αν είμαστε, περισσότερα θα προσφέρουμε αν απέχουμε θεωρώ. Κούρασε πολύ η κατάσταση. 

K omos esy pou dn eides to mats erxesai k grafeis g auto. 

Shmainei oti prospatheis na apexartytheis

Kalh epituxia... 😁

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Bukowski said:

Στο μεταξυ ο Μιλογεβιτς σημερα 4-4-2 επαιζε;

Ότι ήθελε ο Πέτρος έπαιζε 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Bukowski said:

Στο μεταξυ ο Μιλογεβιτς σημερα 4-4-2 επαιζε;

Η Μανταλενα στο πρώτο ημίχρονο ήταν πιο κοντά στον Ιρανο, παρά στους δύο του κέντρου.

Link to comment
Share on other sites

Ο Μιλόγεβιτς έμπαζε στους χαφ και κοιμόταν. Βαλε τον Λε Ταλεκ έστω ανέτοιμο, αφού ο άχρηστος ο Σακχοφ μπάζει. Κλείσε γενικά το κεντρο με κάποιον τροπο. Επισης και Αραουχο, Βρανιες εγώ θα τους ξεκίναγα, αλλά αυτος ήθελε να το παιξει σοβαρος.

Και στο τελος ρίσκαρε λιγο, Αραουχο, Ανσαριφαρντ μαζί και καμια γιομα μπροστά, τι γύρναγαν γυρω γυρω την μπάλα.

Θεωρω ότι έκανε κακό ντεμπούτο, χωρίς να είναι ο βασικος υπεύθυνος βέβαια.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, CHⓇIS said:

K omos esy pou dn eides to mats erxesai k grafeis g auto. 

Shmainei oti prospatheis na apexartytheis

Kalh epituxia... 😁

Εδώ μέσα δεν έχει Μπακάκη και Μανταλο, είναι safe space. 

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Skepastos said:

Εδώ που φτάσαμε εμένα μου κάνει και αυτό το σενάριο. Στάχτη και μπούρμπερη να τελειωνουμε. 

Κι εμένα μου κάνει, χίλιες φορές κάποιος Αδαμίδης που τουλάχιστον θα έχει και ένα άγχος πάρα αυτό το αρχιδι που νομίζει ότι μας κανει χάρη. Να πάει στο διάλλο να μαζέψει και ότι σαβουρα φόρτωσε την ομαδα.

Link to comment
Share on other sites

  • George_D unpinned this topic
  • George_D locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×