Jump to content

Στα Τούνελ της Ετζίαν και της ΟΠΑΠ αρίνα..


Stylianopoulos
 Share

Recommended Posts

7 minutes ago, Bluesman said:

Σε τι θέση αγωνιζοταν στο Γιουρο;

Εγώ αριστερά τον θυμάμαι να οργώνει όλη την πλευρά και να βγάζει κάτι αντεπιθέσεις από τη μία άκρη του γηπέδου στην άλλη. Θεωρητικά αριστερό χαφ ήταν; Μακάρι καταρχάς να έρθει αλλά και να έχει και την ίδια όρεξη να τρέχει σε εμάς που είχε στην εθνική του...

Link to comment
Share on other sites

Ο 30χρονος εξτρέμ που έβγαλε… μάτια στο πρόσφατο EURO (4 ματς- 4 ασίστ) και ήταν από τους παίκτες που οδήγησαν την χώρα του στους «8», αποκλείοντας μάλιστα την ισχυρή Γαλλία στους «16», είναι μια δυνατή περίπτωση για το αριστερό άκρο της ΑΕΚ και οι άνθρωποι της ΠΑΕ προσπαθούν να τον κλείσουν λίγο πριν ολοκληρωθεί η μεταγραφική περίοδος του καλοκαιριού.

Οι επαφές ανάμεσα στην ΑΕΚ και στην Αϊντραχτ γίνονται με στόχο να έρθει δανεικός στα Σπάτα με οψιόν αγοράς για το επόμενο καλοκαίρι.

To συμβόλαιο του είναι κοντά στο 1,2 εκατ.ευρώ, με την ΑΕΚ να προσφέρει κοντά στις 900.000 ευρώ ή μπορεί να φτάσει και στο 1 εκατ.ευρώ.

Και αυτό διότι πιστεύουν πολύ στην ΠΑΕ ΑΕΚ το project με τον δανεισμό του εξαιρετικού Ελβετού ακραίου.

Ο Ζούμπερ ανήκει στη Φρανκφούρτη μέχρι το καλοκαίρι του 2023, αλλά για τη νέα σεζόν δεν υπολογίζεται από τον νέο τεχνικό, Όλιβερ Γκλάσνερ (πέρυσι στην Βόλφσμπουργκ). Και ως εκ τούτου, ψάχνεται να αποχωρήσει για να βρει χρόνο συμμετοχής.

Το «καυτό» EURO με την Ελβετία και η απότομη… προσγείωση στην Φρανκφούρτη

Την περσινή χρονιά ο Ζούμπερ μέτρησε 2ο συμμετοχές στην Bundesliga, έχοντας 3 ασίστ. Η βασική του θέση είναι αυτή του αριστερού εξτρέμ, αλλά λόγω του βασικού Φίλιπ Κόστιτς, αγωνίστηκε σε 12 παιχνίδια ως «δεκάρι».

Ο Ελβετός έκανε το… μπαμ στο Euro και με τις 4 ασίστ σε 4 παιχνίδια (3 κόντρα στην Τουρκία) ήλπιζε ότι θα βρει περισσότερο χρόνο στην Φρανκφούρτη. Ωστόσο, η αλλαγή προπονητή άλλαξαν τα δεδομένα.

Η καθυστερημένη του άφιξη στην προετοιμασία της Φρανκφούρτης (έξτρα άδεια λόγω Euro-μπήκε στις προπονήσεις στις 27 Ιουλίου) ίσως έπαιξε ρόλο στην απόφαση να βρεθεί στο περιθώριο, καθώς έχασε πολλά φιλικά (συνολικά 4).

Στις 31 Ιουλίου έπαιξε το πρώτο του παιχνίδι (45 λεπτά κόντρα στην Σεντ Ετιέν) και στη συνέχεια αγωνίστηκε μόλις 11 λεπτά στο ματς Κυπέλλου με την Μάνχαϊμ.

Στις δύο πρώτες αγωνιστικές της φετινής Bundesliga με Ντόρτμουντ και Αουγκσμπουργκ ήταν εκτός αποστολής και πιστοποιήθηκε ότι βρίσκεται εκτός πλάνων.

Τι θέλουν οι Γερμανοί

Η πρώτη κουβέντα πάντως για το ύψος της οψιόν αγοράς του Zoύμπερ είναι στα 3 εκατ.ευρώ, με βάση πληροφορίες από την γερμανική ομάδα. Η ΑΕΚ θέλει να ρίξει το ποσό, ενώ η ομάδα της Φρανκφούρτης θα ήθελε η ελληνική ομάδα να καλύψει ολόκληρο ή το μεγαλύτερο μέρος του συμβολαίου του παίκτη.

 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Araujo21 said:

Μηπως πουλαμε και Τανκοβιτς?

Θα ήθελα τον κερατά να τον δω άλλον έναν χρόνο. Με έχει απογοητεύσει μέχρι στιγμής αλλά σε σχέση με τον Αλμπάνη πχ έχω περισσότερη υπομονη για πάρτη του 

  • Δικεφαλάκι 4
Link to comment
Share on other sites

Just now, Skepastos said:

Θα ήθελα τον κερατά να τον δω άλλον έναν χρόνο. Με έχει απογοητεύσει μέχρι στιγμής αλλά σε σχέση με τον Αλμπάνη πχ έχω περισσότερη υπομονη για πάρτη του 

Εγω πιστευω ειναι καλος παικτης. Σε μια νορμαλ ομαδα πιστευω θα βοηθησει

Link to comment
Share on other sites

Είναι τσογλανος ποδοσφαιρικά ο Τανκοβιτς και τον θέλω στο ροστερ. Τον κρατούσα και θυσιαζα πολύ εύκολα Αλμπάνη και Μάνταλο πακέτο. Με Ζούμπερ νομίζω κλείνουμε... Αλλά Γενάρη θα θέλουμε απεγνωσμένα χαφ.. Κρίμα να κάψουμε άλλη μια χρονιά από το καλοκαίρι επειδή δεν πήραμε παίχτη. Κρατάω μια πολύ μικρή πισινή για Ντσαμ

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Αν έρθει και Ζούμπερ πάντως, σε επίπεδο 11αδας είμαστε πολύ καλά και από τη μέση και μπροστά πλέον με Ταλεκ, Γαλανό, Γκαρσια, Αμραμπατ, Ζουμπερ, Αραουχο. Πίσω τους έχεις Σιμοες, Σιμανσκι/Σακχοφ, Μάνταλο, Αλμπάνη, Τανκοβιτς, Καρίμ. Ιδανικά θα ήθελες καλύτερους από Σακχοφ και Αλμπάνη αλλά οκ. 
 

Αν τελειώσει θετικά λοιπόν αυτή η μεταγραφή και βοηθήσει ο καλός Θεουλης να τη δει λίγο αλλιώς ο κυρ Μητσος, φέρνοντας χαφ και αριστερό μπακ στα χασομέρια, τότε είναι στο χέρι του προπονητή να παρουσιάσει κάτι πολύ δυνατό για φέτος 

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Skepastos said:

Αν έρθει και Ζούμπερ πάντως, σε επίπεδο 11αδας είμαστε πολύ καλά και από τη μέση και μπροστά πλέον με Ταλεκ, Γαλανό, Γκαρσια, Αμραμπατ, Ζουμπερ, Αραουχο. Πίσω τους έχεις Σιμοες, Σιμανσκι/Σακχοφ, Μάνταλο, Αλμπάνη, Τανκοβιτς, Καρίμ. Ιδανικά θα ήθελες καλύτερους από Σακχοφ και Αλμπάνη αλλά οκ. 
 

Αν τελειώσει θετικά λοιπόν αυτή η μεταγραφή και βοηθήσει ο καλός Θεουλης να τη δει λίγο αλλιώς ο κυρ Μητσος, φέρνοντας χαφ και αριστερό μπακ στα χασομέρια, τότε είναι στο χέρι του προπονητή να παρουσιάσει κάτι πολύ δυνατό για φέτος 

Αν γινουν υτες οι 3 κινησεις που λες θα υστερουμε στον........προπονητη και ελπιζω να μας εκπληξει ευχαριστα

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Skepastos said:

Είναι αυτό που λέμε Ελβετικός Σουγιας

Έχει παιξει και αριστερος μπακ. 😜

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ ότι αν κλείσει ο Ελβετός, η ομάδα από τη μέση και μπροστά είναι πολύ καλά.

Από την άλλη, τρέμω στην ιδέα να τραυματιστεί κανένας Βρανιες. Θέλαμε άλλη μια κολώνα εκεί.

Επίσης υπάρχει και η τρύπα στο αριστερό μπακ.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, nikos said:

Προφορική συμφωνία σημαινει συμφωνία 50%. Αύριο πας για το υπόλοιπο 50%.

Δανεικος με οψιον. Οκ ας παρουμε κι 1 δανεικό φετος μέχρι προπερσι τους είχαμε για ψωμοτύρι.

Το ζουμί βρίσκεται στην ρήτρα

Αν έχει μια λογική ρήτρα (δηλαδή μέχρι 3-4 μύρια) τότε εμένα μου είναι αδιάφορο που είναι δανεικός

Αν έχει ρήτρα στο Θεό, τότε προσωπικά δεν με πολυψήνει

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Hades said:

Πως γίνεται να είναι σε εξέλιξη διαπραγματεύσεις και με τον Φαλκε και με τον Ζούμπερ ταυτόχρονα; μήπως θα τους φέρει και τους 2 ο Τιγραρος να πάθουμε εγκεφαλικό; 

Φαντασου να φερει τους 2 + Εντζάμ...

Ποιον θα σταυριζω μετα ?

Link to comment
Share on other sites

Just now, AlexKR21 said:

Το ζουμί βρίσκεται στην ρήτρα

Αν έχει μια λογική ρήτρα (δηλαδή μέχρι 3-4 μύρια) τότε εμένα μου είναι αδιάφορο που είναι δανεικός

Αν έχει ρήτρα στο Θεό, τότε προσωπικά δεν με πολυψήνει

Για 3 λενε περίπου, Ιδωμεν 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Skepastos said:

Αν έρθει και Ζούμπερ πάντως, σε επίπεδο 11αδας είμαστε πολύ καλά και από τη μέση και μπροστά πλέον με Ταλεκ, Γαλανό, Γκαρσια, Αμραμπατ, Ζουμπερ, Αραουχο. Πίσω τους έχεις Σιμοες, Σιμανσκι/Σακχοφ, Μάνταλο, Αλμπάνη, Τανκοβιτς, Καρίμ. Ιδανικά θα ήθελες καλύτερους από Σακχοφ και Αλμπάνη αλλά οκ. 
 

Αν τελειώσει θετικά λοιπόν αυτή η μεταγραφή και βοηθήσει ο καλός Θεουλης να τη δει λίγο αλλιώς ο κυρ Μητσος, φέρνοντας χαφ και αριστερό μπακ στα χασομέρια, τότε είναι στο χέρι του προπονητή να παρουσιάσει κάτι πολύ δυνατό για φέτος 

Να δούμε και τα ποσά αλλά αν όντως έγινε «υπέρβαση» το θεωρώ απίθανο να πάρουμε και κάποιον άλλον

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΜΗΤΣΟΣ-ΚΑΤΟΥΝΑΞΗΡΟΜΕΡΟΥ21 said:

Φαντασου να φερει τους 2 + Εντζάμ...

Ποιον θα σταυριζω μετα ?

Απο την αλλη...ακομα δεν βλεπω παικτη αντικαταστατη του ''πάπια''..

Εργο ψιψινου ?

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, ΜΗΤΣΟΣ-ΚΑΤΟΥΝΑΞΗΡΟΜΕΡΟΥ21 said:

Φαντασου να φερει τους 2 + Εντζάμ...

Ποιον θα σταυριζω μετα ?

Αν γίνει αυτο παίρνει ασυλία για εφέτος ο εθνάρχης μάλλον. Τα μπινελίκια θα τα φάει ο Μιλογεβιτς 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, nikos said:

Έχει παιξει και αριστερος μπακ. 😜

Με Ναγκελσμαν νομίζω επαιζε όλη την πλευρά που σημαίνει ότι έχει και τακτική παιδεία συνεπως θα βοηθάει στα μαρκαρίσματα το μπακ. 

C3E452C1-41E6-447C-8F55-6C9471144F5E.jpeg

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, ΜΗΤΣΟΣ-ΚΑΤΟΥΝΑΞΗΡΟΜΕΡΟΥ21 said:

Φαντασου να φερει τους 2 + Εντζάμ...

Ποιον θα σταυριζω μετα ?

Ευκολο. Το Μπακακη. 

Link to comment
Share on other sites

Νταξ , για να τα λέμε ολα, αν τον παρουμε και αυτόν θα μιλάμε για ιδιαίτερη βελτιωση στις μεταγραφες για τα δεδομένα Μελισσανίδη.

Μακαρι άλλον έναν, έστω, βέβαια. Είναι κρίμα δλδ.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Skepastos said:

Με Ναγκελσμαν νομίζω επαιζε όλη την πλευρά που σημαίνει ότι έχει και τακτική παιδεία συνεπως θα βοηθάει στα μαρκαρίσματα το μπακ. 

C3E452C1-41E6-447C-8F55-6C9471144F5E.jpeg

Ένα θέμα είναι σε ποια θέση θα παίζουν μαζί με Άμραμπατ. Κάποιος πρέπει να παει στο κεντρο και να μείνει έξω το Μάνταλο 😛

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς να έχω ιδέα τι κουμάσια είναι όλοι αυτοί... στα χαρτιά βλέπεις πως οι μεσοεπιθετικοί μας δεν έχουν το γκολ...

-Τον Αραούχο που τον ξέρουμε, κάνει χίλιες δουλειές αλλά δεν έχει το εύκολο γκολ...

-Ο Ανσαριφάντ είναι ένας παλαίμαχος και είναι ντροπή που τον κρατήσαμε... απορώ γιατί τον αναφέρω...

-Ο Γκαρσία καλός παίχτης, σφαίρα, αλλά κι αυτός δε βλέπει ευκολα δίκτυα...

-Αυτός ο Ζούμπερ διαβάζω τα τελευταία 10 χρόνια έχει βάλλει 10 γκολ...

-Ο άλλος που φέραμε απ'την αραβία μια απ'τα ίδια...

-Τα οχτάρια σου (Σιμάνσκυ, Γαλανόπουλος) ούτε σουτάρουν ούτε πολυζυγώνουν το τέρμα...

-Από στημένα δεν έχεις αεροπορία να σκοράρεις, όπως κάνει ο γαύρος...

Μακάρι να βρούνε χημεία και να μη βλέπουμε την μπάλα να γυρίζει απλά γύρο-γύρο...

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×