Jump to content

Στα Τούνελ της Ετζίαν και της ΟΠΑΠ αρίνα..


Stylianopoulos
 Share

Recommended Posts

Δεν ξερω αν το εχετε προσεξει αλλα μονο Τσιντωτας, Μπακακης, Σβαρνας και Μανταλος δεν φευγουν. 

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Bukowski said:

Δεν ξερω αν το εχετε προσεξει αλλα μονο Τσιντωτας, Μπακακης, Σβαρνας και Μανταλος δεν φευγουν. 

Γιατι να παρουν καποιον απο αυτους? Ο Μανταλος εχει καποια καλα στατς αλλα δεν εχει συνεπεια. Οι αλλοι αστο. Ουτε καν καλα στατς Σβαρνας εφαγε την παστα απο τον παστορελο.Ας τον δωσουμε στον Μαλενοβατς να τον απει σε καμια ελβετικη λουγκανο 

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Geologos said:

Ο Τσιντώτας δεν πρέπει να ειναι της κλίκας. Αυτος επαιξε και εμεινε γιατι τα χει καλα με διοικηση και παλαιμαχους, παει τους λεει τι ομαδαρα ειχαμε τοτε τι παικταραδες ησασταν εσεις κυριε Ηλία, αυτες ειναι ωραιες ιστοριες ετσι παει η ομαδα μπροστα κύριε Χρυσοστομε με Ελληνες ποιοι Πορτογάλοι τωρα κτλ κτλ.

Τον Μανταλο απλά του φιλάει το χέρι, δεν πρέπει να είναι στον ενδότερο κύκλο να λύνει και να δένει. Απλά είναι το "καλό παιδι ο Παναγιώτης, και σεβεται" και επίσης ειναι και φτηνος χωρίς απαιτήσεις χωρίς να γκρινιάξει ή να πει τιποτα για τον Μπαρκα που τραυματιστηκε πχ περσι πριν τον ΟΣΦΠ και εγιαννε αμέσως μετα το ματς.

Ετσι καταλαβαίνω εγώ απο τα συμφραζομενα. Η κλίκα είναι ο Μανταλος, που για καποιο λόγω εχει τον σεβασμό όλων στην ομάδα και στο ελληνικο ποδοσφαιρο συνολικά λες και είναι διαδοχος του καραγκουνη, συν οποιον γουστάρει κατα καιρους πχ Λιβαγια, ο Σβαρνας ερχεται και αυτος δυναμικα και μετά ειναι ο Μπακακης που είναι το χαζό πουστράκι της παρέας, ο μαλακισμένος κοντός υποδεκανεας του στρατού, που στην κλίκα είναι τζανετάκος και προσπαθει να βγάλει με χαζο τροπο μαγκια προς τα έξω.

Δηλαδή πέρα από τον Μανταλο δεν υπάρχεξ κανεις ουσιαστικά, έστω και μοναρχιδος προπονητης μπορει να τους τελειώσει τους αλλους σε μια μέρα, και ο Μανταλος πραγματικα στην πουτσα του θα βρει αλλη παρεα και αλλους να τον σεβονται και να του κανουν φαρδοτσιμπουκα

Ο Τσιντώτας δεν είναι της κλίκας απλά είναι μπουνταλάς και θέλει καρπαζιές. Θυμίζει το φλωρο που δεν τον έκανε κανεις πάρεα λόγω μειωμένης αντίληψης και έγλυφε πάντα τον αρχηγό της παρέας. Για αυτό έγινε τέρμα, ως γνωστό στο σχολείο τέρμα κάθονταν οι άμπαλοι μαλακες που δεν τους κάναμε παρέα και ψοφάγαμε να τους βαράμε μυτα και καραβολιδες από τα τρία μέτρα. Απλά ήταν τόσο μπουνταλάδες που συνέχιζαν να κάθονται τέρμα με ματωμένες μύτες και μαυρισμένα μάτια μέχρι που το έκαναν επάγγελμα. Στη μαλακια δε πάντα ξεμπλοκάραν με καντήλι η φάπα. Ο Τσιντώτας θέλει και τα δυο. Εντωμεταξύ είναι συν τοις αλλοις και μαλακαρος γιατί αντί να δει ευκαιρία ζωής το ότι βρεθηκε στην ΑΕΚ και να δουλέψει, κατάντησε χειρότερος από ότι ήρθε. Συνοπτικά μπορεί να μην είναι στην κλίκα αλλά θα την πληρώσει για να μάθει να μην κάνει παρέα με μαλακες 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Araujo21 said:

Τελικα ολοι τον θελουν τον Τανκο 

Screenshot_17.jpg

Εντωμεταξύ δεν γράφει κανενας μας ότι ο Τανκοβιτς έχει εμφανώς δουλέψει φέτος και έχει και στεγνώσει. Η θέση του είναι στον άξονα και για μένα είναι SS περισσότερο από AM γιατί μυρίζεται το γκολ και παίρνει καλές θέσεις. Πολύτιμος για μένα και το λέω ειλικρινά 

  • Δικεφαλάκι 6
Link to comment
Share on other sites

Η ομάδα δεν βοηθάει κανένα ποδοσφαιριστη να βελτιωθεί.

Για αυτό παρατηρείται η τάση σε ένα ματς να αποθεώνεται ο Χ Στανκοβιτς και στα επόμενα 5 ματς να λοιδωρειται.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Skepastos said:

Εντωμεταξύ δεν γράφει κανενας μας ότι ο Τανκοβιτς έχει εμφανώς δουλέψει φέτος και έχει και στεγνώσει. Η θέση του είναι στον άξονα και για μένα είναι SS περισσότερο από AM γιατί μυρίζεται το γκολ και παίρνει καλές θέσεις. Πολύτιμος για μένα και το λέω ειλικρινά 

Εγω τον θελω στην ομαδα. Μπορει να δωσει λυσεις εχει σουτ, εχει στημενα μπαινει στην φαση. Λιγο περυσι τεμπελιασε μολις καταλαβε σε τι μπουρδελο εμπλεξε. Ασε που απο πασες δεν πηρε και πολλες..... πολλα τα δημιουργησε μονος του. Ας μεινει και αν παει καλα τον πουλας και καλη τιμουλα .Καλη ηλικια εχει 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ προτιμώ να φύγει δανεικος ο Αλμπάνης, να μείνει ο Τανκοβιτς και να μην παρουμε άλλον στον ασβέστη.

Εχουμε μια μερα ακόμα αν παρουμε κάποιον ας είναι στα χαφ και αριστερό μπακ 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

τι ακριβώς σας αρέσει στον τανκοβιτς? πέρυσι δεν έπαιξε καθόλου καλα... και έκραζε Καρερα και Χιμένεθ χωρίς ιδιαίτερο λόγο... πρώτη χρονιά στην ομάδα και το παιζε βεντέτα... παιχτης με μικρή καριέρα εντωμεταξύ για να το παίζει τετοια

Link to comment
Share on other sites

Just now, goku21 said:

τι ακριβώς σας αρέσει στον τανκοβιτς? πέρυσι δεν έπαιξε καθόλου καλα... και έκραζε Καρερα και Χιμένεθ χωρίς ιδιαίτερο λόγο... πρώτη χρονιά στην ομάδα και το παιζε βεντέτα... παιχτης με μικρή καριέρα εντωμεταξύ για να το παίζει τετοια

Ειναι ο μοναδικος παιχτης απο τη περσινη ομαδα που μπορει να παιξει ενα σωστο 1-2 και να γινει απειλητικος απο οπουδηποτε. Με καλυτερους παιχτες διπλα του θα ανεβει κατακορυφα. Τα στατιστικα του περσι ειναι εκπληκτικα αν αναλογιστεις το ποσο χρονο επαιξε στη πραγματικοτητα.

Link to comment
Share on other sites

Μας αρεσει οτι εχει αισθηση του γκολ, σουτ μεση αποσταση καλα στημενα και σε σχεση με αλλους παικτες πηρε πολυ λιγοτερες ευακαιριες, Δεν ειναι λιγος σαν καποιους αλλους 

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου θυμίζει έναν μικρό Αλεξανδρή. 
 

Δλδ βαλτον κοντά στην περιοχή και το βράδυ θα τον δεις στα highlights σε 5 φασεις (μπορεί και να τα χάσει).

Μπορεί να είμαι και λαθος. Ας τον δούμε τελος πάντων μια χρονια ακόμα, χθες μόλις έβαλε 2 γκολ καπου ήμαρτον, 800 ευκαιρίες έχει πάρει ο Μάνταλος.

  • Δικεφαλάκι 4
Link to comment
Share on other sites

Εννοείται έχει θέση ο τανκοβιτς στην ΑΕΚ.....κάποιοι βασικοί θα απουσιάζουν, κάποιοι θα τραυματιστούν.......παίχτες οπως ο τανκοβιτς για παγκιτες στην ΑΕΚ, είναι τρομερή πολυτέλεια

Link to comment
Share on other sites

Υπονοουμενα απο δημοσιογραφους οτι κατι ψηνεται με Ντσαμ,

Δεν υιοθετω!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Araujo21 said:

Υπονοουμενα απο δημοσιογραφους οτι κατι ψηνεται με Ντσαμ,

Δεν υιοθετω!!

Θα ρθει μωρε που θα βρει χειροτερα;

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Araujo21 said:

Υπονοουμενα απο δημοσιογραφους οτι κατι ψηνεται με Ντσαμ,

Δεν υιοθετω!!

Στο fb?

Link to comment
Share on other sites

Just now, Bukowski said:

Θα ρθει μωρε που θα βρει χειροτερα;

Εχει αλλα μαλλον δεν τον ψηνει . Ενω το προτζεκτ Αγια Σοφια ...

Link to comment
Share on other sites

Ο Τανκοβιτς ειναι οτι να ναι τακτικα αλλα κατα τα αλλα κατεχει το τοπι και εχει και καλα στημενα. Σε καλοκουρδισμενη ομαδα που τον σεβεται εχει ΕΥΚΟΛΑ 10 γκολ και 10 ασιστς την σεζον ακομα και ως ημιβασικος. Επισης πρεπει να ναι και ψιλοΟΚ τυπακος ειδικα για βαλκανιο DNA. Θεωρω καταστροφικη την αποχωρηση του, ακομα χειροτερη και απο το να μεινεις μονο με Χατζησαφι και Μιται.

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, goku21 said:

τι ακριβώς σας αρέσει στον τανκοβιτς? πέρυσι δεν έπαιξε καθόλου καλα... και έκραζε Καρερα και Χιμένεθ χωρίς ιδιαίτερο λόγο... πρώτη χρονιά στην ομάδα και το παιζε βεντέτα... παιχτης με μικρή καριέρα εντωμεταξύ για να το παίζει τετοια

Να πω την αλήθεια μου; Και εγώ θα μανουριαζα αν έβλεπα βασικό τον Μάνταλο και το Λιβαγια με τέτοια εικόνα που είχαν. Δεν είναι μαλακες οι ποδοσφαιριστές καταλαβαίνουν ποτε υπάρχει εύνοια. Αλλά επειδή ρώτησες τι μας αρέσει εγώ θα απαντήσω για μένα. Δεν είναι γρήγορος, δεν έχει το ξεπέταγμα δεν έχει καμία φοβερή τριπλα, αλλά κινείται έξυπνα σε μικρούς χώρους, έχει πολύ καλή αισθηση του κενού χώρου, έχει καλή κάθετη πάσα στα λίγα μέτρα και καλό 1-2, είναι δυνατός ώστε να κρατήσει μπάλα με πλάτη και έχει καλό ποδαράκι. Το κυριότερο; Είναι μέσα στις φάσεις και τα κολλαει. Δες στα στιγμιότυπα του Βόλου σε πόσες φάσεις είναι μέσα. Αν όχι σε όλες, στο 80-90%. 
 

Αν μπορούσα να τον παρομοιάσω με έναν παίχτη, αν και διαφορετικό στυλ, εμένα μου θυμίζει Σλισκοβιτς. Πολύτιμος 12ος παίχτης, δεν ήταν πουθενά στο πλάνο της τηλεόρασης και ξαφνικά εμφανιζόταν, τσουπ, γκολ. Ερχόταν τρέιλερ από πίσω, έβρισκε όλες τις απίθανες τρυπες και τα κάρφωνε από εκεί που δεν το περίμενες. Αυτό μου θυμίζει εμένα. Σούπερ πρώτη αλλαγή και βασικός σε πολλά ματς 

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

O Τάνκοβιτς έχει κάνει τα ίδια πράγματα σχεδόν με τον Πετράκη στα μισά λεπτά συμμετοχής. Μαγνητική αληθείας ο Σουηδός, εμένα μου αρκεί.

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα παικτης ειναι ο τανκοβιτς. Οπως ειπε ο μπουκο, 10 γκολ 10 ασσιστ τις εχει

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Με Ντσαμ και Φεράρι πάντως μόνο η κατσαρίδα ο Μπακακης θα την έχει γλιτώσει φέτος. Μήπως να τον φλιταρουμε; 

Link to comment
Share on other sites

  • George_D unpinned this topic
  • George_D locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×