Jump to content

Recommended Posts

Stop στην κακοποίηση του αετού Οδυσσέα. Του αετού Οδυσσέα που έκανε 5 δευτερόλεπτα ένα πέρασμα και τον περίμεναν 3 κιλά ωμή προβατινα στο βάθρο του. Πώς κατάντησε έτσι αυτό ο λαός.

aetos.webp

  • Δικεφαλάκι 2
  • Hahaha 1
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν σιχαίνομαι περισσότερο έναν οικολόγο ή έναν χρυσαυγιτη

  • Hahaha 2
Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, stavros 9-11 said:

Δεν ξέρω αν σιχαίνομαι περισσότερο έναν οικολόγο ή έναν χρυσαυγιτη

Ασχετα απ τον αετο τωρα, που ειχε το χαβαλε του και μεχρι εκει, ειναι τραγικοι οι τυποι ρε φιλε, πραγματικα.

Τα αλογα στην ιππασια, που ειναι και ολυμπιακο αθλημα, ειχαν παντα ονειρο να πηδανε εμποδια και οτι αλλο καραγκιοζιλικι κατεβει του αναβατη?

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, stavros 9-11 said:

Δεν ξέρω αν σιχαίνομαι περισσότερο έναν οικολόγο ή έναν χρυσαυγιτη

Me too

Link to comment
Share on other sites

Ελάτε μωρε τώρα, οι μεν σκωτόνουν ανθρώπους στο δρόμο επειδή είναι πακιστανοί και οι δε προσδίδουν υπερβολική σημασία σε κάτι που δεν είναι τόσο σημαντικό. Οι μεν μισούνε, οι δεν αγαπάνε αλλά φορτικά και με χαζή στόχευση. Τι συγκρίνετε...

  • Δικεφαλάκι 5
Link to comment
Share on other sites

Τι θα γίνει με το τοπιτς ΑΕΚ -Βαζελος; έφθασε Πέμπτη βράδυ και τίποτα! 

Δεν έχει ξαναγίνει αυτό στα χρονικά του φόρουμ.Τραγωδια για το πιστό κοινό μας.

 @SpiRos @stavros 9-11εσείς πλακωνεστε η ΑΕΚ μας θα την πληρώσει ;;

  • Δικεφαλάκι 4
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Stylianopoulos said:

Τι θα γίνει με το τοπιτς ΑΕΚ -Βαζελος; έφθασε Πέμπτη βράδυ και τίποτα! 

Δεν έχει ξαναγίνει αυτό στα χρονικά του φόρουμ.Τραγωδια για το πιστό κοινό μας.

 @SpiRos @stavros 9-11εσείς πλακωνεστε η ΑΕΚ μας θα την πληρώσει ;;

Κανένα σημαιάκι Ουγγαρίας δεν έχει αυτή τη φορά;

  • Sad 1
  • Hahaha 1
Link to comment
Share on other sites

Tάπα τα πουστριλίκια έφεραν ψωμάκι στο τραπέζι σου ε? 

Link to comment
Share on other sites

Ναι, αλλά δεν αναφέρεται σε αλλαγή για το Σάββατο, απλώς εντάσσει μία εκπομπή με τριάδα και καθημερινές για τα νέα των ομάδων και το βρίσκω εύστοχο,. Παρότι ακούω πολύ περιστασιακά αθλητικό ραδιόφωνο, περισσότερο ετεροχρονισμένα από youtube ή με πρόσβαση οn demand κάποια αποσπάσματα, θεωρώ καλή και την αλλαγή με τον Τσόχο το πρωί. 

Tην τριάδα του Σαββάτου την άκουγα πολύ σπάνια, παρότι άξιζε, ενώ υπήρχε και η δυνατότητα με το on demand. Έτυχε προχθες να βάλω και να ακούσω τα τελευταία 45 λεπτά της εκπομπής. Ήταν οι Τσακίρης, Αθανασίου και φυσικά ο Νικολακόπουλος.  Η εκπομπή ήταν ήρεμη και από όσο κατάλαβα, δεν είχε διαπληκτισμούς για την διαιτησία του Ολυμπιακός-ΑΕΚ καθώς όταν έστειλε ένα σχετικό μήνυμα κάποιος ακροατής, ο Νικολακόπουλος είπε ότι τα έχει αναφέρει όλα τις προηγούμενες μέρες. Η εκπομπή έκλεισε σε καλό κλίμα.

 

Link to comment
Share on other sites

Με ανάρτηση του στο Facebook ο Τάσος Τσατάλης αναφέρθηκε στον αποκλεισμό της ΑΕΚ από τον Άρη.

Χαρακτηριστικά έγραψε:

Η ομάδα αποκλείστηκε. Είναι μια πολύ δύσκολη βραδιά. Δεν άξιζε αυτόν τον αποκλεισμό, απέναντι σε έναν αντίπαλο που αξίζει τον σεβασμό μας. Ήταν καλύτερη η ομάδα μας, αλλα φέτος η άσχημη πλευρά της μπάλας μας κάνει την εμφάνιση της δυστυχώς πιο συχνά απ όσο θα θέλαμε. Έχουμε χάσει μόλις ένα ματς σε πρωτάθλημα και κύπελλο, αλλά δυστυχώς είμαστε έξω από το δεύτερο, παρά την κατάθεση ψυχής όλων για την πρόκριση.

Η άσχημη πλευρά της μπάλας έχει και στιγμές σαν αυτή που μας στερήθηκε κάτι που δικαιουμασταν απόψε. Έχουμε χρέος να το σημειώνουμε, αλλά από την επόμενη μέρα προχωράμε.

 Η ομάδα και ο Ματίας μας, αξίζουν την αγάπη και την στήριξη ειδικά στις οχι ευχαριστες στιγμές. Καταφέρνουν εδώ κι 1,5 χρόνο να μας δίνουν ελάχιστες τέτοιες και πολλές χαρές. Όσοι ειμαστε γύρω τους, θα πέσουμε και στην φωτιά γι αυτούς.

Ξέρουμε πως υπάρχει πολύς κόσμος που  εκτιμάει όσα μας δίνουν, αγαπάει την ΑΕΚ σε όλες τις συνθήκες και τους νιώθουμε δίπλα μας πάντα. Στενοχωριομαστε δέκα φορές περισσότερο για την δική τους στενοχωρια απόψε. Αλλά η ΑΕΚ δεν θα κάνει πίσω!

 

Ο ένας ρωτάει, ο άλλος... απαντάει. Πάνω απ όλα το συμφέρον του προέδρου. 

καραλης 2.png

Link to comment
Share on other sites

Ετσι έιναι αυτά φίλε... ενω εμείς που κάνουμε κριτική χθες πληρώσαμε για τα σουβλάκια που φάγαμε βλέποντας το ματς.

  • Hahaha 1
Link to comment
Share on other sites

Αντιγράφω: 

"Το πιο ανησυχητικό για μένα, είναι να βλέπω τον Ματίας Αλμέιδα αρκετά μελαγχολικό, ακόμα και μετά από νίκες να μη χαμογελά, που είναι εκείνη η αλεγρία που τον χαρακτήριζε; Προφανώς και έχει δει τόσα να συμβαίνουν φέτος που θα μπορούσε να γράψει βιβλίο για αναποδιές, ανόητα ατομικά λάθη που κόστισαν βαθμούς κι ένα κάρο τραυματισμούς που να απειλούν το ρεκόρ γκίνες για μια σεζόν, αν υπάρχει κάποιο σχετικό.

Προφανώς και δεν αναφέρομαι στη φυσιολογική στεναχώρια που κάθε προπονητής θα έχει μετά από μια ήττα, αλλά σε μια γενικότερη εικόνα που μου δημιουργεί το συναίσθημα ότι είναι βαθιά προβληματισμένος για πολλά πράγματα, όχι απλά για ένα. Δεν θα κάνω εικασίες, αναφέρω αυτό που βλέπω και μου δημιουργεί την αίσθηση μιας πορείας που έχει αγκάθια".

"Πάνω από όλα, προσωπικά μιλώντας, θέλω να δω τον Αλμέιδα να έχει εκείνο το κέφι, εκείνη τη χαρά στα μάτια και στα χείλη του που, τελευταία, δεν διαπιστώνω. Σε αυτόν πιστεύω και θα εξακολουθώ να το κάνω ό,τι κι αν συμβεί φέτος. Κι αν χρειάζεται περισσότερη βοήθεια, τότε να την απαιτήσει και να του τη δώσουν. Αυτός μας έβγαλε στο φως, αυτός θα διατηρήσει την ΑΕΚ εκεί, με όποια λάθη που όλοι διαπιστώνουμε, με όποιες σκέψεις που κάποιοι τις βαφτίζουν ως «εμμονές». Τέλειος δεν υπάρχει, υπάρχει όμως αυτός που ξέρει πώς να κάνει τη δουλειά."

Μαντέψτε ελεύθερα.

 

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Aggelos Komvolidis said:

Αντιγράφω: 

"Το πιο ανησυχητικό για μένα, είναι να βλέπω τον Ματίας Αλμέιδα αρκετά μελαγχολικό, ακόμα και μετά από νίκες να μη χαμογελά, που είναι εκείνη η αλεγρία που τον χαρακτήριζε; Προφανώς και έχει δει τόσα να συμβαίνουν φέτος που θα μπορούσε να γράψει βιβλίο για αναποδιές, ανόητα ατομικά λάθη που κόστισαν βαθμούς κι ένα κάρο τραυματισμούς που να απειλούν το ρεκόρ γκίνες για μια σεζόν, αν υπάρχει κάποιο σχετικό.

Προφανώς και δεν αναφέρομαι στη φυσιολογική στεναχώρια που κάθε προπονητής θα έχει μετά από μια ήττα, αλλά σε μια γενικότερη εικόνα που μου δημιουργεί το συναίσθημα ότι είναι βαθιά προβληματισμένος για πολλά πράγματα, όχι απλά για ένα. Δεν θα κάνω εικασίες, αναφέρω αυτό που βλέπω και μου δημιουργεί την αίσθηση μιας πορείας που έχει αγκάθια".

"Πάνω από όλα, προσωπικά μιλώντας, θέλω να δω τον Αλμέιδα να έχει εκείνο το κέφι, εκείνη τη χαρά στα μάτια και στα χείλη του που, τελευταία, δεν διαπιστώνω. Σε αυτόν πιστεύω και θα εξακολουθώ να το κάνω ό,τι κι αν συμβεί φέτος. Κι αν χρειάζεται περισσότερη βοήθεια, τότε να την απαιτήσει και να του τη δώσουν. Αυτός μας έβγαλε στο φως, αυτός θα διατηρήσει την ΑΕΚ εκεί, με όποια λάθη που όλοι διαπιστώνουμε, με όποιες σκέψεις που κάποιοι τις βαφτίζουν ως «εμμονές». Τέλειος δεν υπάρχει, υπάρχει όμως αυτός που ξέρει πώς να κάνει τη δουλειά."

Μαντέψτε ελεύθερα.

 

Χρόνης Μισσιος, "Χαμογέλασε ρε, τι σου ζητάνε"

  • Δικεφαλάκι 1
  • Hahaha 4
Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με την πιθανή 11άδα, υπογράμμισε: «Για τους παίκτες που δεν έπαιξαν στη Θεσσαλονίκη, Ελίασον, Κάλενς και Σιμάνσκι μπορεί να παίξουν όλοι.

 

Σε λατρεύω κιοφτέ μου. Λες να ξεκινήσει βασικός ο Σιμανσκί απ το σπίτι του?

  • Hahaha 3
Link to comment
Share on other sites

Θελω να πω κάτι για τον Κετσετζογλου, γιατί κρατιέμαι εδώ και καιρό πάλι, αλλά δεν μπορώ άλλο.
 

Έβλεπα πριν μερος μιας εκπομπής αυτού του Τσιλη που απαντούσε σε ερωτησεις αναγνωστών στο enwsi.gr


Έχουν αρχίσει και μου κάνουν εντυπωση τα αυτονοητα: σε οποιαδήποτε ερώτηση άκουσα στο βίντεο   απαντούσε σαν άνθρωπος, σαν δημοσιογραφος της ΑΕΚ, σαν φιλος της ΑΕΚ, με σεβασμό σε οποιαδήποτε ερώτηση εναντίον του ιδίου του Τσίλη / των δημοσιογράφων/  της  ΠΑΕ / της νυν ομαδας / του προπονητη / κάποιων παικτων  κλπ, ακόμα και σε υπερβολικές ερωτησεις ή πιθανως άδικες κριτικές.

Προσοχη: σε καμια περιπτωση δεν θέλω να καταλήξω ότι ο τύπος είναι κάτι το ιδιαιτερο (ή πχ ο Καζαντζογλου που επισης απαντάει περίπου έτσι νομιζω) , αλλου το πάω. 

Αυτος ο Κετσετζογλου τι ρολο βαραει ρε παίδες;  Πλέον αναρωτιέμαι με ειλικρίνεια για ποιον λόγο αυτος ο άνθρωπος είναι «κατι» στα της ΑΕΚ.

Οποιαδηποτε εκπομπή του ή οποιοδήποτε γραπτό του έχω παρακολούθησει εδώ και μήνες, μην πω χρονια, είναι κάτι μεταξύ υπαλλήλου της ΠΑΕ και δήθεν ΑΕΚαρα - θεματοφύλακα που μαλώνει και κουνάει το δάχτυλο  στους «»γκρινιάρηδες»» ως δήθεν πιο έξυπνος/πιο σωστος/πιο ΑΕΚ ή δεν ξερω ´γω τι άλλο. Δεν λεω ότι έχει μια τέτοια τάση απλά, λεω οτι κάνει ΜΟΝΟ αυτό. Όλη την ώρα.

Δεν τιμάει την ΑΕΚ το ότι αυτος ο άνθρωπος έχει τα περισσότερα κλικ . Και δεν καταλαβαίνω και τον λόγο πλέον αφού δεν αλλάζει κάτι σε ολο αυτό.
Οκ, ρεπορτάζ πλέον δεν υπαρχει στο επάγγελμα, το έχουμε εμπεδώσει.

«Θεματοφύλακες» (τα παπαρια μας κρέμονται δλδ) και υπερασπιστές της ομάδας και των μαλακιών  που κάνει αυτή ομως έχουμε χορτάσει στο ιντερνετ, τον παίζει καθημερινα παρα πολυς κόσμος αυτόν τον ρολο. Χρειάζεται να το κάνει κι αυτος με τόσα κλικ και να τον ευχαριστούμε κι εμεις με τα κλικ μας;

Ως τι ακριβώς τα κάνει αυτά στο μεταξύ; Ως ξυπνητζης ή ως ΑΕΚαρχης; 
 

Μερικες φορες εγώ τον οργανισμο  δεν τον καταλαβαίνω, Σορρυ.

  • Δικεφαλάκι 4
Link to comment
Share on other sites

Ορίστε. Πάλι μαλώνει ο θεματοφύλακας αυτους που κάνουν κριτική.

Εμετικός. 

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, nikos said:

Ορίστε. Πάλι μαλώνει ο θεματοφύλακας αυτους που κάνουν κριτική.

Εμετικός. 

Ο άνθρωπος είναι ένας τυχαίος ανθοπώλης που έκανε ότι έκανε επειδή η γλώσσα του ήταν μακριά και υγρή .

Ούτε ΑΕΚ είναι ,ούτε δημοσιογράφος. Είναι σφουγγοκωλαριος του Μελ,απλά και ξάστερα. 

 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Tsosmi said:

Ο άνθρωπος είναι ένας τυχαίος ανθοπώλης που έκανε ότι έκανε επειδή η γλώσσα του ήταν μακριά και υγρή .

Ούτε ΑΕΚ είναι ,ούτε δημοσιογράφος. Είναι σφουγγοκωλαριος του Μελ,απλά και ξάστερα. 

 

Σιγουρα.

Αλλά και σαν χαρακτηρας  ρε παιδί μου.
Καταρχην παριστάνει τον τρομερά εξυπνο και ότι οσοι γκρινιάζουν  είναι ηλίθιοι. Δεν «διαφωνεί» απλά, «διαφωνεί» με ασχημο τροπο και νουθετεί.  
Επισης τον Τσιλη πχ χθες τον βρίζανε, βρίζανε ολους τους αρδ και τα διάβαζε και απανταγε και μαλιστα ήρεμα. Αυτος  εδώ κιχ να ακούσει, κλείνει τηλέφωνα ή δεν διαβάζει τίποτα.

Έχω αρχίσει και δεν αντιλαμβάνομαι τον λόγο ούτε για το ότι είναι τόσο γνωστός, ούτε γιατί εχει τόση επιτυχία τελικά  το σαιτ. Ένα σαιτ που δεν το έχει βελτιώσει ούτε κατα 5% μέσα στα χρόνια.

Κι εμένα μου άρεσε παλιά στα γραπτά, είμαι από τους πρώτους που τον είχα ανακαλύψει ως κάτι πιο ξεχωριστό παλιά στην Ώρα, αλλά μέσα στην πορεία των χρονων ο τύπος έχει προπολλου ξεφύγει εντελως κσι σαν «δημοσιογράφος» και σε συμπεριφορά.

Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, Tsosmi said:

Ο άνθρωπος είναι ένας τυχαίος ανθοπώλης που έκανε ότι έκανε επειδή η γλώσσα του ήταν μακριά και υγρή .

Ούτε ΑΕΚ είναι ,ούτε δημοσιογράφος. Είναι σφουγγοκωλαριος του Μελ,απλά και ξάστερα. 

 

Δημοσιογράφος σίγουρα δεν είναι, οπως και οι περισσότεροι που παριστάνουν σήμερα τους αθλητικογραφους. ΑΕΚ όμως πιστεύω ότι είναι. Μιλάμε για κάποιον που από ότι ξέρω τουλάχιστον, στα 80ς πήγαινε σε όλα τα εκτός έδρας με την R και που μεγάλωσε οπαδικα σε "κρυφό σχολειό", σε εποχές που ελάχιστοι το γνώριζαν και Δωματιακι. Κατι που δεν αναιρεί ότι είναι γλυφτης, ξερόλας και όλα τα υπόλοιπα. Υπάρχουν και ΑΕΚτζηδες που είναι τέτοιοι. 

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×