Jump to content

Recommended Posts

Διαβάζω τον μπίλαρο κ εξοργίζομαι με την άσχημη τροπή που έχει πάρει το ποδόσφαιρό μας ειδικά τα τελευταία χρόνια. Πραγματικά συμβαίνουν απίστευτα πράγματα. Όπως να μην υπάρχει πρωταθλητής απ τον Νοέμβρη, να παίρνουν όλες οι ομάδες πέναλτι, να υπάρχουν ξένοι διαιτητές κ VAR. Που βαδίζουμε οεο?

Υ.Γ, Μπίλη αν θες να γράψεις για την διαφθορά στο ποδόσφαιρο υπάρχει η παράγκα, η συμμορία, ο Βάλνερ, η κάρτα υγείας ποδοσφαιριστή, οι πλαστογραφείες, το Βέροια-Γαύρος, το Ξάνθη-Ναζέλας, η πολυιδιοκτησία, οι απειλές μπράβων στην έγκυο γυναίκα του Κομίνη, τα πιστόλια, ο Μίχελς, οι φούρνοι, τα εξοχικά, τα αδεφικά σωματεία που έκαναν διπλάρες στο τηγάνι, οι αθλητικοί δικαστές που τσαλαπατάνε του κανόνες του ποδοσφαίρου, όπως τους έγραψε η FIFA. Γράψε αν τολμάς φυσικά κ κυρίως εμβάθυνε. Αλλιώς μην μας ζαλίζεις τ αρχίδια με την όψιμη θλίψη σου.

Υ.Γ2 ΚΟΚΟΚΟΚΟΚΟ.

  • Δικεφαλάκι 6
  • Μπομπίτσα 1
Link to comment
Share on other sites

Αυτό το ματς για κάποιο λόγο πρέπει πάντοτε να μου το υπενθυμίζουν.

Θυμάμαι να έχει τελειώσει και να βλέπω τους δίπλα μου να σεληνιαζονται κι εγώ προσπαθούσα να καταλάβω αν νιώθω κάτι. Δεν ένιωσα τίποτα. Οι ρουφιανιες του Νικολαΐδη και όλη αυτή η μαλακία εκείνης της περιόδου μου είχαν χαλάσει το μυαλό.

Το συζητούσα με ένα παιδί στο πούλμαν της επιστροφής, κι εκείνος κάπως έτσι ένιωθε.

Σήμερα, δεν παίζει να μπω στη διαδικασία να ανακαλέσω στη μνήμη μου μεγάλες στιγμές της ΑΕΚ και να βάζω και αυτό το ματς μέσα. Ποτέ δεν το σκέφτομαι.

Μιλάμε αυτό που είχε πετύχει ο κοντός τότε, δεν ήταν εύκολο. Πώς κατάφερε να ξενερώσει τόσο κόσμο...

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Σουρωτή για να ενισχύσετε κ τον άπλα κ καλή χώνεψη. Ήταν βαρύ αλλά έτσι είναι αυτά.

Υ.Γ. Βαγγέλη σώσε μας!

screenshot-www.gazzetta.gr-2023.11.22-07_56_34.png

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Μου την δίνει αφάνταστα που η εθνική έχει γίνει πεδίο κόντρας τουμεγάλου εναντιον χοντρού και τσιρακιων

Και κατα συνεπεια ιντερνετοδημοσιογραφικηςκοντρας οπαδων.

Και μου την δινει γιατι στα παπαρια μου η εθνική, είναι τόσα χρόνια μετα τον Σάντος γιατον πουτσο, ειναι σε παρακμή το ποδοσφαιρο ετσι και αλλιως, και στα αρχίδια μου να προσπαθω να πεισω ή να πειστω οτι ο μαλακας ο Πογετ ειναι καλος ή κακος.

Επισης στα αρχιδια μου αν θα παιζει στο γηπςδο μας ή όχι η εθνική. Βασικα, οχι, εχω θεση για αυτο. Μη σωσει και ξαναπαιξει στο γηπεδο μας η εθνικη, με τους μαλακες τους λεχριτες που εχουν κονδυλωματα και σκουλαμεντα στα παπουτσια και μας χαλανε το χορτάρι.

Μου την σπάει η καιλα του οργανισμου με την εθνική. Να την παρουν οι αλλοι και να την βαλουν στον πατο τους. Ή ας τηννδώσουν στις μπουγάτσες μπας και ενισχυθει το ελληνικο στοιχειο της Νοτιας Μακεδονιας.

Εμεις την δουλεια μας στην μπαλα και φυσικα διασφάλιση του 50 50.

  • Δικεφαλάκι 6
  • Hahaha 1
Link to comment
Share on other sites

Μου τη δίνει αφάνταστα που υπάρχει εθνική. Αυτό το πράγμα δεν το υποστήριξα ποτέ, ούτε το 2004, ούτε το 10, ούτε το 23. Ξου ρε που θα υποστηρίξω και θα χαρώ για την ίδια ομάδα με κάθε μίασμα που δεν είναι ΑΕΚ. Κάναμε την εθνική δικό μας ζήτημα κιόλας, ή θα καταντήσουμε να υπερασπιζόμαστε τη διοίκηση της ΕΠΟ. Ρε ψόφο και μακάρι Γιβραλτάρ σε κάθε επόμενο παιχνίδι. Δηλαδή θα έπαιζε πχ ο Φορτούνης κι εγώ θα υποστήριζα την ομάδα στην οποία παίζει... Τι λέτε ρε, με αυτούς μας χωρίζει ολόκληρος πολιτισμός. Έτυχε να γεννηθούμε στην ίδια χώρα και τι; Ή ακόμα χειρότερα, πόσοι λετε να ήταν χθες στην Α. Σοφιά και κάποια στιγμή το προηγούμενο διάστημα να σχολίασαν κάπου ότι τον Μιχάλη τον φάγαμε εμείς; Μας έγινε έγνοια και η εθνική τώρα, βρε δε μου γαμιέστε

  • Δικεφαλάκι 9
Link to comment
Share on other sites

Ποιά Εθνική? Εδώ και χρόνια είναι ένας οργανισμός για να μπορεί να υπάρχει η ΕΠΟ και να βολεύονται άεργοι,βύσματα , πολιτικάντηδες και Νενέκοι και για να χαίρονται οι τραχανοπλαγιαδες γιδαρχοι με περικεφαλαία. Ένα ρδελομπού (ζητώ συγγνώμη απ' τα ρδέλα) χωρίς ταυτότητα,χωρίς πρόγραμμα,χωρίς εγκαταστάσεις, που το εκμεταλλεύεται ο κάθε δερβέναγας κι ο κάθε τυχάρπαστος μανατζαραίος για να δίνουν συμμετοχές σε άμπαλους τσουρουκάδες και να τους πουλάνε σε ομάδες θύματα .

 

Μακριά απ' την ΑΕΚ κι όπου θέλει ας μπει .

 

ΜΟΝΟ ΑΕΚ

Link to comment
Share on other sites

Τι μπουκίτσια είναι αυτά που κάνετε στον Μαρκ ρε παιδί μου? Απαπαπαπα. Τι άγχος για την Νιουκαστλλλλ. Ενώ όταν ο ίδιο βαρίστας έκανε αβαβα το φαουλ γκολ της Μαρσέιγ σιωπή. Όλα καλά. Ούτε 1 άρθρο. Γιατί ηταν εναντίον της ΑΕΚ. Ελληνική ομάδα βέβαια, αλλά όχι ο μεγάλος Γρύλος. Γιατί τότε δεν μίλησε ο... Μαρκ. Τώρα κινδυνεύει το VAR. Να φέρουμε τον... Σπάθα and friends να το φτιάξει.

ΑΠΟΛΑΥΣΤΙΚΟΙ.

Link to comment
Share on other sites

Στις εποχές της σκληρής παράγκας, σήμερα θα μιλούσαμε για το μεγαλείο του Γρύλου κ την τεράστια νίκη του με 0-5. Για ψυχές πρωταθλητών, καρύδια κ την μεγάλη ομάδα που έφτιαξε ο μοναδικός που... επενδύει στο ελληνικό ποδόσφαιρο. Τώρα πρέπει να γενικεύσετε κ να τους βάλετε όλους στο ίδιο τσουβάλι κ να... φιλοσοφήσετε που βαδίζει το ποδόσφαιρό μας. Και όλα αυτά γιατί το VAR δεν επέτρεψε στον μεγάλο Γρύλο να κλέψει άλλον έναν αγώνα. Σκληρό το μεροκάματο πλέον. Περιμένω με αγωνία τα... αρθρα σας.

 

  • Δικεφαλάκι 6
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, bladerunner21 said:

Στις εποχές της σκληρής παράγκας, σήμερα θα μιλούσαμε για το μεγαλείο του Γρύλου κ την τεράστια νίκη του με 0-5. Για ψυχές πρωταθλητών, καρύδια κ την μεγάλη ομάδα που έφτιαξε ο μοναδικός που... επενδύει στο ελληνικό ποδόσφαιρο. Τώρα πρέπει να γενικεύσετε κ να τους βάλετε όλους στο ίδιο τσουβάλι κ να... φιλοσοφήσετε που βαδίζει το ποδόσφαιρό μας. Και όλα αυτά γιατί το VAR δεν επέτρεψε στον μεγάλο Γρύλο να κλέψει άλλον έναν αγώνα. Σκληρό το μεροκάματο πλέον. Περιμένω με αγωνία τα... αρθρα σας.

 

Ουτε κάν.. Η φάση του πέναλτι+αποβολή έχει γίνει με παραλλαγές +15 φορές την εποχή του θείου, έχουν δωθεί 5-6 πέναλτι και καμία αποβολή

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, bladerunner21 said:

Στις εποχές της σκληρής παράγκας, σήμερα θα μιλούσαμε για το μεγαλείο του Γρύλου κ την τεράστια νίκη του με 0-5. Για ψυχές πρωταθλητών, καρύδια κ την μεγάλη ομάδα που έφτιαξε ο μοναδικός που... επενδύει στο ελληνικό ποδόσφαιρο. Τώρα πρέπει να γενικεύσετε κ να τους βάλετε όλους στο ίδιο τσουβάλι κ να... φιλοσοφήσετε που βαδίζει το ποδόσφαιρό μας. Και όλα αυτά γιατί το VAR δεν επέτρεψε στον μεγάλο Γρύλο να κλέψει άλλον έναν αγώνα. Σκληρό το μεροκάματο πλέον. Περιμένω με αγωνία τα... αρθρα σας.

 

Αυτό το δίνω στο Μελ από day1, ακόμα και κατά το αγωνιστικό χαλι που μας είχε επι χρονια.

Πιστευω οι άλλοι δεν θα έπαιρναν πρωτοβουλία χωρίς αυτόν για να τελειώσει η χούντα.

Αποψε διαιτητης και βαρ αν ήταν στημένοι τα εδιναν ευκολα ανάποδα κι εκαναν και το κορόιδα μετά.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Kami said:

Ουτε κάν.. Η φάση του πέναλτι+αποβολή έχει γίνει με παραλλαγές +15 φορές την εποχή του θείου, έχουν δωθεί 5-6 πέναλτι και καμία αποβολή

Σιγά μην έδιναν πέναλτι κατά του Γρύλου ενώ ήταν αγώνας must win μετά από ξεφτίλα στην Ευρώπη. 0-5 κ λίγα λέω. Μπορεί να έβαζε κ ένα ο ρεφ.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Τσακίρης

"αφού ο Πισάρο θυμίζω είναι με τη μορφή δανεισμού και υπάρχει οψιόν ανανέωσης για έναν ακόμη χρόνο."

από gazzetta

Εγώ αλλιώς τα ξερα από την ανακοινωση της ΠΑΕ.

 

  • Hahaha 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Janjanin said:

Τσακίρης

"αφού ο Πισάρο θυμίζω είναι με τη μορφή δανεισμού και υπάρχει οψιόν ανανέωσης για έναν ακόμη χρόνο."

από gazzetta

Εγώ αλλιώς τα ξερα από την ανακοινωση της ΠΑΕ.

 

Γενικά, δεν ξέρουν τι τους γίνεται.

Προτεραιότητα το αριστερό μπακ κατά τον Τσακίρη.

Δεν θα πάει για αριστερό μπακ η ΑΕΚ σύμφωνα με τον καζαμπουμπου.

🤡🤡

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

55 minutes ago, Janjanin said:

Τσακίρης

"αφού ο Πισάρο θυμίζω είναι με τη μορφή δανεισμού και υπάρχει οψιόν ανανέωσης για έναν ακόμη χρόνο."

από gazzetta

Εγώ αλλιώς τα ξερα από την ανακοινωση της ΠΑΕ.

 

Το ίδιο απρόσεκτοι και στο transfermarkt, αλλά και στο CNN! Καλά που εμείς οι αφηρημένοι εδώ, έχουμε τον Ραβούση μας!

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Kami said:

Το ίδιο απρόσεκτοι και στο transfermarkt, αλλά και στο CNN! Καλά που εμείς οι αφηρημένοι εδώ, έχουμε τον Ραβούση μας!

Εδώ δεν το ξέρει ούτε το ίδιο το Μαιάμι πως τον άφησε ελευθερο,

πάλι καλά που υπάρχει ο Γιώργαρος και μετράει τις λέξεις να βγουν σωστά τα άρθρα.....

 

Link to comment
Share on other sites

Λέτε να είναι περίπτωση Τσίριτς, που όλοι είχαμε μπερδευτεί ότι είχε δώσει ο πρόεδρος +1 δις δραχμές για να τον αγοράσει απο την Μπάρτσα και τελικά θυμήθηκαν ότι αντί στο συμβόλαιο να τικάρουν το κουτάκι που έγραφε "δωσε 1 δις και αγόρασε τώρα" είχαν επιλέξει το "δωρεάν δοκιμή για 9 μήνες"??

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Kami said:

Λέτε να είναι περίπτωση Τσίριτς

Οφ τοπικ, αλλά λόγω Τσιριτς το θυμήθηκα. Το καλοκαίρι πριν έρθει ο Τσιριτς είχα βρεθεί στη Βαρκελώνη και είχα δει ένα ματς στο Καμπ Νου, Μπαρτσελονα-Σαντος νομίζω για κάποιο τουρνουά. Είχε παίξει κι ο Τσιριτς, ο οποίος είχε κάνει καλό ματς. Όταν ήρθε στην ΑΕΚ, θυμάμαι ότι παίξαμε ένα φιλικό στο Μαρκόπουλο με την Μαρκό, 0-3 αν δεν κάνω λάθος. Μπήκε κι ο Τσιριτς, έκανε τις ντρίμπλες του, ζέστη είχε, Αύγουστος πρέπει να ήταν, είχα πάει και θυμάμαι ακόμα πόση κίνηση είχε στην επιστροφή. Φεύγοντας από το γηπεδακι, κάτω απ' την εξέδρα ήταν σταματημένη μια Cadillac. Φιμέ τζάμια, η πίσω πόρτα μισάνοιχτη, ένα σκαρπινι καφετί είδα μόνο και μια άσπρη ζαρωμένη κάλτσα. Πλησίασα να δω ποιος ήταν μέσα, κι είδα τον Τροχανά να τρώει λαίμαργα ένα πιτόγυρο.

  • Hahaha 4
Link to comment
Share on other sites

Φαντασου να στηριζομαστε τοσο σε παιχτη που επιστρεφει απο αχιλλειο. Αν ειναι δυνατον.

Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, Brom21 said:

Φαντασου να στηριζομαστε τοσο σε παιχτη που επιστρεφει απο αχιλλειο. Αν ειναι δυνατον.

Εντωμεταξύ ο φερνάντεζ πέρυσι έπαιζε κάτι τελευταία τέταρτα των παιχνιδιών και ήταν συνεχόμενα τραυματίας. 

Link to comment
Share on other sites

απο τα 27 ματς που εδωσε η ΑΕΚ απο τον ερχομο του  φερναντεζ ο ισπανος ηταν παρων στα 20 αρα μαλλον δεν ηταν συνεχομενα τραυματιας, ειχε εναν τραυματισμο που επαθε θλαση στο κυπελλο με τις σερρες στον επαναληπτικο και εχασε 5 ματς πρωταθληματος  και 1 κυπελλου

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×