Jump to content

ΠΑΓΟΥΡΑΔΕΣ- ΑΕΚ (11η αγ.): 27/11/21, 19:30, Νovasports


Stylianopoulos
 Share

M.V.P.-Κόουτσινγκ-Βραβείο Μάνταλου  

36 members have voted

  1. 1. M.V.P.

    • Στάνκοβιτς
      0
    • Moχαμάντι
      1
    • Μισελέν
      0
    • Βράνιες
      0
    • Μήτογλου
      0
    • Σιμόες
      3
    • Σιμάνσκι
      0
    • Τσούμπερ
      1
    • Άμραμπατ
      28
    • Μάνταλος
      0
    • Αραούχο
      0
    • Ανσαριφάρντ
      0
    • Γκαρσία
      0
    • Ρότα
      0
    • Σάκχοφ
      3
  2. 2. Κόουτσινγκ Γιαννίκη

    • Καλό
      3
    • Μέτριο
      10
    • Κακό
      18
    • Φυσιολογικό
      5
  3. 3. Βραβείο Μάνταλου (χειρότερος παίκτης)

    • Στάνκοβιτς
      0
    • Μοχαμάντι
      0
    • Μισελέν
      1
    • Βράνιες
      0
    • Μήτογλου
      5
    • Σιμόες
      0
    • Σιμάνσκι
      4
    • Τσούμπερ
      7
    • Άμραμπατ
      0
    • Μάνταλος
      19
    • Αραούχο
      0
    • Ανσαριφάρντ
      0
    • Γκαρσία
      0
    • Ρότα
      0
    • Σάκχοφ
      0


Recommended Posts

Just now, Skepastos said:

Χωριά αυτό, είναι λίγο πριν βγει ο Πετρακης και ένας 34οχρονος ΑΘΛΗΤΗΣ χάνει τη μπάλα, καπάκι τρέχει σαν τρελός στην άμυνα και κάνει ΤΑΚΛΙΝ να πάρει πάλι τη μπάλα. Ο άλλος βγήκε από το ματς και η χωρίστρα δεν είχε κάνει κιχ

Σου λεω εχω ακομα τη φαση του 71 κ κατι δευτερα που βγαινουν αντεπιθεση κ ο κακομοιρος ο μοχαμαντι δν ξερει τι να κανει με τον πετρο. Και στο τελος ο πετρος σηκωνει κ τα χερια στο μοχαμαντι. Αν ημουν εγω θα του δινα μια μες τα ματια στο δοξα πατρι κ ασ μην ξαναπαιζα τοπι

Link to comment
Share on other sites

Guest tony_montana

Κριτική από ΤΤ και Κώστας Τέο (sdna) 

Στάνκοβιτς    6
Στο πέναλτι του 2ου λεπτού έπεσε σωστά και έδειξε πως μπορούσε να το αποκρούσει. Όποτε χρειάστηκε έπαιξε και ως λίμπερο, με δεδομένο πως η ΑΕΚ έπαιζε με την άμυνα ψηλά. 

Μισελέν    6
Στο α' ημίχρονο είχε θέματα αμυντικά με δεδομένο πως η ΑΕΚ έπαιζε ψηλά αμυντικά. Στο β' ήταν βελτιωμένος αμυντικά, ενώ προσπάθησε να βοηθήσει με «ανεβάσματα» και δημιουργικά. Αντικαταστάθηκε στο 79' από τον Ρότα. Κρίνεται, πάντως, θετικά

Bράνιες    6

Στο πρώτο μισάωρο δεν πάταγε καλά. Σταδιακά, όμως, βελτίωσε την απόδοση του. Έπαιξε πολύ έξυπνα και προσεκτικά μετά το 33', με δεδομένο πως είχε κάρτα. Σίγουρα δεν είναι ο Βράνιες που ξέρουμε και θέλουν οι φίλοι της ΑΕΚ. Αλλά δεν παύει να είναι σημείο αναφοράς για την άμυνα της Ένωσης.

 
 

Μήτογλου    6
Πλην της φάσης του πέναλτι, μένοντας ψηλά στην άμυνα, αρκετές φορές στο α' ημίχρονο οι αντίπαλοι έβγαιναν στην πλάτη του. Στο β' όμως έκανε καλό παιχνίδι. Έδωσε μάχες και ματς με ματς κερδίζει σε εμπειρία και εικόνες. 

Μοχαμαντί    7
Ο Ιρανός ήταν ο κορυφαίος της αμυντικής τετράδας της ΑΕΚ. Ήταν καλός αμυντικά, ενώ βοήθησε όσο μπορούσε και επιθετικά με τα ανεβάσματα του. Παίρνει υψηλό βαθμό, με δεδομένο πως προέρχεται και από το λάθος στο ντέρμπι με τον Ολυμπιακό.

Σιμόες    7
Έτρεξε, μάρκαρε, είχε και τις δύο ευκαιρίες πριν το 2-1 του Σάκχοφ. Ήταν ο Πορτογάλος που ξέρουμε εδώ και χρόνια στην Ελλάδα. Κρίνεται θετικά.

 

Σιμάνσκι    6
Σε ακόμη ένα ματς ο Πολωνός άσος της ΑΕΚ δεν βοήθησε δημιουργικά. Πολλές παράλληλες πάσες και προς τα πίσω. Αντικαταστάθηκε στο 60' από τον Ανσαρφάρντ.

Μάνταλος    8
Σε ακόμη ένα ματς ο Πέτρος Μάνταλος ήταν εκ των διακριθέντων της Ένωσης. Πήρε πρωτοβουλίες, έφτιαξε κάποια πράγματα δημιουργικά. Έτρεξε πολύ και στο τέλος έμεινε από δυνάμεις με αποτέλεσμα να αντικατασταθεί στο 79' από τον Σάκχκοφ.

Άμραμπατ    8
Τι γκολάρα έβαλε στο 7' ο Μαροκινός. Ήξερε τι θα κάνει πριν καν φθάσει στο πόδι του η μπάλα. Σε όλο το α' ημίχρονο ελλείψει δημιουργίας από τα χαφ αναγκαζόταν να κατέβει στη μεσαία γραμμή, να πάρει την μπάλα για να φτιάξει παιχνίδι. Τα ίδια ακριβώς έκανε και στο β' ημίχρονο. Αρνήθηκε να παραδοθεί, προσπάθησε να δημιουργήσει. Παίκτη-παράδειγμα προς μίμηση με δεδομένο πως είναι στα 34 με καλή καριέρα. 

Τσούμπερ    5
Κινήθηκε σε ρηχά νερά στο πρώτο 45λεπτο. Στο 18' έχει τη μεγάλη χαμένη ευκαιρία στο «ριμπάουντ» της απόκρουσης του Λοντίγκιν στην προσπάθεια του Αραούχο. Στο β' σχεδόν «αόρατος» με αποτέλεσμα να αντικατασταθεί στο 68' από τον Λιβάι Γκαρσία.

Αραούχο    7
Σε ακόμη ένα ματς αποτέλεσε πηγή κινδύνων για την αντίπαλη εστία. Είχε τουλάχιστον τρεις καλές στιγμές για να σκοράρει. Έκανε καλό ματς ο Αργεντινός άσος.

Λιβάι Γκαρσία    7
Μπήκε στο 69' στη θέση του Τσούμπερ και έκανε μεστό 25λεπτο. Πήρε πρωτοβουλίες, προσπάθησε να δημιουργήσει καταστάσεις. Κέρδισε φάουλ. Ήταν γενικώς ορεξάτος και σαφώς βοήθησε περισσότερο από τον Ελβετό.

Ανσαριφάρντ    6
Μπήκε στο 60' στη θέση του Σιμάνσκι. Είχε μία-δύο ενέργειες στο διάστημα που αγωνίστηκε. Κρίνεται θετικά. 

Σάκχοφ    8
Μπήκε στο 79' αντί του Μάνταλου, είχε μία σπουδαία ευκαιρία στο 85' να γίνει ο ήρωας του ματς. Το έκανε, όμως, στο 90'. Ο ορισμός της «χρυσής αλλαγής» ο Ουκρανός άσος.

Ρότα    -
Μπήκε στο 79' στη θέση του Μισελέν

Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, George_D said:

2 γκολ σε μια δύσκολη έδρα με πολλές χαμένες ευκαιρίες, ενώ βρέθηκες πίσω στο σκορ, με χώμα ξανα 2 βασικούς μεσοεπιθετικο σου, απέναντι σε μια ομάδα που ερχόταν με 5αρα εκτός και σε χάλια τεραιν, δεν το λες κι άσχημα. Επιθετικά φαίνεται έχουμε τρόπους και επιλογες. Αν αποκτήσει και αμυντική συνοχή η ομάδα μπορεί να πάει τρενο

Έχω σημειώσει πολλές φορές ότι αυτή την στιγμή το μόνο που με ενδιαφέρει είναι το αποτέλεσμα. Οπότε ναι είμαι οκ.

Από εκεί και πέρα μπροστά σήμερα εγώ δεν είδα τίποτα αξιόλογο εκτός από ατομικές και μόνο προσπάθειες. 

Γέρνει το γήπεδο αριστερά στην επίθεση αλλά τα γκολ μπήκαν από σουτ έξω από την περιοχή. Καμία συνεργασία που να είχε αποτέλεσμα. Και φυσικά κανένας αιφνιδιασμός γιατί ο αντίπαλος είχε κρατήσει πίσω την δική του άμυνά και ήταν προσεκτικός.

ΠΟΛΥ θετικό ότι παίρνουμε γκολ από στημένα πλέον. ΠΟΛΥ ανησυχητικό ότι στα τελευταία 3 παιχνίδια δεν έχεις βάλει κανένα γκολ με κάτω την μπάλα σε σετ παιχνίδι. Ένα γκολ από κόρνερ και ένα πέναλτι με τον Άρη. Δύο γκολ στην Ριζούπολη με κεφαλιά, το ένα από στημένο. Δύο γκολ με τον γαύρο από σέντρες. Η αεροπορία και οι σέντρες δείχνει ότι δουλεύουν. Με κάτω την μπάλα έχουμε ξεχάσει να παίζουμε ποδόσφαιρο.

Ο Γιαννίκης συνέχισε και πήρε ένα ακόμα παιχνίδι με μικρή ομάδα οπότε πάμε παρακάτω και ελπίζω να φτάσουμε στον Γενάρη να πάρουμε 2 παίχτες για να αλλάξουν λίγο την άθλια εικόνα στο κέντρο του γηπέδου για αρχή. Εγώ θα έπαιρνα 2 χαφ, τον έναν να πάρει την θέση του Μάνταλου να τελειώνουμε. Να έχει καλά στημένα και καλό πόδι έξω από την περιοχή. Σήμερα κάναμε 3-4 σουτ και βάλαμε 2 γκολ.

Βλέπω Μπακάκη γρήγορα να γυρνά στην κανονική ομάδα με αυτά που βλέπω από δεξιά. Θέλει προσοχή με τον Μισελέν το παιδί πρέπει να έχει ψυχολογικά προβλήματα και δεν είναι αστείο. Δεν γίνεται παίχτης με γεμάτες σεζόν στην Γαλλία να φοβάται να περάσει την σέντρα. 

Χάρηκα πολύ για την αγωνιστική διάθεση του Άμραμπατ και φυσικά για την διάθεση και την προσφορά του Γκαρσία που σήμερα ήρθε από τον πάγκο. Κάνει καλό μερικές φορές ο πάγκος. Καθαρίζει το μυαλό.

Επιτέλους ένα Σάββατο βράδυ που θα βάλουμε να πιούμε ένα ποτό με χαρά και όχι με κατεβασμένα τα μούτρα.

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, CHⓇIS said:

Ειναι ντροπη για μενα προσωπικα που το λεω ως σκοκικος αλλα το γκολ του αμρα θυμισε 2ο γκολ σκοκο στο καραιταβλι

Αυτός δεν πρέπει να βγαίνει από την 11αδα. Πολύ επιδραστικις παίχτης με φοβερή προσωπικότητα. Μπουσταρει όλη την ομάδα με τη λάμψη του.

Link to comment
Share on other sites

Δε φτάνουν τα θέματα που έχουμε στην άμυνα και δε λύνονται... στο τέλος θα καταστρέψουμε και την πολύ καλή μας επίθεση για να κάνει το κομμάτι του το πουτανόσπερμα...

θα τους βγάλουμε άχρηστους, αδιάφορους και λίγους και τον Γκαρσία και τον Τσούμπερ... για να βλέπουμε κάθε αγωνιστικη το ψοφίμι να περιφέρει το κουφάρι του, πιο σλόου-μόσιον κι απο παλάιμαχο...

 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Καλά τώρα , του αρδ τώρα θα τους μάθουμε? 

Η ομαδα μου άρεσε σε γενικές γραμμές εκτός από όταν βγήκε ο σιμανσκι και μέχρι να μπει ο σακχωφ και αυτό γιατί ο περιπατητης έκανε μαύρη τρύπα στα χαφ .

Εκεί έκανε μαλακία ο Γιαννικης η οποία με ανησυχεί γιατί ρε φίλε αυτό έπρεπε να το ξέρεις . Είναι βασικό .

 

Ευτυχώς η αλλαγή σακχωφ βγήκε και μπορώ να τον Σωκράτη ήρεμος .

Ο

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, agelos said:

Με Τσουμπερ τι παιζει?

Δεν μιλάω για την απόδοση, δέχομαι ότι είναι ντεφορμέ.

Μιλάω για την αδιαφορία, η οποία είναι Εμφανής.

Πραγματικά περίεργη η εικόνα του 

Link to comment
Share on other sites

Guest tony_montana

Δεν καταλαβαίνω... Υπήρχε λόγος να ερωτηθεί για τον Μάνταλο; 

Πολλά και ενδιαφέροντα είπε ο Γεβχέν Σάκχοφ μιλώντας στη ΝΟVA μετά το τέλος του αγώνα με τον ΠΑΣ όπου κρίθηκε μετά από δικό του γκολ, χαρίζοντας τη νίκη στην ΑΕΚ. Ο Ουκρανός είπε αναλυτικά:ιΓ

Για τη νίκη στα Γιάννενα;

«Πάντα τα παιχνίδια στα Γιάννενα είναι δύσκολα. Το ίδιο και το αποψινό. Μας έδωσαν χώρο για να παίξουν στην πλάτη της άμυνάς και στο χώρο. Είχαμε την κατοχή. Δύσκολη νίκη».

Για το γκολ που πέτυχε;

«Υπήρξε λίγη τύχη. Σούταρα, βρήκε το πόδι του αμυντικού… Όμως το γκολ θα μπει αν σουτάρεις, αν δεν σουτάρεις δεν μπαίνει γκολ».

Για το γεγονός ότι κάθε φορά που σκοράρει η ομάδα του δεν έχει χάσει ποτέ;

«Το γνωρίζω. Ειμαι ενήμερος για το στατιστικό. Με ενδιαφέρει η ομάδα να κερδίζει κι αυτό έγινε».

Για τη φετινή σεζόν και αν είναι προσωπική δικαίωση το γκολ;

«Οποιος δουλεύει σκληρά στο τέλος ανταμείβεται. Μονο εγώ γνωρίζω τι συμβαίνει με εμένα. Ευχαριστώ τον Θεό γιατί μου έδωσε την ευκαιρία, γιατί δουλεύω σκληρά και δικαιώθηκα».

Για τον πανηγυρισμό του, δείχνοντας το πρόσωπό του;

«Ηταν να δείξω το πρόσωπό μου. Είχε καιρό να φανεί το πρόσωπό μου στην τηλεόραση και το έδειξα».

Για την προηγούμενη μεγάλη χαμένη ευκαιρία που είχε για γκολ;

«Εκείνη τη στιγμή στεναχωρήθηκα. Αν δεν έβρισκε στον Βράνιες μπορεί να έμπαινε το γκολ. Μύριζα πάντως το γκολ απόψε. Είχα πίστη».

Τι χρειάζεται η ΑΕΚ για να επιστρέψει στην κορυφή;

«Αυτό που χρειάζεται είναι να έχει τη νοοτροπία νικητή. Να πιστεύει και να παλεύει για τους τρεις βαθμούς. Ισως να «κλειδώνουμε» τα ματς νωρίτερα. Και σε πιο δύσκολα παιχνίδια να το παλεύουμε μέχρι το τέλος. Να κοιτάμε φυσικά κάθε ματς ξεχωριστά».

Αν χρειάζεται η ΑΕΚ περισσότερο Σάκχοφ;

«Φυσικά και το πιστεύω. Αν δεν το πίστευα, δεν θα πίστευα στον εαυτό μου».

Αν έβγαλε πικρία με τον πανηγυρισμό;

«Μόνο εγώ γνωρίζω τι πραγματικά συμβαίνει. Ηθελα να δείξω ένα έξτρα κίνητρο για τη συνέχεια. Ήξερα ότι δουλεύοντας θα έρθει η στιγμή μου. Δεν ήθελα να προβάλλω κάποιον, ούτε τίποτα. Θα ήθελα να ευχαριστήσω τους συμπαίκτες μου, γιατί με έχουν στηρίξει. Σήμερα μπήκαν μέσα να με αγκαλιάσουν».

Για τον Μάνταλο που είναι καλοί φίλοι;

«Ναι, είμαστε κοντά. Εχουμε αναπτύξει μια πολύ καλή σχέση. Ειμαστε καλοί φίλοι. Τον υποστηρίζω, με υποστηρίζει. Είναι αρχηγός και πολύ καλός ποδοσφαιριστής».

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Kostas21 said:

Στα λημέρια τα κλασσικά δλδ. 

Ναι ενώ δεν είναι κάτι το ιδιαίτερο σαν ομάδα, δεν είναι και να μην περιμένεις τίποτα....

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, tony_montana said:

Δεν καταλαβαίνω... Υπήρχε λόγος να ερωτηθεί για τον Μάνταλο; 

Πολλά και ενδιαφέροντα είπε ο Γεβχέν Σάκχοφ μιλώντας στη ΝΟVA μετά το τέλος του αγώνα με τον ΠΑΣ όπου κρίθηκε μετά από δικό του γκολ, χαρίζοντας τη νίκη στην ΑΕΚ. Ο Ουκρανός είπε αναλυτικά:ιΓ

Για τη νίκη στα Γιάννενα;

«Πάντα τα παιχνίδια στα Γιάννενα είναι δύσκολα. Το ίδιο και το αποψινό. Μας έδωσαν χώρο για να παίξουν στην πλάτη της άμυνάς και στο χώρο. Είχαμε την κατοχή. Δύσκολη νίκη».

Για το γκολ που πέτυχε;

«Υπήρξε λίγη τύχη. Σούταρα, βρήκε το πόδι του αμυντικού… Όμως το γκολ θα μπει αν σουτάρεις, αν δεν σουτάρεις δεν μπαίνει γκολ».

Για το γεγονός ότι κάθε φορά που σκοράρει η ομάδα του δεν έχει χάσει ποτέ;

«Το γνωρίζω. Ειμαι ενήμερος για το στατιστικό. Με ενδιαφέρει η ομάδα να κερδίζει κι αυτό έγινε».

Για τη φετινή σεζόν και αν είναι προσωπική δικαίωση το γκολ;

«Οποιος δουλεύει σκληρά στο τέλος ανταμείβεται. Μονο εγώ γνωρίζω τι συμβαίνει με εμένα. Ευχαριστώ τον Θεό γιατί μου έδωσε την ευκαιρία, γιατί δουλεύω σκληρά και δικαιώθηκα».

Για τον πανηγυρισμό του, δείχνοντας το πρόσωπό του;

«Ηταν να δείξω το πρόσωπό μου. Είχε καιρό να φανεί το πρόσωπό μου στην τηλεόραση και το έδειξα».

Για την προηγούμενη μεγάλη χαμένη ευκαιρία που είχε για γκολ;

«Εκείνη τη στιγμή στεναχωρήθηκα. Αν δεν έβρισκε στον Βράνιες μπορεί να έμπαινε το γκολ. Μύριζα πάντως το γκολ απόψε. Είχα πίστη».

Τι χρειάζεται η ΑΕΚ για να επιστρέψει στην κορυφή;

«Αυτό που χρειάζεται είναι να έχει τη νοοτροπία νικητή. Να πιστεύει και να παλεύει για τους τρεις βαθμούς. Ισως να «κλειδώνουμε» τα ματς νωρίτερα. Και σε πιο δύσκολα παιχνίδια να το παλεύουμε μέχρι το τέλος. Να κοιτάμε φυσικά κάθε ματς ξεχωριστά».

Αν χρειάζεται η ΑΕΚ περισσότερο Σάκχοφ;

«Φυσικά και το πιστεύω. Αν δεν το πίστευα, δεν θα πίστευα στον εαυτό μου».

Αν έβγαλε πικρία με τον πανηγυρισμό;

«Μόνο εγώ γνωρίζω τι πραγματικά συμβαίνει. Ηθελα να δείξω ένα έξτρα κίνητρο για τη συνέχεια. Ήξερα ότι δουλεύοντας θα έρθει η στιγμή μου. Δεν ήθελα να προβάλλω κάποιον, ούτε τίποτα. Θα ήθελα να ευχαριστήσω τους συμπαίκτες μου, γιατί με έχουν στηρίξει. Σήμερα μπήκαν μέσα να με αγκαλιάσουν».

Για τον Μάνταλο που είναι καλοί φίλοι;

«Ναι, είμαστε κοντά. Εχουμε αναπτύξει μια πολύ καλή σχέση. Ειμαστε καλοί φίλοι. Τον υποστηρίζω, με υποστηρίζει. Είναι αρχηγός και πολύ καλός ποδοσφαιριστής».

Επειδή πανηγύρισε μαζί του, αυτός, ο Σβάρνας και ο Τσιντώτας. Το πουστοπαρεακι δλδ 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, tony_montana said:

Κριτική από ΤΤ και Κώστας Τέο (sdna) 

Στάνκοβιτς    6
Στο πέναλτι του 2ου λεπτού έπεσε σωστά και έδειξε πως μπορούσε να το αποκρούσει. Όποτε χρειάστηκε έπαιξε και ως λίμπερο, με δεδομένο πως η ΑΕΚ έπαιζε με την άμυνα ψηλά. 

Μισελέν    6
Στο α' ημίχρονο είχε θέματα αμυντικά με δεδομένο πως η ΑΕΚ έπαιζε ψηλά αμυντικά. Στο β' ήταν βελτιωμένος αμυντικά, ενώ προσπάθησε να βοηθήσει με «ανεβάσματα» και δημιουργικά. Αντικαταστάθηκε στο 79' από τον Ρότα. Κρίνεται, πάντως, θετικά

Bράνιες    6

Στο πρώτο μισάωρο δεν πάταγε καλά. Σταδιακά, όμως, βελτίωσε την απόδοση του. Έπαιξε πολύ έξυπνα και προσεκτικά μετά το 33', με δεδομένο πως είχε κάρτα. Σίγουρα δεν είναι ο Βράνιες που ξέρουμε και θέλουν οι φίλοι της ΑΕΚ. Αλλά δεν παύει να είναι σημείο αναφοράς για την άμυνα της Ένωσης.

 
 

Μήτογλου    6
Πλην της φάσης του πέναλτι, μένοντας ψηλά στην άμυνα, αρκετές φορές στο α' ημίχρονο οι αντίπαλοι έβγαιναν στην πλάτη του. Στο β' όμως έκανε καλό παιχνίδι. Έδωσε μάχες και ματς με ματς κερδίζει σε εμπειρία και εικόνες. 

Μοχαμαντί    7
Ο Ιρανός ήταν ο κορυφαίος της αμυντικής τετράδας της ΑΕΚ. Ήταν καλός αμυντικά, ενώ βοήθησε όσο μπορούσε και επιθετικά με τα ανεβάσματα του. Παίρνει υψηλό βαθμό, με δεδομένο πως προέρχεται και από το λάθος στο ντέρμπι με τον Ολυμπιακό.

Σιμόες    7
Έτρεξε, μάρκαρε, είχε και τις δύο ευκαιρίες πριν το 2-1 του Σάκχοφ. Ήταν ο Πορτογάλος που ξέρουμε εδώ και χρόνια στην Ελλάδα. Κρίνεται θετικά.

 

Σιμάνσκι    6
Σε ακόμη ένα ματς ο Πολωνός άσος της ΑΕΚ δεν βοήθησε δημιουργικά. Πολλές παράλληλες πάσες και προς τα πίσω. Αντικαταστάθηκε στο 60' από τον Ανσαρφάρντ.

Μάνταλος    8
Σε ακόμη ένα ματς ο Πέτρος Μάνταλος ήταν εκ των διακριθέντων της Ένωσης. Πήρε πρωτοβουλίες, έφτιαξε κάποια πράγματα δημιουργικά. Έτρεξε πολύ και στο τέλος έμεινε από δυνάμεις με αποτέλεσμα να αντικατασταθεί στο 79' από τον Σάκχκοφ.

Άμραμπατ    8
Τι γκολάρα έβαλε στο 7' ο Μαροκινός. Ήξερε τι θα κάνει πριν καν φθάσει στο πόδι του η μπάλα. Σε όλο το α' ημίχρονο ελλείψει δημιουργίας από τα χαφ αναγκαζόταν να κατέβει στη μεσαία γραμμή, να πάρει την μπάλα για να φτιάξει παιχνίδι. Τα ίδια ακριβώς έκανε και στο β' ημίχρονο. Αρνήθηκε να παραδοθεί, προσπάθησε να δημιουργήσει. Παίκτη-παράδειγμα προς μίμηση με δεδομένο πως είναι στα 34 με καλή καριέρα. 

Τσούμπερ    5
Κινήθηκε σε ρηχά νερά στο πρώτο 45λεπτο. Στο 18' έχει τη μεγάλη χαμένη ευκαιρία στο «ριμπάουντ» της απόκρουσης του Λοντίγκιν στην προσπάθεια του Αραούχο. Στο β' σχεδόν «αόρατος» με αποτέλεσμα να αντικατασταθεί στο 68' από τον Λιβάι Γκαρσία.

Αραούχο    7
Σε ακόμη ένα ματς αποτέλεσε πηγή κινδύνων για την αντίπαλη εστία. Είχε τουλάχιστον τρεις καλές στιγμές για να σκοράρει. Έκανε καλό ματς ο Αργεντινός άσος.

Λιβάι Γκαρσία    7
Μπήκε στο 69' στη θέση του Τσούμπερ και έκανε μεστό 25λεπτο. Πήρε πρωτοβουλίες, προσπάθησε να δημιουργήσει καταστάσεις. Κέρδισε φάουλ. Ήταν γενικώς ορεξάτος και σαφώς βοήθησε περισσότερο από τον Ελβετό.

Ανσαριφάρντ    6
Μπήκε στο 60' στη θέση του Σιμάνσκι. Είχε μία-δύο ενέργειες στο διάστημα που αγωνίστηκε. Κρίνεται θετικά. 

Σάκχοφ    8
Μπήκε στο 79' αντί του Μάνταλου, είχε μία σπουδαία ευκαιρία στο 85' να γίνει ο ήρωας του ματς. Το έκανε, όμως, στο 90'. Ο ορισμός της «χρυσής αλλαγής» ο Ουκρανός άσος.

Ρότα    -
Μπήκε στο 79' στη θέση του Μισελέν

8 στο μανταλο??? 

Δν υπαρχει σωτηρια.... 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, tarasfw said:

Φέρτε 5 αμραμπατ σε άμυνα και χάφ και ας είναι 40 χρόνων

ναι κανονικα

 

και φαντασου ειχα ενστασεις το καλοκαιρι γιατι μας ελεγαν για ΝταΣιλβα που ειναι ΜΟΝΟ 34

θυμαμαι με τον @Geologosειχαμε διαφωνια

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, tony_montana said:

Ο Μιχάλης έλειπε, μόνο. 

Αντωνη με Ροτα και Μισελεν δεν θα μου κανει εντυπωση

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, CHⓇIS said:

8 στο μανταλο??? 

Δν υπαρχει σωτηρια.... 

μιλαμε για τραγικοτητα

και γραφει ο μαλακας οτι εμεινε απο δυναμεις λεει

εδω αντεξε αι ετρεχε σαν τρελος ο Αμραμπατ που τον περναει 4-5 χρονια και ο Πετρος που δεν εκανε ΤΙΠΟΤΑ σημερα πηρε οσο οι δυο σκορερ της ομαδας

ρε ΑΝΤΕ ΓΑΜΗΘΕΙΤΕ 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Guest tony_montana
5 minutes ago, mobster21 said:

Αντωνη με Ροτα και Μισελεν δεν θα μου κανει εντυπωση

Ακόμα και έτσι που είναι αυτοί, ειναι καλύτεροι από τον πισωπεταλιστη Μπακακη. 

Link to comment
Share on other sites

Guest tony_montana

Γιαννικης συνέντευξη τύπου. 

 

Για το χειροκρότημα των φίλων του ΠΑΣ και την φετινή του εικόνα;

Τους ευχαριστώ πολύ, εργάστηκα με επιτυχία για δύο χρόνια εδώ. Έχω πάντα φίλους στα Γιάννενα είναι αρκετός ο κόσμος, είχαμε δύο καλά χρόνια. Είναι μια καλάοργανωμένη ομάδα ο ΠΑΣ. Ήταν ένα πολύ δύσκολο ματς σήμερα.

Πώς νιώθετε που μετά την ψυχρολουσία στο 1ο λεπτό με τον Ολυμπιακό, το σκηνικό επαναλήφθηκε σήμερα; Μιλήσατε με τους παίκτες;

Σίγουραμιλήσαμε. Το αναλύσαμε. Σήμερα πάλι ξεκίνησε με τον χειρότερο τρόπο το ματς. Για την ομάδα πνευματικά ήταν δύσκολο να το διαχειριστεί. Το ισορροπήσαμε όμως. Αν και είχαμεσκαμπανεβάσματα το ματς.

Στόχος της αλλαγής του Σιμάνσκι, που έφερε ανισορροπία στα χαφ με την ΑΕΚ έως και την είσοδο του Σάκχοφ να φαίνεται χαμένη, ποιος ήταν; Να πάει από τα άκρα και να γεμίζει;

Ο Σιμάνσκι είχε κίτρινη κάρτα και σε συνδυασμό με το γεγονός ότι έπρεπε να γίνουμε πιο επιθετικοί με το 4-4-2,έγινε αυτή η αλλαγή. Η ΑΕΚ έχει έναν εξαιρετικό πάγκο, καλούς παίκτες πουδικαιούνται πολλοί παίκτες να παίζουν.

Σας προβληματίζουν τα αμυντικά προβλήματα και οι πολλές φορές που βγήκαν στην πλάτη της άμυνας οι επιθετικοί του ΠΑΣ;

Είναι θέματα που δουλεύουμε καθημερινά, πρέπει να δουλέψουμε τακτικά και πνευματικά. Θέλω να πω ενα μεγάλο μπράβο στους παίκτες μου που πίστεψαν στη νίκη με μια δύσκολη έδρα, απέναντι σε μια δύσκολη ομάδα που κέρδισε 5-0 τον Άρη. Δεν το χειρίζεσαι εύκολα και συγχαρητήρια στους παίκτες μου.

Γιατί όλο αυτό το διάστημα παίρνει ευκαιρίες ο Σάκχοφ;

Ο Σάκχοφ δουλεύει στην προπόνηση, όπως είπαμε η ΑΕΚ έχει πολλούς παίκτες με ποιότητα κάθε παίκτης αξίζει. Στη ζυγαριά μπαίνει πάντα η απόδοση στην προπόνηση, στο ματς και ανάλογα το πλάνο μας επιλέγονται οι παίκτες.

Είναι ένα πρόβλημα για την ΑΕΚ το γεγονός πως αδυνατεί για 5η σερί αγωνιστική να κρατήσει το μηδέν στην άμυνα;

Δεν θέλουμε να δεχόμαστε γκολ, ήταν ο στόχος η νικη την πετύχαμε είναι θέματα που πρέπει να δουλέψουμε και να βελτιωθούμε.

Ένα σχόλιο για τη διαιτησία και τον καταλογισμό του πέναλτι; Πόσο προβληματίζεστε από τα κενά όταν η άμυνα παίζει ψηλά;

Διαιτητικές αποφάσεις δεν σχολιάζω, δεν την έχω δει την φάση με το πέναλτι. Με ενδιαφέρει η ομάδα μου, η λύση στα τακτικά προβλήματα και που πρέπει να βελτιωθούμε.

Link to comment
Share on other sites

H ομάδα θέλει πολύ δουλειά ακόμη. Και θέλει κ αρκετούς παίκτες ακόμη. Πρέπει στις 2 μεταγραφικές περιόδοι που έρχονται να κινηθούν οι μηχανές στο φουλ. Και μόνο ποιότητα να μπει στην ομάδα. Και σιγά σιγά να μπει στον πάγκο ο μέτριος. Ώρες, ώρες νιώθω ότι είμαι στην κόλαση κ η τιμωρία μου είναι αυτή: Μάνταλος βασικός. Μάνταλος βαθμολογία 8. Μάνταλος αρχηγός. Όχι άλλο, βάλτε με στο επόμενο καζάνι, τώρα.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Γιαννικη

Έχεις πρόβλημα με την ποιοτητα στους  χαφ και παιζεις με 2, ακόμα και με τον γαυρο. Όταν δεν σε παει το ματς το γυρνάς σε ….1!

Κανεις τα ίδια με τον προκάτοχο σου: μαρκάρισμα στο τελευταίο τρίτο του γηπεδου. Δεν του βγήκε του προηγούμενου με αυτό το ρόστερ, ΕΚΕΙ κι εσυ. Και ξανα και ξανα. Όσα βαλεις κι όσα φας, ακόμα και με γαυρο.
 

2 σερι ματς τρως γκολ στο πρώτο λεπτο με τακτική υπνηλία και μέσα σε πανικό και τα 2 , ε, μονο άχρηστος το καταφέρνει αυτό. Εκτός αν πχ είναι φυσιολογικο να μην έχεις παικτες στα κόρνερ στο ημικύκλιο της περιοχής και ενώ ειναι ολοι ξεκούραστοι με καθαρό μυαλό 

Με γαυρο βρωμαγε όλος ο πλανήτης ότι κινδυνεύεις στα συνεχή γυρίσματα στον τερματοφύλακα. Αντί λοιπον να τους αρχίσεις στα καντήλια να το κόψουν, σε έτρωγε ο κωλος σου φαίνεται. Τα κατάφερες τελικά να το φας έτσι, Μπραβο.

Στημενα ο Μάνταλος.
Ελπίζω να μην είσαι τόσο ηλίθιος προπονητικα που να μην καταλαβες ΟΥΤΕ ΚΑΝ ΣΗΜΕΡΑ ποσο γελοιο είναι αυτό που κανεις (και εσυ) και πόσες (μπορεί και δεκάδες) ευκαιρίες έχουμε χάσει ως τώρα στο πρωτάθλημα εξαιτίας αυτής της αυτοκτονίας. Αν παίρνεις χαρτάκι για κάτι τέτοια είναι ακόμα πιο εξευτελιστικό, αν και δεν το νομιζω. Κατάλαβε ρε λίγε  ότι τα στημενα είναι τόσο σημαντικά που αν χρειάζεται να παίζει κάποιος ντεφορμέ με καλά στημενα, καλύτερα να παίζει κι ας πιάνει μια θέση.

Εμμονη στο να μένει εκτός ένας εκ των Αμραμπατ (σε εξέθεσε ευκολα και σήμερα), Γκαρσια, Τσουμπερ για να παίζει ο Μάνταλος που στην κακή του μερα δεν κάνει τίποτα και στην καλη του παίζει 30 λεπτα. Αυτό δεν αποκλείω να είναι και χαρτάκι από τον παππου, όπως και να έχει δικό σου πρόβλημα. Αν και το πιθανότερο είναι να είναι αποψη σου, αφού σήμερα σήκωσες Γεβτιτς όταν τραυματιστηκε ο μεγάλος καπιτανο. Παντως η τετράδα μια χαρα στάθηκε επι Μιλόγεβιτς. Επισης δεν δικαιώνεσαι με τον Τσουμπερ μονιμα αριστερα, κάποιος μη κολλημένος θα τον έβαζε μια φορα και στον αξονα.



Ειναι αρκετά τα παραπανω για να με βγάλουν εκτός εαυτού, τι λες; 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Ο κκ μπορεί να βαθμολογήσει και το μπακακη και το σβαρνα, έτσι από κεκτημένη ταχύτητα

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×