Jump to content

Αστέρας Τρίπολης-ΑΕΚ (13η αγ.): 11/12/21, 19:30, Novasports


George_D
 Share

M.V.P.-Κόουτσινγκ-Βραβείο Μάνταλου  

22 members have voted

  1. 1. M.V.P.

    • Τσιντώτας
      6
    • Moχαμάντι
      0
    • Μισελέν
      0
    • Βράνιες
      0
    • Τζαβέλλας
      5
    • Σιμόες
      5
    • Σιμάνσκι
      0
    • Τσούμπερ
      1
    • Άμραμπατ
      2
    • Μάνταλος
      1
    • Αραούχο
      2
    • Σάκχοφ
      0
    • Γέφτιτς
      0
  2. 2. Κόουτσινγκ Γιαννίκη

    • Καλό
      2
    • Μέτριο
      4
    • Κακό
      8
    • Φυσιολογικό
      8
  3. 3. Βραβείο Μάνταλου (χειρότερος παίκτης)

    • Τσιντώτας
      0
    • Μοχαμάντι
      1
    • Μισελέν
      1
    • Βράνιες
      1
    • Τζαβέλλας
      0
    • Σιμόες
      0
    • Σιμάνσκι
      7
    • Τσούμπερ
      5
    • Άμραμπατ
      0
    • Μάνταλος
      7
    • Αραούχο
      0
    • Σάκχοφ
      0
    • Γέφτιτς
      0


Recommended Posts

Σημερα ηθελες παιχτες να "ακουμπησει" η μπαλα και παιχτες με καλο ποδι. Ο Τανκοβιτς ειναι τετοιος για την πρωτη κατηγορια ο Γεφτιτς τετοιος για τη δευτερη. Εν τελει παλι ο Πετρακης μεσα που δεν κανει τιποτα καλα απο τα δύο. Σταματαω γιατί ειμαι πολυ σκασμενος και μπορει να πω καμια μαλακια

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, goku21 said:

ραταγε τραγικά πολύ την μπάλα για τέτοιο αγωνιστικό χωρο. πιο σωστά μπροστά έπαιξε ο Αραουχο....

ελλειψε ο Γκαρσία. 

Και ο Γκαρσια και ο Ανσαριφαρντ ελλειψε. Θα επαιζες 4-4-2 με το Μαροκινο στη θεση του.....Γκαρσια αλλαγη. Κριμα...

Link to comment
Share on other sites

Τηρουμένων των αναλογιών καλή η ομάδα, φυσικά έπρεπε να ζητήσουμε αναβολή για αύριο, δεν ξέρω αν πέρασε από το μυαλό κανενός. Αφύσικα καλός ο Μάνταλος σήμερα, τα πήγε καλά και ο Μπαναώτης. Δεν υπάρχει κάτι άλλο να σχολιαστεί, τα άλλα είναι κουβέντα να γίνεται στο καφενείο.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Kostas21 said:

Κ πως θα χωρέσει ο άλλος ρε μαν, που θα τον βάλει τον Αρχηγό ο moneyball? 

Στον πατο του ισως ηταν μια καλη απαντηση

Link to comment
Share on other sites

Συνολικά το ματς ήταν για τον πούτσο.

Βρέξει χιονίσει να λέμε τα ίδια δεν χρειάζεται. Η ομάδα έχει καποια προβλήματα που μπορουν να λυθουν με το πέρασμα του χρόνου.

Καποια προβλήματα που μπορουν να λυθουν σε μεταγραφική περίοδο

Καποια προβλήματα που μπορούν να λυθουν με την επομενη ιδιοκτησια

Και καποια προβλήματα που μπορουν να λυθουν στην επόμενη ζωη.

Link to comment
Share on other sites

Να πουμε εδω ενα δοξα στο  VAR  γιατι θα κυνηγουσαμε το σκορ απο την αρχη με πεναλτι μαιμου 

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Skepastos said:

Σημερα ηθελες παιχτες να "ακουμπησει" η μπαλα και παιχτες με καλο ποδι. Ο Τανκοβιτς ειναι τετοιος για την πρωτη κατηγορια ο Γεφτιτς τετοιος για τη δευτερη. Εν τελει παλι ο Πετρακης μεσα που δεν κανει τιποτα καλα απο τα δύο. Σταματαω γιατί ειμαι πολυ σκασμενος και μπορει να πω καμια μαλακια

Δεν πειράζει να βρίζουμε Γιαννίκη για σήμερα μην τυχόν και δεν πάρουμε καλό βαθμό στο politically correct κλίμα των ημερών.

Εγώ του χρεώνω λάθος στις εντολές στους παίχτες στην επίθεση. Δεν γίνεται να έχεις 1 σουτ σε 93 λεπτά και να μην ευθύνεται ο πάγκος.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, mobster21 said:

Δεν πειράζει να βρίζουμε Γιαννίκη για σήμερα μην τυχόν και δεν πάρουμε καλό βαθμό στο politically correct κλίμα των ημερών.

Εγώ του χρεώνω λάθος στις εντολές στους παίχτες στην επίθεση. Δεν γίνεται να έχεις 1 σουτ σε 93 λεπτά και να μην ευθύνεται ο πάγκος.

Ας μας πει κάποιος κάποια στιγμή τι διαφορα έχει δει στον Γιαννικη από τον Κωστενογλου καταρχην και τα υπολοιπα τα βλέπουμε.

Θα ξεχάσουμε αυτά που έχουμε δει τοσες δεκαετιες στο τελος.

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Rayo Vallecano 21 said:

Ταβάνι μας η δεύτερη θέση φέτος, ανεξάρτητα από το αποτέλεσμα του αγώνα.

Όλη η ουσία σήμερα.

Ας το αποδεχθούμε αφού δεν μπορούμε να το αλλάξουμε κι ας προσπαθήσουμε να ετοιμάσουμε την ομάδα για την νέα χρονιά, ζητώντας φυσικά ό,τι καλύτερο μπορούμε να πάρουμε από την τρέχουσα.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, NIS 9-11 said:

Το παιχνιδι δεν επρεπε να γινει.

Δεν μπορεις να κανεις αναλυση ουτε τιποτα.

Περιμένατε από τον Καραντώνη και τον παντελώς ανυπόληπτο σκατογερο, να υπήρχε περίπτωση να βγει το γήπεδο ακατάλληλο;

Δε λέτε πάλι καλά που πήραν πίσω το πέναλτι.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, mobster21 said:

Δεν πειράζει να βρίζουμε Γιαννίκη για σήμερα μην τυχόν και δεν πάρουμε καλό βαθμό στο politically correct κλίμα των ημερών.

Εγώ του χρεώνω λάθος στις εντολές στους παίχτες στην επίθεση. Δεν γίνεται να έχετε 1 σουτ σε 93 λεπτά και να μην ευθύνεται ο πάγκος.

Εγω χρεώνω συνολικα στην ομαδα οτι δεν διαβασε σημερα τις δυσκολες καιρικες συνθηκες. Δεν μπηκε στον κοπο καποιος να τους εξηγησει τι θα συναντησουν. Ειδα παιχτες μουδιασμενους οπως το Μισελεν και τον Τσουμπερ. Νομιζαν οτι θα παιξουν ενα παιχνιδι απλα με βροχη. Φανταζονταν Γαλλικα και Ελβετικα γηπεδα που η μπαλα τσουλαει και στο χιονι. Δεν τους προετοιμασε κανιες για λασμπομαχιες, για το οτι σε τετοιους χωρους πεταμε τη μπαλα αουτ σε καθε δυσκολη φαση (ο Μισελεν αργησε να το κατλααβει πηγε να τη γυρισει πισω στην αρχη κανα 2 φορές και κολλησε), για το οτι στις μακρινες μπαλιες δεν ψαχνουμε την πολυκοσμια αλλα τις διαγωνιους στα κορνερ να κερδισουμε καθε σπιθαμη, καθε φαουλ, καθε κορνερ. Οι μονοι που μπηκαν πνευματικα ετοιμοι ηταν ο Αμρσμπατ και ο Τζαβελλας και αυτο λογω ιδιοσυγκρασιας. 

Ο πρωταθλητισμος και οι δυνατοτητες μιας ομαδας κρινονται στις λεπτομερειες. Κριμα γαμω το μπελα μου. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Skepastos said:

Εγω χρεώνω συνολικα στην ομαδα οτι δεν διαβασε σημερα τις δυσκολες καιρικες συνθηκες. Δεν μπηκε στον κοπο καποιος να τους εξηγησει τι θα συναντησουν. Ειδα παιχτες μουδιασμενους οπως το Μισελεν και τον Τσουμπερ. Νομιζαν οτι θα παιξουν ενα παιχνιδι απλα με βροχη. Φανταζονταν Γαλλικα και Ελβετικα γηπεδα που η μπαλα τσουλαει και στο χιονι. Δεν τους προετοιμασε κανιες για λασμπομαχιες, για το οτι σε τετοιους χωρους πεταμε τη μπαλα αουτ σε καθε δυσκολη φαση (ο Μισελεν αργησε να το κατλααβει πηγε να τη γυρισει πισω στην αρχη κανα 2 φορές και κολλησε), για το οτι στις μακρινες μπαλιες δεν ψαχνουμε την πολυκοσμια αλλα τις διαγωνιους στα κορνερ να κερδισουμε καθε σπιθαμη, καθε φαουλ, καθε κορνερ. Οι μονοι που μπηκαν πνευματικα ετοιμοι ηταν ο Αμρσμπατ και ο Τζαβελλας και αυτο λογω ιδιοσυγκρασιας. 

Ο πρωταθλητισμος και οι δυνατοτητες μιας ομαδας κρινονται στις λεπτομερειες. Κριμα γαμω το μπελα μου. 

Ε υπάρχει ονοματεπώνυμα για αυτό σήμερα. Όπως στα καλά, έτσι και στα άσχημα.

Άσε γιατί έχω σκάσει πραγματικά μπορούσες να το πάρεις το παιχνίδι σήμερα δεν ήταν τόσο καλός ο Αστέρας όσο νόμιζα.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, MITSAKLAS said:

Περιμένατε από τον Καραντώνη και τον παντελώς ανυπόληπτο σκατογερο, να υπήρχε περίπτωση να βγει το γήπεδο ακατάλληλο;

Δε λέτε πάλι καλά που πήραν πίσω το πέναλτι;

Αλλο ενα γλεντι στον κυρ Μητσο.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, mobster21 said:

Όλη η ουσία σήμερα.

Ας το αποδεχθούμε αφού δεν μπορούμε να το αλλάξουμε κι ας προσπαθήσουμε να ετοιμάσουμε την ομάδα για την νέα χρονιά, ζητώντας φυσικά ό,τι καλύτερο μπορούμε να πάρουμε από την τρέχουσα.

Το δυναμικο της ομαδας συνολικά, με το τιμ και την ελαχιστη ομοιογένεια που διαθέτει, είναι για δευτερη θεση.

Απο εκει και πέρα πρεπει να στοχευσουμε να είμαστε κοντά μεχρι τα πλειοφ και να ειμαστε ετοιμοι να εκμεταλλευτούμε ενδεχόμενη κατάρρευση που μπορει να προκύψει.

Για πρωταθλητισμό θες διπλα σε καραισκακια χαριλαου λεωφόρους τούμπες και παντου. Ο πουστης ο χοντρος με σκουληκι και βαζέλα στη δουλεψη του, θα περάσει αερα απο εκει αν ταχρειαστει.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Araujo21 said:

Γκαρσια καλυτερα που δεν επιαξε.... θα εβγαινε τραυματιας 

Ο Γκαρσία θα είχε πάρει χιαστους, μηριαιους και μυς στο χέρι σημερα

  • Δικεφαλάκι 4
Link to comment
Share on other sites

Θεωρω κι εγώ ότι το ματς δεν μπορεί μα κριθεί νορμαλ, έπρεπε να αναβληθεί.

Παντως από την αλλη επειδή είδα σήμερα και το β ημίχρονο στο Λεβαδειακος-Αιγάλεω σε ακόμα χειρότερο τερέν, τελικά οποιος είναι πολύ καλυτερος φαίνεται και σε τέτοια γηπεδα.

Αρα δεν ήμασταν κι εμεις αυτοί που πρέπει.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, NIS 9-11 said:

Αλλο ενα γλεντι στον κυρ Μητσο.

Δεν υπάρχει κυρ-Μητσος στο ελληνικό ποδόσφαιρο πια.

 

Είναι μυθικά αυτά που κάνει ο Μαρινάκης.

Link to comment
Share on other sites

Σιγουρα δεν ειναι ματς για υψηλη κριτικη κατω απο αυτες τις συνθηκες. Θα μπορουσε να μπει ενα γκολ κι αυτο με δοση τυχης. Καλος ο Τσιφτσης οπως βεβαια κι ο Τσιντωντας. Ο Αμραμπατ εκανε τα παντα κι ετρεξε πιο πολυ απο εικοσαχρονο αλλα σιγουρα σε καποιες φασεις θα μπορουσε να σπασει καλυτερα την μπαλα. 

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, agelos said:

@NIS 9-11

Εμεις τα λέγαμε για το κλασικό ΑΕΚτζηδικο Σαββατόβραδο και καποιοι γελούσαν.

 

Λίγο πριν τα Χριστούγεννα να προσθέσω 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Man Of Faith said:

Ο Γκαρσία θα είχε πάρει χιαστους, μηριαιους και μυς στο χέρι σημερα

Ούτε δευτερόλεπτο δε θα στεκόταν όρθιος.

Link to comment
Share on other sites

Just now, MITSAKLAS said:

Ούτε δευτερόλεπτο δε θα στεκόταν όρθιος.

Το πιστεύω αυτό αληθεια

Link to comment
Share on other sites

Just now, Man Of Faith said:

Ο Γκαρσία θα είχε πάρει χιαστους, μηριαιους και μυς στο χέρι σημερα

Βασικα θα είχε φοβηθεί ότι θα τα παθει πριν μπει στο ματς.

Εγω τον παίκτη γενικά τον πάω, αλλά είναι γατί με τους τραυματισμούς. Τα είχα γράψει από την αρχη που τον πήρα πρέφα και εννοειται πως μου την είπαν κάποιοι Amita motion τοτε.

Link to comment
Share on other sites

  • George_D unpinned this topic
  • George_D locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×