Jump to content

Αστέρας Τρίπολης-ΑΕΚ (13η αγ.): 11/12/21, 19:30, Novasports


George_D
 Share

M.V.P.-Κόουτσινγκ-Βραβείο Μάνταλου  

22 members have voted

  1. 1. M.V.P.

    • Τσιντώτας
      6
    • Moχαμάντι
      0
    • Μισελέν
      0
    • Βράνιες
      0
    • Τζαβέλλας
      5
    • Σιμόες
      5
    • Σιμάνσκι
      0
    • Τσούμπερ
      1
    • Άμραμπατ
      2
    • Μάνταλος
      1
    • Αραούχο
      2
    • Σάκχοφ
      0
    • Γέφτιτς
      0
  2. 2. Κόουτσινγκ Γιαννίκη

    • Καλό
      2
    • Μέτριο
      4
    • Κακό
      8
    • Φυσιολογικό
      8
  3. 3. Βραβείο Μάνταλου (χειρότερος παίκτης)

    • Τσιντώτας
      0
    • Μοχαμάντι
      1
    • Μισελέν
      1
    • Βράνιες
      1
    • Τζαβέλλας
      0
    • Σιμόες
      0
    • Σιμάνσκι
      7
    • Τσούμπερ
      5
    • Άμραμπατ
      0
    • Μάνταλος
      7
    • Αραούχο
      0
    • Σάκχοφ
      0
    • Γέφτιτς
      0


Recommended Posts

1 minute ago, nikos said:

Βασικα θα είχε φοβηθεί ότι θα τα παθει πριν μπει στο ματς.

Εγω τον παίκτη γενικά τον πάω, αλλά είναι γατί με τους τραυματισμούς. Τα είχα γράψει από την αρχη που τον πήρα πρέφα και εννοειται πως μου την είπαν κάποιοι Amita motion τοτε.

Και στο σώμα τραυματιζεται και στο μυαλό, δυστυχώς μετα από εκείνο το ματς στο Περιστέρι πέρυσι.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, MITSAKLAS said:

Δεν υπάρχει κυρ-Μητσος στο ελληνικό ποδόσφαιρο πια.

 

Είναι μυθικά αυτά που κάνει ο Μαρινάκης.

Ασυλληπτο γλεντι..

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Skepastos said:

Εγω χρεώνω συνολικα στην ομαδα οτι δεν διαβασε σημερα τις δυσκολες καιρικες συνθηκες. Δεν μπηκε στον κοπο καποιος να τους εξηγησει τι θα συναντησουν. Ειδα παιχτες μουδιασμενους οπως το Μισελεν και τον Τσουμπερ. Νομιζαν οτι θα παιξουν ενα παιχνιδι απλα με βροχη. Φανταζονταν Γαλλικα και Ελβετικα γηπεδα που η μπαλα τσουλαει και στο χιονι. Δεν τους προετοιμασε κανιες για λασμπομαχιες, για το οτι σε τετοιους χωρους πεταμε τη μπαλα αουτ σε καθε δυσκολη φαση (ο Μισελεν αργησε να το κατλααβει πηγε να τη γυρισει πισω στην αρχη κανα 2 φορές και κολλησε), για το οτι στις μακρινες μπαλιες δεν ψαχνουμε την πολυκοσμια αλλα τις διαγωνιους στα κορνερ να κερδισουμε καθε σπιθαμη, καθε φαουλ, καθε κορνερ. Οι μονοι που μπηκαν πνευματικα ετοιμοι ηταν ο Αμρσμπατ και ο Τζαβελλας και αυτο λογω ιδιοσυγκρασιας. 

Ο πρωταθλητισμος και οι δυνατοτητες μιας ομαδας κρινονται στις λεπτομερειες. Κριμα γαμω το μπελα μου. 

Για μένα ο Γιαννικης κρίνεται στο οτι κρατάει πολύ τον Μανταλο μέσα στο ματς και δεν βλέπει καθόλου το Γεφτιτς που και τιποτα να μην κάνει σε σετ παιχνίδι έχει τεράστια διαφορά στα στημένα.Επισης ο Γιαννικης ίσως έχει ένα θέμα με την πνευματική προετοιμασια των παιχνιδιών.

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Kostas21 said:

Ρε συ, 75 λεπτά Μανταλος, δεν έκανε μια σοβαρή κίνηση κ λέμε ότι ήταν καλός? Δλδ σε τι ήταν καλός? 

Ε εσύ λες ότι δεν έκανε, εγώ λέω ότι έκανε. Και μπάλες κέρδισε, και μάρκαρε, και προσπάθησε να βγάλει την ομάδα μπροστά όσο γινόταν. Για τον Μάνταλο μιλάμε πάντα. Σε στεγνό γήπεδο δεν κάνει τέτοια εμφάνιση.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Kostas21 said:

Μα τις ίδιες μαλακιες έκανε ο Γιαννικης, συνεχιζει στο ίδιο μοτιβο κ σου λέει Ε Τ πουστη θα στρώσουν. 

Σήμερα δεν μου φταίει πουθενά πλην Μανταλου αλλά μου φταίει με Απόλλωνα και γαυρο.

Link to comment
Share on other sites

2 φορές λέει … εγώ ξέρω ότι δεν έπρεπε με τίποτα να αφήσουμε να γίνει αυτό το μπουρδελοματς σήμερα 

63584454-542C-4B7A-9CA3-299EF21D3B02.jpeg

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, vamos bien said:

2 φορές λέει … εγώ ξέρω ότι δεν έπρεπε με τίποτα να αφήσουμε να γίνει αυτό το μπουρδελοματς σήμερα 

63584454-542C-4B7A-9CA3-299EF21D3B02.jpeg

Παίδες, όσο και να σκούζει η ανυπολητη διοίκηση μας για το ματς υπεύθυνος αν γίνει ή όχι είναι ο διαιτητής.

Κι απόψε σου στείλανε καρμανιόλα.

Είσαι πιο πουθενας στο παρασκήνιο και από εποχές Ζαφειροπούλου.

Σας τα γράφει κάθε βδομάδα ο @Stylianopoulos, γιατί δε δίνεται βάση;

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Man Of Faith said:

Σήμερα δεν μου φταίει πουθενά πλην Μανταλου αλλά μου φταίει με Απόλλωνα και γαυρο.

Οι παίκτες του Γιαννίκη είναι καλύτεροι από της Τρίπολης.-

Ο Γιαννίκης μόνο αν εμφάνιζε ομάδα με 25 σουτ στο αντίπαλο τέρμα που δεν γίνονταν γκολ θα ταν οκ σαν προπονητής.

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, mobster21 said:

Ε υπάρχει ονοματεπώνυμα για αυτό σήμερα. Όπως στα καλά, έτσι και στα άσχημα.

Άσε γιατί έχω σκάσει πραγματικά μπορούσες να το πάρεις το παιχνίδι σήμερα δεν ήταν τόσο καλός ο Αστέρας όσο νόμιζα.

Δεν ειναι one man show η ομαδα. Εχει τεχικους διευθυντες, υπευθυνους ομαδας κλπ....Το Δημητριαδη πχ τον ενοιαξε σημερα πρωι να παει εκκλησια και δεν τους καθισε να τους πει 2 λογια; Οι Κονε - Παπαδημητριου που επισης ειχαν παιξει μπαλα; Σε αλλο ενα ματς αυτο που διακρινω ειναι οτι οι παιχτες μπαινουν στο παιχνιδι χωρις συγκεντρωση. Με χαλασαν ακομα και τα γελακια του Αραουχο με το Μπαραλες σημερα. 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Janjanin said:

Οι παίκτες του Γιαννίκη είναι καλύτεροι από της Τρίπολης.-

Ο Γιαννίκης μόνο αν εμφάνιζε ομάδα με 25 σουτ στο αντίπαλο τέρμα που δεν γίνονταν γκολ θα ταν οκ σαν προπονητής.

Συμφωνώ θα έπρεπε να είχαμε περισσότερα σουτ.

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, MITSAKLAS said:

Παίδες, όσο και να σκούζει η ανυπολητη διοίκηση μας για το ματς υπεύθυνος αν γίνει ή όχι είναι ο διαιτητής.

Κι απόψε σου στείλανε καρμανιόλα.

Είσαι πιο πουθενας στο παρασκήνιο και από εποχές Ζαφειροπούλου.

Σας τα γράφει κάθε βδομάδα ο @Stylianopoulos, γιατί δε δίνεται βάση;

Εμ αυτό λέμε , άνετα θα μπορούσε να έχει αναβληθεί το ματσάκι.. όταν έχεις ανυπόληπτη διοίκηση δεν πας πουθενά .. τζάμπα στενοχωριόμαστε 

Link to comment
Share on other sites

Σιμοες στα σημεία από Τσιτωντα, τον ευνόησε ότι το παιχνίδι ήταν κομμένο και ραμμένο για αμπαλια, αλλά ψυχαρες σαν του λόγου του.

Φυσιολογικό, δεν του βγήκε καθόλου η αλλαγή του Σακχωφ και ίσως να ήθελε εκεί ΛεΤαλέκ.

Βρανιες, κίνδυνος-θανατος και στα τελευταία παιχνίδια με πολύ κακές αποφάσεις.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, MITSAKLAS said:

Σιμοες στα σημεία από Τσιτωντα, τον ευνόησε ότι το παιχνίδι ήταν κομμένο και ραμμένο για αμπαλια, αλλά ψυχαρες σαν του λόγου του.

Φυσιολογικό, δεν του βγήκε καθόλου η αλλαγή του Σακχωφ και ίσως να ήθελε εκεί ΛεΤαλέκ.

Βρανιες, κίνδυνος-θανατος και στα τελευταία παιχνίδια με πολύ κακές αποφάσεις.

Για μένα ο Βρανιες με βαζελο ήταν απιστευτα καλος.

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Skepastos said:

Δεν ειναι one man show η ομαδα. Εχει τεχικους διευθυντες, υπευθυνους ομαδας κλπ....Το Δημητριαδη πχ τον ενοιαξε σημερα πρωι να παει εκκλησια και δεν τους καθισε να τους πει 2 λογια; Οι Κονε - Παπαδημητριου που επισης ειχαν παιξει μπαλα; Σε αλλο ενα ματς αυτο που διακρινω ειναι οτι οι παιχτες μπαινουν στο παιχνιδι χωρις συγκεντρωση. Με χαλασαν ακομα και τα γελακια του Αραουχο με το Μπαραλες σημερα. 

Ένας είναι ο προπονητής της ομάδας. Οι υπόλοιποι έρχονται μετά. Και στις επιτυχίες. Και στις αποτυχίες.

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, mobster21 said:

Ένας είναι ο προπονητής της ομάδας. Οι υπόλοιποι έρχονται μετά. Και στις επιτυχίες. Και στις αποτυχίες.

 

 

Αν ειναι θεμα ιεραρχιας τοτε να βαλουμε στο καδρο τον Μελ

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, nikos said:

Για μένα ο Βρανιες με βαζελο ήταν απιστευτα καλος.

Ρε Νίκο ξέρεις πιο είναι το θέμα;

Ότι εννοείται ότι μεγάλωσε και τακτοποίησε το επαγγελματικό του ύστερα από 3 χαμένα χρόνια και τακτικά είναι πιο ανώριμος από ποτέ.

 

Link to comment
Share on other sites

Όλο λάθος απόψε. Λάθος που έγινε το ματς, λάθος που σπαταλησες τις στημένες φάσεις με εκτελεστή τον Μάνταλο σε αγώνα που δεν είχες άλλον τρόπο να βάλεις γκολ και το ήξερες από πριν.

Κορυφαίος ο Τσιντωτας γιατί την προσπάθεια των ΑΜΕΑ πρέπει να την επιβραβεύουμε.

Γιαννικης μεγάλος μαλάκας, δεν πας πουθενά με τέτοιους

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι είδα μια ΑΕΚ σοβαρή , με διάθεση και αρκετή πειθαρχεία .

Είδα και ένα γήπεδο ακατάλληλο για σοβαρό ποδόσφαιρο που θα μπορούσες να νικήσεις μονο με τύχη .

Όπως και με ατυχία θα μπορούσες να χάσεις .

Το Χ είναι καλό άσχετα αν δεν μας κάνει επειδή έχουμε χάσει άλλους πιο εύκολους βαθμούς.

 

Τα στημένα του μάνταλου είναι πρόβλημα όντως , όμως είναι ενθαρρυντικό που μπήκε ο γεφτιτς στο ροτεισιον , θέλω να δω συνέχεια.

Ο Γιαννικης είναι μια χαρά προπονητής. 

Καλώς η κακώς πήρε μια ομάδα με κακό κλίμα η οποία έχανε δικά της παιχνίδια και προς το παρόν την έχει βελτιώσει.

Νομίζω ότι το πιο μεγάλο πρόβλημα στον τύπο είναι ότι τον λένε Γιαννίκη και όχι Γιαννινκοφ η κάτι τέτοιο 

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά είναι ο Γιαννίκης μέχρι τώρα, εξαίρεση ένα σημείο:

Την εμμονή με Μάνταλο και Τσούμπερ όταν δεν παίζουν καλά. Βγάλε τους και βάλε Γέφτιτς και Χατζισαφί αντίστοιχα, για στημένες μπάλες, σέντρες, καμία κάθετη. Καταλαβαίνω γιατί ξεκινάει τον Μάνταλο όπως και οι άλλοι προπονητές. Ό,τι και να μου και ο πλέον έγκυρος δεν είναι θέμα εντολής, και ο Πογιέτ τον έβαζε τον Μάνταλο έστω και σε άλλη θέση, αλλά επειδή δεν γίνεται μεταγραφή εκεί, ο Μάνταλος μπαίνει καθώς κάνει δύο σωστά και οκτώ λάθος, ενώ ο Γέφτιτς μπορεί να σου κάνει 4-5 σωστά και ένα λάθος αλλά κατά τα άλλα να μη παίζει. Για αυτό ο Μάνταλος ξεγελάει Παναθηναϊκούς, ΠΑΟΚτζήδες, Ολυμπιακούς αλλά μερικές φορές και τους...αριθμούς. Έστω και αργός έχει συμμετοχή στο παιχνίδι, με εξαίρεση τον ΠΑΟ, ακόμα και με πάμπολλα λάθη. Ωστόσο και έτσι ακόμα δεν πρέπει να παίζει σε διάφορα παιχνίδια ή να γίνεται αλλαγή. Π.χ. με τον Ιωνικό που θα παίξει κλειστά, ο Γέβτιτς ίσως κάνει δουλειά.

Με τα "αν" δεν γίνεται συζήτηση, ωστόσο με τέτοιο αγωνιστικό χώρο θα ήταν δύσκολο να κερδίσει η ΑΕΚ.

 

Link to comment
Share on other sites

  • George_D unpinned this topic
  • George_D locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×