Jump to content

Δημήτρης Μελισσανίδης #4 ​​​🐅🦀🦀


Janjanin
 Share

Recommended Posts

2 minutes ago, baRon21 said:

https://sportdog.gr/sports/podosfairo/article/726527/akrws-aporrhto-idiokthths-megalhs-ellhnikhs-omadas-syzhtaei-gia-sympaikth-proedros-allhs-pae
Λετε να ερχεται συμπαίκτης ο Μπεος;

Edit: Βασικα παιζει να μην ειναι καν για εμας το κείμενο.

Πριν τσεπώσει τα λεφτά του τσου λου που έβαλε στην ΔΙΚΕΦΑΛΟΣ ΑΕ μέσω των χορηγιών κ εισπράξει κ 2-3 χρονιές νοίκια, μην περιμένεις θαύματα. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, billy21 said:

Πριν τσεπώσει τα λεφτά του τσου λου που έβαλε στην ΔΙΚΕΦΑΛΟΣ ΑΕ μέσω των χορηγιών κ εισπράξει κ 2-3 χρονιές νοίκια, μην περιμένεις θαύματα. 

Λολ θυμαστε τοτε που ειχε βγει ο Τσαταλης και ειχε γραψει οτι ο νιαου βρίσκεται σε πολυ κακη ψυχολογική κατασταση και σκέφτεται ακομα και το μελλον του στην ομαδα;🤣🤣🤣

Τι εχουμε τραβήξει με αυτον τον μαλακα ρε πουστη μου.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, baRon21 said:

https://sportdog.gr/sports/podosfairo/article/726527/akrws-aporrhto-idiokthths-megalhs-ellhnikhs-omadas-syzhtaei-gia-sympaikth-proedros-allhs-pae
Λετε να ερχεται συμπαίκτης ο Μπεος;

Edit: Βασικα παιζει να μην ειναι καν για εμας το κείμενο.

Φημες λενε οτι παιζει για συμπαικτης του Ιβαν ο Μπεος ..το αναφερουν εδω και καιρο

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Man Of Faith said:

Εσύ λες αν μπορούσε θα άφηνε να ξεφτιλιζεται και η ομάδα και αυτός;

Να φέρει 3-4 παίχτες μπορεί, δε γουστάρει την ομάδα, το αγωνιστικό καθόλου και πρέπει να μισεί και τους αεκτζηδες 

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, baRon21 said:

Τι εχουμε τραβήξει με αυτον τον μαλακα ρε πουστη μου.

ΤΠΤ δεν έχουμε τραβήξει ακόμη. Το αν κ για πόσα χρόνια ΘΑ τραβήξουμε, θα το μάθουμε αν βγει ποτέ στην φόρα το συμφωνητικό χρήσης του γηπέδου μεταξύ ΕΡΑ - ΔΙΚΕΦΑΛΟΣ - ΑΕΚ. Και πως κ με πιο τρόπο θα δεσμεύει, αν δεσμεύει πιθανούς αγοραστές κ με τι ποσά. Είμαι ευγενής όπως βλέπεις γιατί καμιά φορά στα 70+ ο άνθρωπος γίνεται κ.... ευεργέτης..... σίγουρα φτύνει κόρφο τώρα ο μπαγάσας!!

edit: Το βασικότερο ξέχασα.... Τα έσοδα..... τα έσοδα.... τα έσοδα.... ΥΠΟΜΟΝΗ ΘΑ μάθουμε.

Edited by billy21
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, nikos said:

 

Γιατι το να είσαι λιγος δεν είναι πρόβλημα. Το να είσαι λιγος, να το παιζεις πολυς  και κάποιοι να σε αποθεώνουν κιολας είναι.

Αυτο

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Man Of Faith said:

Εσύ λες αν μπορούσε θα άφηνε να ξεφτιλιζεται και η ομάδα και αυτός;

Αυτος δεν ξεφτιλιζεται. Η τελος παντων δεν εχει θεμα αρκει να κονομαει. Εχει παραπλευρα οφέλη με το να ξεφτιλίζει την ΑΕΚ για λογαριασμο τρίτων ή να της κόβει μπάτζετ για να χτίζει το γήπεδο του.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Bukowski said:

Αυτος δεν ξεφτιλιζεται. Εχει παραπέρα οφέλη με το να ξεφτιλίζει την ΑΕΚ για λογαριασμο τρίτων ή να της κόβει μπάτζετ για να χτίζει το γήπεδο του.

Δεν ξερω πώς τον ειχες στο μυαλο σου εσυ ή άνθρωποι με τους οποίους κανεις παρεα. 

Απο την δικη μου αντίστοιχη εμπειρία παντως έχει ξευτιλιστεί απιστευτα.

Εκει που τον είχαν κάτι σαν Κόκκαλη τον έχουν κάτι σαν Σπανό.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, billy21 said:

Πριν τσεπώσει τα λεφτά του τσου λου που έβαλε στην ΔΙΚΕΦΑΛΟΣ ΑΕ μέσω των χορηγιών κ εισπράξει κ 2-3 χρονιές νοίκια, μην περιμένεις θαύματα. 

Και τα διαρκειας 2-3 σεζον οπως φετος θα πω εγω.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Bukowski said:

Αυτος δεν ξεφτιλιζεται. Εχει παραπέρα οφέλη με το να ξεφτιλίζει την ΑΕΚ για λογαριασμο τρίτων ή να της κόβει μπάτζετ για να χτίζει το γήπεδο του.

Αν μπορούσε θα ξεφτιλιζε αυτος τους άλλους και επιχειρηματικα και ποδοσφαιρικά.

Link to comment
Share on other sites

Just now, nikos said:

Δεν ξερω πώς τον ειχες στο μυαλο σου εσυ ή άνθρωποι με τους οποίους κανεις παρεα. 

Απο την δικη μου αντίστοιχη εμπειρία παντως έχει ξευτιλιστεί απιστευτα.

Εκει που τον είχαν κάτι σαν Κόκκαλη τον έχουν κάτι σαν Σπανό.

Εγω δεν τον είχα για Κοκκαλη. Μια χαρα μαφιόζος ειναι, αν καιγόταν ο κωλος του και τα συμφέροντα του ταυτίζονταν με της ΑΕΚ θα βασάνιζε κοσμο ωστε να κονομήσει. Ατυχώς για την ΑΕΚ τα συμφέροντα του ταυτιζονται με τον εκαστοτε σπόνσορα της καθε κυβερνησης που δυστυχώς έχουν ομαδες ποδοσφαιρικες κιολας. Ολοι έχουν προεδρους που κάνουν δουλειες με κυβερνησεις, ο δικος μας κάνει για οσους (ειναι η πατσαβούρα τους δηλ) κανουν δουλειες με αυτες.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Bukowski said:

Εγω δεν τον είχα για Κοκκαλη. Μια χαρα μαφιόζος ειναι, αν καιγόταν ο κωλος του και τα συμφέροντα του ταυτίζονταν με της ΑΕΚ θα βασάνιζε κοσμο ωστε να κονομήσει. Ατυχώς για την ΑΕΚ τα συμφέροντα του ταυτιζονται με τον εκαστοτε σπόνσορα της καθε κυβερνησης που δυστυχώς έχουν ομαδες ποδοσφαιρικες κιολας. Ολοι έχουν προεδρους που κάνουν δουλειες με κυβερνησεις, ο δικος μας κάνει για οσους (ειναι η πατσαβούρα τους δηλ) κανουν δουλειες με αυτες.

Οκ αυτή είναι η διαφορα μας. Είχα(με) φάει παππα ότι είναι κάτι πολύ περισσότερο από αυτά.

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Man Of Faith said:

Αν μπορούσε θα ξεφτιλιζε αυτος τους άλλους και επιχειρηματικα και ποδοσφαιρικά.

Παμε παλι.

Οταν ηταν ο Βαρδινογιαννης ισχυρος, ανελαβε πολεμο φθορας για λογαριασμο Κοκκαλη ωστε να του ανοίξει τον δρομο. Την βρώμικη δουλεια. Οταν το πραγμα εστρωσε, πουλησε ΑΕΚ και έσπρωξε και βατραχο.

Οταν μπηκε η ΕΝΙΚ που εσπρωχνε λεφτα και η ομάδα ηταν να μπει CL μπηκε παλι (ως μπροστινος του Κοκκαλη θα πω εγω) ωστε να μην πιασουν τα λεφτα τους τοπο. Μολις αποκλειστικαμε εξαφανίστηκε. Παντως ο Κοκκαλης ευνοήθηκε που δεν έπιασαν τόπο τα λεφτα.

Οταν ο Ντεμης πηγε να το στρώσει, αρχισε τα τρελά για 70m.

Οταν πηρε την ΑΕΚ με ζερο, ανελαβε πολεμο φθορας εναντιον Μαρινακη, ωστε να ανοιξει τον δρονο για τον Ιβαν.

Αυτος ειναι ο Μελ 30 χρονια τωρα στα της ΑΕΚ. Μπροστινος αλλων. Στο μεταξυ η ΑΕΚ διαλύθηκε και αυτος εγινε μεγιστανας (πουτσες δηλ αλλα τεσπα).

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Bukowski said:

Και τα διαρκειας 2-3 σεζον οπως φετος θα πω εγω.

Σε 10 μήνες να μαστε καλά, θα δούμε τα νούμερα. Και θα πάρουμε μια πρώτη γεύση. Απλά να ξέρουμε ότι πλέον με τα εγκαίνια, παντρευόμαστε κ την Οικογένεια. ΑΕΚ κ Οικογένεια θα πάνε μαζί για πολλά, πολλά χρόνια. Και αν πουλήσει την ΠΑΕ, πάντα θα είναι εκεί να εισπράτει απ το γήπεδο, ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΑ. Κρατάω κ το 1% να τον πιάσει καμιά γεροντοτρέλα κ να χαρίσει στην ΑΕΚ το δικαίωμα χρήσης του γηπέδου. Πάντα πρέπει να την δίνεις αυτή την πιθανότητα. Αλλά την είσπραξη θα την κάνει είτε έτσι, είτε αλλιώς. Δεν υπάρχει αμφιβολία επί τούτου.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Bukowski said:

Παμε παλι.

Οταν ηταν ο Βαρδινογιαννης ισχυρος, ανελαβε πολεμο φθορας για λογαριασμο Κοκκαλη ωστε να του ανοίξει τον δρομο.

Οταν μπηκε η ΕΝΙΚ που εσπρωχνε λεφτα και η ομάδα ηταν να μπει CL μπηκε παλι (ως μπροστινος του Κοκκαλη θα πω εγω) ωστε να μην πιασουν τα λεφτα τους τοπο. Μολις αποκλειστικαμε εξαφανίστηκε. Παντως ο Κοκκαλης ευνοήθηκε που δεν έπιασαν τόπο τα λεφτα.

Οταν ο Ντεμης πηγε να το στρώσει, αρχισε τα τρελά για 70m.

Οταν πηρε την ΑΕΚ με ζερο, ανελαβε πολεμο φθορας εναντιον Μαρινακη, ωστε να ανοιξει τον δρονο για τον Ιβαν.

Αυτος ειναι ο Μελ 30 χρονια τωρα στα της ΑΕΚ. Στο μεταξυ η ΑΕΚ διαλύθηκε και αυτος εγινε μεγιστανας (πουτσες δηλ αλλα τεσπα).

Τα θυμάμαι αυτά αρκετά καλά από την πρώτη φορά που τα είχες γράψει και έχει ενδιαφέρον ο συλλογισμός σου ο οποίος αποδεικνύει ότι δεν μπορεί να είναι κάτι παραπάνω από αυτό που είναι αν και θα το ήθελε.Αν ήταν ένας Κόκκαλης ας πούμε θα έμπαινε μπροστά για λογαριασμό του εκαστοτε Κόκκαλη οπως λες;Δεν το νομίζω.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Bukowski said:

ωστε να ανοιξει τον δρονο για τον Ιβαν.

Και τον δρόμο του άνοιξε, κ τον Αντώνη του γνώρισε, και τα κατατόπια του έμαθε κ αυτό που καιγόνταν ο Ρώσος να αγοράσει το αγόρασε για ένα πιάτο φαί κ τα χρέη του έσβησαν κ τα πρόστιμα απ τη δουλειά το ίδιο κ δισεκατομμυριούχο τον έκανε απο αυτή την δουλειά. Με φορτώνεις κ μας βλέπω να γυρίζουμε διαφήμιση της ΑΓΕΤ ΗΡΑΚΛΗΣ. 

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, nikos said:

Δεν ξερω πώς τον ειχες στο μυαλο σου εσυ ή άνθρωποι με τους οποίους κανεις παρεα. 

Απο την δικη μου αντίστοιχη εμπειρία παντως έχει ξευτιλιστεί απιστευτα.

Εκει που τον είχαν κάτι σαν Κόκκαλη τον έχουν κάτι σαν Σπανό.

Γνώμη μου είναι πως η ΑΕΚ αυτή τη στιγμή χρειάζεται ένα πρόεδρο επιπέδου Γιδοπουλου (ασυγκριτα πιο "προεδρικος" ως παρουσια απο τον εθναρχη).Ετσι κι αλλιώς με τα έσοδα της προχωράει η ομάδα.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Man Of Faith said:

Τα θυμάμαι αυτά αρκετά καλά από την πρώτη φορά που τα είχες γράψει και έχει ενδιαφέρον ο συλλογισμός σου ο οποίος αποδεικνύει ότι δεν μπορεί να είναι κάτι παραπάνω από αυτό που είναι αν και θα το ήθελε.Αν ήταν ένας Κόκκαλης ας πούμε θα έμπαινε μπροστά για λογαριασμό του εκαστοτε Κόκκαλη οπως λες;Δεν το νομίζω.

Αν σημερα που μιλαμε επρεπε για λογαριασμο του Μαρινακη και της ΝΔ να χτυπήσει τον Ιβαν και τον ΠΑΟΚ ή αύριο για λογαριασμο του Ιβαν και του ΣΥΡΙΖΑ να χτυπήσει τον Μαρινακη και τον Ολυμπιακο θα έβρισκε τρόπο. Αρα μια χαρα μπορει. Απλα δεν θελει.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, billy21 said:

Και τον δρόμο του άνοιξε, κ τον Αντώνη του γνώρισε, και τα κατατόπια του έμαθε κ αυτό που καιγόνταν ο Ρώσος να αγοράσει το αγόρασε για ένα πιάτο φαί κ τα χρέη του έσβησαν κ τα πρόστιμα απ τη δουλειά το ίδιο κ δισεκατομμυριούχο τον έκανε απο αυτή την δουλειά. Με φορτώνεις κ μας βλέπω να γυρίζουμε διαφήμιση της ΑΓΕΤ ΗΡΑΚΛΗΣ. 

Προφανώς δεν τα εκανε ολα αυτα χωρίς κέρδος. Απλα το κέρδος ηταν για τον ίδιο και οχι για την ΑΕΚ.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Bukowski said:

Αν σημερα που μιλαμε επρεπε για λογαριασμο του Μαρινακη και της ΝΔ να χτυπήσει τον Ιβαν και τον ΠΑΟΚ ή αύριο για λογαριασμο του Ιβαν και του ΣΥΡΙΖΑ να χτυπήσει τον Μαρινακη και τον Ολυμπιακο θα έβρισκε τρόπο. Αρα μια χαρα μπορει. Απλα δεν θελει.

Και γιατί δεν μπορεί να τα καταφερει αυτά έχοντας την ΑΕΚ πρώτη ας πούμε;

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έγραφα τα εξής το 2013, αλλά τα γράφω ήδη από το 2009:

 

Ο Μελισσανίδης τα μόνα χρήματα που έδωσε την τελευταία δεκαετία ήταν 300-400 χιλιάδες ευρώ εκ των οποίων ένα μέρος εισέπραξε και πίσω(μεταγραφή Λυμπερόπουλου).

Σχεδόν αποκλείω πακτωλό εκατομμυρίων και το πρότυπο π.χ. Γιαννακόπουλου,Αγγελόπουλου στο μπάσκετ με τη παρέλαση δεκάδων εκατομμυρίων ευρώ,άλλωστε ΑΕΚάρχες δεν υπάρχουν στη μετα Μπάρλο εποχή.

Το κύριο ζήτημα είναι να κάνει δουλειά ως επιχειρηματίας και παλαιός ποδοσφαιρικός παράγοντες με μεγάλες διοικητικές ικανότητες και επιρροή.

Δηλαδή να υπάρξει οργάνωση,υποδομές και να πετύχει το εγχείρημα του γηπέδου είτε στη Νέα Φιλαδέλφεια είτε σε κάποια περιοχή με καλές προοπτικές και πρόσβαση.

 

Απο εκεί και πέρα,υποτίθεται πως η ομάδα 2004 είχε το ηθικό πρόκριμα έναντι του υποθετικώς ή πραγματικώς κυνικού Μελισσανίδη.

Ας πληρώσουν τουλάχιστον τους μισθωτούς υπαλλήλους οι οποίοι απο όσο διαβάζουμε είναι απλήρωτοι επι μακρόν.

Άλλωστε δεν πρόκειται για κάποιο απαγορευτικό ποσό.

Edited June 10, 2013 by Bluesman

 

 

Το καλοκαίρι του 2013 τα παραπάνω. Στο μόνο που έπεσα έξω είναι προφανώς στα θέματα οργάνωσης.

Επομένως για τα δικά μου κριτήρια δεν είδα κάτι που δεν περίμενα, ήξερα αποδεδειγμένα πως δεν θα βάλει χρήματα. Και από το 2015 μέχρι το 2018 του έβαλα και θετικό πρόσημο γιατί δεν περίμενα ούτε αυτά που επέτυχε η ΑΕΚ, ενώ και για το γήπεδο ήμουν δύσπιστος.

Δεν είχαμε παραμυθιαστεί όμως όλοι με τον χουβαρδά Μελισσανίδη, όπως δεν είχαμε παραμυθιαστεί όλοι με ΟΔΔΥσειες, με τον καλό Νοτιά και Παππά, κ.ο.κ.

 

Αυτή τη στιγμή, δεν  υπάρχει ένας λεφτάς έστω διαχειριστής να ασκήσει διοίκηση στην ΑΕΚ. Η μόνη επιλογή είναι ο κόσμος στο γήπεδο και κόσμια(γιατί τα επεισόδια αποπροσανατολίζουν) να έχει συνθήματα. Αν π.χ. με τον ΠΑΣ ηχήσει το σύνθημα "Τίγρη κάνε μεταγραφές", όσο εγωϊστής και να είναι ο Μελισσανίδης ίσως τον επηρρεάσει. Όπως τότε με Καρντόσο και τώρα με τον Ολυμπιακό επιχείρησε κάποιες έστω αποσπασματικές αλλαγές.

 

 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Man Of Faith said:

Γνώμη μου είναι πως η ΑΕΚ αυτή τη στιγμή χρειάζεται ένα πρόεδρο επιπέδου Γιδοπουλου (ασυγκριτα πιο "προεδρικος" ως παρουσια απο τον εθναρχη).Ετσι κι αλλιώς με τα έσοδα της προχωράει η ομάδα.

Ναι γιατι πλέον πιστεύω ότι δεν κάνει καν οικονομικες διευκολύνσεις ο τύπος. Ισως είχε κάνει στην αρχη.

Το μονο που κάνει εδώ και καιρό είναι να τα κάνει ολα πουτανα, χωρίς να υπολογίζω  το σοβαρό ενδεχόμενο να τσεπωνει.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Bukowski said:

Προφανώς δεν τα εκανε ολα αυτα χωρίς κέρδος. Απλα το κέρδος ηταν για τον ίδιο και οχι για την ΑΕΚ.

Αν δεν υπάρχει κέρδος δεν κουνιέται καν απ την καρέκλα του. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, billy21 said:

Αν δεν υπάρχει κέρδος δεν κουνιέται καν απ την καρέκλα του. 

Όλοι κέρδος έχουν αλλά κερδίζει κάτι και η ομάδα τους, εκτός από την δικιά μας ομάδα.

Link to comment
Share on other sites

  • George_D locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×