Jump to content

Δημήτρης Μελισσανίδης #4 ​​​🐅🦀🦀


Janjanin
 Share

Recommended Posts

21 minutes ago, nikos said:

Το θέμα ομως είναι πλέον ότι κινδυνεύεις να παγιωθείς ως 4ος-5ος γιατί μέχρι εκεί είναι τα κυβικά του και είναι πολλά τα χρονια που είσαι χάλια (και πριν από αυτόν)

Για μένα, ο κίνδυνος να παγιωθείς εκεί οφείλεται στην αναισθησία του μέσου φιλαθλου της ομάδας που δεν διεκδικεί, δεν πιέζει και βλέπει την ΑΕΚ από τη θύρα 9 του οακα χωρίς να βλέπει αν ο Μανταλος έχει γένια. Θα αλλάξει αυτό. 

Link to comment
Share on other sites

Το οακα πραγματικα δεν πηγαινε αλλο, ειδικα τωρα που ξεραμε οτι ειμαστε κοντα στην επιστροφη.  Ακομη και η Ριζουπολη μου φανηκε βαλσαμο. Με το σπασμενο καρεκλακι και την μηδενικη δυνατοτητα για τουαλετα. 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Αυτά με τους αφανισμους να τα πείτε και στους γαύρους που για ένα φύσημα του αέρα δεν βρέθηκαν στους 4 . (Άγιος Κοντε). Τα γήπεδα , αυτο που αντιπροσωπεύουν τέλος πάντων,  είναι αποτέλεσμα των επιτυχιών,  ποτε το αντίστροφο.  Σε μια παρακμή σου, όντως μπορεί να σου προσφέρει λίγο οξυγόνο, αλλά πάντα για περιορισμένο χρονικό διάστημα και υπό προϋπόθεση ότι δεν θα κοροϊδεύεις.  Ποτε στην ιστορία του ποδοσφαίρου η ύπαρξη του γηπέδου ήταν προϋπόθεση για επιτυχίες. Αυτά τα λέμε μεταξύ μας για να παραμυθιαζομαστε. 

  • Δικεφαλάκι 5
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, moukie said:

Το οακα πραγματικα δεν πηγαινε αλλο, ειδικα τωρα που ξεραμε οτι ειμαστε κοντα στην επιστροφη.  Ακομη και η Ριζουπολη μου φανηκε βαλσαμο. Με το σπασμενο καρεκλακι και την μηδενικη δυνατοτητα για τουαλετα. 

Μαλακα μου σου λεω ντραπηκα που ζητησα χαρτομαντηλο απο μια κυριουλα που καθοταν πισω μου για να καθαρισω τη μπιχλα που ειχε το καρεκλακι.

Γηπεδο περασμενου αιωνα αλλα γ η π ε δ ο.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Στα παγκόσμια χρονικά δεν έχει υπάρξει άλλη ομάδα που να γκρέμισε το γήπεδό ΤΗΣ χωρίς να έχει τα εχέγγυα για το επόμενο.

Από εκεί και πέρα από την στιγμή που έχτισε το γήπεδο να του πούμε στα εγκαίνια ένα ευχαριστώ και από τον πρώτο επίσημο αγώνα να πα να γαμηθεί.

Από την στιγμή που πάει έσοδα έξοδα και δεν βάζει δικά ΤΟΥ χρήματα υπάρχουν αρκετοί που θα τα πήγαιναν καλύτερα.

Δεν υπάρχει λόγος να κολλήσουμε με κανέναν πλέον και ειδικά με τον συγκεκριμένο.

Πάνω από όλα η ΑΕΚ και όπως εμένα μου παίρνει >600Ευρω για μια θέση στην παλιά 5-6-7 χωρίς Ευρώπη και με 2 ματς στην Ριζούπολη που δεν πάω έτσι κι εγώ τον γράφω στα παπάρια ΜΟΥ και πάμε παρακάτω.

Ο επόμενος. Όπως έγραψαν τα παιδιά από την Πάτρα είναι ανίατη η κατάστασή του.

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

Εγω δε διαφωνω duck γενικως σε αυτο που λες αλλα δε μιλαμε για 2-3-5 χρονια. Η ΑΕΚ ηταν 20 χρονια χωρις γηπεδο κι επαιζε σε ενα σταδιο που ακομη και στις πιο ακριβες θεσεις ειναι σα να βλεπεις ντοκιμαντερ. Θεωρω οτι τωρα που θα γυρισουμε θα καταλαβουμε ποσο ασχημα ηταν αυτα τα χρονια γηπεδικα.  Το αν θα φτιαχτει και η ομαδα θα δειξει 😄

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Duck_Season said:

Αυτά με τους αφανισμους να τα πείτε και στους γαύρους που για ένα φύσημα του αέρα δεν βρέθηκαν στους 4 . (Άγιος Κοντε). Τα γήπεδα , αυτο που αντιπροσωπεύουν τέλος πάντων,  είναι αποτέλεσμα των επιτυχιών,  ποτε το αντίστροφο.  Σε μια παρακμή σου, όντως μπορεί να σου προσφέρει λίγο οξυγόνο, αλλά πάντα για περιορισμένο χρονικό διάστημα και υπό προϋπόθεση ότι δεν θα κοροϊδεύεις.  Ποτε στην ιστορία του ποδοσφαίρου η ύπαρξη του γηπέδου ήταν προϋπόθεση για επιτυχίες. Αυτά τα λέμε μεταξύ μας για να παραμυθιαζομαστε. 

Μεχρι και για τους γαυρους το οακα ειναι αχανες παρολο που το γεμιζουν για πλακα αλλα δεν εχει καθε μερα τσαμπιονσ λιγκ.

Δε νομιζω να λεει κανεις οτι το γηπεδο απο μονο του θα μας δωσει πρωταθλημα.

Τωρα αμα δε καταλαβαινουμε τη διαφορα του οακα με τη φιλαδελφεια και αγωνιστικα και οπαδικα και στα παντα και γιατι ηταν επιτακτικη αναγκη να γυρισουμε δεν υπαρχει λογος και να συζηταμε.

 

Link to comment
Share on other sites

Στο μεταξύ πόσο έπαιξε οακα τότε ο γαυρος, 6-7 χρόνια; Το πολύ. Απλό ξεβολεμα, για ρώτα τους αν θέλουν να ξαναπάνε.

Link to comment
Share on other sites

Για το ΟΑΚΑ και την ΑΕΚ, καθαρά στατιστικά να πούμε ότι σε 20 σεζόν που έπαιξε εκεί, μαζί με την διετία 1985-1987, πήρε 1 πρωτάθλημα  και 2 κύπελλα. 

Στην ΝΦ, αν υπολογίσουμε από το 30-31 που εγκαινιάστηκε πρώτη φορά το γηπεδάκι της ακόμα τότε , και αφαιρέσουμε τις χρονιές που είτε δεν έγινε πρωτάθλημα είτε δεν ολοκληρώθηκε, σε 63 σεζόν πήρε 11 πρωταθλήματα και 13 κύπελλα. Από τις τρεις  μεγάλες ομάδες του κέντρου πρέπει να είναι αυτή, με την μεγαλύτερη διαφορά στην συγκομιδή τίτλων μεταξύ της παραδοσιακής της  έδρας και του  ΟΑΚΑ. Μπορεί να είναι και τυχαία βέβαια, αλλά η ΑΕΚ ως λιγότερο δημοφιλής του ΠΟΚ, λογικό είναι να "έχανε" περισσότερο στο Ολυμπιακό Στάδιο, από τους άλλους δύο. 

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, mporat said:

Για μένα, ο κίνδυνος να παγιωθείς εκεί οφείλεται στην αναισθησία του μέσου φιλαθλου της ομάδας που δεν διεκδικεί, δεν πιέζει και βλέπει την ΑΕΚ από τη θύρα 9 του οακα χωρίς να βλέπει αν ο Μανταλος έχει γένια. Θα αλλάξει αυτό. 

Θα αλλάξει σιγουρα, απλά δεν ξερω σε ποιον βαθμο, λόγω έλλειψης επενδυτΟΥ να πάρει την θέση του μπαρμπα. Δλδ κάποια στιγμή θα πουν ολοι μπρος γκρεμός και πίσω ρέμα.

Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, moukie said:

Το οακα πραγματικα δεν πηγαινε αλλο, ειδικα τωρα που ξεραμε οτι ειμαστε κοντα στην επιστροφη.  Ακομη και η Ριζουπολη μου φανηκε βαλσαμο. Με το σπασμενο καρεκλακι και την μηδενικη δυνατοτητα για τουαλετα. 

Εγω ειχα κατσει στη θεση μου στη φιλαδελφεια και δεν μου κανε καρδια να φυγω μου λεγανε παμε ριζουπολη και τους ελεγα ποια ριζουπολη που να παμε καθηστε εδω να το ακουσουμε απο το ραδιο.

  • Δικεφαλάκι 4
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, NIS 9-11 said:

Μεχρι και για τους γαυρους το οακα ειναι αχανες παρολο που το γεμιζουν για πλακα αλλα δεν εχει καθε μερα τσαμπιονσ λιγκ.

Δε νομιζω να λεει κανεις οτι το γηπεδο απο μονο του θα μας δωσει πρωταθλημα.

Τωρα αμα δε καταλαβαινουμε τη διαφορα του οακα με τη φιλαδελφεια και αγωνιστικα και οπαδικα και στα παντα και γιατι ηταν επιτακτικη αναγκη να γυρισουμε δεν υπαρχει λογος και να συζηταμε.

 

Εδώ ακριβώς είναι το πρόβλημα.  Υπάρχει κόσμος που θα βολευτεί με ένα υποκατάστατο της Σκεπαστής,  αλλά δεν θα είναι αρκετός για να γεμίζει το γήπεδο συνεχώς και να κανει την απαραίτητη υπομονή. Αν κατά τη διάρκεια της παραμονής στο Νταχάου σου έφερνε ο τσιπης 5 κατσαρολια , πέρναγες 1 2 φορές τους ομίλους ποιος θα ασχολιόταν με τα ονειρικά πλάνα? Αν το θέμα μας είναι να διατηρήσουμε το οπαδιλικι,  ας το γκρεμίσουμε πάλι,  να το φτιάξουμε από την αρχή για να ελπίζουμε πάλι σε κατι

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Duck_Season said:

Εδώ ακριβώς είναι το πρόβλημα.  Υπάρχει κόσμος που θα βολευτεί με ένα υποκατάστατο της Σκεπαστής,  αλλά δεν θα είναι αρκετός για να γεμίζει το γήπεδο συνεχώς και να κανει την απαραίτητη υπομονή. Αν κατά τη διάρκεια της παραμονής στο Νταχάου σου έφερνε ο τσιπης 5 κατσαρολια , πέρναγες 1 2 φορές τους ομίλους ποιος θα ασχολιόταν με τα ονειρικά πλάνα? Αν το θέμα μας είναι να διατηρήσουμε το οπαδιλικι,  ας το γκρεμίσουμε πάλι,  να το φτιάξουμε από την αρχή για να ελπίζουμε πάλι σε κατι

Τοτε γιατι ο γαβρος εχτισε το καραισκακη και δεν εμενε στο οακα;

Link to comment
Share on other sites

Και για να τελειωνουμε με το γηπεδο το γηπεδο στη νεα φιλαδελφεια το ζητουσαμε απο οταν ειχαμε γηπεδο στη νεα φιλαδελφεια και με τους σεισμους εβγαλε τα προβληματα πολυ πριν χρεωκοπησουμε πολυ πριν το ντεμη πολυ πριν το τσιπη.

Link to comment
Share on other sites

Κανέναν δε χαλάει το γήπεδο στη ΝΦ.... αυτό που χαλάει είναι ότι έχει ξςφτιλιστει η ΑΕΚ για να το αποκτήσει 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Έχει καιρό να πει και καμια ατάκα, έστω αυτές τις ατάκες της πλάκας που έλεγε.

Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, Man Of Faith said:

Έχει καιρό να πει και καμια ατάκα, έστω αυτές τις ατάκες της πλάκας που έλεγε.

Ε τι ατάκα να πει, του έχουν γαμησει και τους πόρους του δέρματος οι άλλοι δύο 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, gybe21 said:

Μαλακα μου σου λεω ντραπηκα που ζητησα χαρτομαντηλο απο μια κυριουλα που καθοταν πισω μου για να καθαρισω τη μπιχλα που ειχε το καρεκλακι.

Γηπεδο περασμενου αιωνα αλλα γ η π ε δ ο.

Η κυρια ακριβο διαρκειας η τζαμπατζου?? 

Link to comment
Share on other sites

Αααα επισης αν το μαντηλακι ηταν αντισηπτικο κ σε ποια κατηγορια την κατατασεις? 

Κουγκαρ, μιλφ, η θειτσα? 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, CHⓇIS said:

Αααα επισης αν το μαντηλακι ηταν αντισηπτικο κ σε ποια κατηγορια την κατατασεις? 

Κουγκαρ, μιλφ, η θειτσα? 

Θειτσα με δυο κορες κ τον μασερ father διπλα.

Πηρα χαρτομαντηλο ευχαριστησα κ δε ξανακοιταξα...

 

Link to comment
Share on other sites

Όσοι προλάβουν να δουν τα έργα τέχνης  για λίγες μέρες στο Σύνταγμα. Μετά θα πρέπει να νοικιάσεις σουίτα.  Το μουσείο θα ναι για το πόπολο. 

Αξίζει να αναφέρουμε και πάλι πως μετά την ολοκλήρωση της έκθεσης οι πίνακες θα μεταφερθούν στην Αγιά Σοφιά-ΟΠΑΠ Αρένα και θα τοποθετηθούν στις σουίτες του Ναού της ΑΕΚ.

Link to comment
Share on other sites

  • George_D locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×