Jump to content

Μπογάτσες - ΑΕΚ (Κύπελλο, Προημιτελικά-1ος αγ.): 19/1/22, 19:00, cs1


Rigas21
 Share

M.V.P.-Κόουτσινγκ-Βραβείο Μάνταλου  

30 members have voted

  1. 1. M.V.P.

    • Τσιντώτας
      0
    • Moχαμάντι
      1
    • Ρότα
      1
    • Mήτογλου
      1
    • Τζαβέλλας
      0
    • Σιμόες
      1
    • Σιμάνσκι
      1
    • Τσούμπερ
      2
    • Γκαρσία
      0
    • Γέφτιτς
      23
    • Ανσαριφάρντ
      0
    • Λε Ταλέκ
      0
  2. 2. Κόουτσινγκ Γιαννίκη

    • Καλό
      3
    • Μέτριο
      18
    • Κακό
      2
    • Φυσιολογικό
      7
  3. 3. Βραβείο Μάνταλου (χειρότερος παίκτης)

    • Τσιντώτας
      1
    • Μοχαμάντι
      0
    • Ρότα
      1
    • Μήτογλου
      2
    • Τζαβέλλας
      1
    • Σιμόες
      10
    • Σιμάνσκι
      2
    • Τσούμπερ
      0
    • Γκαρσία
      9
    • Γέφτιτς
      0
    • Ανσαριφάρντ
      4
    • Λε Ταλέκ
      0


Recommended Posts

Σιμοες και Γκαρσία οι χειρότεροι 

Μοχαμαντι Γεφτιτς και Τσουμπερ οι καλύτεροι. 

Γιαννικης εκτός τόπου και χρόνου 

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο στον Ρότα που του πετάξανε Βιεϊρίνια μπισεσβαρ (και τραμπούκο από τζορτζεβιτς του βορρα και διπλοσάγονου)και τους γαμησε τη μανούλα 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Hades said:

Σιμοες και Γκαρσία οι χειρότεροι 

Μοχαμαντι Γεφτιτς και Τσουμπερ οι καλύτεροι. 

Γιαννικης εκτός τόπου και χρόνου 

Περίπου.

Ο Γιαννικης δεν είχε και πολλές λύσεις, αλλά και να είχε στο 75 θα ξανακανε αλλαγές.

Link to comment
Share on other sites

Just now, JOSS said:

Μπράβο στον Ρότα που του πετάξανε Βιεϊρίνια μπισεσβαρ (και τραμπούκο από τζορτζεβιτς του βορρα και διπλοσάγονου)και τους γαμησε τη μανούλα 

ΣΕ αυτο ηταν δυναμη. Ειχαμε ξεχασει πως ειναι να μην μασας στην τουμπα 

Link to comment
Share on other sites

Να θυμίσουμε ότι έλειπαν Άμραμπατ, Αραουχο, Βρανιες, Στάνκοβιτς (+ Σακχοφ, Τανκοβιτς), οκ ήταν ελλιπέστατη η ομάδα, δεν είχε και αλλαγες, οπότε ας είμαστε επιεικείς με οσους επαιξαν (με τον Γιαννικη δεν πρόκειται να είμαι επιεικής προσωπικά).

Link to comment
Share on other sites

Και για να μην μπερδευτεί κανείς θεωρώ αποτυχία που δεν νικήσαμε σήμερα εκεί μέσα και καθόλου δεν πανηγυρίζω την ισοπαλία σε έδρα που έχω κάνει και γύρο του θριάμβου. Απλά ξεχάσαμε πως έιναι να υποστηρίζουμε μια υγιή ομάδα χωρίς πουτανοσπέρματα

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να υπάρχει επιλογή να ψηφιστεί χειρότερος παίχτης ο Πετράκης σε παιχνίδι που δεν έπαιξε 

Τόσο εκνευρισμένος είμαι 

  • Δικεφαλάκι 6
Link to comment
Share on other sites

Η ομάδα έπαιξε έξυπνα και πήρε σβηστά την ισοπαλία με μισή ομάδα. Σημαντικό, γιατί το στραπάτσο με το Αγρίνιο ήταν μεγάλο. Για ακόμα μία φορά μας ακυρώνουν γκολ εκεί μέσα, και όπως είπα και χθες, στα περισσότερα ματς που έχουμε χάσει από αυτούς έχουμε πάντα και κάποιο κόντρα σφύριγμα. Η ομάδα θα προκριθεί. Ο Λουτσέσκου ρίχνει άδεια για να πιάσει γεμάτα, ξέρει ότι αν αποκλειστεί θα έχει μεγάλο θέμα. Καλό θα είναι για αυτόν να αρχίσει να σκέφτεται τί δικαιολογία θα βρει την άλλη βδομάδα...

 

Επίσης να πούμε ότι τους πέτσωσαν τα κορίτσια μας στο γυναικείο βόλευ, ενώ τους έχουμε το ΣΚ σε χάντμπολ και μπάσκετ..

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Bluesman said:

Ο Γεφτιτς μπορεί να μην είναι παίκτης διαφοράς ή να είναι αργός, αλλά εξέθεσε τον Γιαννίκη σήμερα. Π.χ. δεν είχε λογική να μη παίξει με Παναιτωλικό, ΟΦΗ κλπ.

 

ισχύει αν και στο ελ πρωταθλημα ειναι πολυ πιθανο ενας φορμαρισμενος γεφτιτς να σπερνει. Απλά ξέρει τι θέση. αυτο ειναι αρκετο. Βαλε και οτι έχει τεχνικη, και αντιληψη του χωρου...

Το προβλημα ειναι οτι εδω και δεν ξερω κι εγω ποσα χρονια περιμενουμε να σπειρει και ο μανταλος.

Link to comment
Share on other sites

Guest tony_montana

Μιμη, σου μείνε η λεζα για τις ΕΠΣ και ο τσετσενος, χωρίς πεναλτυ δεν σταυρωνει νίκη. Βλακα. 

Link to comment
Share on other sites

Ο Γεφτιτς εμενα μου θυμισε Τσαρτα στις μακρινες μπαλιες. Οκ εχασε ενα καλο τετ α τετ  αλλα ηταν πολυ καλος και στις καθετες και στις βοηθειες. Και δεν  επιασε ουτε μια φορα το κεφαλι του. Αν ειχε ρυθο θα βλεπαμε αλλη ΑΕΚ με Ουχο , Τσουμπερ μπροστα και γεφτιτς πισω τους Αλλα ο γερος καβλωνει με πετρακη

Link to comment
Share on other sites

Εδώ ο άνθρωπος με 200 αγωνιστικά λεπτά έτρεχε μέχρι να γίνει αλλαγή και ο καριολης ζήτημα είναι αν γυρνάει 2-3 φορές στην άμυνα σε κάθε αγώνα. Αυτός ο βρωμιαρης. Η παλλακίδα 70χρονων κοιλαραδων 

  • Δικεφαλάκι 4
Link to comment
Share on other sites

Α συγγνώμη. Τον έχει στειλει και στην ΑΕΚ β ο κυριος καθηγητής να βρει ρυθμό. Που αν ήταν ζήτημα ρυθμού ο Πετρακης έπρεπε να παίζει ισοβίως με τον Κορνεζο στην ίδια ομάδα 

Link to comment
Share on other sites

Επίσης δεν είδαμε όλο το παιχνίδι να περνάει από έναν παίχτη .

Επίσης όλοι οι παίχτες είχαν διάθεση .

Τίγρη παρά τηλέφωνο τους Άραβες μήπως τον θέλουν .

 

Link to comment
Share on other sites

Αδιανόητη η διαχείριση του Γεφτιτς από όλον τον οργανισμό. Πραγματικά παρανοϊκή. 

Link to comment
Share on other sites

Φανταστείτε μια ομάδα που ένας παίχτης ζητάει συνεχώς τη μπάλα στα πόδια του χωρίς να τρέχει, την κρατάει παραπάνω από ότι χρειάζεται, τις μισές φορές τη χάνει, σηκώνει τα χέρια του για να  δείξει στους συμπαίχτες του που θέλει να πάνε, μανουριαζει με συμπαίχτες και διατητες αλλά σε αντιπάλους είναι κυρία, δεν μαρκάρει σχεδόν ποτε και έχει ασυλία από τους εκάστοτε προπονητες. βάλτε τον εαυτό σας στη θέση των συμπαιχτων του. Εγώ μα την Πάναγια άμα ήμουν δανεικός και μου τα έκανε αυτά, μια δυο τρεις μέσα στο παιχνίδι, θα τον ξαπλωνα και την άλλη μέρα θα ζήταγα να φύγω από την ομάδα 

Link to comment
Share on other sites

Το ξαναγράφω εντωμεταξυ:

η ομάδα πήρε το καλοκαίρι Τσουμπερ, Αραουχο, Άμραμπατ, Γεβτιτς + τον Γκαρσια περυσι και ενώ χωράνε στην ενδεκάδα τουλάχιστον 4 από τους 5, 

Π-Ο-Τ-Ε δεν παίζουν πάνω από 3 βασικοι, ο δε Γεβτιτς δεν παίζει καθόλου  ή σχεδον καθόλου. 
Χαρακιρι χωρίς λόγο αυτή η ομάδα.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Από τους πλέον απαρηγόρητους ποδοσφαιριστές ήταν ο Ντάρκο Γέβτιτς, ο οποίος στο πρώτο ημίχρονο έχασε μεγάλη ευκαιρία για να σκοράρει, λέγοντας χαρακτηριστικά: «όταν σούταρα ήμουν σίγουρος για το γκολ γιατί είχα διαβάσει τις αντιδράσεις του Πασχαλάκη και ήξερα ότι στέκεται απέναντι από το σουτ. Αρκούσε να στείλω την μπάλα στη γωνία αλλά με διάβασε σωστά και το έβγαλε. Δεν πιστεύω ότι δεν σκόραρα».

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Araujo21 said:

Από τους πλέον απαρηγόρητους ποδοσφαιριστές ήταν ο Ντάρκο Γέβτιτς, ο οποίος στο πρώτο ημίχρονο έχασε μεγάλη ευκαιρία για να σκοράρει, λέγοντας χαρακτηριστικά: «όταν σούταρα ήμουν σίγουρος για το γκολ γιατί είχα διαβάσει τις αντιδράσεις του Πασχαλάκη και ήξερα ότι στέκεται απέναντι από το σουτ. Αρκούσε να στείλω την μπάλα στη γωνία αλλά με διάβασε σωστά και το έβγαλε. Δεν πιστεύω ότι δεν σκόραρα».

Χωρίς να λέω ότι είναι παιχταρας, ο Γεφτιτς είναι τίμιος παίχτης για ροτεισιον και προσωπικά θα τον κρατούσα στην ομάδα μαζί με κάποιον άλλον για βασικό 

 

Δεν θέλω να ξαναπώ ποιον δεν θα κρατούσα 

Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, nedved21 said:

Καλα δεν ειχε Αμραμπατ, Αραουχο και εχει γλιτωσει απο 0-2 με 0-3 στο χαλαρο το POAK.

Γενικοτερα νομιζω τον τρομο μεσα στο ματς ο παοκτζης τον ενιωθε,

χρειαστηκε και να ξαναπιασουν δουλεια τα παιδια του VAR για να τον σωσουν αλλη μια φορα.

Παρομοιες δηλωσεις εκανε και ο Ρουμανος Λεμονης, που ειπε οτι η ΑΕΚ φοβηθηκε το ματς.

Ενταξει μη τον παρεξηγεις τον Λουτσε, παοκτζης σημαινει ψευτης.

Ο Λουτσέσκου πληρώνεται για λέει μαλακίες πως να τον παρεξηγήσει κανείς, εδώ δεν παρεξηγούμε άλλους που δεν πληρώνονται.

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΕΝΝΙΑ_ΕΝΤΕΚΑ said:

Χωρίς να λέω ότι είναι παιχταρας, ο Γεφτιτς είναι τίμιος παίχτης για ροτεισιον και προσωπικά θα τον κρατούσα στην ομάδα μαζί με κάποιον άλλον για βασικό 

 

Δεν θέλω να ξαναπώ ποιον δεν θα κρατούσα 

Ο Γεφτιτς αν παρει ρυθμο θα ειναι απο τους καλυτερους που εχουν περασει. Δυστυχως δεν θα το ζησουμε λογω Πετρακη 

Link to comment
Share on other sites

  • George_D unpinned this topic
  • George_D locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×