Jump to content

Μπογάτσες - ΑΕΚ (Κύπελλο, Προημιτελικά-1ος αγ.): 19/1/22, 19:00, cs1


Rigas21
 Share

M.V.P.-Κόουτσινγκ-Βραβείο Μάνταλου  

30 members have voted

  1. 1. M.V.P.

    • Τσιντώτας
      0
    • Moχαμάντι
      1
    • Ρότα
      1
    • Mήτογλου
      1
    • Τζαβέλλας
      0
    • Σιμόες
      1
    • Σιμάνσκι
      1
    • Τσούμπερ
      2
    • Γκαρσία
      0
    • Γέφτιτς
      23
    • Ανσαριφάρντ
      0
    • Λε Ταλέκ
      0
  2. 2. Κόουτσινγκ Γιαννίκη

    • Καλό
      3
    • Μέτριο
      18
    • Κακό
      2
    • Φυσιολογικό
      7
  3. 3. Βραβείο Μάνταλου (χειρότερος παίκτης)

    • Τσιντώτας
      1
    • Μοχαμάντι
      0
    • Ρότα
      1
    • Μήτογλου
      2
    • Τζαβέλλας
      1
    • Σιμόες
      10
    • Σιμάνσκι
      2
    • Τσούμπερ
      0
    • Γκαρσία
      9
    • Γέφτιτς
      0
    • Ανσαριφάρντ
      4
    • Λε Ταλέκ
      0


Recommended Posts

Το μόνο άλλο εξτρέμ εκτός από Γκαρσια είναι ο κανένας όποτε για την ώρα δεν λέω τίποτα 

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, mobster21 said:

ΜΑΚΡΑΝ χειρότερος σήμερα ο Γκαρσία. Ο Σίμος έκοψε και μία δύο φάσεις. Ο άλλος δεν έκανε ΤΙΠΟΤΑ.

Το πρόβλημα του Γκαρσία είναι η σοβαρότητα στην τακτική. Ο άνθρωπος είναι για τσίρκο και όχι για επαγγελματική ποδοσφαιρική ομάδα.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Kostas21 said:

στην εικονα φαινεται ο ωμος του τσουμπερ πιο μπροστα. Προσωπικα ετσι μου φαινεται. Αλλα ειναι μια low res εικονα, με 2 χοντρογραμμες επανω σε παικτες. Not good enough. Απο τη θεση των σωματων φαινεται ο Τσουμπερ πιο πισω.  Κ δε ξερουμε κ σε πιο σημειο βρισκεται η μπαλα εκεινη την ωρα του καρε.

Αν μπει γκολ με επαφή της μπάλας στο σημείο που έχουν βάλει τη γραμμή, είναι άκυρο.

Δεν είναι ώμος αυτό που του έχουν μετρήσει, το χέρι του είναι.

Link to comment
Share on other sites

Θα παραξενευτούν πολλοί με αυτό που λέω στο lead για το VAR. Θα το πω απλά: Έχω δει τη φάση με τις γραμμές άπειρες φορές ήδη. Πραγματικά όποιος έρθει και μου εξηγήσει αναλυτικά κι επαρκώς γιατί ακριβώς είναι οφσάιντ το γκολ του Τσούμπερ, θα το δεχθώ και δε το λέω ειρωνικά. Είναι μια φάση αμφίβολη ακόμη και με τις γραμμές. Και είναι μια ακόμη φάση, που μπορεί να κρίνει και τη πρόκριση και είναι σε βάρος της ΑΕΚ.

ΤΤ

Link to comment
Share on other sites

Τα σχόλια στη στανη του Κεφτέ εκθειαζουν Γεφτιτς και αναρωτιουνται γιατί δεν έπαιζε τόσο καιρό. Κατόπιν εορτής θα ξυπνήσουν κάποιοι, κάτι είναι κι αυτό. Το μυστήριο είναι ότι δεν τα κόβει ο άλλος, τα αφήνει να περάσουν. 

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

Η κριτική της ΑΕΚ: Κορυφαίοι Γέβτιτς, οι δύο στόπερ κι ο Σιμάνσκι

19-01-2022 21:17

 Τάσος Τσατάλης

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Kostas21 said:

Αλλα εδω ολα τα σαιτ της ΑΕΚ λεγανε προχθες για σφαγη απο Παναιτωλικο κ τωρα τιποτα.

Δεν εχει αποφασίσει ακόμα ο ευεργέτης αν θέλει να δυσαρεστήσει το φιλαράκι του κι αν θέλει να περάσουμε στον επόμενο γύρο.

Υπομονή.

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Kostas21 said:

Αλλα εδω ολα τα σαιτ της ΑΕΚ λεγανε προχθες για σφαγη απο Παναιτωλικο κ τωρα τιποτα.

Τους έταξε καμία θέση στο Open γιαυτό 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, stavros 9-11 said:

Και στο πέταλο μια χαρά χειροκρότημα πέφτει, ενδεχομένως περισσότερο από τις λοιπές θύρες του σταδίου

Άστα να πάει, Δεν υπάρχει σωτηρία

Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, Araujo21 said:

Τι βλεπω εγω? Οκ η μπλε γραμμη στην μασχαλη του Λυρατζη και η κοκκινη στο εξωτερικο μετος του ωμου του Τσουμπερ. Ο ΒΑΡ βαζει οπως θελει την γραμμη, Ο κανονιμσος τι λεει ? 

Να σε απαντήσω λοιπόν. Σε ρώτησα για να δω αν είσαι άσχετος, που ΔΕΝ είσαι. Γιατί μερικοι νομιζουν ότι μετράει το χερι ή (στην συγκεκριμένη φάση) το ποδι ξερω ´γω.

Παμε παρακάτω. 
 

Εχουμε ξανακάνει το ιδιο κουσκουσακι παλιότερα εδω μέσα για το βαρ στο οφσαιντ: στις φωτο δεν φαίνεται καλά γιατί χοντραίνει η γραμμη. Είμαι σίγουρος ότι στα highlights η γραμμη θα φαίνεται στον ώμο γιατί δεν θα τον σύμφερε να σε αδικήσει και να το δειχνει και έτσι ωμά.


 

Ξαναλεω. Οριακή φάση, ανθρώπινο χερι επιλεγει την οριακή στιγμή που φεύγει η μπάλα από τον Γεβτιτς (λιγο παρακάτω να το παει σε αδικεί), ανθρώπινο χερι (μέσα από πολλες καμερες υποτιθεται, άρα λογικά δεν γίνεται να το βρίσκουν σε 5 δευτερόλεπτα όπως σημερα) επιλεγει τα τελευταία σημεία των παικτων που μπορουν να σκοράρουν (ώμοι εν προκειμενω). Τις γραμμες είναι που τις βγάζει η τεχνολογία, δεν υπάρχουν στραβές γραμμες κλπ. Άνετα λοιπόν σε έσφαξαν και πιθανοτατα αυτό να έγινε κιολας αφού ο Σαββιδης τον κάνει χαβαλέ τον Μητσο.

Απλά εγω λεω ότι η φωτο από μονη της δεν αποδεικνύει τίποτα.

Κανονικά η ΠΑΕ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΖΗΤΗΣΕΙ ΔΗΜΟΣΙΑ ΤΟ ΒΙΝΤΕΟ ΤΟΥ ΒΑΡ για να βγάλουμε όλοι τα συμπεράσματά μας. Πραγμα που προχθες έπαψε να κανει ο Κλατεμπεργκ λέει, με το έτσι θέλω.

 

υγ. Γενικά είμαι της άποψης ότι δεν γίνεται να παίζουμε πλέον στον πόντο με το βαρ, οταν παλιά γινόντουσαν όργια, αλλα οταν τα αμφισβητούμενα σφυρίγματα είναι μονιμα υπέρ 2 ομάδων, αλλάζει η κουβέντα.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Το οφσάιντ είναι binary κατάσταση, 0 ή 1, ή είναι οφσάιντ ή δεν είναι.

Δεν είναι κανονισμός που επιδέχεται κρίση διαιτητή ή ερμηνεία.

Και εδώ όπως και να το δει κανείς ΔΕΝ υπάρχει οφσάιντ.

Το ότι ο Μιμαρας είναι Τζανετάκος και δεν τον υπολογίζει κανείς είναι άλλη κουβέντα όχι όμως άσχετη ΚΑΙ με τη σημερινή σφαγή.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν καταλαβαίνω πώς προκύπτει το συμπερασμα ότι δεν υπάρχει οφσαιντ παντως. Είδατε στα highlights λαθος  σημείο στον παίκτη του μπαοκ; 

Εγραψα πώς το βλέπω με κάποια επιχειρηματα που δειχνουν πολλες υποψίες για αδικία μας, αλλά μέχρι εκει. 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, nikos said:

Εγώ δεν καταλαβαίνω πώς προκύπτει το συμπερασμα ότι δεν υπάρχει οφσαιντ παντως. Είδατε στα highlights λαθος  σημείο στον παίκτη του μπαοκ; 

Εγραψα πώς το βλέπω με κάποια επιχειρηματα που δειχνουν πολλες υποψίες για αδικία μας, αλλά μέχρι εκει. 

Το λάθος είναι στην γραμμή του Τσουμπερ που έπρεπε να είναι στη μασχάλη του.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, MITSAKLAS said:

Το λάθος είναι στην γραμμή του Τσουμπερ που έπρεπε να είναι στη μασχάλη του.

Σε αυτό μαζί σου

Link to comment
Share on other sites

Το ξαναείδα στα highlights εντωμεταξυ.

Πολυ δύσκολο να συμπεράνεις αν η μπάλα είναι ακριβώς την στιγμή που φεύγει απο τον Γεβτιτς και πολύ δύσκολο να δεις αν είναι σωστό το σημείο που έβαλαν στον παίκτη του ΠΑΟΚ. Μιλαμε για εκατοστά 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, nikos said:

Το ξαναείδα στα highlights εντωμεταξυ.

Πολυ δύσκολο να συμπεράνεις αν η μπάλα είναι ακριβώς την στιγμή που φεύγει απο τον Γεβτιτς και πολύ δύσκολο να δεις αν είναι σωστό το σημείο που έβαλαν στον παίκτη του ΠΑΟΚ. Μιλαμε για εκατοστά 

Αυτο λεμε Νικο. Οτι οσο οφσαιντ το εβγαλαν τοσο κανονικο ειναι. ΚΑι αν ηταν  ο Χοντρος θα ειχε μετρησει απο την πορτογαλικη  παραγκα 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Araujo21 said:

Αυτο λεμε Νικο. Οτι οσο οφσαιντ το εβγαλαν τοσο κανονικο ειναι. ΚΑι αν ηταν  ο Χοντρος θα ειχε μετρησει απο την πορτογαλικη  παραγκα 

Κοιτα εγώ διαφωνώ στο ότι δεν είναι τρομερά αμφισβητούμενη φάση. Είναι.

Απο εκεί και περα είμαι ο πρώτος που λεω ότι μας πηδάνε, ο βαριστας αν πραγματι ήθελε να ευνοήσει κάποιον ξέρουμε ποιον θα ευνοούσε. 

 

Link to comment
Share on other sites

59 minutes ago, Kostas21 said:

διυλιζουμε τον κωνωπα. Αν ειχε ο Μελ τους ρεφς οπως ο Ιβαν, θα ειχαμε νικησει 0-1 σημερα, δε θα εξεταζανε καν την φαση.

αυτό ναι

Link to comment
Share on other sites

Οριακή φάση. Φάση που θες διοικηση. Στον Ιβαν και στον Βαγγέλη τα δίνουν αυτά υπέρ τους, εμας κατά. Ε αν έχουμε πρόεδρο που δεν του δίνουν τα σπόρια ας είχαμε καποιον χώστη χωρίς σπόρια τουλαχιστον. Και μπατίρης και μαντζίρης και φτωχός συγγενής στο παρασκήνιο πάει πολύ.

Αν απλά βγάλεις τον μανταλο και βαλεις στην ομάδα ένα χαφ κλάσης, έχεις ομάδα πρωταθλητισμού, ακόμα και με γιαννικηδες τσιντώτες σιμοηδες ελλείψεις και δε συμμαζεύεται. Γιατί ο πουστης ο μανταλος είναι πρόβλημα, λειτουργει ως πρόβλημα αλλά λειτουργεί και ως πολλαπλασιαστικος παράγοντας στις άλλες αδυναμίες, και αγωνιστικές και μη.

Τα μουνοπανιασματα δηλαδη που μπορεί να κάνουν και άλλοι ποδοσφαιρισταί, είναι ετερόφωτα, αν δεν ήταν ο μανταλος δεν θα τα κανανε.

Οι μόνοι αυτοφώτοι μουνοπαναδες στο ρόστερ είναι ο μανταλος που επηρεάζει τους πάντες, ο τζαβελλας που κάθεται φρόνιμα και ο βράνιες που μουνοπανιαζει μονος του και για την πάρτη του. 

Αν δεν φύγει ο μανταλος δεν θα αλλάξει κάτι προς το καλύτερο.

  • Δικεφαλάκι 4
Link to comment
Share on other sites

Κατα τα λοιπα.

Εκπληκτικός ο Γεβτιτς κι ας έχασε την ευκαιρία (εξέθεσε ολο το μαγαζι εκεί μέσα αποψε) , το ιδιο και ο Τσουμπερ στο β που βρήκε χώρους και ήταν όπως παλιοτερα. Μου άρεσε και ο Μοχαμαντι.

Αρνητικοι ως γνωστόν οι χαφ καθως και ο Γκαρσια. Ο Τσιμπωτας πήγε να την κάνει, ενώ ο Μητογλου είχε και καλες στιγμές αλλά είναι πολύ ατσουμπαλος ο άτιμος, σε φοβίζει.

ο Γιαννίκης ανύπαρκτος τι να λέμε. Και πολύ φοβικός στο τελος, το μετέδωσε σε όλη την ομάδα με τις αλλαγές του. Παρολα αυτά ψηφισα κοουτσινγκ μετριο γιατί δεν έβαλε την αδερφή καθόλου.

Επισης οι Κεφτεδες και σια μην γκρινιάζουν για τον κλόουν τον Ρουμάνο που τον ήθελε ο άλλος το καλοκαίρι και έλεγε για οσους δεν τον ήθελαν ότι «αυτά είναι για τους μαλακες». Κεφτέ σε είπε μαλακα το καλοκαίρι, ασ´το φίλε, αφού είσαι ο,τι πει το αφεντικό.

Τελος το χ χωρις γκολ είναι μετριο αποτέλεσμα οποτε πάμε παρακάτω. Απλά είδαμε ότι και με απουσίες δεν είσαι και τόσο κακός, έχεις αδικήσει το ρόστερ σου με την γελοιότητα σε ολα τα γυρω γυρω (προπονητες, νοοτροπία δημοσίου, διαιτησία, κωλλυσιεργια στο να παρεις 2 καλους χαφ, Μάνταλος).

 

 

Link to comment
Share on other sites

Η ΑΕΚ έχει 4 παίχτες που θα έπρεπε να παίζουν συνεχώς μαζί για να αποκτήσουν χημεία και από την αρχή της χρονιας δεν τους έχουμε χαρεί παρά μόνο για 100-150 λεπτά συνολικά…Αραουχο, Τσουμπερ, Αμραμπατ και Γκαρσια εκτός ότι είναι πολύ καλοι επιθετικα, βοηθανε και την άμυνα. Παρόλα αυτά έχουμε γαμησει την ομάδα για τους γνωστούς λόγους. Δηλαδή πρεπει είτε να είσαι αμπαλος είτε στημένος για να μην ξεκινάς την 11αδα από αυτους. Και πίσω από αυτους ένας κανονικός προπονητής θα «ζέσταινε» με μισαωρες συμμετοχές σε κάθε αγώνα Χατζισαφι, Γεφτιτς, Τανκοβιτς, Ανσαριφαρντ. 
 

Και τελικα αντί να βλέπουμε τα αυτονόητα βλέπουμε όλα τα παράξενα. 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Ξαναλεω οτι με τους διοικητικους και προπονητικους χειρισμους καταστρεψαμε μια χρονια και ενα αξιολογο ροστερ. Κατακ=ληξαμε να παιζουμε παλι με τους ιδιους αρνητικους παικτες. Και δεν θελουν και να το παραδεχτουν. Θα ηθελα να εχει μπει το γκολ του Γεφτιτς αι του Τσουμπερ με ασιστ Γεφτιτς αλλα ακομα και ετσι παλι τους εξεθεσε ολους. Θα ημασταν μεσα στο κολπο αν δεν ηταν οι εχθροι εντος των πυλων. 
Κριμα για τους παικτες που εχουμε και θα τους καψουμε παλι μεχρι το καλοκαιρι. Βγαζουμε μονοι μας τα ματια μας.

Ο προπονητης ειναι με ημερομηνια ληξης γαλατος 

Link to comment
Share on other sites

Αξίζει να σημειωθεί ότι ο Γεφτιτς φαίνεται κι εξαιρετικος επαγγελματίας. Θα μπορούσε να είχε στραβώσει επειδή δεν παίζει τόσο καιρό και να πει οκ, δανεικός είμαι, στα παπαρια μου. Κι όμως, έπαιξε στη Β ομάδα και σήμερα που πήρε την ευκαιρία του, την άρπαξε. Μάλιστα στο τέλος δήλωσε κι ότι χαλάστηκε με το αποτέλεσμα. 

Επαγγελματίας με αρχιδια κι όχι αρχιδια επαγγελματίας. 

  • Δικεφαλάκι 6
Link to comment
Share on other sites

  • George_D unpinned this topic
  • George_D locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×