Jump to content

ΑΕΚ-Βολος (20η αγ.): 30/1/22, 17:15, cs1


Rigas21
 Share

Recommended Posts

Just now, nedved21 said:

Τι εννοεις φουλ; Και τον Τσουμπερ 2 μερες πριν ερθει τον ακουσαμε. Δεν ξερω τι κανουν και με ποιους μιλανε.

Ξερω οτι 2 χρονια που βρισκεται ο Μιται στην ΑΕΚ, η ομαδα εχει 2 παικτες μπροστα του στην ιεραρχεια.

Οποτε ευλογα καταληγω στο οτι δεν θεωρηθηκε ποτε κατι παραπανω απο λυση αναγκης.

Εγώ διάβαζα κ έλεγαν ότι ο Μιτάι θα είναι το 1 από τα 2 μπακ μας. Και μετά τα πρώτα ματς έτρεξαν πάλι στον Μοχαμαντί που νομίζω έμεινε ελεύθερος. Αφού είδαν κ την ανυπαρξία μας στην θέση. Ο Χατζισαφί ήταν η βασική μεταγραφή για αριστερά.

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, billy21 said:

Ο Γκαρσία τι παικταράς....

Παίκτης για χωρους και αντεπίθεση

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Man Of Faith said:

Παίκτης για χωρους και αντεπίθεση

Και σε οργανωμένη άμυνα δεν είδες τι τους κάνει.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, mobster21 said:

Μπορώ να σου πω 2 καλύτερους αλλά δεν έχει νόημα η κουβέντα. Συμφωνούμε ότι είναι καλός αλλά του λείπει σαφώς η τελική προσπάθεια. Αυτό τόνισα. 

Προφανως διαφωνουμε για τους καλυτερους του γαυρου.

Το καλος είναι σχετικό. Για μένα καλος είναι αυτος που θα επαιζε άνετα βασικος και στους αλλους.

Ο Γκαρσια θα επαιζε. Ο Λε Ταλεκ θα ήταν για να τους μαζεύει τις μπάλες.

Αρα προτιμώ να ασχολούμαι αρνητικά  με τους Λε Ταλεκ. 
 

Τεσπα, αυτά.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Φοβερή επίθεση και κακιστη αμυνα ο Βόλος, όπως τα περιμέναμε δλδ.

Αν δεν γίνουμε πιο εύστοχοι μπροστά δεν πάμε πουθενά ούτε αποψε.

Link to comment
Share on other sites

Η ομάδα έχει και πάλι θέμα στην άμυνα.

Η ομάδα είναι και πάλι αναποτελεσματικη στην επίθεση.

Μυρίζει γκέλα.

Link to comment
Share on other sites

Λείπει η ηρεμία και το καθαρό μυαλό του Πετραν.

Και οι ασίστ του εννοείται.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, billy21 said:

Εγώ διάβαζα κ έλεγαν ότι ο Μιτάι θα είναι το 1 από τα 2 μπακ μας. Και μετά τα πρώτα ματς έτρεξαν πάλι στον Μοχαμαντί που νομίζω έμεινε ελεύθερος. Αφού είδαν κ την ανυπαρξία μας στην θέση. Ο Χατζισαφί ήταν η βασική μεταγραφή για αριστερά.

Εννοεις ελεγαν οι ΑΡΔ. Προτιμω να μη συνδυαζω την πραγματικοτητα με τα λεγομενα των ΑΡΔ.

Κρινω απο το τι εγινε, και αυτο που εγινε ηταν οτι ηρθε ο Μοχαμαντι και αλλαγη του ειναι ο Χατζισαφι ενω ο Μιται ειναι σταρ της Β' ομαδας.

 

Τωρα για τα "αν," σου ειπα, να πιασουμε και τα αλλα "αν." Γιατι μας βασανιζει τοσο το συγκεκριμενο "αν;"

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Hoffman21 said:

Η ομαδα θελει 2 παιχτες σαν τον Αραουχο στο κεντρο

Και στα στοπερ

Link to comment
Share on other sites

Αραουχο μακράν ο καλυτερος. Θετικός κ ο Λιβαι σήμερα. Απο εκεί κ πέρα τα γνωστά 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, nikos said:

Προφανως διαφωνουμε για τους καλυτερους του γαυρου.

Το καλος είναι σχετικό. Για μένα καλος είναι αυτος που θα επαιζε άνετα βασικος και στους αλλους.

Ο Γκαρσια θα επαιζε. Ο Λε Ταλεκ θα ήταν για να τους μαζεύει τις μπάλες.

Αρα προτιμώ να ασχολούμαι αρνητικά  με τους Λε Ταλεκ. 
 

Τεσπα, αυτά.

Νίκο ο Γκαρσία σε 10 φάσεις όπως αυτή που έχασε να τον βλέπαμε τις μισές θα τις έχανε και ας έπαιζε σε περσικό χαλί πάνω. Τόνισα ότι δεν έχει τελική προσπάθεια. Εκεί τα χαλάει όλα. Συν το γεγονός ότι σε δύσκολα παιχνίδια είναι πάντα απών. 

Στον γαύρο όλα τα εξτρέμ που έχει τα θεωρώ καλύτερα γιατί έχουν καλύτερη τελική προσπάθεια. Στην εκρηκτικότητα και στην ταχύτητα είναι καλύτερος ο Λιβάι. Εγώ όμως θα προτιμούσα αυτούς με την ουσία. 

Νομίζω ότι την εξάντλησα την κουβέντα. Καλός είναι αλλά όχι κάτι ιδιαίτερο. Καλά για 2.6Μ που δώσαμε ούτε συζήτηση.

 

Link to comment
Share on other sites

Guest tony_montana

Η ομάδα, επιθετικα, βασίζεται στην ποιότητα των παικτών της, αποκλειστικά. Αμυντικά, εκεί που φαίνεται η δουλειά του κόουτς είναι  ΓΤΠΚ. 

Μόνο εχθρός της ομάδας προτιμά τον σπυριαρη από τον γεφτιτς. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, mobster21 said:

Νίκο ο Γκαρσία σε 10 φάσεις όπως αυτή που έχασε να τον βλέπαμε τις μισές θα τις έχανε και ας έπαιζε σε περσικό χαλί πάνω. Τόνισα ότι δεν έχει τελική προσπάθεια. Εκεί τα χαλάει όλα. Συν το γεγονός ότι σε δύσκολα παιχνίδια είναι πάντα απών. 

Στον γαύρο όλα τα εξτρέμ που έχει τα θεωρώ καλύτερα γιατί έχουν καλύτερη τελική προσπάθεια. Στην εκρηκτικότητα και στην ταχύτητα είναι καλύτερος ο Λιβάι. Εγώ θα προτιμούσα αυτούς με την ουσία. 

Νομίζω ότι την εξάντλησα την κουβέντα. Καλός είναι αλλά όχι κάτι ιδιαίτερο.

 

Δηλαδη θεωρεις πιο αποτελεσματικο στη τελικη προσπαθεια τον Ονιεκουρου;

Link to comment
Share on other sites

Το καλύτερο πρώτο ημίχρονο της ΑΕΚ μαζί με αυτό στο Ηράκλειο. Η μπάλα παίζεται με τη μια, έχει χορτάσει το μάτι μας κάθετες και ανοίγματα στα πλαγιά και ο λόγος είναι γνωστός. Μεγάλο παιχνίδι από Αραουχο και δευτερευόντως από Γκαρσια ο οποίος όμως χρεώνεται τη μαλακια του. Αυτός που μου έχει σηκώσει την πίεση είναι ο Τσουμπερ. Απαράδεκτη εκτέλεση πεναλντι, απαράδεκτη ενέργεια στο τετ α τετ, ενώ έχει άλλη μια ατομιστια. Η ομάδα σου βγάζει ότι θα πάρει το παιχνίδι αρκεί να μη φάει κανένα περίεργο πάλι. Ελπίζω να μην μείνουν από δυνάμεις. Αξιοσημείωτο ότι ο Γιαννίκης παράτησε τα γκεγκενπρες επιτελους και μαζεψε την ομάδα σε λιγότερα μέτρα. Έτσι φαίνεται η ομάδα πιο συμπαγής και η αμυντική γραμμή καλύτερη από ότι είναι. 

  • Δικεφαλάκι 4
Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, Skepastos said:

Όταν βλέπω παίχτη να εκτελεί πεναλντι με 2 βήματα μου σηκώνει την πίεση. Πάρε φορά ρε γαμημενε 

ΚΑΙ το βαρεσε καμαρωτος ο αθεοφοβος , λες και πηγαινε σε παρελαση !! Λιγο σκυφτος ρε παλικαρι μου, φτιαξε την κορμαρα σου την τατουαζατη !!

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Αυτοί είναι ικανοί να μας πετάξουν έξω από το πκο από το ημίχρονο, γιατί προβλέψαμε πως θα φάνε μόνο ένα γκολ....

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, nedved21 said:

Εννοεις ελεγαν οι ΑΡΔ. Προτιμω να μη συνδυαζω την πραγματικοτητα με τα λεγομενα των ΑΡΔ.

Κρινω απο το τι εγινε, και αυτο που εγινε ηταν οτι ηρθε ο Μοχαμαντι και αλλαγη του ειναι ο Χατζισαφι ενω ο Μιται ειναι σταρ της Β' ομαδας.

 

Τωρα για τα "αν," σου ειπα, να πιασουμε και τα αλλα "αν." Γιατι μας βασανιζει τοσο το συγκεκριμενο "αν;"

Δεν με βασανίζει. Το έλεγε η ΠΑΕ μέσω των αρδ. Βασικά προσπαθούσε να το περάσει στον κόσμο. Αυτό σχολίασα ουσιαστικά ειρωνικά με το πρώτο μου σχόλιο. Δεν καταλαβαίνω τι συζητάμε τόση ώρα πάντως, να αναιρέσουμε το σχέδιο της ΠΑΕ να πάει με τον Μιτάι στο ροτέϊσον που δεν της βγήκε? Αφού αυτό ήταν. Απλά μαζέυτηκαν όταν είδαν στην αρχή τον Χατζισαφί κ έτρεξαν να πάρουν κ άλλον μπακ. Τώρα αν πιστεύεις ότι το είχαν οργανωμένο, μαζί σου.

Link to comment
Share on other sites

Εντωμεταξύ χωρίς Μάνταλο μέχρι και ο Σιμανσκι μεταμορφώνεται από ακέφαλο κοτόπουλο σε παίχτη ουσίας για αυτά τα 3-4 πράγματα που θες να κάνει. Ανεβασμένος το τελευταίο διάστημα μακάρι να συνεχίσει έτσι 

Link to comment
Share on other sites

  • George_D unpinned this topic
  • George_D locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×