Jump to content

Recommended Posts

1 minute ago, Giorgos said:

Πριμ για 4η θέση και χαμένο τελικό δεν έχει?

Ευτυχως να λες.

Link to comment
Share on other sites

Τουλάχιστον φέτος οργανωθήκαμε σαν ομάδα. Νούμερο 1 στο ποδοσφαιρικο τμήμα ο Παπαδημητρίου, φαίνεται απο το γεγονος οτι ο προπονητης προσελήφθη μετά απο ραντεβού με Μελ ΓΠ και Ντ Δ.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Το μόνο καλό είναι ότι μπορεί να μείνει ο Κριστισιτς τώρα 😂

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά 

Στα κυβικά του Μίμη.

Η αλήθεια είναι ότι ο Ρεμπροφ μου σκαγε λίγο περίεργα - δεν κόλλαγε πως το λένε 

Από εκεί και πέρα μπάλα είναι, μπορεί και να πάει καλά η έστω καλύτερα από όσο περιμένουμε 

Link to comment
Share on other sites

Ψυχραιμία... 

Κανονικότατα για να βάλουμε τα πεπόνια σε μια σειρά 

Οτιδήποτε άλλο θα ήταν/είναι τεράστια έκπληξη. 

Link to comment
Share on other sites

Καλώς ήρθες

Πρωτάθλημα ΜΟΥΝΟΠΑΝΟ μόνο με νίκες ή ΜΠΟΥΛΟ στην πρώτη ισοπαλία

ΓΑΜΩ την Σερβία και τα Βαλκάνια

 

Καλός προπονητής είναι αλλά όταν ο ίδιος ο Μελ πριν μία ακριβώς εβδομάδα δίνει συνεντεύξεις και μιλάει για τον έρωτα που έχει με τον Λουτσέσκου και φέρνεις άλλον φαίνεται ότι είναι λύση ανάγκης επειδή σε έγραψε ο πρώτος. Επικοινωνιακά η χρονιά ξεκινά με ήττα. Τα υπόλοιπα θα τα δούμε στις μεταγραφές και μετά στο χορτάρι. 

Πάρε παίχτες ΜΟΥΝΟΠΑΝΟ

Link to comment
Share on other sites

Βρίζουμε λες και είχαμε πολλούς πρωταθλητές Σερβίας στον πάγκο ξέρω γω. Κάπου ώπα.

Καλύτερη μεταγραφή για τα κυβικά του Μελ δεν θα μπορούσα να φανταστώ.

Στο μυαλό μου βέβαια έπαιζε να περάσει κορονοϊό, να παίξει καμία εγκεφαλική δυσλειτουργία και να δώσει 1.8m για coach. Αλλά έμεινε στο μυαλό μου. 

Πάρε παίχτες ΜΟΥΝΟΠΑΝΟ

 

Link to comment
Share on other sites

"Ατρωπος", "ντημιουργκικος", "εγκω τα σας πω ενα πραγκμα" και τα συναφη που τοσο μας ειχαν λειψει.

Link to comment
Share on other sites

Κατεληξες και πηρες τον 6ο-7ο κατα σειρα προπονητη που ειχες στη λιστα. Αυτο δειχνει ποσο ανικανοι ειναι οι ιθυνοντες.

Link to comment
Share on other sites

Είμαι σίγουρος ότι αν δεν γίνει κανένα θαύμα φέτος και η ομάδα να σταθεί καλά στο πρωτάθλημα, θα έχει ιστορίες και εάν κρίνουμε πως αντέδρασε στις χλιαρές αποδοκιμασίες μέχρι τώρα δεν ξέρω πως μπορεί να αντιδράσει όταν οι 4-5 χιλιάδες που θα είναι στο γήπεδο θα κράζουν.

Εγώ πλεον περιμένω χειρότερη χρονιά από πέρυσι.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Bukowski said:

Δηλαδη; Τι εννοουμε οταν λεμε "αξιοπρεπης"; Ειναι σαν την αλλη μαλακια που βλεπουμε στο ρεπορταζ (της ΑΕΚ συνηθως) οτι ειναι "κανονικος προπονητης"; Ή το "θελει να φτιαχνει ομαδες που κερδιζουν και παιζουν ομορφο ποδοσφαιρο"; Λες και υπαρχουν προπονητες που θελουν να φτιαχνουν ομαδες που χανουν και παιζουν αθλιο ποδοσφαιρο ας πουμε. Χιλιοι και δυο τροποι να πεις καποιον "μετριο" χωρις να ακουστει ασχηνο ειναι αυτα.

Έχω ξαναπει τι εννοώ

Είχε επιτυχίες στην Ελλάδα με Πανιώνιο και σε Σερβία και Ευρώπη με Εθνικό Αστέρα και μάλιστα με χαμηλά μπάτζετ και παικτες του πεταματού

Είναι ο κόουτς που θα σε καυλώσει και θα σε κάνει να στηριχτείς πάνω του; Όχι βέβαια. Αλλά τέτοιον δεν θες πραγματικά να φέρεις και εγώ τουλάχιστον θεωρώ ότι ο Μιλόγεβιτς μπορεί να διαχειριστεί ικανοποιητικά τις φακές που έχουμε σε σχέση με τους υπόλοιπους που προτίθεται η ΑΕΚ να φέρει.

Δεν θα μάθουμε τώρα τον οργανισμό. Βαλκανίλα και ανακύκλωση γουστάρει, με βαλκανίλα και ανακύκλωση θα πορευτεί. Η «δεξαμενή» που λένε και οι ρεπόρτερ αυτή είναι. Προσωπικά, εδώ και κάποιους μήνες έχω σταματήσει να θυμώνω για κάτι που ξέρω ότι δεν θα αλλάξει ποτέ. Αν έτσι γουστάρει να πορεύεται η ΑΕΚ, ας πορευτεί έτσι. Εγώ θα μαι δίπλα της, αλλά πλέον θα ασχολούμαι πολύ λιγότερο και σίγουρα χωρίς να κάθομαι να χαλάω την ζαχαρένια μου.

Ε από την περίφημη δεξαμενή, αν βάλεις ότι τον Χιμένεθ τον κάψαμε (και κάηκε και μόνος του) και τον Λουτσέσκου δεν τον θέλω λόγω δηλώσεων, ο Μιλόγεβιτς είναι μακράν ο καλύτερος. Ίσως με εξαίρεση την κομμώτρια που όμως δεν παίζει να ψήνεται για Ελλάδα, αλλιώς κάτι θα χε ακουστεί.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Brom21 said:

Κατεληξες και πηρες τον 6ο-7ο κατα σειρα προπονητη που ειχες στη λιστα. Αυτο δειχνει ποσο ανικανοι ειναι οι ιθυνοντες.

Στο μυαλο του παντα πρωτος ηταν 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Giorgos said:

Είμαι σίγουρος ότι αν δεν γίνει κανένα θαύμα φέτος και η ομάδα να σταθεί καλά στο πρωτάθλημα, θα έχει ιστορίες και εάν κρίνουμε πως αντέδρασε στις χλιαρές αποδοκιμασίες μέχρι τώρα δεν ξέρω πως μπορεί να αντιδράσει όταν οι 4-5 χιλιάδες που θα είναι στο γήπεδο θα κράζουν.

Εγώ πλεον περιμένω χειρότερη χρονιά από πέρυσι.

Θα έχει κόσμο από Σεπτέμβριο στα γήπεδα. Εδώ ανοίγουν οι συναυλίες πλέον. 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Brom21 said:

Κατεληξες και πηρες τον 6ο-7ο κατα σειρα προπονητη που ειχες στη λιστα. Αυτο δειχνει ποσο ανικανοι ειναι οι ιθυνοντες.

Οχι απλα τους εγραψε στα αρχιδια του και εφερε αυτον που ηθελε. Βεβαια τον Νοεμβρη θα τους διωξει που του εφεραν αχρηστο προπονητη.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Hoffman21 said:

Παλι καλα που δεν εφερε κανεναν Καναντι ή κανεναν Φεστα.

Καναντι καλυτερος

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Bukowski said:

Οχι απλα τους εγραψε στα αρχιδια του και εφερε αυτον που ηθελε. Βεβαια τον Νοεμβρη θα τους διωξει που του εφεραν αχρηστο προπονητη.

Γιαννη Παπαδημητριου αστο πανω μου. Δες πως γινονται οι μπιζνες. Δεν θα παρακαλαμε το ουκρανο 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Bukowski said:

Καναντι καλυτερος

2 τοπικια ανοιξαν ακομα να βαλεις ευχη 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, mobster21 said:

Θα έχει κόσμο από Σεπτέμβριο στα γήπεδα. Εδώ ανοίγουν οι συναυλίες πλέον. 

Θα δούμε μακάρι να έχει, αλλά μέχρι τον Νοέμβριο δεν θα είναι περισσότεροι οι ηρωικοί οπαδοί που θα ανηφορίζουν για ΟΑΚΑ.

Link to comment
Share on other sites

On 5/13/2021 at 12:14 PM, MITSAKLAS said:

Ας προσπαθήσουμε λίγο να διαβάσουμε το όχι και τόσο απρόβλεπτο προσεχές μέλλον. 

Κυριακή βράδυ, βαριά Δευτέρα απόγευμα θα σχολάσει τον Μανόλη, χωρίς όμως να έχει βρει διάδοχο.

Από Τρίτη θα βάλει τους Ταυλαρίδηδες να κάνουν κάποιες τελικές κουβέντες με καλά ονόματα που μας χωρίζει όμως πολιτισμικό χάος και μόλις εισπράξουν τα όχι θα τους πάρει καμιά βδομάδα να το χωνέψουν και να πάνε παρακάτω. 

Στη συνέχεια ο Μίμης θα κάνει μια ακόμα τελευταία προσπάθεια να πείσει το Ρουμάνο, ο οποίος θα τον πάει από λίγες μέρες μέχρι μια βδομάδα πίσω ώσπου να του πει, άσ' το ρε Πρόεδρε να έχουμε όλοι το κεφάλι μας ήσυχο. 

Κατόπιν ο Μίμης ψιλο-πανικόβλητος θα περάσει στην τελική φάση του σχεδίου με την κωδική ονομασία "εσένα ήθελα από την αρχή" , και κάποια Πέμπτη αρχές Ιούνη θα διαβάσουμε έκτακτο στα σάιτς "ο Μιλόγεβιτς στα γραφεία της ΑΕΚ". 

Μετά ακολουθεί το καθιερωμένο εορταστικό 2ημερο ή και 3ημέρο για την πρόσληψη του σέρβου, όπου τα βιντεάκια από το παιχνίδι Ε.Αστέρας-Γαύρος 3-1 του Τσουλού (πιο στημένο κι από το Κούγιας-Βαγγέλας) θα παίζει στο 365 και στο ένωσι.γρ 27 ώρες το 24ωρο. 

Έχοντας όμως περάσει αυτή η ιστορία τις 2-2,5 βδομάδες όπου ενδιάμεσα τα "ΟΧΙ" από τους Ντα Σίλβες θα κάνουν τον Ι.Μεταξά να μοιάζει γατάκι, εκεί πια θα εμφανιστεί στη σκηνή ο θίασος των ΑΡΔ μας, οι οποίοι οργισμένοι θα επιχειρηματολογήσουν εναντίον όσων θεωρούν το ρόστερ σκάρτο και πως με τη δουλειά, την κανονική προετοιμασία... και τον νέο αέρα που θα φέρει το σέρβικο αστέρι της προπονητικής, το δίδυμο Γούτα-Σβάρνα θα μπετονάρει την άμυνα μας και θα κάνει τον Αραμπί να χάσει τον ύπνο του... απ΄τα γέλια. 

Οτιδήποτε άλλο συμβεί θα είναι προϊόν μυθοπλασίας. 

Αυτοκουοτάρομαι για να ντραπω που έπεσα μισή βδομάδα έξω και κανα-δυο ονόματα...

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Vargas21 said:

2 τοπικια ανοιξαν ακομα να βαλεις ευχη 

Ενωστε τα

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×