Jump to content

Recommended Posts

Εγώ θα πω απλά ότι ο Γιαννάκης βρήκε τον Μελισσανίδη στο ποδόσφαιρο κ όχι το ανάποδο.

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, JOSS said:

Τον Γιαννικη τον είχε περάσει συνέντευξη ;

Βέβαιος... τον ρώτησαν τι ποικιλία έχετε και τους απάντησε ο γκεγκενπρές ,,Ψητά της ώρας Μπιφτέκι γεμιστό, Μπιφτέκι κοτόπουλο, Μπιφτέκι μοσχαρίσιο, μπριζόλα χοιρινή, μπριζόλα μοσχαρίσια γάλακτος, σουβλάκια, φιλέτα κτλπ.

Link to comment
Share on other sites

Ο Λεκο μου βγάζει καλύτερο feeling από τον Αλμειδα. Με αυτά που διαβάζω εδώ μέσα για τον Αργεντινο θεωρώ πως μέχρι τον Οκτώβρη θα έχει τελειώσει. Όχι πως αν δεν αλλάξουν πολλά πράγματα ριζικά έχει τύχη οποίος και να έρθει, αλλά κουβέντα να γίνεται. 

Link to comment
Share on other sites

Ο Αργεντινός είναι ιδανικός για να ξεσκονίσει τα αποδυτήρια. Δεν έχω σχεδόν καμία αμφιβολία ότι αν αναλάβει θα δούμε πολλά... έργα. Από εκεί κ μετά αν το ξεσκόνισμα πετύχει ο επόμενος θα γίνει κ μάγκας.

Link to comment
Share on other sites

Just now, billy21 said:

Ο Αργεντινός είναι ιδανικός για να ξεσκονίσει τα αποδυτήρια. Δεν έχω σχεδόν καμία αμφιβολία ότι αν αναλάβει θα δούμε πολλά... έργα. Από εκεί κ μετά αν το ξεσκόνισμα πετύχει ο επόμενος θα γίνει κ μάγκας.

Γιαυτο ακριβως δεν θα ερθει 

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Hades said:

Ο Λεκο μου βγάζει καλύτερο feeling από τον Αλμειδα. Με αυτά που διαβάζω εδώ μέσα για τον Αργεντινο θεωρώ πως μέχρι τον Οκτώβρη θα έχει τελειώσει. Όχι πως αν δεν αλλάξουν πολλά πράγματα ριζικά έχει τύχη οποίος και να έρθει, αλλά κουβέντα να γίνεται. 

Καμια ομαδα στην Ευρωπη δεν θα επενδυε στον Λεκο με κινδυνο καποια μερα να του σκασει ξανα παλια υποθεση στημενων. Ο τυπος ειναι τελειωμενος-απελπισμενος για να ξαναμπεινστον ευρωπαικο χαρτη, οποτε θα ειναι ο απολυτος yesman.

Link to comment
Share on other sites

Στο μεταξυ ποδοσφαιρικα και μονο, δεν εχουν καμια σχεση ο Αλμέιδα με το Λεκο. Δειγμα της πραγματικα εξαιρετικης δουλειας που γινεται στην ΠΑΕ ΑΕΚ και του ξεκαθαρου πλανου που εχουν οι υπευθυνοι για το ποδοσφαιρο που θελουν να παιξει η ομαδα.

Εχει βρει και ο Δηματος αυτη την πιπα περι "συνεντευξεων" και το ακουνε οι τροφιμοι των Αγραφων και σου λεει "πω πω σοβαρη εταιρεια, εξεταζει βιογραφικα και αποφασιζει ο ιδιοκτητης μεταξυ των κορυφαιων υποψηφιων".

Ξυλο με φυλλο μπακαλιαρο.

  • Δικεφαλάκι 11
Link to comment
Share on other sites

Πρέπει ως οργανισμός να ζήσουμε και μια συνέντευξη του Μπλιεσα από τον Τσιπη. 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Ο Λέκο θα είναι η τρανή απόδειξη του οτι έχουμε γίνει το παιχνίδι του Γιαννάκη για να κονομάει από αυτό που ξέρει ._

Link to comment
Share on other sites

Θα κάνει Πάσχα εδώ ο Αργεντινός ? Ξέρει κανείς ? 

Δεδομένα έπαιξε κομπλα στο οικονομικό .

Μόνο για αυτά μιλάει ο ΔΜ.

Link to comment
Share on other sites

Φέρε Μανόλο , δώσε κλειδιά και πάρε το sapphire και πήγαινε Καραϊβική η πιο μακρυά 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, The Magician said:

... και το ακουνε οι τροφιμοι των Αγραφων ...

Aπαπαπαπαπαααααααα .....

Δεν παίζεσαι λέμε !!!

:lol:

Link to comment
Share on other sites

Ο αθλητικός διευθυντής των εθνικών ομάδων της Χιλής, ο Ισπανός Φράνσις Καγιγκάο, ταξίδεψε στην Ευρώπη για να συνεχίσει την αναζήτηση του νέου προπονητή της Λα Ρόχα, ο οποίος φιλοδοξεί να αναλάβει την ομάδα τον ερχόμενο Ιούνιο. Σύμφωνα με τα όσα αναφέρει η El Mercurio, οι Αργεντινοί Ματίας Αλμέιδα, Αριέλ Χολάν και Εντουάρντο Μπερίτσο έχουν ήδη εξεταστεί για να διαπιστωθούν οι οικονομικές τους αξιώσεις, αφού η Ομοσπονδία δεν θέλει να επαναλάβει την εμπειρία του Ρεϊνάλντο Ρουέδα.

Σύμφωνα με το δημοσίευμα, «ο Καγιγκάο ελπίζει να συναντηθεί με τον Ματίας Αλμέιδα, ο οποίος μετά την αποχώρησή του από το Σαν Χοσέ, από το MLS, είναι στο στόχαστρο της ΑΕΚ».

Πρόθεσή τους είναι η Χιλή να έχει τον νέο προπονητή της τον Ιούνιο, τον μήνα κατά τον οποίο η ομάδα θα δώσει φιλικούς αγώνες με την Ιαπωνία και τη Νότια Κορέα.

Link to comment
Share on other sites

Θεωρώ ότι το δυδιμο τον κάνει τουρ στην Αθήνα μέχρι να πάρει απόφαση ο Μελ. 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ξέρω πηγε 5 η ώρα και ένα αρθρακι για την επίσκεψη στην μεγαλειώδη Αγία Σοφία και στα Σπατα δεν είδαμε. Πιστευω οτι εχει φυγει κιόλας ο Αλμέιδα. 😂 Και αφου μιλάνε ενσ μήνα ξέρουμε όλοι που κολλησε. Οι souvlaboys μας εγραφαν προπονητή πριν το Πάσχα, πιο πριν 15 Απρίλιου και τώρα θέλει δεκαήμερο να σκεφτεί  ο πρόεδρος. 

Ναυάγιο.... 

Link to comment
Share on other sites

ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΟ: Ο Κλόπας αποκαλύπτει… τον Αλμέιδα!

Ο Φρανκ Κλόπας παρότι έχουν περάσει χρόνια από τότε που φόρεσε για τελευταία φορά τον δικέφαλο αετό στο στήθος, σκέφτεται και αγωνιά καθημερινά για την ΑΕΚ…

Από το Σικάγο όπου μένει πλέον μόνιμα, έχοντας επιστρέψει στη βάση του, ο Φρανκ επικοινώνησε μαζί μας για να μάθει τι γίνεται με τον Ματίας Αλμέιδα.

Συνέντευξη στον Νικόλα Αγγελίδη

“Νίκο είναι αλήθεια, ότι έρχεται στην Αθήνα ο Αλμέιδα; Το έμαθα εδώ, συζητιέται… Τον ξέρω πολύ καλά. Τον έχω ζήσει τα τελευταία χρόνια στο επαγγελματικό  πρωτάθλημα των ΗΠΑ. Παίζει διαφορετικό ποδόσφαιρο. Είναι μαθητής του Marcelo Bielsa. Αυτής της σχολής… Παίζει φοβερό πρέσινγκ όλο το 90λεπτο. Χρειάζονται οι παίκτες για να παίξεις τέτοιο παιχνίδι. Ο κάθε παίκτης μαρκάρει σε όλο το γήπεδο, πολύ τρέξιμο…  Χρειάζεται ειδικό ρόστερ για κάτι τέτοιο. Ξέρει τι θέλει από τους παίκτες και ξέρει πως να το παίρνει. Είναι δυνατή προσωπικότητα. Δεν είναι τύπος “Yes man”.  Με τίποτα. Οι παίκτες τον αγαπούν. Και τον σέβονται… Στο Σαν Χοσέ έφερε πολύ καλούς παίκτες, αλλά ήθελε να φύγει στο τέλος γιατί δεν γίνονταν αυτά που του είχαν υποσχεθεί. Δεν κάνει πίσω. Είναι ανυποχώρητος όταν ξέρει ότι έχει δίκιο. Να ξέρει η ΑΕΚ ότι έχει να κάνει με μια πολύ δυναμική προσωπικότητα…”

– Φρανκ  πως είναι στον πάγκο; Βλέπει παιχνίδι, ανακατεύει την τράπουλα;

“Θα βγάλει το καλύτερο από τον κάθε ποδοσφαιριστή ξεχωριστά. Αυτό είναι σίγουρο. Είναι όμως αγύριστο κεφάλι όταν πρόκειται για το λόγο του. Δεν κάνει πίσω… Στην Chivas με την οποία πήρε τόσους τίτλους, σηκώθηκε και έφυγε γιατί η διοίκηση δεν πλήρωσε στους παίκτες πριμ που τους είχε τάξει… Τα πλήρωσε ο ίδιος και παραιτήθηκε!!! Οι παίκτες τον αγαπούν. Είναι καθαρός και δίκαιος. Και δουλευταράς. Ζητάει πολλά στον αγωνιστικό χώρο. Ο τρόπος που στήνει την ομάδα μέσα στο τερέν είναι πολύ απαιτητικός. Χρειάζεσαι να έχεις τους παίκτες για να παίξεις τέτοιο παιχνίδι…”

χαχχαχαχα θα τα διαβασουν καποια πουλεν και θα βαλουν βετο.

Αλλα εκει στο πριμ λύγισα😂😂

Link to comment
Share on other sites

Τι ερασιτεχνες εκει στην Chivas.Ο δικος μας το πηγαινε το πριμ στο double or nothing μεχρι να το χασουν.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Αργίες έρχονται, να κάνουμε Πάσχα, το δημόσιο υπολειτουργεί αυτές τις μέρες, να σκεφτούν κ οι Γιαννάκης κ Πετράκης ποιός τους κάνει κ βλέπουμε. Έχει ο Θεός, το μότο στην ΑΕΚ. Ελπίζω μόνο να μην ετοιμάζουν καμιά φασολάδα για σερβίρισμα κ σκέφτονται πως θα το περάσουν στον κόσμο. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Araujo21 said:

ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΟ: Ο Κλόπας αποκαλύπτει… τον Αλμέιδα!

Ο Φρανκ Κλόπας παρότι έχουν περάσει χρόνια από τότε που φόρεσε για τελευταία φορά τον δικέφαλο αετό στο στήθος, σκέφτεται και αγωνιά καθημερινά για την ΑΕΚ…

Από το Σικάγο όπου μένει πλέον μόνιμα, έχοντας επιστρέψει στη βάση του, ο Φρανκ επικοινώνησε μαζί μας για να μάθει τι γίνεται με τον Ματίας Αλμέιδα.

Συνέντευξη στον Νικόλα Αγγελίδη

“Νίκο είναι αλήθεια, ότι έρχεται στην Αθήνα ο Αλμέιδα; Το έμαθα εδώ, συζητιέται… Τον ξέρω πολύ καλά. Τον έχω ζήσει τα τελευταία χρόνια στο επαγγελματικό  πρωτάθλημα των ΗΠΑ. Παίζει διαφορετικό ποδόσφαιρο. Είναι μαθητής του Marcelo Bielsa. Αυτής της σχολής… Παίζει φοβερό πρέσινγκ όλο το 90λεπτο. Χρειάζονται οι παίκτες για να παίξεις τέτοιο παιχνίδι. Ο κάθε παίκτης μαρκάρει σε όλο το γήπεδο, πολύ τρέξιμο…  Χρειάζεται ειδικό ρόστερ για κάτι τέτοιο. Ξέρει τι θέλει από τους παίκτες και ξέρει πως να το παίρνει. Είναι δυνατή προσωπικότητα. Δεν είναι τύπος “Yes man”.  Με τίποτα. Οι παίκτες τον αγαπούν. Και τον σέβονται… Στο Σαν Χοσέ έφερε πολύ καλούς παίκτες, αλλά ήθελε να φύγει στο τέλος γιατί δεν γίνονταν αυτά που του είχαν υποσχεθεί. Δεν κάνει πίσω. Είναι ανυποχώρητος όταν ξέρει ότι έχει δίκιο. Να ξέρει η ΑΕΚ ότι έχει να κάνει με μια πολύ δυναμική προσωπικότητα…”

– Φρανκ  πως είναι στον πάγκο; Βλέπει παιχνίδι, ανακατεύει την τράπουλα;

“Θα βγάλει το καλύτερο από τον κάθε ποδοσφαιριστή ξεχωριστά. Αυτό είναι σίγουρο. Είναι όμως αγύριστο κεφάλι όταν πρόκειται για το λόγο του. Δεν κάνει πίσω… Στην Chivas με την οποία πήρε τόσους τίτλους, σηκώθηκε και έφυγε γιατί η διοίκηση δεν πλήρωσε στους παίκτες πριμ που τους είχε τάξει… Τα πλήρωσε ο ίδιος και παραιτήθηκε!!! Οι παίκτες τον αγαπούν. Είναι καθαρός και δίκαιος. Και δουλευταράς. Ζητάει πολλά στον αγωνιστικό χώρο. Ο τρόπος που στήνει την ομάδα μέσα στο τερέν είναι πολύ απαιτητικός. Χρειάζεσαι να έχεις τους παίκτες για να παίξεις τέτοιο παιχνίδι…”

χαχχαχαχα θα τα διαβασουν καποια πουλεν και θα βαλουν βετο.

Αλλα εκει στο πριμ λύγισα😂😂

Εξακολουθώ να έχω ενστάσεις αλλά...πάρτε τον χθες!

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×