Jump to content

Recommended Posts

8 hours ago, Araujo21 said:

 

279026227_3166533433562293_2324794828889761902_n.jpg?itok=GBKAmehM

Η δεν εχουν τι να γραψουν ή ο Κετσε ξερει περισσοτερα ...

Οι παίκτες την παίζουν για πάρτη του

Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, The Magician said:

Μονο ο Τσαταλης τη θεωρει σουπερ επιλογη και "εχει παρει πρωταθλημα στο Βελγιο".

Μιλάμε τώρα για τον ΤΤ που όταν έφευγε ο Γιαννίκης έγραφε ότι μπορεί να φύγει αλλά θα αφήσει πίσω του έργο?

Link to comment
Share on other sites

 Συνεχίζουν τα άρθρα από 365. 

https://www.aek365.org/a-854890/salsido-gia-almeida-den-tou-aresei-na-xanei-thelei-h-omada-tou-na-paizei-epithetika-kserei-na-ftiaxnei-tou-paikte-tou.htm

Εγω βλέπω τη παρακάτω μάχη 

Αλμειδοιδη = αποχώρηση Γιαννάκη η σε δεύτερο ρόλο στην ομάδα 

Λετοιδη = αποχώρηση δυδιμου η σε δεύτερο ρόλο. 

Δικές μου εικασίες αλλά βλέποντας με ποιους ήταν ο Αλμειδα όταν ήρθε και από ποιον προτάθηκε ο λεκο. 

Game of thrones η ομάδα έχει γίνει 

Link to comment
Share on other sites

Η ΑΕΚ του χρονου μπαινει στο νεο γηπεδο και ο Μελισσανιδης θα πρεπει να πουλησει (πανακριβα) διαρκειας. Πιστευω ζυγιζει ποιος κανει πιο πολυ γκελ στον κοσμο. Ο Αλμειδα εχει αρχισει και ψηνει κοσμο παντως.

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, AG21 said:

 Συνεχίζουν τα άρθρα από 365. 

https://www.aek365.org/a-854890/salsido-gia-almeida-den-tou-aresei-na-xanei-thelei-h-omada-tou-na-paizei-epithetika-kserei-na-ftiaxnei-tou-paikte-tou.htm

Εγω βλέπω τη παρακάτω μάχη 

Αλμειδοιδη = αποχώρηση Γιαννάκη η σε δεύτερο ρόλο στην ομάδα 

Λετοιδη = αποχώρηση δυδιμου η σε δεύτερο ρόλο. 

Δικές μου εικασίες αλλά βλέποντας με ποιους ήταν ο Αλμειδα όταν ήρθε και από ποιον προτάθηκε ο λεκο. 

Game of thrones η ομάδα έχει γίνει 

Ε ναι ρε. Κονε παπαδημητριου δειχνουν να θελουν να αλλαξουν τα πραγματα, να γινουμε επαγγελματικος συλλογος.

Ο μπαρμπας θελει να διοικει λες και ειναι στο κορυδαλλο και στη νικαια. Πριν 50 χρονια

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, mobster21 said:

Οι παίκτες την παίζουν για πάρτη του

Αυτο με υη φυσικη κατασταση.... μανταλος duslikes this

Link to comment
Share on other sites

Τι να δουμε σημερα το μεσημερι? 

ΑΕΚβ καλλιθεα? 

Η αρσεναλ μαν γιουναϊτεντ? 

Ροναλντο η γιουση? 

Ιδου η απορια...... 

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, chris manousopoulos said:

Ε ναι ρε. Κονε παπαδημητριου δειχνουν να θελουν να αλλαξουν τα πραγματα, να γινουμε επαγγελματικος συλλογος.

Ο μπαρμπας θελει να διοικει λες και ειναι στο κορυδαλλο και στη νικαια. Πριν 50 χρονια

Δεν γίνεται να κάνουν κουμάντο άλλοι στις σκιές και αυτοί να ακούν το βρίσιμο. 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, CHⓇIS said:

Τι να δουμε σημερα το μεσημερι? 

ΑΕΚβ καλλιθεα? 

Η αρσεναλ μαν γιουναϊτεντ? 

Ροναλντο η γιουση? 

Ιδου η απορια...... 

Ευκολακι. ΑΕΚ Β στο σεραφειδειο. Είχα ψηφει να πάω να το δω από κοντά για να δω και το γήπεδο. 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, Bukowski said:

Η ΑΕΚ του χρονου μπαινει στο νεο γηπεδο και ο Μελισσανιδης θα πρεπει να πουλησει (πανακριβα) διαρκειας.

Πιστεύω πως την 1η χρόνια θα παίξει πολύ μικρό ρόλο η ομάδα, τα διαρκείας θα φύγουν αυτόματα. Αν δεν πάει καλά η ομάδα, η 2η χρόνια θα είναι δύσκολη. 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, AG21 said:

Ευκολακι. ΑΕΚ Β στο σεραφειδειο. Είχα ψηφει να πάω να το δω από κοντά για να δω και το γήπεδο. 

Θα εχει κοσμο σημερα? Κατι ειχα διαβασει οτι σε καποιο ματς δν θα εχει λογω κατι εργων αλλα δν θυμαμαι πιο

Link to comment
Share on other sites

Είναι προφανές ότι δεν ψάχνουμε προπονητή για να βελτιώσουμε την ομάδα. Ψάχνουμε λαμόγιο για να γίνουν καλύτερα οι δουλειές, όποιες είναι αυτές. 

Link to comment
Share on other sites

Κιοφτες παιρνει συνεντευξεις απ οποιον εχει σχεση με αργεντινη γ αλμευδα

Το χει παρει προσωπικα να τον φερει

Μιμη να ποιος θα φταιει ρε αν δν πιασει. Κλειδωσε.... 🤣

Link to comment
Share on other sites

Κάποιος το είχε γράψει κάποια στιγμή. Και στατιστικά να το εξετάσεις θα τύχει η στιγμή που θα πετύχει ένας μαθητευόμενος μάγος μετά από τόσες αποτυχημένες προσπάθειες.

Μελισσανίδη γαμιέσαι.

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, CHⓇIS said:

Κιοφτες παιρνει συνεντευξεις απ οποιον εχει σχεση με αργεντινη γ αλμευδα

Το χει παρει προσωπικα να τον φερει

Μιμη να ποιος θα φταιει ρε αν δν πιασει. Κλειδωσε.... 🤣

Καλά εδώ έψαχναν να μας πείσουν ότι ήταν καλή επιλογή ένας Γιαννίκης. Στον Αργεντίνο θα κολλήσουν?

Link to comment
Share on other sites

Αφου δεν έκλεισε τη μέρα του δείπνου, πιθανώς δεν ψήθηκε ο Μελ.

Από την άλλη, εφόσον συντηρεί το θέμα ο κιοφτες, υπάρχει ακόμα φωτιά.

Όπως και να χει υπομονή κι εμπιστοσύνη στον πρόεδρο.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, agelos said:

Αφου δεν έκλεισε τη μέρα του δείπνου, πιθανώς δεν ψήθηκε ο Μελ.

Από την άλλη, εφόσον συντηρεί το θέμα ο κιοφτες, υπάρχει ακόμα φωτιά.

Όπως και να χει υπομονή κι εμπιστοσύνη στον πρόεδρο.

Ηταν μυστικος ο δειπνος? 

Υπαρχει καποιος που θα προδωσει? 

Ποιος ειναι ο ιουδας? 

Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, mporat said:

Πιστεύω πως την 1η χρόνια θα παίξει πολύ μικρό ρόλο η ομάδα, τα διαρκείας θα φύγουν αυτόματα. Αν δεν πάει καλά η ομάδα, η 2η χρόνια θα είναι δύσκολη. 

Καλα ας φερει καναν "ελα Λεκο" και θα σου πω εγω τι θα πουλησει.

Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, CHⓇIS said:

Κιοφτες παιρνει συνεντευξεις απ οποιον εχει σχεση με αργεντινη γ αλμευδα

Το χει παρει προσωπικα να τον φερει

Μιμη να ποιος θα φταιει ρε αν δν πιασει. Κλειδωσε.... 🤣

Το χω ξαναπει, ο Κεφτες ειναι 100 σκαλες πιο πανω απο κατι Τσαταληδες, Τσακιρηδες και Καζατζογλους. Χωρις αυτο να τον κανει σπουδαιο απαραιτητα..

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Bukowski said:

Καλα ας φερει καναν "ελα Λεκο" και θα σου πω εγω τι θα πουλησει.

Για το γήπεδο θα πάει ο κόσμος, όπως πήγαιναν τα Χριστούγεννα στο Ελληνικο να δουν το πάρκο του Αδωνηχαχαχα

Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, CHⓇIS said:

Θα εχει κοσμο σημερα? Κατι ειχα διαβασει οτι σε καποιο ματς δν θα εχει λογω κατι εργων αλλα δν θυμαμαι πιο

Είναι κεκλεισμενο λόγο διαμόρφωσης εξωτερικού χώρου δυστιχως. 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Πιστευω ξεκαθαρα περιμενουμε απαντηση ενος 4ου που δεν εχει ακουστει ή και του Γκαρσια και αν δεν, θα κλεισουμε Αλμειδα. Ελπιζω οχι Λεκο παντως.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, Bukowski said:

Το χω ξαναπει, ο Κεφτες ειναι 100 σκαλες πιο πανω απο κατι Τσαταληδες, Τσακιρηδες και Καζατζογλους. Χωρις αυτο να τον κανει σπουδαιο απαραιτητα..

Ο κιοφτες ακόμα δεν έχει χωνεψει την νηστεία της Μ Παρασκευής και έχει μπροστά του την μαγειρίτσα της Ανάστασης, τα τριγλυκεριδια της Λαμπρής και τον παγωμένο οβελία της Δευτέρας. Αν τσακίσει και τα τσουρέκια την Τρίτη θα χρειαστούμε πουμα να τον ανεβάζουμε στα βιπ της Αγια Σοφιας για να κάνει ρεπορτάζ. Προφανώς έχουμε τους ρεπόρτερ που μας αξίζουν. Όπως και τους Μανταλους,  τους Τσπιδες, τα  φιλιά, την ρετσίνα και το λαϊκό τσατσά.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, agelos said:

Από την άλλη, εφόσον συντηρεί το θέμα ο κιοφτες

απο γινάτι αναπαραγει τις παπαριες του ο κιοφτες..

επειδη το αφεντικο του δεν του εδωκε ουτε αποκλειστικοτητα και κυριως μηδεν πλεροφοριες..

Link to comment
Share on other sites

O Mόρας, βλέπε λινκ σε άλλο νήμα, εξηγεί ουσιαστικά τι σημαίνει καλός προπονητής:

Για Σάντος:

" τον λατρεύω σαν προπονητή. Και ως άνθρωπο. Με έκανε πολύ καλύτερο ποδοσφαιριστή. Καλύτερο στον τρόπο σκέψης. Δουλευταράς, πολύ προπόνηση. Γύρισα για τη δεύτερή μου χρονιά μετά τους Ολυμπιακούς Αγώνες. Ενσωματώθηκα λοιπόν στην προετοιμασία πιο αργά. Τραυματίστηκα εν τω μεταξύ, αλλά δεν ήταν αυτό το θέμα. Για έξι μήνες έβλεπα πάγκο - κερκίδα. "Ρε πο@@@η" λέω, "τι γίνεται; Πέρυσι έπαιζα βασικός. Τι γίνεται και δεν με βλέπει;". Ένας άνθρωπος που δεν μπορείς να τον πλησιάσεις εύκολα. Τι να πήγαινα να του πω; Γιατί δεν με βάζει; Κάποια στιγμή με φώναξε και μου είπε: "Αν δεν αλλάξεις τον τρόπο προπόνησης, από το πρώτο λεπτό μέχρι το τελευταίο, θα συνεχίσεις να είσαι έτσι". Και σκέφτομαι εγώ: "Τι μου λέει τώρα ρε γαμ@@ο; Αφού κάνω καλή προπόνηση". Αυτός ξέρετε τι ήθελε; Ακόμα και το ζέσταμα να το κάνω στο 200%. Σαν να έχεις μπει στον αγώνα. Ακόμα όμως κι όταν το άλλαξα, δεν έπαιξα αμέσως. Με έψηνε, με έψηνε και ξαφνικά ήρθε η στιγμή που με έβαλε κόντρα στον ΠΑΟΚ και νικήσαμε 0-2 ή 1-2, δεν θυμάμαι. "

" Για παράδειγμα γινόταν μια φάση και όπως τη ζούσαμε, ερχόταν από την πλευρά του, ερχόταν σε εμένα και καθόμασταν να συζητήσουμε τι είχε γίνει στη φάση. Λες και ήμουν βοηθός του. Μου έλεγε "πήγαινε μέσα και πες του να κάνει αυτό, δώσ' του οδηγίες". Πήγαινα εγώ και το έκανα. Φανταστείτε δηλαδή ότι δεν πήγαινε στον βοηθό του, αλλά ερχόταν σ' εμένα. Με έβαλε στη διαδικασία να αλλάξω τρόπο προπόνηση"ς, να δουλεύω συνέχεια. Υπήρχαν στιγμές επί Σάντος που βούλωναν και βούιζαν τα αυτιά από την προπόνηση. Λέγαμε "πού ανεβήκαμε, στο υψόμετρο;". Πέφταμε κάτω! "

Για Φερέρ:

" Φοβερός, καμία σχέση. Ηταν δίπλα στους προπονητές, μας έκανε να εξελιχθούμε, προπόνηση φουλ(Σεγκούρα). Και με τον Φερέρ δεν είχα θέμα σχετικά με το πώς παίζαμε, ήταν ο μόνος που εφάρμοσε το ροτέισον, όλοι είχαμε συμμετοχές... Ήμασταν όλοι μαζί και τρώγαμε. Ερχόταν πάνω από το φαγητό σου και κοιτούσε πόση φέτα έβαλες. Μας έλεγε "Γιατί έβαλες τόση φέτα στα μακαρόνια, σε παρακαλώ βγάλ'τη". Με ύφος! Μια άλλη στιγμή, παίρνω τον καφέ μου, φτιάχνω τον καπουτσίνο, σηκώνομαι και φεύγω. Με είδε που πήρα τον καφέ και φεύγω για το δωμάτιό μου για να ξεκουραστώ. Με φωνάζει και μου λέει: "Έλα εδώ, που πας;". Του απαντάω "στο δωμάτιο". Και μου λέει: "Και πού πας με τον καφέ, γιατί παίρνεις μαζί σου καφέ και δεν κάθεσαι εδώ να τον πιεις"; Εγώ κόλλησα, του λέω: "Είναι συνήθειο, ελληνική κουλτούρα". Τι να του απαντούσα; Γιατί παίρνω τον καφέ πάνω; "Όχι θα κάτσεις εδώ να πιεις τον καφέ, θα τον πίνετε εδώ τον καφέ". Θέλω να σας πω ότι ήταν ένας άνθρωπος που ασχολούνταν με όλα. Δεν άφηνε τίποτα να πέσει κάτω. Γιατί το ένα, γιατί το άλλο; ... Πολύ καλός προπονητικά, φοβερός στην επιθετική τακτική. Γνώστης, δεν είναι τυχαίος. Αλλά ως άνθρωπος ήταν ό,τι χειρότερο έζησα προπονητικά. Τον Σάντος από τον οποίο νιώθω αδικημένος, τον λατρεύω». "

 

https://specials.gazzetta.gr/football/moras-sto-gazzetta-diktatoras-o-ferrer-o-santos-me-ekane-na-nioso-halia/index.html?fbclid=IwAR0NiNSb2O6upl5GBRRiKOjesTXhdgkaXDsTLsOyg8QuAGE7M8h05P-sVBM

 

 

 

 

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×