Jump to content

Recommended Posts

9 minutes ago, Bluesman said:

O Mόρας, βλέπε λινκ σε άλλο νήμα, εξηγεί ουσιαστικά τι σημαίνει καλός προπονητής:

Για Σάντος:

" τον λατρεύω σαν προπονητή. Και ως άνθρωπο. Με έκανε πολύ καλύτερο ποδοσφαιριστή. Καλύτερο στον τρόπο σκέψης. Δουλευταράς, πολύ προπόνηση. Γύρισα για τη δεύτερή μου χρονιά μετά τους Ολυμπιακούς Αγώνες. Ενσωματώθηκα λοιπόν στην προετοιμασία πιο αργά. Τραυματίστηκα εν τω μεταξύ, αλλά δεν ήταν αυτό το θέμα. Για έξι μήνες έβλεπα πάγκο - κερκίδα. "Ρε πο@@@η" λέω, "τι γίνεται; Πέρυσι έπαιζα βασικός. Τι γίνεται και δεν με βλέπει;". Ένας άνθρωπος που δεν μπορείς να τον πλησιάσεις εύκολα. Τι να πήγαινα να του πω; Γιατί δεν με βάζει; Κάποια στιγμή με φώναξε και μου είπε: "Αν δεν αλλάξεις τον τρόπο προπόνησης, από το πρώτο λεπτό μέχρι το τελευταίο, θα συνεχίσεις να είσαι έτσι". Και σκέφτομαι εγώ: "Τι μου λέει τώρα ρε γαμ@@ο; Αφού κάνω καλή προπόνηση". Αυτός ξέρετε τι ήθελε; Ακόμα και το ζέσταμα να το κάνω στο 200%. Σαν να έχεις μπει στον αγώνα. Ακόμα όμως κι όταν το άλλαξα, δεν έπαιξα αμέσως. Με έψηνε, με έψηνε και ξαφνικά ήρθε η στιγμή που με έβαλε κόντρα στον ΠΑΟΚ και νικήσαμε 0-2 ή 1-2, δεν θυμάμαι. "

" Για παράδειγμα γινόταν μια φάση και όπως τη ζούσαμε, ερχόταν από την πλευρά του, ερχόταν σε εμένα και καθόμασταν να συζητήσουμε τι είχε γίνει στη φάση. Λες και ήμουν βοηθός του. Μου έλεγε "πήγαινε μέσα και πες του να κάνει αυτό, δώσ' του οδηγίες". Πήγαινα εγώ και το έκανα. Φανταστείτε δηλαδή ότι δεν πήγαινε στον βοηθό του, αλλά ερχόταν σ' εμένα. Με έβαλε στη διαδικασία να αλλάξω τρόπο προπόνηση"ς, να δουλεύω συνέχεια. Υπήρχαν στιγμές επί Σάντος που βούλωναν και βούιζαν τα αυτιά από την προπόνηση. Λέγαμε "πού ανεβήκαμε, στο υψόμετρο;". Πέφταμε κάτω! "

Για Φερέρ:

" Φοβερός, καμία σχέση. Ηταν δίπλα στους προπονητές, μας έκανε να εξελιχθούμε, προπόνηση φουλ(Σεγκούρα). Και με τον Φερέρ δεν είχα θέμα σχετικά με το πώς παίζαμε, ήταν ο μόνος που εφάρμοσε το ροτέισον, όλοι είχαμε συμμετοχές... Ήμασταν όλοι μαζί και τρώγαμε. Ερχόταν πάνω από το φαγητό σου και κοιτούσε πόση φέτα έβαλες. Μας έλεγε "Γιατί έβαλες τόση φέτα στα μακαρόνια, σε παρακαλώ βγάλ'τη". Με ύφος! Μια άλλη στιγμή, παίρνω τον καφέ μου, φτιάχνω τον καπουτσίνο, σηκώνομαι και φεύγω. Με είδε που πήρα τον καφέ και φεύγω για το δωμάτιό μου για να ξεκουραστώ. Με φωνάζει και μου λέει: "Έλα εδώ, που πας;". Του απαντάω "στο δωμάτιο". Και μου λέει: "Και πού πας με τον καφέ, γιατί παίρνεις μαζί σου καφέ και δεν κάθεσαι εδώ να τον πιεις"; Εγώ κόλλησα, του λέω: "Είναι συνήθειο, ελληνική κουλτούρα". Τι να του απαντούσα; Γιατί παίρνω τον καφέ πάνω; "Όχι θα κάτσεις εδώ να πιεις τον καφέ, θα τον πίνετε εδώ τον καφέ". Θέλω να σας πω ότι ήταν ένας άνθρωπος που ασχολούνταν με όλα. Δεν άφηνε τίποτα να πέσει κάτω. Γιατί το ένα, γιατί το άλλο; ... Πολύ καλός προπονητικά, φοβερός στην επιθετική τακτική. Γνώστης, δεν είναι τυχαίος. Αλλά ως άνθρωπος ήταν ό,τι χειρότερο έζησα προπονητικά. Τον Σάντος από τον οποίο νιώθω αδικημένος, τον λατρεύω». "

 

https://specials.gazzetta.gr/football/moras-sto-gazzetta-diktatoras-o-ferrer-o-santos-me-ekane-na-nioso-halia/index.html?fbclid=IwAR0NiNSb2O6upl5GBRRiKOjesTXhdgkaXDsTLsOyg8QuAGE7M8h05P-sVBM

 

 

 

 

Αντίθετα με τον Φερέρ, ο Καρντοσο ενθάρρυνε τις παραμονές στα δωμάτια του ξενοδοχείου των παικτών, για....φραπέ....και για... σουβλάκια.

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Bluesman said:

O Mόρας, βλέπε λινκ σε άλλο νήμα, εξηγεί ουσιαστικά τι σημαίνει καλός προπονητής:

Για Σάντος:

" τον λατρεύω σαν προπονητή. Και ως άνθρωπο. Με έκανε πολύ καλύτερο ποδοσφαιριστή. Καλύτερο στον τρόπο σκέψης. Δουλευταράς, πολύ προπόνηση. Γύρισα για τη δεύτερή μου χρονιά μετά τους Ολυμπιακούς Αγώνες. Ενσωματώθηκα λοιπόν στην προετοιμασία πιο αργά. Τραυματίστηκα εν τω μεταξύ, αλλά δεν ήταν αυτό το θέμα. Για έξι μήνες έβλεπα πάγκο - κερκίδα. "Ρε πο@@@η" λέω, "τι γίνεται; Πέρυσι έπαιζα βασικός. Τι γίνεται και δεν με βλέπει;". Ένας άνθρωπος που δεν μπορείς να τον πλησιάσεις εύκολα. Τι να πήγαινα να του πω; Γιατί δεν με βάζει; Κάποια στιγμή με φώναξε και μου είπε: "Αν δεν αλλάξεις τον τρόπο προπόνησης, από το πρώτο λεπτό μέχρι το τελευταίο, θα συνεχίσεις να είσαι έτσι". Και σκέφτομαι εγώ: "Τι μου λέει τώρα ρε γαμ@@ο; Αφού κάνω καλή προπόνηση". Αυτός ξέρετε τι ήθελε; Ακόμα και το ζέσταμα να το κάνω στο 200%. Σαν να έχεις μπει στον αγώνα. Ακόμα όμως κι όταν το άλλαξα, δεν έπαιξα αμέσως. Με έψηνε, με έψηνε και ξαφνικά ήρθε η στιγμή που με έβαλε κόντρα στον ΠΑΟΚ και νικήσαμε 0-2 ή 1-2, δεν θυμάμαι. "

" Για παράδειγμα γινόταν μια φάση και όπως τη ζούσαμε, ερχόταν από την πλευρά του, ερχόταν σε εμένα και καθόμασταν να συζητήσουμε τι είχε γίνει στη φάση. Λες και ήμουν βοηθός του. Μου έλεγε "πήγαινε μέσα και πες του να κάνει αυτό, δώσ' του οδηγίες". Πήγαινα εγώ και το έκανα. Φανταστείτε δηλαδή ότι δεν πήγαινε στον βοηθό του, αλλά ερχόταν σ' εμένα. Με έβαλε στη διαδικασία να αλλάξω τρόπο προπόνηση"ς, να δουλεύω συνέχεια. Υπήρχαν στιγμές επί Σάντος που βούλωναν και βούιζαν τα αυτιά από την προπόνηση. Λέγαμε "πού ανεβήκαμε, στο υψόμετρο;". Πέφταμε κάτω! "

Για Φερέρ:

" Φοβερός, καμία σχέση. Ηταν δίπλα στους προπονητές, μας έκανε να εξελιχθούμε, προπόνηση φουλ(Σεγκούρα). Και με τον Φερέρ δεν είχα θέμα σχετικά με το πώς παίζαμε, ήταν ο μόνος που εφάρμοσε το ροτέισον, όλοι είχαμε συμμετοχές... Ήμασταν όλοι μαζί και τρώγαμε. Ερχόταν πάνω από το φαγητό σου και κοιτούσε πόση φέτα έβαλες. Μας έλεγε "Γιατί έβαλες τόση φέτα στα μακαρόνια, σε παρακαλώ βγάλ'τη". Με ύφος! Μια άλλη στιγμή, παίρνω τον καφέ μου, φτιάχνω τον καπουτσίνο, σηκώνομαι και φεύγω. Με είδε που πήρα τον καφέ και φεύγω για το δωμάτιό μου για να ξεκουραστώ. Με φωνάζει και μου λέει: "Έλα εδώ, που πας;". Του απαντάω "στο δωμάτιο". Και μου λέει: "Και πού πας με τον καφέ, γιατί παίρνεις μαζί σου καφέ και δεν κάθεσαι εδώ να τον πιεις"; Εγώ κόλλησα, του λέω: "Είναι συνήθειο, ελληνική κουλτούρα". Τι να του απαντούσα; Γιατί παίρνω τον καφέ πάνω; "Όχι θα κάτσεις εδώ να πιεις τον καφέ, θα τον πίνετε εδώ τον καφέ". Θέλω να σας πω ότι ήταν ένας άνθρωπος που ασχολούνταν με όλα. Δεν άφηνε τίποτα να πέσει κάτω. Γιατί το ένα, γιατί το άλλο; ... Πολύ καλός προπονητικά, φοβερός στην επιθετική τακτική. Γνώστης, δεν είναι τυχαίος. Αλλά ως άνθρωπος ήταν ό,τι χειρότερο έζησα προπονητικά. Τον Σάντος από τον οποίο νιώθω αδικημένος, τον λατρεύω». "

 

https://specials.gazzetta.gr/football/moras-sto-gazzetta-diktatoras-o-ferrer-o-santos-me-ekane-na-nioso-halia/index.html?fbclid=IwAR0NiNSb2O6upl5GBRRiKOjesTXhdgkaXDsTLsOyg8QuAGE7M8h05P-sVBM

 

 

 

 

Πςςςς. Αυτα ειναι. 

 

Κ ο γιαννικης κατηργησε το ξενοδοχειο πριν τα εντος εδρας αν θυμαμαι καλα.... 

Link to comment
Share on other sites

Κατι ακομα χωρις να ειναι σιγουρο. 

Ακουσατε εσεις τα τελευταια χρονια γ εσωτερικο κανονισμο της ομαδας? 

Η εστω γ προστιμο γ παραβιαση, παραπτωμα κτλ. Εγω οχι. 

Στον μποακ πχ ειχα πει οτι ο ζαμπα ειχε μεινει εκτος λογω παραπτωματος. Στο γκαιη κατι παρομοιο. Εμεις ξεφραγο αμπελι

Αυτο σημαινει οτι η ομαδα ειναι παρατημενη

Οχι πως δν το ξεραμε αλλα κουβεντα να γινεται

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, tarasfw said:

- Πόσα θέλεις λεκο;

- 650χιλ

- πόσα;

έλα λεκοοοοοοοοοοο

Ελα Αλεκοοοοοο..... 

Link to comment
Share on other sites

Ο τιγρης δν θελει να ξεζουμιζοντε οι παικτες στην προπονηση γ να παιζουν φουλ επιθεση με ξαφνικες αμυνες στα ματς.... 

Link to comment
Share on other sites

Από την πρώτη στιγμή που ο Ματίας Αλμέιδα μίλησε με τον Δημήτρη Μελισσανίδη ένας ήταν ο όρος που έθετε για να υπάρξει συμφωνία και να αναλάβει την ΑΕΚ. Όπως είχαμε γράψει, ο Αργεντίνος τόνισε στον διοικητικό ηγέτη της Ένωσης πως για να έρθει στην Ελλάδα θα πρέπει να τον ακολουθήσει και ολόκληρο το επιτελείο του. Πρόκειται για τα έξι άτομα με τα οποία συνεργάζεται και τα είχαμε παρουσιάσει αναλυτικά. Ο Αλμέιδα ξεκαθάρισε πως εργάζονται ως ομάδα και δεν πρόκειται να αφήσει εκτός κανέναν.

Ο Δημήτρης Μελισσανίδης από την μεριά του, τόνισε πως ήδη στην ομάδα υπάρχουν στελέχη που εργάζονται πολλά χρόνια με τον Αλμέιδα να απαντά πως το γνωρίζει και πιθανόν να αξιοποιηθουν κάποιοι και μαζι του όμως η δίκη του ομάδα δεν «σπάει». Σύμφωνα με πληροφορίες αυτό έκανε πολύ καλή εντύπωση στον Δημήτρη Μελισσανίδη καθώς έδειξε έναν άνθρωπο με πίστη στο πλάνο του αλλά και αρχές σε προσωπικό επιπεδο.

🤡

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Bukowski said:

 

Ο Δημήτρης Μελισσανίδης από την μεριά του, τόνισε πως ήδη στην ομάδα υπάρχουν στελέχη που εργάζονται πολλά χρόνια 

ΔΗΜΟΣΙΟ 🤮

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Αν ο Μελισσανίδης ξεκαθαρίσει στο κεφάλι του αν θέλει να κερδίζει ή να χάνει η επιλογή είναι εύκολη. Και δεν είναι ανάμεσα σε αυτούς τους 2 σίγουρα. Ας αποφασίσει πρώτα να μην κερδίζει στην αγάπη κ μετά βλέπουμε. Η επιλογή Λέκο είναι επιλογή ήττας. Τελειωμένος μετά τα στησίματα περιφέρει την τελειωμένη του καριέρα στο πουθενά με στόχο μόνο το χρήμα. Ο ιδανικός να παίζει με ψηλά την άμυνα κ να στο γυρνάει ο Παναιτωλικός, αυτά που έκανε ο Γιαννίκαρος δηλ. ή αυτά που  έβαζαν να κάνει ο Μιλόγεβιτς στα φιλικά με τον Βόλο. Μετά γυρνάει άνετα στην αγαπημένη του Ασία, προπονητικά κ στοιχηματικά, δουλειά θα βρει εκεί. Ο Αλμέιδα είναι ένα προπονητής με τεράστιο ρίσκο που μπορεί να οδηγήσει την ομάδα από λαϊκά δικαστήρια, καθώς παίζει το σύστημα όσα πάνε κ όσα έρθουν έως κ συγκρούσεις εντός ομάδας με αποτέλεσμα να δουν το φως πράγματα που ίσως στα Σπάτα δεν θέλουν κλπ κλπ κλπ. Και υπάρχει κ η τρίτη επιλογή να αποφασίσεις να επενδύσεις σε προπονητή να ρίξεις χρήμα στην ομάδα κ να κάνεις πρωταθλητισμό. Είναι τόσο απλό. Ρίξε χρήμα. Αν μπορείς, αν δεν μπορείς, κάνε τα εγκαίνια, τρέξε ένα χρόνο την ομάδα με τους στοιχηματζίδες που έχεις μαζέψει κ θα μαζέψεις κ βγάλε ανακοίνωση ότι πουλάς. Προπονητή κάτω του μισού μυρίου μας τον λιβάνισαν, έβαλαν οι αρδ κ τον μισθό της καθαρίστριας για να φτάσει το 1Μ κ μας τα χετε πρήξει ακόμη κ γι αυτόν. Τσίπη.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Bukowski said:

Το χω ξαναπει, ο Κεφτες ειναι 100 σκαλες πιο πανω απο κατι Τσαταληδες, Τσακιρηδες και Καζατζογλους. Χωρις αυτο να τον κανει σπουδαιο απαραιτητα..

Και συ ρε Μπουκο όποιον βάζεις άβαταρ τον τρώει το μαύρο φίδι.

Άλλαξε τον μαλλιά μπας κ ψηθεί ο παππούς τελικά .

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, gybe21 said:

Και συ ρε Μπουκο όποιον βάζεις άβαταρ τον τρώει το μαύρο φίδι.

 

@Bukowski βάλε τον εθνάρχη

  • Sad 1
Link to comment
Share on other sites

Εννοειται πως ο αλμευδα δεν εχει λογο να κλεισει στο κωλοχανειο μας. Μετα και απο τη κουβεντα με τον γεροξεκουτη

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, AlexKR21 said:

Ξέρουν τι σημαίνει ΑΕΚ

Εμείς ακόμα δε λέμε να μάθουμε 

Link to comment
Share on other sites

Αυτό έκανε πολύ καλή εντύπωση στο διοικητικό ηγέτη της ΑΕΚ, καθώς χάρηκε που ένα νέο παιδί είναι κοινωνικό και δεν θα δυσκολευτεί να εγκλιμαστει σε οποιαδήποτε άλλη ομάδα καταλήξει. Δυστυχώς η ΑΕΚ ψάχνει για άλλο προφίλ προπονητων, πιο μονοχνωτο, ει δυνατόν για προπονητες τελείως αντικοινωνικούς και σε διαπιστωμένη κατάθλιψη 

 

 

Link to comment
Share on other sites

O ΚΚ το συντηρεί το θέμα ψηλά , ευσεβείς πόθοι μαλλον !

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, ΕΝΝΙΑ_ΕΝΤΕΚΑ said:

O ΚΚ το συντηρεί το θέμα ψηλά , ευσεβείς πόθοι μαλλον !

Πιο πολύ το βλέπω σαν προσπάθεια να πείσει αυτός όπως μπορεί την ΑΕΚ να παρει τον Αλμειδα.

Link to comment
Share on other sites

Εξ αρχης λεγαμε για τα 6 στελεχη του Αλμειδα και αημερα ανεβηκε αρθρο για τα 6 στελεχη του Αλμειδα πως το εκτιμησε ο Μελ, ουτως ωστε αν δεν κλεισει ο Ματιας να μην θεωρησουμε πως εφταιγαν τα... στελεχη.

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, mobster21 said:

Κάποιος το είχε γράψει κάποια στιγμή. Και στατιστικά να το εξετάσεις θα τύχει η στιγμή που θα πετύχει ένας μαθητευόμενος μάγος μετά από τόσες αποτυχημένες προσπάθειες.

Μελισσανίδη γαμιέσαι.

 

Δε νομίζω, αν ήταν έτσι στατιστικά θα είχαμε κερδίσει γαυρο ή μπουγάτσα μια φορά τα τελευταία 4 χρόνια, ε ούτε αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Ο Κετσε το έχει πάρει τέρμα πατριωτικά να φερει Αργεντινο, γνωστός λάτρης, μέχρι και τον Άλαν Πουλιδο πρώτο θέμα έχει να μιλάει για τον Αλμειδα με τα καλύτερα λόγια, πιο πρώτο θέμα δεν γίνεται.

Link to comment
Share on other sites

Ο Κιοφτες επηρεάζει γενικά καταστάσεις στην ΑΕΚ, δλδ τα πραγματα είναι ακόμα πιο β εθνική  από οσο τα έχουν στο μυαλό τους κάποιοι.

Με λίγα λόγια πεταει ο παππούς ένα «βρειτε μου προπονητη» και πλην των Παπαδόπουλο-Παπαδημητριου-Κονεδων ψάχνει και ο Κετσετζογλου μαζί. Και υπάρχουν κι άλλοι βεβαια που του προτείνουν.

Ε, από την μεριά του ο ΚΚ πιέζει για αυτόν που προτιμαει ο ιδιος. Δεν του έκατσε η φάση Σαντος, κάνει τώρα 2η απόπειρα.

Link to comment
Share on other sites

Ο ΚΚ έχει μακράν τη πιο δημοφιλής ιστοσελίδα άρα όταν φιάχνει το κόσμο προς μια κατεύθυνση είτε έχει έγκριση του οργανισμού είτε αν όχι βάζει σε προβλήματα το οργανισμό και τον ίδιο . 'Οπως έχουμε δεί παλιότερα δεν ειναι πάντως ο τύπος του αντάρτικου ούτε θέλει να χαλάει τις καρδιές του  . Θα μάθουμε σύντομα τι απο τα δύο ισχύουν . 

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργεί κλίμα γιατι του αρέσει ο Αλμειδα.

That's it .

Κατά τα άλλα Πάσχα κτλ χαλαρά πράγματα .

 

Άραγε έφυγε ο Αλμειδα ? 

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×