Jump to content

Μεταγραφές Αγιάς Σοφιάς Καλοκαίρι 2022


Araujo21
 Share

Recommended Posts

4 minutes ago, Bukowski said:

Ολα θα εξαρτηθουν απο τον παρτενερ του. 

Σιγουρα. Δείχνει πάντως ότι θέλει αυτός να κάνει κουμάντο πισω. 

Link to comment
Share on other sites

Μονο μην τολμήσουν να φέρουν καναν της πλακας πίσω και την βγάλουμε με Πλανιτς Τζαβέλλα στο τελος.

Θες μινιμουμ κάτι αντίστοιχο.

Link to comment
Share on other sites

SHALOM SHABBAT gayroi 

Kata t'alla kalos o Planic alla g 3os amyntikos, thes 2 mprosta tou sthn yerarxeia.

Na rwthsoume g Haziza mpas kai mas dwsoun quantity discount ama paroume Planic + Haziza

Link to comment
Share on other sites

Είναι γρήγορος ο Πλάνιτς? Στην.... πραγματική ζωή, γιατί στα βίντεο δείχνει να είναι.

Link to comment
Share on other sites

Διάβασα ότι έχει καλές διαγώνιες ο Πλανιτς.

Να θυμίσω ότι οι διαγώνιες ήταν το δυνατό σημείο του Στρατού του Σβάρνα.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, ΜΗΤΣΟΣ-ΚΑΤΟΥΝΑΞΗΡΟΜΕΡΟΥ21 said:

Θητεια κανεις παλικαρι μου ή εισαι πιλοτος ΠΑ ? 

( 1η μοιρα σημαινει πειθαρχια..ειμαστε η δυναμη στη Αεροπορια )

Θητεία κανω, το πιλοτιλικι το επιδιώκω απο την μερια της πολιτικής,δεν ηθελα να γινω Ίκαρος για να ειμαι ειλικρινης. Απλως πηγα τωρα γιατι δεν με έπαιρναν στην Αιγαίου χωρίς θητεία, δηλωνω υπερήφανα οτι το πλανο του χρονου ειναι να πάω εγω την αποστολη της ΑΕΚ στην προετοιμασια ή εστω στο πρωτο ευρωπαϊκό παιχνιδι. Εδω θα ειμαστε να το επιβεβαιώσουμε.

Ηθικον ακμαιοτατον, αν και επρεπε να ειχαν χασει οι απόγονοι.

  • Δικεφαλάκι 6
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, baRon21 said:

Θητεία κανω, το πιλοτιλικι το επιδιώκω απο την μερια της πολιτικής αεροποριας. Εδωσα και πανελληνιες και εχω περασει και στον πειραια οργανωση και διοικηση αλλα το εχω μπακαπ, δεν ηθελα να γινω Ίκαρος για να ειμαι ειλικρινης. Απλως πηγα τωρα γιατι δεν με έπαιρναν στην Αιγαίου χωρίς θητεία, δηλωνω υπερήφανα οτι το πλανο του χρονου ειναι να πάω εγω την αποστολη της ΑΕΚ στην προετοιμασια ή εστω στο πρωτο ευρωπαϊκό παιχνιδι. Εδω θα ειμαστε να το επιβεβαιώσουμε.

Ηθικον ακμαιοτατον, αν και επρεπε να ειχαν χασει οι απόγονοι.

Ο ένας θέλει να κάνει ανάλυση, ο άλλος να πετάει την ομάδα με το αεροπλάνο.

Να πω και γω κάπου εδώ πως όταν ξενιτευόμουνα έλεγα στην παρέα μου ότι θα έφερνα έναν επενδυτή για την ομάδα, δεν τα κατάφερα ποτέ όμως για αυτό τρώμε στην μάπα την "οικογένεια" τώρα

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Έγκρίνεται ο Πλάνιτς.

Βασικά άμα πάρουμε Πλάνιτς μετά θα μένεί ένας δεύτερος καλός στόπερ, ένα σοβαρό αριστερό μπακ, ένα αντίστοιχο δεξιο κι ένας αξιοπρεπής τερματοφύλακας για να λέμε πως φτιάξαμε άμυνα...

Όπως καταλαβαίνουμε όλοι... ας πάρουμε τουλάχιστον Πλάνιτς κι ευχαριστημένοι να'μαστε...

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι:

Παίρνεις τώρα Πλανιτς, αποδυναμωνοντας τη Μακαμπι και ο Βαγγέλας προχωράει προς τα μύρια του Τσλ ή τον αφήνεις να κάνει το παιχνίδι της ζωής του στο Καραϊσκάκη και τον δούνε άλλες ομάδες ή ζητάνε τα κέρατά τους οι Εβραίοι; 

Τίγρη μου την πατήσαμε τώρα 

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς δεν είναι και κανενας ηγέτης ξέρω εγώ, αλλά από την άλλη απέναντι μπήκε αλλαγή ένας ταλαίπωρος παλαίμαχος που με το καλημέρα έκανε 2-3 τσαφ και ανάγκασε μέχρι και τον πούστη Κωστακη να του βάλει κωλοδαχτυλο. Θέλω να πω ότι δεν παίζουν και με κανένα Μπεκενμπάουερ οι άλλοι. Κανονικούς στόπερ εμφανίζουν απλά εσυ καταφέρνες πλην Τσιγκρισνκι άντε και το Βρανιες του 18, να προσθέτεις ότι κλόουν έβρισκες μπροστά σου. 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Hades said:

Το θέμα είναι:

Παίρνεις τώρα Πλανιτς, αποδυναμωνοντας τη Μακαμπι και ο Βαγγέλας προχωράει προς τα μύρια του Τσλ ή τον αφήνεις να κάνει το παιχνίδι της ζωής του στο Καραϊσκάκη και τον δούνε άλλες ομάδες ή ζητάνε τα κέρατά τους οι Εβραίοι; 

Τίγρη μου την πατήσαμε τώρα 

Η συμφωνία θα έχει υπογράφει πριν τον αγώνα. Win win και για τους 2. Μετά θα έρθει 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, nikos said:

Εντωμεταξυ ξσναρωταω: ο Κουχαρσκι τι ακριβώς κάνει στην ΑΕΚ; 

Κάνει shortlist από τη list του Παπαδημητρίου.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, nikos said:

Εντωμεταξυ ξσναρωταω: ο Κουχαρσκι τι ακριβώς κάνει στην ΑΕΚ; 

Τον αυτοφωρακια

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Η ομάδα θέλει 6-7 παίκτες ακόμη. Στο ελάχιστο κ χωρίς να αρχίσει τα κοψίματα ο Ματίας. Όλα καλά.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα παντως μου φάνηκε ένας αργός μέτριος στόπερ. Δεν είναι παίχτης του επιπέδου των χαφ που πηραμε. Μακάρι να παμε για κάτι καλυτερο. 

  • Δικεφαλάκι 7
Link to comment
Share on other sites

Καλά οι παικτες δεν γίνονται από αυτά που γράφουν οι σουβλακοφαγοι, αλλά από τα βιογραφικά τους.

Ξανα ειπαμε  ότι ο Πλανιτς δεν εχει παιξει σε μεγάλη ομάδα ή δυνατο πρωταθλημα, δεν είναι διεθνής και μέχρι σήμερα αμοίβεται με 400 χιλιάρικα. Ποσο καλος να είναι δλδ;  700 k τον έχουν στο transfermarkt κι εσυ πας να δωσεις πολλά περισσότερα.
 

Τωρα αν κάποιος τον χαρακτηρίζει καλο, καλουτσικο, μετριο ή κακό, εξαρτάται κι από το τι περίμενε πριν τον δει.

Για μένα προσωπικά η μεταγραφή θα έχει αξια αν έρθει ένας ακόμα τουλαχιστον ισάξιος.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Ειναι λιγο δυσκολο να κρινεις ενα σεντερ μπακ απο ενα ματς και μαλιστα οταν δεν εχεις εικονα για κανενα συμπαικτη του και η αληθεια δε βοηθησε κι ο γαυρος αφου δεν εφτανε συχνα κοντα στην περιοχη τους. Εγω παντα θελω να βλεπω τους κεντρικους αμυντικους να τελειωνουν φασεις πριν ακομη δημιουργηθουν ειτε βγαινοντας πρωτοι στη μπαλα ειτε βγαζοντας εκτος φασης τον αντιπαλο, κατι που σε γενικες γραμμες εκανε. Τεχνικα ειναι σε καλο επιπεδο, η ταχυτητα δεν ειναι το κυριο προσον του απ ο,τι φαινεται αν και δεν εδειξε -σημερα τουλαχιστον- να αντιμετωπιζει ιδιαιτερο προβλημα με αυτο. Θα δουμε φιλε, θα δουμε.

  • Δικεφαλάκι 6
Link to comment
Share on other sites

Δεν θελω να κρινω τον Πλανιτς απο το σημερινο, απλως εγω προσωπικα θα κραταγα τις καλες του μεταβιβασεις και την ικανοτητα του στο ψηλο παιχνιδι. 

Παντως μια χαρα γρηγορο τον ειδα, για παιδι που ειναι 1,91. Θα παιξει ρολο και το που θα θελει ο Αλμειδα την αμυνα. Ειδωμεν

Μεχρι να βγαλει ο Στυλ το ονομα του παρτενερ του δεν μπορω να καταλαβω τι ακριβως θελει απο τα στοπερ του ο Ματιας.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Κάνοντας μια ψακτική στο τουιτερ για τον Μινγκέθα, όντως αναφέρετε το όνομα της ΑΕΚ, αλλά κ των Θέλτα, Χοφενχάιμ κ Τζένοα. Λένε επίσης για απαιτήσεις της Μπάρτσα στα 5Μ. Με ομάδα της Μπουντεσλίγκα κ της Λα Λίγκα να ενδιαφέρονται δεν βλέπω πως μπορεί ελληνική ομάδα να τον αποκτήσει. 

Link to comment
Share on other sites

Έχει ενδιαφέρον να μάθουμε ποιος επιμένει για Πλανιτς.

 

γενικα είναι τίμιος παίχτης πιστεύω 

Link to comment
Share on other sites

  • nikos locked and unpinned this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×