Jump to content

Μεταγραφές Αγιάς Σοφιάς Καλοκαίρι 2022


Araujo21
 Share

Recommended Posts

Για τον Πλάνιτς αν κάνει στον Αλμέιδα και πράγματι τα προηγούμενα χρόνια είχαν δώσει το «οκ» άλλοι 2 προπονητές, εμένα μου κάνει. Κάτι θα λέει αυτό, δεν μπορεί να ναι όλοι άσχετοι.

Τα λεφτά που θα δώσουμε μου είναι αδιάφορα. Οπαδός είμαι και θέλω να βλέπω την ομάδα μου να γίνεται καλύτερη, όχι λογιστής του μπάρμπα.

 

Πάντως βλέπω σήμερα ότι ήδη από τη σιγουριά ότι τον κλείσαμε τον παίκτη έχουμε πάει στα «αν». Καλά θα πάει αυτό.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Αλλάξαμε τα Πλανατς μου.... Το χάνουμε το κορμί πατριωτες!!! Αν και εγώ πιστευω οτι όλα αυτά ειναι μέσον πιεσης για να δώσει ολόκληρη την ρήτρα ο Μιμης στους Οβραιους

Link to comment
Share on other sites

Εμένα ότι τον ήθελαν οι (αποτυχημένοι) προπονητες που είχαν εναλλακτικες τον Σβάρνα, τον Χνιντ και τον Τζαβέλλα δεν μου λέει τπτ παντως.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Στην ΑΕΚ έχουν κατασταλάξει σε τρεις στόπερ και εστιάζουν στη γαλλική αγορά, από όπου προέκυψε και ο Αλβαρο Γκονζάλες.

Στην αναμονή των εξελίξεων με τον Πλάνιτς – για τον οποίο στην ΑΕΚ εκτιμούν πως διατηρούν στον έλεγχο τους την κατάσταση, παρά το μπαράζ δημοσιευμάτων από το Ισραήλ για αλλαγή στη στάση της Μακάμπι και του Σέρβου – η ΑΕΚ προσπαθεί να κλείσει και τον έτερο κεντρικό αμυντικό που στοχεύει εδώ και ημέρες. Καλά πληροφορημένες πηγές αναφέρουν, ότι η ΑΕΚ έχει κατασταλάξει πλέον στην τελική short list, στην οποία υπάρχουν τρία ονόματα και ένας εξ αυτών θα είναι ο εκλεκτός.

Ίσως προς αυτήν την κατεύθυνση είναι και το ταξίδι που έκανε μυστικά ο Κουχάρσκι μεσοβδόμαδα, ώστε να έχει επαφές και να προχωρήσει κάποια από τις επιλογές του. Οπως και να έχει, υπάρχει έντονη κινητικότητα τις τελευταίες ώρες και οι σχετικές πληροφορίες, δείχνουν πως ακόμα και μέσα στο Σαββατοκύριακο είναι εξαιρετικά πιθανό να υπάρξει αποτέλεσμα και η ΑΕΚ να φτάσει σε ανακοίνωση απόκτησης παίκτη.

Ο Γκονζάλες και η γαλλική αγορά

Υπήρξαν ουκ ολίγα δημοσιεύματα τις τελευταίες ημέρες αναφορικά με παίκτες που εμφανίζονται να βρίσκονται στο στόχαστρο της ΑΕΚ. Στις τελικές επιλογές των «κιτρινόμαυρων» πάντως, φαίνεται πως υπάρχει αρκετά έντονο ενδιαφέρον για τη γαλλική αγορά. Όχι κατ’ ανάγκη για Γάλλους ποδοσφαιριστές, καθώς μια από τις επιλογές που βρίσκονται στη λίστα της ΑΕΚ είναι και ο Αλβαρο Γκονζάλες, ο 32χρονις Ισπανός αμυντικός της Μαρσέιγ.

Ο Γκονζάλες μετακόμισε στη Μασσαλία το καλοκαίρι του 2019 ως δανεικός από τη Βιγιαρεάλ και τον επόμενο χρόνο οι Γάλλοι τον απέκτησαν αντί 4 εκατ. ευρώ από την ισπανική ομάδα. Αν και υπήρξε βασικός και αναντικατάστατος επί χρόνια, από το Γενάρη υπήρξε ρήξη στις σχέσεις των δύο πλευρών. Η Μαρσέιγ ήθελε να τον πουλήσει, αν και τον είχε ανανεώσει μόλις το περασμένο καλοκαίρι. Ο Γκονζάλες είναι φευγάτος και είναι περίπτωση που αναμφίβολα ενδιαφέρει την ΑΕΚ. 

Είναι ποδοσφαιριστής που διακρίνεται για το δυναμικό του παιχνίδι και έχει τα στοιχεία που ήθελαν οι υπεύθυνοι του αγωνιστικού σχεδιασμού της ΑΕΚ. Πάντως, για την απόκτηση του υπάρχει έντονο ενδιαφέρον και από τη μεξικάνικη Τίγκρες. Ο Γκονζάλες είναι μέσα στις επιλογές της ΑΕΚ και μένει να φανεί εάν είναι αυτός που αποτελεί τον «εκλεκτό» ή υπάρχει άλλος που έχουν προκρίνει ως καλύτερη λύση για την ομάδα.

Link to comment
Share on other sites

Domagoj Vida found a new club! After his contract with Besiktas expired, Vida negotiated with many clubs as a free agent before finally deciding to go to Athens
 

Croatian national team member Domagoj Vida has found a new club. As Germanijak found out, Vida is currently in Athens where he is ironing out the last details with the Greek AEK. If everything goes well, and we learn that practically everything has been agreed, the defender will sign the contract tomorrow and immediately make himself available to coach Matias Almeyda, the famous Argentine international who has been AEK's head coach since the summer. In June, Domago Vidi's contract with the Turkish Besiktas, where he spent more than four years since he arrived from Dinamo Kyiv in January 2018, expired. Although they wanted to keep him in Turkey, Vida needed a new challenge in his career, and at the age of 33 he found it in Athens. This is certainly good news for coach Zlatko Dalić, for whom Vida is one of the staff players, and it would not be good if he was left without a club this summer. AEK is a trophy-winning Greek club that finished in fifth place last year and did not qualify for European competitions, while last year they were infamously eliminated in the qualification for the Conference League after losing to Velež from Mostar. It is certain that this famous Greek club is going through a kind of catharsis and that the owner Dimitris Melissanidis, otherwise an oil magnate, has decided to invest in the team. The most famous name in the transfer window is certainly Domagoj Vida, whose signature will delight the army of AEK fans. As far as the staff is concerned, Vida will be the only Croat in the club's roster, which is full of foreigners, and he will fight for a place in the team with Ognjen Vranješ, the Greek representative Tzavellas and the Slovenian Laci. The details of the contract are not known, but given that Vida comes as a free agent and no compensation was paid for him, Melissanidis certainly did not skimp on his salary. By the way, the championship of Greece starts in the second half of August.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Brom21 said:

Φερτε και τους 2.

Με Βιντα, Γκονζαλεζ, Πλανιτς ούτε στα όνειρα μας 

  • Δικεφαλάκι 5
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω για σας, αλλά ο Βίντα είναι μεταγραφή ΑΕΚ κατ'εμέ.

 

Φοβερό νέο αν είναι αλήθεια!

  • Δικεφαλάκι 7
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Man Of Faith said:

 Dimitris Melissanidis, otherwise an oil magnate

Παραλείψανε το «family» οι βρωμοκροάτες

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Man Of Faith said:

 Dimitris Melissanidis, otherwise an oil magnate

the owner Dimitris Melissanidis, otherwise an oil magnate, has decided to invest in the team🤣

Απ τα διαρκειας ο ινβεστορας.... 

Link to comment
Share on other sites

Στα 33 του αλλα σύμφωνα με το βιογραφικό του είναι μπαμ.

Σκοράρει και σχετικά συχνά για την θέση του απ ότι είδα στα στατιστικά του.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Skepastos said:

Με Βιντα, Γκονζαλεζ, Πλανιτς ούτε στα όνειρα μας 

Ονείρωξη.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, yiannis_21 said:

Δεν ξέρω για σας, αλλά ο Βίντα είναι μεταγραφή ΑΕΚ κατ'εμέ.

 

Φοβερό νέο αν είναι αλήθεια!

Ημι-βασικος στην εθνική Κροατιας, φυσικά και μας κάνει 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Skepastos said:

Με Βιντα, Γκονζαλεζ, Πλανιτς ούτε στα όνειρα μας 

Ε ναι ρε συ, εννοειται. Λες?

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, AlexKR21 said:

Παραλείψανε το «family» οι βρωμοκροάτες

Θα κάνουμε πως δεν το είδαμε για τα υπόλοιπα καλά τους λόγια.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Προφανως ειναι και στρατηγικη για να πιεστει και η Χαιφα για Πλανιτς.

Μακαρι να φερναμε και τους 3.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, aris2168 said:

Ε ναι ρε συ, εννοειται. Λες?

Μπα. Ούτε στα όνειρα μας. Μακάρι να βγούμε μαλακες 

Link to comment
Share on other sites

Με Βιντα, Πλανιτς αν συμμορφωνοταν και το καμμενο λάδι τον οποίο το παραπανω ρεπορτάζ τον θεωρεί μέλος της ομάδας και βασικο με Λατσι!! θα μπορούσαμε να ειμασταν πιο ήσυχοι πίσω και να ψάξουμε κι ένα γκολτζη μπροστά με περισσότερα χρήματα.

Link to comment
Share on other sites

Μακάρι να μην αληθεύει του Βίντα. Αχώνευτος για κάποιον λόγο 

Link to comment
Share on other sites

Βιντα ναι.

Ενεργεια, τσαμπουκας, εμπειρια. Παικτη που δεν τον γουσταρεις να παιζει απεναντι σου. Φτανουν οι φλωρουμπες.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

  • nikos locked and unpinned this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×