Jump to content

Μεταγραφές Αγιάς Σοφιάς Καλοκαίρι 2022


Araujo21
 Share

Recommended Posts

4 minutes ago, CHⓇIS said:

Μονο εγω θελω πινεδα πισω απο ουχο??? 

Όχι μια χαρά το σκεφτήκαμε όλοι.

Το ανάποδο τρίγωνο με Γιονσον - Πινέδα - Γκατσινοβιτς ήταν ότι καλύτερο είδαμε στην προετοιμασία...

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, AG21 said:

Γι να θέλει δεξί χαφ και όχι δεξί μπακ χαφ μάλλον θέλει ένα Τσουμπερ από δεξιά γιαυτό θεωρώ ότι χρειάζεσαι και δεξί μπακ εστω και προσπέκτ για ασφάλεια γιατί σε αλλαγή συστήματος μπορεί να μείνουμε μόνο Ροτα. 

Παικτη να παίζει όλες τις θέσεις πίσω από το φορ γιατι στη πορεια θα χρειαστεί.  

Εγώ πάντως θα έριχνα τα πολλά λεφτά στο δεξί χαφ και στην επίθεση αντε και στο χαφ γιατί ποτέ δεν ξέρεις.  Δεξί μπακ θα πήγαινα σε προσπεκτ.  

No more δικεφαλακια.

Συμφωνω.

Απλως δεξι μπακ υπάρχει και ο Ραντονια, που νομίζω τώρα τελευταία έχει ανεβεί, και προσπαθούν να τον ανεβάσουν όλοι στην ομάδα.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, baRon21 said:

No more δικεφαλακια.

Συμφωνω.

Απλως δεξι μπακ υπάρχει και ο Ραντονια, που νομίζω τώρα τελευταία έχει ανεβεί, και προσπαθούν να τον ανεβάσουν όλοι στην ομάδα.

Το πρόσθετα μετά για το ραντονια .  Ραντονια δεν έχω εικόνα φέτος γιατί δεν είδα φιλικά αλλά με τη περσινή δεν είναι να στηριχθείς στην αμυνα.  Αν το πιστεύει ο Αλμέιδα ας πάρει και το ρίσκο και θα πιστωθεί την επιτυχία.  

Υγ Ούτε εγώ έχω αλλά λαικ... 

Link to comment
Share on other sites

Η ομάδα φωνάζει ότι θέλει μεταγραφές. Αν πάμε με αυτό το ρόστερ θα ζήσουμε τα περσινά. 

Link to comment
Share on other sites

η ομάδα πρεπει να φέρει παικτες που θα πεταξουν Σιμανσκι και Μανταλο εξω. τώρα χαφ θα ναι, τερματοφύλακες θα ναι, δεν ξερω και δεν με νιάζει. αλλα αυτοι οι δύο ειαι πρόβλημα.

Ρεαλιστες ας είμαστε, εστω ο ενας ας βγει. ο αλλος ειναι θρησκεια.

Link to comment
Share on other sites

Έτσι όπως το είδα εγώ χθες χρειάζεσαι οπωσδήποτε αριστερό στόπερ και εννοείται να μπει και ο Γάλλος γρήγορα, το ανέκδοτο Τζαβέλλας πρέπει να τελειώνει..... Ο γιόνσον εξάρι και σιμανσκι  πάγκο, μπροστά γκατζινοβιτς Πινέδα... Αριστερά τσούμπερ... Μεταγραφή δεξί μπακ χαφ της προκοπής... Περιφερειακός αραούχο και φόρ Γκαρσία... Εννοείται άλλη μία μεταγραφή στη θέση φορ και εννοείται σπυριαρης και αμραμπατ πάγκο... Αν ο αργεντινός δεν ζητήσει παίκτες και συνεχίζει να κάνει αλχημείες θα φάει το κεφάλι του σύντομα....

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Ευτυχώς ξεφορτώθηκαν τον Μουκουντί στη Σεντ ε Ετιέν και έστρωσαν άμυνα.

 

Link to comment
Share on other sites

ναι ναι αγαπουλες μου πέρναγε ιατρικά σε ένα χωριο μικρότερο απο την ξανθη στην ισπανια.

Παρουσιαση το επόμενο σαββατο στην αγια σοφια και ξανά στα ΣτΕ γιατι θα πέσουν τα τσιμέντα.

@Bukowski

Link to comment
Share on other sites

Αναμενουμε 

Οριστικοποίηση θεμάτων Μιται και Μισελεν 

Μεταγραφες, όσες περισσότερες γίνεται, δεν είμαστε καθόλου καλά οπως είμαστε τώρα 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, nikos said:

Αναμενουμε 

Οριστικοποίηση θεμάτων Μιται και Μισελεν 

Μεταγραφες, όσες περισσότερες γίνεται, δεν είμαστε καθόλου καλά οπως είμαστε τώρα 

Τουλάχιστον 2 βαρβάτες ενδεκαδατες, και όντως να τελειώνουν τα θέματα Μιται, Μισελεν.

Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, CHⓇIS said:

Μονο εγω θελω πινεδα πισω απο ουχο??? 

Και όμως το γράφημα της οπτα μετά τον αγώνα, που καταγράφει τις κινήσεις των παιχτών κατά τη διάρκεια του αγώνα και αποδίδει την «πραγματική» τους θέση μέσα στον αγωνιστικό χώρο (κάτι σαν τον «μέσο όρο» των κινήσεων τους), δείχνει τον Πινεδα να κινήθηκε πιο κοντά στον Ουχο από τον Μανταλο

 

 

5D21EC17-F371-4505-B49B-E8268D6B46EF.jpeg

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Αναμενουμε ανακοινωση παιχτη αυριο ή μεθαυριο για να αντισταθμιστει η ξενερα για το γηπεδο. ΤΕΛΕΙΩΝΕ.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Skepastos said:

Και όμως το γράφημα της οπτα μετά τον αγώνα, που καταγράφει τις κινήσεις των παιχτών κατά τη διάρκεια του αγώνα και αποδίδει την «πραγματική» τους θέση μέσα στον αγωνιστικό χώρο (κάτι σαν τον «μέσο όρο» των κινήσεων τους), δείχνει τον Πινεδα να κινήθηκε πιο κοντά στον Ουχο από τον Μανταλο

 

 

5D21EC17-F371-4505-B49B-E8268D6B46EF.jpeg

Αυτό που βλέπω είναι καμιά επικοινωνία Βιντα με αμπραμπατ που έμεινε δεξιά,  Σιμανσκι Γιονσον κουτουλουσαν και πινεδα ανέβαινε δεξιά ενώ μανταλο κατέβαινε χαμηλά.  

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, AG21 said:

Αυτό που βλέπω είναι καμιά επικοινωνία Βιντα με αμπραμπατ που έμεινε δεξιά,  Σιμανσκι Γιονσον κουτουλουσαν και πινεδα ανέβαινε δεξιά ενώ μανταλο κατέβαινε χαμηλά.  

Σωστές οι παρατηρήσεις. Το πιο κακο οι ελάχιστες μπάλες που κατέληξαν σε Αραουχο. 

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Skepastos said:

Σωστές οι παρατηρήσεις. Το πιο κακο οι ελάχιστες μπάλες που κατέληξαν σε Αραουχο. 

Σωστά ο Τσουμπερ τον έψαχνε μόνο όπως και περισσότερο τον πινεδα.  

Link to comment
Share on other sites

Επισης δειχνει ποσο εκτος παιχνιδιου και γενικα κακος ηταν ο Αμραμπατ, οπως και οτι ο Μανταλος παρολο που επαιζε πιο πισω απο Πινεδα, πηρε πολυ λιγοτερες μπαλες, αρα εξαφανισμενος και αυτος.

Link to comment
Share on other sites

-Αν υποθέσουμε οτί το σύστημα κλείδωσε σε 3-6-1 και δεν γίνεται άλλη μεταγραφή βασικού,

τότε τα αυτονόητα που πρέπει να γίνουν κατα την ταπεινή μου άποψη για να συμμαζευτεί το χθεσινό χάλι είναι:

1) Προσθήκη Μουκουντί στη θέση Χατζησαφί και μετατώπιση Τζαβέλλα αριστερά, με την ελπίδα ο Καμερουνέζος να βγει κανονικός ποδοσφαιριστής κι όχι Χνιντ.

2) Προσθήκη Γκατσίνοβιτς στη θέση Σιμάνσκυ και μετατώπιση Γιόνσον στο 6, όπως τον βλέπαμε δηλαδή σε όλα τα φιλικά κι όχι όπως αποφάσισε να τον βάλει χθες 8αρι, λες και παίζαμε στο Μπερναμπέο και φοβόταν μη διασυρθεί...

3) Προσθήκη Γκαρσία σε θέση Μάνταλου, χωρίς πολλά σχόλια... ο ένας και στην άθλια του μέρα θα σου κάνει μια τρίπλα, θα πηδήσει για κεφαλιά σε κανα στημένο, κάτι θα κάνει... ο άλλος δεν παίζει βασικός ούτε στη χθεσινή Λαμία...  ο Μανούσος για παράδειγμα που μπηκε αλλαγή θέλει 10 Μάνταλους στην καθησιά του...

 

-Αν υποθέσουμε οτι θα γίνει μια και μόνο μεταγραφή,

Η μαύρη τρύπα φαίνεται να είναι ο Άμραμπατ... Μονίμως τακτικά άναρχος σε μια θέση που απαιτει φουλ αμυντική προσήλωση... και γενικώς στην κοσμάρα του... εναλλακτικές οι Γκατσίνοβιτς (!) και Γκαρσία (!!!) δηλαδή μηδέν... Οπότε η νούμερο ένα ανάγκη είναι παίχτης να μπορεί να καλύπτει την δεξιά πτέρυγα στο σύστημα με 3 σεντερ-μπακ... άντε βρες τον... ο τελευταίος που θυμαμαι σε Ελλάδα που γάμαγε σε αυτό το ρόλο ήταν ο Στράτος Αποστολάκης... Από ξένους τοπ, ο Λιζαραζού μου'ρχεται στο μυαλό... εμάς φαντάζομαι το ταβάνι μας θα'ναι να βρούμε κανα νέο Γκάλο...

 

-Αν υποθέσουμε οτί γίνονται 2 μεταγραφές βασικών,

τότε η δεύτερη οφείλει να είναι το αυτονόητο... σέντερ-φορ τύπου Χασάν, Πριγιοβιτς, που και να μπορεί να ανταπεξέρχεται ως βασικός όταν απουσιάζει ο επιρρεπής στους τραυματισμούς τσίνος, αλλά και να μπορεί να δίνει κάτι διαφορετικό, όταν στραβώνουν τα ματς κι αναγκαστικά η μπάλα πρέπει να σηκώνεται ψηλά...

 

-Στο ιδεατό, ουτοπικό σενάριο των 3 μεταγραφών και πάνω,

μπορούν να κοιτάξουν για μπακ-απ του Τσούμπερ, για σεντερ-μπακ τύπου Πλάνιτς να γλιτώσουμε από Τζαβέλλα... δόξα τω θεώ ελλείψεις έχουμε...

 

Ελπίζουμε σε θεία επιφόιτηση...

  • Δικεφαλάκι 5
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Araujo21 said:

Μιται θα ανακοινωσουν τι γινετε?

Μισλεν θα ανακοινωσουν?

Είναι πικραμένος ο πρόεδρος με την καθυστέρηση στο γηπεδο. Μόλις του περάσει θα έχουμε νέα 

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Araujo21 said:

Μιται θα ανακοινωσουν τι γινετε?

Μισλεν θα ανακοινωσουν?

200720MSZ055-1-scaled-e1613302286411.jpg

Link to comment
Share on other sites

Η μεταγραφή Μουκουντι μπερδεύει λίγο τα πράγματα.

Δεν είναι ο στόπερ - Μπακ που θα ήθελες ιδανικά για τους 3 στην άμυνα (ο Βίντα στα αριστερά). 

Δεν ξέρω αν αυτό άλλαξε το πλάνο για μελλοντική 4αδα στην άμυνα.

Αν επιμένουμε σε 3αδα η πιο σημαντική έλλειψη είναι του δεξιού Μπακ-Χαφ. Ένας Χουλιαν Αραούχο π.χ

Αν πάμε σε 4-3-3 η πιο σημαντική έλλειψη δείχνει να είναι ενός ακραίου που θα έχει το 1vs1 και θα σου δίνει 10 γκολ. Ένας Ντεσποντοφ...

Ιδανικά θα έπρεπε να τους αγοράσεις και τους 2 και να επιλέγεις σχήματα.

Πλανιτς και Ελιασον μπορείς να περιμένεις να πέσουν σαν ώριμα φρούτα με συμβόλαια που λήγουν το '23.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα είχαμε τα απόνερα του χθεσινού αγώνα ,πλας την αγωνία της εισόδου στην αγιασοφκια .

Για  την ενίσχυση της ομάδας δεν υπάρχει άγχος.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, No11 said:

Η μεταγραφή Μουκουντι μπερδεύει λίγο τα πράγματα.

Δεν είναι ο στόπερ - Μπακ που θα ήθελες ιδανικά για τους 3 στην άμυνα (ο Βίντα στα αριστερά). 

Δεν ξέρω αν αυτό άλλαξε το πλάνο για μελλοντική 4αδα στην άμυνα.

Αν επιμένουμε σε 3αδα η πιο σημαντική έλλειψη είναι του δεξιού Μπακ-Χαφ. Ένας Χουλιαν Αραούχο π.χ

Αν πάμε σε 4-3-3 η πιο σημαντική έλλειψη δείχνει να είναι ενός ακραίου που θα έχει το 1vs1 και θα σου δίνει 10 γκολ. Ένας Ντεσποντοφ...

Ιδανικά θα έπρεπε να τους αγοράσεις και τους 2 και να επιλέγεις σχήματα.

Πλανιτς και Ελιασον μπορείς να περιμένεις να πέσουν σαν ώριμα φρούτα με συμβόλαια που λήγουν το '23.

O Τζαβέλας μια ζωή αριστερό μπακ έπαιζε στην εθνική. Μουκουντι κέντρο, βιντα δεξιά, Τζαβέλας αριστερά. 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×