Jump to content

Μεταγραφές Αγιάς Σοφιάς Καλοκαίρι 2022


Araujo21
 Share

Recommended Posts

Λοιπόν έτσι κι αλλιως θα το πάμε αργά οπως φαίνεται, να θυμησω λιγο τι βλέπω εγώ για το ρόστερ, ποσους θελουμε.


 

GK

Θες έναν να διεκδικει την θέση με τον Στάνκοβιτς. Εγώ δεν έχω πειστεί ότι ο Αθανασιαδης είναι τέτοιος, ακόμα κι αν μείνει. Για αυτό φαγώθηκα με τον Λοντιγκιν που ήταν και φθηνός, τεσπα. Για τον Τσιντωτα δεν συζηταμε καν πλέον.

1 ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΟΣ

 

RB

Για μένα θες βασικό στην θέση του Μισελεν που δεν μου έχει δείξει τιποτα κι ας μείνει ο Ρότα για παγκο που δουλεύει αλλα έχει ταβάνι. Καταλαβαίνω ότι οικονομικά υπαρχει θέμα εδώ, αλλά αγωνιστικά αυτό βλέπω.

1 ΒΑΣΙΚΟΣ

 

LB

Ας είμαι καπως επιεικής.Ας μείνει για βασικος ο Μοχαμαντι, αλλά όπως και στο τερμα να έρθει ένας πίσω του που θα διεκδικει την θεση κι όχι ο Χατζισαφι που με ομάδες πρώτης πεντάδας γίνεται γιο γιο. Ο Χατζισαφι ας μείνει ως all around στον παγκο 

1 ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΟΣ 

 

CB

Θες ξεκαθαρα 2 καρα-βασικους. Ας πούμε ότι κουτσα στραβα μενουν για πίσω τους Τζαβελλας και Μητογλου. Θες και 1 αναπληρωματικο στην θέση του Σβάρνα

2 ΒΑΣΙΚΟΙ + 1 ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΟΣ 

 

DM/CM

2 βασικοι κι 1 αναπληρωματικος στις θεσεις τον Κριχοβιακ, Σιμοες και Σακχοφ

2 ΒΑΣΙΚΟΙ + 1 ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΟΣ  

 

AM

Ακόμα κι αν μείνει ο Μάνταλος θες έναν βασικό (αριθμητικά στην θέση του Γεβτιτς)

1 ΒΑΣΙΚΟΣ

 

RW/LW

Έχεις Τσουμπερ, Γκαρσια για βασικους. Θες 2 αναπληρωματικούς στις θεσεις Άμραμπατ (που φεύγει) και Τανκοβιτς, ο ένας μαλιστα να είναι επιπέδου Άμραμπατ. Κάτι Μαχαιρας ή Αλμπάνης αν μείνει καποιος ας μείνει για 5ος.

2 ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΟΙ 

 

CF/SS

Θες έναν παίκτη που να είναι κοντά στην ενδεκάδα, καλυτερο απο τον Καρίμ. Ιδανικα ο Ιρανός ας μείνει για 3ος, διαφορετικά ας μείνουμε με 2 κι ας παίζει καμια φορα και ο Λιβαι αν χρειαστει

1 ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΟΣ 

 

 

ΓΕΝΙΚΟ ΣΥΝΟΛΟ

6 ΒΑΣΙΚΟΙ + 7 ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΟΙ (ΕΚ ΤΩΝ ΟΠΟΙΩΝ ΟΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΚΟΝΤΑ ΣΤΗΝ ΕΝΔΕΚΑΔΑ) = 13 ΠΑΙΚΤΕΣ.


Οτιδηποτε λιγότερο θεωρω ότι θα το βρεις μπροστά σου συντομα.

 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, JOSS said:

Πάντως  κοιτάξτε παρουσίαση που κάνει για τον σβάρνα ο Πολωνος και συγκρίνετε .

Ρε συ οκ, είναι κάτι διαφορετικο αλλά μόνο εγώ έχω βαρεθεί να παρουσιάζονται οι Έλληνες στο εξωτερικό με λίγο από φέτα, λίγο χωριάτικη, λίγο τζατζίκι, λίγο συρτάκι και σπάσιμο πιάτων; Καλώς τους χωριαταραιους της Ευρώπης μου κάνει 

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Skepastos said:

Ρε συ οκ, είναι κάτι διαφορετικο αλλά μόνο εγώ έχω βαρεθεί να παρουσιάζονται οι Έλληνες στο εξωτερικό με λίγο από φέτα, λίγο χωριάτικη, λίγο τζατζίκι, λίγο συρτάκι και σπάσιμο πιάτων; Καλώς τους χωριαταραιους της Ευρώπης μου κάνει 

Καλά ναι δεν διεκδικεί βραβείο μικρού μήκους αλλά εννοώ ότι κάναν έναν κάποιον κόπο οι άνθρωποι δώσαν κάτι στον κόσμο τους. Στην ουσία αυτού που λες πάντως, ισχύει αλλά  δεν λες πάλι καλά που δεν κάναν τίποτα γραφικότερο να στον βάλουν με κανέναν χιτώνα και μπάλα στο χέρι. 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Ενταξει να παρουμε και μεις Μαροκινο και να τον βγαλουμε με κουςκους και αρνακι. ΚΑι πισω να παιζει το διασημο φιλι απο Καζαμπλανκα

 

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, nikos said:

 

ΓΕΝΙΚΟ ΣΥΝΟΛΟ

6 ΒΑΣΙΚΟΙ + 7 ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΟΙ (ΕΚ ΤΩΝ ΟΠΟΙΩΝ ΟΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΚΟΝΤΑ ΣΤΗΝ ΕΝΔΕΚΑΔΑ) = 13 ΠΑΙΚΤΕΣ.


Οτιδηποτε λιγότερο θεωρω ότι θα το βρεις μπροστά σου συντομα.

 

13 μεταγραφές μπορεί να γίνουν όχι με τα στάνταρ που έχεις βάλεις όμως. Δεν ξέρω και φυσικά αλλά με βάση το ιστορικο και τα οικονομικά δεδομένα. 

Link to comment
Share on other sites

Οι Πολωνοί αν γίνεται να πάρουν και μπακάκη και Αλμπάνη μαζί, πακέτο. Το ξεσαβουριασμα για μια ακόμη χρονιά είναι εξισου σημαντικό με την ενίσχυση. Το ξεσαβουριασμα ειναι μια μορφή ενίσχυσης

Link to comment
Share on other sites

Μπακάκης πρέπει να βρει ομάδα πλέον γιατί δεύτερο χρόνο χωρίς μπάλα μετά δεν θα βρίσκει ούτε σε τοπικό άρα φέτος είναι η ευκαιρία με τη βοήθεια της ΑΕΚ να πάει κάπου. 

Ο αλμπάνης δεν είναι πρόβλημα και μπορεί να βρεθεί ομάδα να πληρώνει τουλάχιστον το συμβόλαιο του. Αν είναι η πολωνική ακόμα καλύτερα. 

Γενικά εχει πολλή ξεκαθάρισμα και θα πρέπει να εχει τελειώσει το συντομότερο δυνατόν 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, AG21 said:

Μπακάκης πρέπει να βρει ομάδα πλέον γιατί δεύτερο χρόνο χωρίς μπάλα μετά δεν θα βρίσκει ούτε σε τοπικό άρα φέτος είναι η ευκαιρία με τη βοήθεια της ΑΕΚ να πάει κάπου. 

Ο αλμπάνης δεν είναι πρόβλημα και μπορεί να βρεθεί ομάδα να πληρώνει τουλάχιστον το συμβόλαιο του. Αν είναι η πολωνική ακόμα καλύτερα. 

Γενικά εχει πολλή ξεκαθάρισμα και θα πρέπει να εχει τελειώσει το συντομότερο δυνατόν 

Δε μας νοιάζει αν θα ξαναπαιξουν ή αν θα ανοίξουν καφετέρια. Να ξεκουμπιστουν, ειδικά ο μπακάκης για την όλη του συμπεριφορά και αλαζονεία, ήδη ειναι ευλογημένοι και τυχεροί άνθρωποι

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, AG21 said:

13 μεταγραφές μπορεί να γίνουν όχι με τα στάνταρ που έχεις βάλεις όμως. Δεν ξέρω και φυσικά αλλά με βάση το ιστορικο και τα οικονομικά δεδομένα. 

Σε οικονομικά δεδομένα πρέπει να γίνουν ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ τα ίδια με περυσι.

Οσον αφορά το αριθμητικό οσο και να το τραβήξω, άντε οι 13 να γίνουν με δυσκολία 10.
Τελος για το ποιοτικό δεν ξερω τι σκοπεύουν να μας πουν, αλλά αν αρχίσουμε τα «μας κάνει για βασικος ο Μάνταλος, για αναπληρωματικος ο Λε Ταλεκ ή ο Ανσαριφαρντ κλπ» οκ δεν πάμε πουθενά.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, nikos said:

Σε οικονομικά δεδομένα πρέπει να γίνουν ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ τα ίδια με περυσι.

Οσον αφορά το αριθμητικό οσο και να το τραβήξω, άντε οι 13 να γίνουν με δυσκολία 10.
Τελος για το ποιοτικό δεν ξερω τι σκοπεύουν να μας πουν, αλλά αν αρχίσουμε τα «μας κάνει για βασικος ο Μάνταλος, για αναπληρωματικος ο Λε Ταλεκ ή ο Ανσαριφαρντ κλπ» οκ δεν πάμε πουθενά.

Το πιο πιθανό είναι να μην πάμε

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, nikos said:

Σε οικονομικά δεδομένα πρέπει να γίνουν ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ τα ίδια με περυσι.

Οσον αφορά το αριθμητικό οσο και να το τραβήξω, άντε οι 13 να γίνουν με δυσκολία 10.
Τελος για το ποιοτικό δεν ξερω τι σκοπεύουν να μας πουν, αλλά αν αρχίσουμε τα «μας κάνει για βασικος ο Μάνταλος, για αναπληρωματικος ο Λε Ταλεκ ή ο Ανσαριφαρντ κλπ» οκ δεν πάμε πουθενά.

Κοίτα θεωρώ ότι θα γίνουν αριθμητικά τόσες μεταγραφές η θα πλησιάσει το νούμερο και σίγουρα θα γίνουν αυτοί που λες βασικοί ακόμα και με δεξί μπακ αν φύγει μισελεν παρόλο τη παρουσία του Ροτα απλά αυτό που λέω ότι δεν μπορεί να γίνουν προβλέψεις γιατί έχουμε κάποια άγνωστα Χ όπως προετοιμασία και το θα δει ο Αλμέιδα, διαθέσιμο μπάτζετ για αναοληρωματικους και το στόχευση θα έχουν ( εξελίξιμοι, έτοιμη η συμπλημωατα).  Υπάρχουν και αρκετοί παίκτες πουν έρχονται από δανεισμό η Β κσο θα πρέπει να ελέγχουν από το νέο προπονητή. 

Αυτό που θεωρώ σωστό είναι να ξεκινήσουμε με ότι καλύτερο μπορουμε να βρούμε στις θέσεις που πονάμε και μετα βλέπουμε πως θα γεμίσει το ροστερ. 

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Skepastos said:

Ρε συ οκ, είναι κάτι διαφορετικο αλλά μόνο εγώ έχω βαρεθεί να παρουσιάζονται οι Έλληνες στο εξωτερικό με λίγο από φέτα, λίγο χωριάτικη, λίγο τζατζίκι, λίγο συρτάκι και σπάσιμο πιάτων; Καλώς τους χωριαταραιους της Ευρώπης μου κάνει 

Αναγνωρίσιμα έψαχναν 

Φέτα   συρτάκι και Μιμη Ανδρουλάκη 

Προτιμούσες να έβαζαν τον Σβαρνα να μιλάει για τον Μινωικό πολιτισμό με φόντο την Κνωσό?

 

Link to comment
Share on other sites

Βλεπω πολυ Αραουχο παιζει, μια με Λας Παλμας προχτες, δυο με γαλλικες ομαδες που δινουν 4m αλλα λεμε οχι (αρα με 5m τον δινουμε-ορισαμε τιμη), πειτε οτι πωλειται βρε πουστηδες ο μονος που μπορει να αμφισβητησει Μανταλο στα αποδυτηρια να τελειωνουμε. ΟΚ ολοι πωλουνται, αλλα ελεος με τα πουστρηλικια. Μπαμ κανει οτι τον πατε για ξεφορτωμα, εξου και τα περι "διαφορετικου τυπου φολ που θελει ο Αλμειδα" κλπ.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, Bukowski said:

Βλεπω πολυ Αραουχο παιζει, μια με Λας Παλμας προχτες, δυο με γαλλικες ομαδες που δινουν 4m αλλα λεμε οχι (αρα με 5m τον δινουμε-ορισαμε τιμη), πειτε οτι πωλειται βρε πουστηδες ο μονος που μπορει να αμφισβητησει Μανταλο στα αποδυτηρια να τελειωνουμε. ΟΚ ολοι πωλουνται, αλλα ελεος με τα πουστρηλικια. Μπαμ κανει οτι τον πατε για ξεφορτωμα, εξου και τα περι "διαφορετικου τυπου φολ που θελει ο Αλμειδα" κλπ.

Θα πάει να εξελιχθεί και αυτός στην αλλοδαπή για να επιστρέψει σαν τον Μποτο.

Αν ο 1ος συντονισμός του κονκλαβιου αφορά πώληση Αραουχο ξεκινάς από τώρα τους Άγιους. 

Link to comment
Share on other sites

Σιγά μην αφήσει ο Αλμέιδα να φυγει ο αραουχο.

Μας έχουν ζαλισει τα τέτοια με τον πινεδα. Ακόμα δν έχουν πάρει χαμπάρι ότι βασικό χαφ της Εθνικής Μεξικό τζάμπα δν θα παρουμε ποτε. 

Σκας 3,4 μυρία κ τον αγοράζειςμέσα σε μια μέρα.  

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, nikos said:

Δώστε βάση και στο βιντεάκι για τον Στρατο 

 

 

Είσαι παίχτης που θες να επιστρεψεις στην εθνική και δεχεσαι να σε παρουσιασουν με φετες και λαδοτυρια...τι να πω....παλι καλα που δεν εβαλαν το παρακατω

 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Bukowski said:

Βλεπω πολυ Αραουχο παιζει, μια με Λας Παλμας προχτες, δυο με γαλλικες ομαδες που δινουν 4m αλλα λεμε οχι (αρα με 5m τον δινουμε-ορισαμε τιμη), πειτε οτι πωλειται βρε πουστηδες ο μονος που μπορει να αμφισβητησει Μανταλο στα αποδυτηρια να τελειωνουμε. ΟΚ ολοι πωλουνται, αλλα ελεος με τα πουστρηλικια. Μπαμ κανει οτι τον πατε για ξεφορτωμα, εξου και τα περι "διαφορετικου τυπου φολ που θελει ο Αλμειδα" κλπ.

Με 7εκ τον δινουμε?

Link to comment
Share on other sites

Πάνω από δέκα μεταγραφές και δεν χρειάζονται, εκτός αν φύγουν βασικοί ή ημι-βασικοί παίκτες οπότε αναγκαίως πρέπει να αντικατασταθούν αλλά είναι και κάτι που θα οδηγήσει σε αστοχίες και αποτυχίες ανεξάρτητα από τεχνογνωσία, χρήματα και συγκυρίες. Τόσο στο ποσοστό των επιτυχημένων επιλογών όσο και στη συνοχή του συνόλου.

Γιατί μετά του χρόνου θα χρειάζονται άλλοι δεκαπέντε, του παραχρόνου άλλοι 15 και πάει λέγοντας.

 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Duck_Season said:

Αναγνωρίσιμα έψαχναν 

Φέτα   συρτάκι και Μιμη Ανδρουλάκη 

Προτιμούσες να έβαζαν τον Σβαρνα να μιλάει για τον Μινωικό πολιτισμό με φόντο την Κνωσό?

 

Αν έψαχναν αναγνωρίσιμα πράγματα τότε έπρεπε να τον βάλουν να αρμέγει καμία γίδα, γιατί είναι τσοπάνης 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Rigas21 said:

Με 7εκ τον δινουμε?

Στο 'κιοφτές είναι η απάντηση " που εκφράζει τα σκιρτήματα της καρδιάς του τσιπη , υπάρχουν 3 ειδήσεις για τον ατσάλινο και μια πληροφορία για πώληση. Το ερώτημα δεν είναι το πόσο,  αλλά το πότε? 

Link to comment
Share on other sites

Ας κοιτάξουν πρώτα να διώξουν τα σαπάκια και να αφήσουν τον ουχο στην ησυχία του...

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

 

Πουλάμε τον ούζο κ βγάζουμε τα σπασμένα της μη συμμετοχής στην Ευρώπη.

Μετά βλέπουμε .

 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×