Jump to content

Recommended Posts

49 minutes ago, Skepastos said:

Εμένα μου αρέσει αυτό το παλικαράκι. Έχει νεύρο 

Και μένα μου αρέσει αλλά μετά την ανανέωση Χ"σαφι θα ήθελα ένα αριστερό Μπακ ακόμη καλύτερο για βασικό. Μόνο ποιοτικές αναβαθμίσεις χρειάζεται η ομάδα πλέον. Ποσοτικά είναι αρκετά γεμάτη

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Η ΑΕΚ έχει συγκεκριμένη πρόταση για Γκαρσία και Ρότα. Για Γκαρσία δεν ικανοποιεί το ποσό το αφεντικό . Ερώτηση έχει δεχθεί και για τον Μουκουντί.

  • Δικεφαλάκι 20
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Stylianopoulos said:

Η ΑΕΚ έχει συγκεκριμένη πρόταση για Γκαρσία και Ρότα. Για Γκαρσία δεν ικανοποιεί το ποσό το αφεντικό . Ερώτηση έχει δεχθεί και για τον Μουκουντί.

για Ροτα τον ικανοποιει τουλαχιστον?Γιατι σε αυτη την θεση καλυτερο.

Link to comment
Share on other sites

Δε γνωρίζω ούτε ρωτάω  γιατι η κουβέντα πήγε στο αν η Κοζάνη του χρόνου sl2 είναι δική μας.

Αυτά διευθετούν τώρα .

  • Δικεφαλάκι 2
  • Sad 2
  • Hahaha 16
Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω να μη χαιρετήσει από τώρα ο μουκούνταρος. έχει ακόμα να δώσει πολλά στην ομάδα και να ανεβάσει αρκετά την τιμή του.

  • Δικεφαλάκι 6
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ θεωρώ τον λοχία στόπερ ανωτατου επιπέδου. Δύσκολο να αντικατασταθεί. 

Link to comment
Share on other sites

On 5/11/2023 at 3:32 PM, SpiRos said:

Δεν μου αρέσει για ακραίο αμυντικό που είναι στόπερ και παίζει και στο άκρο. Ξεπερασμένο πιστεύω, δύσκολα αποδίδει το ίδιο καλά. 

Συμφωνώ απόλυτα. Το αντίθετο όμως? Θα μας πει σύντομα ο Οφρυδόπουλος τα συμπεράσματά του που κάνει δοκιμές την μισή σαιζόν με Ραντόνια/Κάτσικα 🤣

 

On 5/11/2023 at 8:14 PM, felman said:

Kanena striker tha paroume?

Με παραδοσιακή ορολογία σέντερ φόρ δεν έχουμε (πλην Φαν Βέρτ και Ούχο που πλέον έχει ιδιαίτερο ρόλο) γιατί περισσότερο στράικερς είναι αυτοί που έχουμε. Το θέμα είναι πως το σκέπτεται ο Πελάδο και πως θέλει να παίζει η ομάδα. ΄Εχουμε ξαναπαίξει χωρίς καθαρόαιμο φορ (νομίζω το 1996).

Από Έλληνες για την Ευρωπη είμαστε Ο.Κ.? 8 θέλουμε?

Υ.Γ. Βλέπω τον Cuypers (29 γκολ - 8 εκ. αξία TM) και ακόμη αναρωτιέμαι τι μ@@@@@ κάναμε. Γιατί το βέβαιο είναι ότι εμείς την τότε κάναμε την μ@@@@. (Από την γενικότερη τακτική μας τότε με τους παίκτες υποθέτω ότι πουλήσαμε "τσαμπουκά" -και μείναμε με "Ιατρούδη" στο χέρι). 🤣

Link to comment
Share on other sites

Για κεντρικό χαφ πάντως και ο Μπάσιτς της Λάτσιο που ακούστηκε για Άρη (με τι λεφτά;) είναι πολύ καλό παιχτάκι.

Link to comment
Share on other sites

Ειναι πολύ νωρίς ακόμα, αλλά δεν θα με σόκαρε η πιθανότητα να παίξει με 3 κεντρικά μπακ του χρόνου. Εκεί ταιριάζει η έλευση αριστεροπόδαρου κεντρικού μπακ και βέβαια τουλάχιστον άλλου ένα για πάγκο, η παραμονή Χ/σαφί και η αναζήτηση και για άλλους χαφ αφού τότε θα παίζεις με 5 χαφ.

Δεν νομίζω ότι θέλει "παραδοσιακό" φορ αφού θέλει όλοι οι μπροστά να τρέχουν και να μαρκάρουν παντού.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

κεντρικο χαφ δηλαδη 6αρι η 8αρι θα ερθει μονο αν δεν μεινει ο Πινεδα αλλιως δεν θα αλλαξει κατι εκει 

σιμανσκι γιονσον πινεδα μανταλος γαλανοπουλος και γκατσινοβιτς αν χρειαστει θα ειναι για το 6-8 κοιτανε παιχτες για να ειναι ετοιμοι αν δεν μεινει ο μεξικανος

Link to comment
Share on other sites

Ειλικρινή συγχαρητήρια στο Γιώργο το Τζαβέλα για τον πρώτο τίτλο της καριέρας του.

Και εις ανώτερα εύχομαι.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Janjanin said:

@Νονός Ένα σχόλιο ισως;

 

φρανσον.jpg

"Τα του Καίσαρος, τω Καίσαρι κα τα του Θεού τω Θεώ"

  • Hahaha 4
Link to comment
Share on other sites

@Νονός Μου αρέσει που επειδή δεν ήξερε να πει για τον Φράνσον ο σπίκερ τον ανάφερε σαν τζέντλεμαν . χαχαχα

Ο Τσούμπερ έκανε μαγικά πλέυ οφ με γκόλ και ασσιστ ( εχθές 1+1 πάλι) . Πήρε κυριολεκτικά απο το χεράκι την ΑΕΚ και την οδήγησε στο τίτλο εκει που οι άλλοι που τράβηξαν το κουπί όλη τη χρονιά ήταν στα πιτς η δεν είχαν τα ψυχικά αποθέματα . Όσοι τον πιστεύμε τον παικταρά χαιρόμαστε διπλά . 

  • Δικεφαλάκι 8
  • Hahaha 1
Link to comment
Share on other sites

Ένας ακόμα ατζέντης που έκανε check in στην «Αγιά – Σοφιά» ήταν και ο Μάριο Βιγιρεάλ. Ο εκπρόσωπος του Ορμπελίν Πινέδα βρέθηκε στην Αθήνα κι έδωσε διπλό παρών!

Τόσο στη Νέα Φιλαδέλφεια και στην αναμέτρηση – γιορτή με το Βόλο, όσο και αργότερα στο νυχτερινό κέντρο (διακρίνεται μαζί με τον Ματίας Αλμέιδα) όπου συνεχίστηκαν και κορυφώθηκαν τα επινίκια για την κούπα που σήκωσε η Ένωση.

Στην ΑΕΚ διατηρούν ανοιχτή γραμμή με τον μάνατζερ του Πινέδα και έχουν στείλει – προ πολλού – το μήνυμά τους σχετικά με την σφοδρή επιθυμία τους να…δέσουν τον 27χρονο ποδοσφαιριστή στο ρόστερ τους.

Link to comment
Share on other sites

Έτσι ή αλλιώς ο Πινέδα θα μείνει θέλω να πιστεύω, εφόσον το θέλει και ο ίδιος και γιατί να μην το θέλει άλλωστε.

Link to comment
Share on other sites

Για όποιον ειδε το χθεσινό ματς από κοντά μάλλον πήρε δωρεάν σεμινάρια από τον Τσουμπερ για το πως παίζεται η θέση του δεύτερου επιθετικού. Κατέβαινε στο κέντρο, έκανε το συνδυασμό και αμέσως διάβαζε την αδύναμη πλευρά του αντιπάλου και χωνοταν στην τρύπα ανάμεσα στο στόπερ και στο μπακ. Επίσης στους 2 τελευταίους αγώνες απέδειξε ότι δεν είναι και Αργος, έχει κάνει κάτι απιστευτα σπριντ στην κόντρα και με δυνατά τζαρτζαρίσματα πάνω στην κίνηση 

  • Δικεφαλάκι 6
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Skepastos said:

Για όποιον ειδε το χθεσινό ματς από κοντά μάλλον πήρε δωρεάν σεμινάρια από τον Τσουμπερ για το πως παίζεται η θέση του δεύτερου επιθετικού. Κατέβαινε στο κέντρο, έκανε το συνδυασμό και αμέσως διάβαζε την αδύναμη πλευρά του αντιπάλου και χωνοταν στην τρύπα ανάμεσα στο στόπερ και στο μπακ. Επίσης στους 2 τελευταίους αγώνες απέδειξε ότι δεν είναι και Αργος, έχει κάνει κάτι απιστευτα σπριντ στην κόντρα και με δυνατά τζαρτζαρίσματα πάνω στην κίνηση 

Τσουμπερ ήταν συγκλονιστικός μετα το χειρουργείο. Πραγματικά η καλύτερη απόφαση της ζωής του να αφήσει το Μουντιάλ για να μείνει εδώ για αποθεραπεία. Μαγικός απλά. 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, fanch21 said:

Τσουμπερ ήταν συγκλονιστικός μετα το χειρουργείο. Πραγματικά η καλύτερη απόφαση της ζωής του να αφήσει το Μουντιάλ για να μείνει εδώ για αποθεραπεία. Μαγικός απλά. 

MVP των πλέι-οφ, έμοιαζε σαν να έχει βγει από κόμικ με ποδοσφαιριστή-σούπερ ήρωα που κουβαλάει την ομάδα.

Link to comment
Share on other sites

Ο "gentleman" και ο Moran (γαμημένε παπατζή), έχουν πάρει πρωτάθλημα, και δεν έχει πάρει ο Nacho ξέρω'γω.

Επίσης, θα ήθελα να μάθω ποιος έβγαλε το "βράχος" στον Κίτσο, και κυρίως για ποιόν λόγο ο εμπνευστής, έχει μπιφ με τους βράχους.

  • Δικεφαλάκι 1
  • Hahaha 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, fanch21 said:

Τσουμπερ ήταν συγκλονιστικός μετα το χειρουργείο. Πραγματικά η καλύτερη απόφαση της ζωής του να αφήσει το Μουντιάλ για να μείνει εδώ για αποθεραπεία. Μαγικός απλά. 

 

19 minutes ago, Aggelos Komvolidis said:

MVP των πλέι-οφ, έμοιαζε σαν να έχει βγει από κόμικ με ποδοσφαιριστή-σούπερ ήρωα που κουβαλάει την ομάδα.

Εγώ αυτό που είδα χθες ότι λειπει από την ΑΕΚ για τη νέα χρονια ειναι ένας παίχτης από τις πίσω γραμμές με καλή κάθετη πάσα. Πόσες φορές μπήκε διαγώνια η κάθετα ο Τσουμπερ και δεν του πέρασαν ούτε μια μπαλιά στην πλάτη της άμυνας. 

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Abraham21r said:

Ο "gentleman" και ο Moran (γαμημένε παπατζή), έχουν πάρει πρωτάθλημα, και δεν έχει πάρει ο Nacho ξέρω'γω.

Επίσης, θα ήθελα να μάθω 

Gentleman Σουηδός τουρίστας Πρωταθλητής. Ντορτια σε μια πρόταση που δεν συναντάς εύκολα στο ποδόσφαιρο.

Τίγρη ξηγησου ανανέωση του χρόνου θα χρειαστεί παίκτες η Κηφισιά. Εκεί ίσως του κολλήσουμε και το 'αριστοκράτης'.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Skepastos said:

 

Εγώ αυτό που είδα χθες ότι λειπει από την ΑΕΚ για τη νέα χρονια ειναι ένας παίχτης από τις πίσω γραμμές με καλή κάθετη πάσα. Πόσες φορές μπήκε διαγώνια η κάθετα ο Τσουμπερ και δεν του πέρασαν ούτε μια μπαλιά στην πλάτη της άμυνας. 

ναι αλλα δεν ξεκινησε ο πινεδα χθες που αυτο το εχει ψωμοτυρι

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×