Jump to content

Recommended Posts

Μέχρι να λήξει θετικά ή αρνητικά το θέμα Πινέδα, δεν βλέπω να γίνονται ηχηρές κινήσεις.

Θα φύγει πολύ χρήμα (ελπίζω) για τον Ορμπελίν οπότε το μπάτζετ θα αναδιαμορφωθεί μετά...

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, To Kitrino Tsakali said:

Που το θυμήηθηκες αυτό το βύσμα; 

Τον είχε πέρσυ στην προετοιμασία όποτε πιστεύω κατάλαβε εύκολα και γρήγορα ότι δεν κάνει.

O Μποτος κατά εμέ δεν είναι κακός παίκτης. Μπορεί να μην είναι για την πρώτη ομάδα αλλά έχει στοιχεία και θα μπορούσε να παίξει δανεικός σε μικρομεσαία. Σωματικά είναι σκαλιά πάνω από παίκτες τύπου Κοσιδη Ραντονια.

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, amd said:

οτι ζητησε το πηρε προφανως αν ο ζητησει τον χ,ψ απλησιαστο παιχτη δεν θα ερθει το ιδιο κλασικο τροπαρι χωρις κανενα λογο ο κακομοιρης ο αλμειδα θελει αλλα η ΑΕΚ δεν του δινει αλλα η αληθεια ειναι οτι ο αλμειδα δεν ζητησε ποτε αριστερο μπακ δεν ζητησε ποτε αλλο 6αρι

αν ζητησει η ΑΕΚ θα του δωσει τις επιλογες που εχει τσεκαρει ο κουχαρσκι η θα ακουσν αν ο αλμειδα εχει καποια προταση ο ιδιος

το μπατζετ θα αυξηθει φετος η οχι?

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Johnny21 said:

Μέχρι να λήξει θετικά ή αρνητικά το θέμα Πινέδα, δεν βλέπω να γίνονται ηχηρές κινήσεις.

Θα φύγει πολύ χρήμα (ελπίζω) για τον Ορμπελίν οπότε το μπάτζετ θα αναδιαμορφωθεί μετά...

μεχρι να τελειωσει και επισημα η χρονια την Τεταρτη επισης

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Λευτέρης Πέκινπας said:

το μπατζετ θα αυξηθει φετος η οχι?

η AEK εχει στοχο να παρει 3-4 παιχτες και φυσικα ξεχωριστη ειναι η περιπτωση πινεδα

η ΑΕΚ απελευθερωνει τον τζαβελλα με 400 χιλιαρικα

τον φρανσον με 250 χιλιαρικα 

και πιθανον τον αμραμπατ με κοντα στο 1Μ

 

σε θεματα λοιπον συμβολαιων το μπατζετ πιθανοτατα θα αυξηθει 

σε θεματα αγορων πλωησεων ειναι εξαιρετικα ομιχλωδες το τοπιο

τι θα γινει με πινεδα, θα πουληθει καποιος εκ των γκαρσια, σιμανσκι, ροτα, στανκοβιτς η αθανασιαδης, μουκουντι ?

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

έχει ξεφορτωθεί και Αλμπάνη , Σβάρνα και περιμένει και άλλους ( Μισελέν , ντατσένκο , γιούση ) δλδ έχει κέρδος  και απο εκεί  και με καλά λεφτά θα έλεγα . 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, chris manousopoulos said:

οτι πει ο αλμευδας. νομος στα σπατα πλεον. και τσιμπουκια καθημερινα λεω γω πρπεπει να του κανουν

θυμήθηκα το "ποιος είναι ο Μπρινιόλης;" 

  • Hahaha 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, chris manousopoulos said:

οτι πει ο αλμευδας. νομος στα σπατα πλεον. και τσιμπουκια καθημερινα λεω γω πρπεπει να του κανουν

verbic like this  images?q=tbn:ANd9GcRO_QM1sWq2FVwcCxurpcB

Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, Λευτέρης Πέκινπας said:

το μπατζετ θα αυξηθει φετος η οχι?

Το θεωρώ δεδομένο και δεν θα του κοστίσει και τίποτα. Λίγο θα μας πιάσει τον κώλο με τα εισητήρια αυξημένα, λίγο με καλύτερο τηλεοπτικά και σίγουρα αρκετές νέες χορηγίες. Ακοπα φέτος θα σπρώξει περισσότερα + ότι θα υπάρχουν και εγγυημένα έσοδα ευρωπαϊκά.

Με τίποτα δεν τον βλέπω να κάνει τα λάθη του 2018 όπου ήταν και βέβαια άλλες εποχές.

  • Μπομπίτσα 1
Link to comment
Share on other sites

Το μπάτζετ θα εξαρτηθεί κ από την διοργάνωση που θα παίξουμε στην Ευρώπη. Ακόμη κ τα playoff του τσου λου σου εξασφαλίζουν πολύ χρήμα. Μια πρόκριση από τον 3ο προκριματικό στα playoff του τσου λου μπορεί να είναι κ +10Μ. Μέσα στο καλοκαίρι κ προς το τέλος δηλ της μεταγραφικής περιόδου δεν θα αποκλείσω κ κανένα καλό μπαμ, αναλόγως κ την διοργάνωση που θα παίζουμε. Η ομάδα θέλει κ άλλο βάθος κ καλούς βασικούς παίκτες στο τέρμα, αριστερό μπακ-δεν ξέρω την κατάσταση του Μοχαμαντί-, 2 κεντρικούς αμυντικούς κ επιθετικό.

Φυσικά ότι πει ο Ματίας θα πρέπει να γίνει, αλλά δεν βλέπω να κάνει τα λάθη του 2018 ο ΑΕΚαρχης κ εγώ. Το γήπεδο έγινε, τα έσοδα είναι αρκετά κ θα αυξηθούν με πρώτο το τηλεοπτικό, μην ξεχνάμε ότι με τον τρόπο του... ειδοποίησε κιόλας. Πρώτα το νταμπλ.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, billy21 said:

πρώτο το τηλεοπτικό,

Εχει κλεισει νοβα? Σιγουρο? 

Link to comment
Share on other sites

θεωρώ και εγώ οτι πρώτα θα κλείσουν οτι ελπιδοφόρο μπορούν να πάρουν ώστε να πάμε στα προκριματικά με τη φετινή ομάδα ιδανικά και με πινέδα και θα αφήσουν 2-3 κινήσεις ανάλογα το που θα παίξουμε . 

Link to comment
Share on other sites

Από Αλμπάνη Σβάρνα Μισελεν έχεις κέρδος ένα 3αρι (αν ανεβει η Μπορντό αλλιώς 2).

Τα συμβόλαια Τζαβέλλα Φρανσον είναι 650 εγώ θα βάλω σε αυτά και του Στάνκοβιτς, Φαν Φεερτ άλλο 1 σίγουρα, συνεπως ξεκινάμε με +4,5-5 θα πω εγώ χωρίς να ξέρουμε αν και τι θα πάρεις από πώληση Στάνκοβιτς. 
 

Αν φύγουν και Αμραμπατ - Σιντιμπε που το βλέπω αρκετα πιθανό τότε πάμε στα 6,5-7 μυρια που είναι μια φοβερή βάση για να ξεκινήσεις. 
 

Επειδη πιστεύω θα γίνει πώληση - πωλήσεις φέτος, στο τέλος της ημέρας με πολύ μικρή αύξηση του μπατζετ θα έχουμε πολύ καλύτερη ομάδα 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, CHⓇIS said:

Εχει κλεισει νοβα? Σιγουρο? 

Φήμες μόνο. Λογικά περιμένει ποιός θα πλειοδοτήσει. Με βάση τα γραφόμενα το ποσό θα αυξηθεί.

Link to comment
Share on other sites

Το καλό είναι ότι η ομάδα έχει πλέον έναν πολύ καλό κορμο. Αν καταφέρει να κρατήσει τον Πινέδα κ δεν γίνει πώληση πας με αυτούς που υπάρχουν τώρα στα προκριματικά. Πλην του Πινέδα, αν δεν μείνει, δεν καίγεσαι άμεσα να φέρεις παίκτη, φυσικά δεν θα ήταν κακό να καταφέρεις να ενισχυθείς στις θέσεις που ανέφερα κ πριν τα ευρωπαϊκά ματς. Αν κ εν τέλει πιστεύω ότι ο Ματίας με τους υπάρχοντες κατά 90% θα επιλέξει να κυνηγίσει τις προκρίσεις.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, billy21 said:

Το καλό είναι ότι η ομάδα έχει πλέον έναν πολύ καλό κορμο. Αν καταφέρει να κρατήσει τον Πινέδα κ δεν γίνει πώληση πας με αυτούς που υπάρχουν τώρα στα προκριματικά. Πλην του Πινέδα, αν δεν μείνει, δεν καίγεσαι άμεσα να φέρεις παίκτη, φυσικά δεν θα ήταν κακό να καταφέρεις να ενισχυθείς στις θέσεις που ανέφερα κ πριν τα ευρωπαϊκά ματς. Αν κ εν τέλει πιστεύω ότι ο Ματίας με τους υπάρχοντες κατά 90% θα επιλέξει να κυνηγίσει τις προκρίσεις.

Αυτό πιστεύω και εγώ χωρίς να ξέρω τπτ ότι τώρα θα ψαχτούν κυρίως για VFM μεταγραφές όχι φθηνές άλλα με προοπτική με βάση τη δουλειά που έχει κάνει ήδη το σκάουτιγκ + αλμέιδα και με τη προοπτική να βγούν είτε άμεσα είτε να δουλευτούν λίγο για να βγούν αργότερα.  Θα κρατήσουν σίγουρα 2-3 κομβικές μεταγραφές κράκτες για Αύγουστο που πιθανών θα ξεκινήσουν να τις δουλεύουν απο τώρα αλλα όχι  παλαίμαχους αλλα εκεί στα 30 . 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Skepastos said:

Επειδη πιστεύω θα γίνει πώληση - πωλήσεις φέτος, στο τέλος της ημέρας με πολύ μικρή αύξηση του μπατζετ θα έχουμε πολύ καλύτερη ομάδα 

Σίγουρα θα έχουμε αύξηση του μπάτζετ μόνο και μόνο απο την αριθμητική αύξηση του ρόστερ λόγο Ευρώπης το πόσο θα είναι εξαρτάται θεωρώ  απο τι θα βρούν που θα τους κάνει και πόσο θα το πάρουν δλδ απο τη δουλειά Κουχάρσκι .

Link to comment
Share on other sites

Να πώ και κάτι για τα αριστερά άμυνα . Θεωρώ πιθανών να αποκτηθεί 3ος αριστερός μπάκ αν βρεθεί κάποια καλή περίπτωση ( Έλληνες που ακούγονται και βοηθούν τη λίστα της Ευρώπης  ) με τη λογική οτι ο Χ¨σαφί παίζει και χάφ που θα χρειαστούμε και εκει έξτρα λύσεις . 

Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, Skepastos said:

Από Αλμπάνη Σβάρνα Μισελεν έχεις κέρδος ένα 3αρι (αν ανεβει η Μπορντό αλλιώς 2).

Τα συμβόλαια Τζαβέλλα Φρανσον είναι 650 εγώ θα βάλω σε αυτά και του Στάνκοβιτς, Φαν Φεερτ άλλο 1 σίγουρα, συνεπως ξεκινάμε με +4,5-5 θα πω εγώ χωρίς να ξέρουμε αν και τι θα πάρεις από πώληση Στάνκοβιτς. 
 

Αν φύγουν και Αμραμπατ - Σιντιμπε που το βλέπω αρκετα πιθανό τότε πάμε στα 6,5-7 μυρια που είναι μια φοβερή βάση για να ξεκινήσεις. 
 

Επειδη πιστεύω θα γίνει πώληση - πωλήσεις φέτος, στο τέλος της ημέρας με πολύ μικρή αύξηση του μπατζετ θα έχουμε πολύ καλύτερη ομάδα 

O Sidibe γιατί να φύγει;

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Agent HAF said:

O Μποτος κατά εμέ δεν είναι κακός παίκτης.

Ο Μπότος είχε μια καλη σεζόν στην Β κατ. Ολλανδίας (Go Ahead Eagles). Όταν όμως η ομάδα ανέβηκε δεν τον κράτησαν (θα μπορούσαν ενδεχομένως είτε ξανά σαν δανεικό ή ακόμη και μετεγγραφή). Στην Σέριφ έπαιξε λίγα μάτς στην αρχή και μετά ουσιαστικά παροπλίστηκε. (Είτε δεν προσαρμόστηκε ή δεν τους έκανε). Στην ΑΕΚ Β επέστρεψε μεσούσης της σεζόν και χρειαζόταν χρόνο προσαρμογής αλλά και χρησιμοποήθηκε κυρίως στα άκρα 🤪. Η ουσία είναι ότι ούτε στην κακή εφέτος ΑΕΚ Β έκανε διαφορά. Υστερεί σε τεχνική αλλά είναι δυνατός και aggresive. Με τα σημερινά δεδομένα νομίζω είναι Ο.Κ. για second striker (δεν είναι 10άρι - δεν ξέρω αν στέκεται σαν χαφ) για ομάδα Β κατηγορίας, ίσως δέσει και με μικρή ομάδα Α κατηγορίας αν του πάει το σύστημα. Δεν νομίζω ότι μπορεί να παίξει στην ΑΕΚ (ειναι 22 ήδη) εκτός αν του βρεί κάποιον ειδικό ρόλο ο Αλμέιδα. (Και βασικό 🤣🤣 ... να πάψει πια να ασχολείται με τα μπούτια του.) 🤣

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, pappous said:

Ο Μπότος είχε μια καλη σεζόν στην Β κατ. Ολλανδίας (Go Ahead Eagles). Όταν όμως η ομάδα ανέβηκε δεν τον κράτησαν (θα μπορούσαν ενδεχομένως είτε ξανά σαν δανεικό ή ακόμη και μετεγγραφή). Στην Σέριφ έπαιξε λίγα μάτς στην αρχή και μετά ουσιαστικά παροπλίστηκε. (Είτε δεν προσαρμόστηκε ή δεν τους έκανε). Στην ΑΕΚ Β επέστρεψε μεσούσης της σεζόν και χρειαζόταν χρόνο προσαρμογής αλλά και χρησιμοποήθηκε κυρίως στα άκρα 🤪. Η ουσία είναι ότι ούτε στην κακή εφέτος ΑΕΚ Β έκανε διαφορά. Υστερεί σε τεχνική αλλά είναι δυνατός και aggresive. Με τα σημερινά δεδομένα νομίζω είναι Ο.Κ. για second striker (δεν είναι 10άρι - δεν ξέρω αν στέκεται σαν χαφ) για ομάδα Β κατηγορίας, ίσως δέσει και με μικρή ομάδα Α κατηγορίας αν του πάει το σύστημα. Δεν νομίζω ότι μπορεί να παίξει στην ΑΕΚ (ειναι 22 ήδη) εκτός αν του βρεί κάποιον ειδικό ρόλο ο Αλμέιδα. (Και βασικό 🤣🤣 ... να πάψει πια να ασχολείται με τα μπούτια του.) 🤣

Αν δεν κάνω λάθος, έμεινε και τη δεύτερη χρονιά στην Ολλανδία, με 22 συμμετοχές/3 γκολ στην πρώτη κατηγορία.

Πάντως, στην ουσία, δεν διαφωνώ. Δεν νομίζω ότι χωράει στο ρόστερ που θέλουμε/ονειρευόμαστε για του χρόνου. Μόνος αστερίσκος, πόσοι Έλληνες παίχτες πρέπει να υπάρχουν στο ρόστερ στις ευρωπαϊκές διοργανώσεις.

Link to comment
Share on other sites

ουτε για έξτρα λύση δεν κάνει για εμένα αλλα ας πάει προετοιμασία και βλέπουμε . 

Link to comment
Share on other sites

Έκανε μια χρονιά στην πρώτη Ολλανδίας και ήταν ψιλοπαγκίτης. Και μιλάμε τώρα για πρωτάθλημα που βγήκε πρώτος σκόρερ ο Γιακουμάκης.

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Aggelos Komvolidis said:

Μόνος αστερίσκος, πόσοι Έλληνες παίχτες πρέπει να υπάρχουν στο ρόστερ στις ευρωπαϊκές διοργανώσεις.

8 παικτες που έχουν προελθει από ακαδημίες ελληνικών ομάδων, εκ των οποιων οι 4 να είναι απο δικές μας, από τα 15 τους έως τα 21 τους. 

Επειδη έχουμε μονο τον Γαλανόπουλο και Θεοχαρη/Χατζηεμμανουήλ από τις δικές μας, ούτε υπάρχει καποιος αξιόλογος ο οποιος ήταν στις δικές μας και μπορουμε να τον ξαναφερουμε, δεδομένα δεν θα δηλώσουμε 25άδα. Το μέγιστο 23άδα και δεν υπολογίζω καναν Κοσιδη αν τυχόν μείνει και δηλωθεί κιόλας. 

Αν φυγει κάποιον εκ των Αθανασιάδη, Ρότα, Μάνταλο, Μητογλου πρεπει να έρθει κάποιος άλλος που να ήταν σε ελληνικές ακαδημίες, αλλιώς θα δηλώσουμε 22άδα

 

***Μπορεί να μην είναι και Έλληνας ο παικτης, αρκεί να ήταν μέλος Ακαδημίας ελληνικής ομάδας

Link to comment
Share on other sites

  • AG21 locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×