Jump to content

Recommended Posts

5 minutes ago, Νονός said:

Κουρεματάκι

Νονέ μου...

είχες παλιά κοτσίδα ?

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, ΚΑΤΟΎΝΑ 21 said:

Νονέ μου...

είχες παλιά κοτσίδα ?

Μόνο εφτά χρόνια έχουνε περάσει από εκείνον τον πρωινό καφέ στην "Γκαζόζα" που πρωτοανταμώσαμε και .... ξέχασες ????

:lol:

mkx21A.jpg

  • Hahaha 1
  • Μπομπίτσα 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Νονός said:

Μόνο εφτά χρόνια έχουνε περάσει

Ιδιοι ειμεθα..

  • Hahaha 1
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι εξηγείται γιατί δεν πιέστηκε να βρει κάποιον άλλον στο τιμ μου... Έχει κόσμο από την ΑΕΚ για ότι θέλει. Άρθρο από 365

Η τεχνολογία στη… διάθεση του Ματίας Αλμέιδα, ο οποίος έχει τη δυνατότητα να μαθαίνει σε πραγματικό χρόνο και οποιαδήποτε στιγμή το επιθυμεί κατά τη διάρκεια της προπόνησης, ποιες είναι οι μετρήσεις των ποδοσφαιριστών του (σφυγμοί, παλμοί κλπ). Αυτό γίνεται μέσω μιας εφαρμογής με ειδικά μηχανήματα που φορούν οι ποδοσφαιριστές και τα οποία συνδέονται με το ταμπλετ-ipad που διαχειρίζεται ο  γυμναστής Κώστας Παρούσης ο οποίος είναι και ο υπεύθυνος προκειμένου να παρουσιάσει στον προπονητή τους αριθμούς που βγάζουν οι παίκτες κατά τη διάρκεια της εκγύμνασης. Μάλιστα, είναι αρκετές οι φορές που ο Πελάδο ζητά από τον Παρούση να του δείξει τα νούμερα και προφανώς βάσει αυτών υπάρχει και ο ανάλογος προγραμματισμός για την εξέλιξη της προπόνησης. Παράλληλα σε καθημερινή βάση υπάρχει και drone που πετάει ο αναλυτής Γιάννης Αντωνόπουλος το οποίο και καταγράφει από ψηλά την προπόνηση και προφανώς τα πλάνα αυτά επεξεργάζονται και φτάνουν στο τιμ του Αλμέιδα και στον ίδιο τον προπονητή κομμένες φάσεις ή συγκεκριμένα κομμάτια της προπόνησης για να γίνει ακολούθως μια ανάλυση προς τους ποδοσφαιριστές. Προφανώς όλα τα παραπάνω απαιτούν απαταίτητα εργαλεία τα οποία προσφέρει η τεχνολογία και έχει στα χέρια του ο Ματίας για την καλύτερη δυνατή ανάλυση μέσα από την εξαιρετική συνεργασία που έχει με τους Παρούση-Αντωνόπουλο και όλους τους συνεργάτες του. 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, AG21 said:

ειδικά μηχανήματα

 

11 minutes ago, AG21 said:

ταμπλετ-ipad

 

11 minutes ago, AG21 said:

ο Πελάδο ζητά από τον Παρούση να του δείξει τα νούμερα

 

12 minutes ago, AG21 said:

drone

 

ΤΡΟΜΟΣ..

Μπιγκ-μπραδερ ΑΛΜΕΗΔΑ = Ο εφιαλτης του τεμπελη...

  • Δικεφαλάκι 2
  • Hahaha 1
Link to comment
Share on other sites

Τη δουλειά σου την αντιλαμβάνεται κανείς αναγνωρίζοντας τη σχεδόν παιδική χαρά στα πρόσωπα του Στάνκοβιτς και του Γιόνσον μετά από τη νίκη σε ένα δίτερμα....

 

φατσες.jpg

  • Δικεφαλάκι 2
  • Μπομπίτσα 1
Link to comment
Share on other sites

Καυλιάρη, είδα (ξανά) το βίντεο με τον τσαμπουκά σου στο Μπόκα-Ρίβερ. Γαμώ τον Κλεμέντε Ροντρίγκεζ.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

image.png.ad93da32e95722d055ae3aeff2c0f097.png

Εδώ μαζί μας θα ξεπεράσεις το 2.5 PPM

Και Πιζάρο θα σου φέρουμε και τα πάντα όλα

Link to comment
Share on other sites

Με αφορμή τα μεταγραφικα σενάρια.

Ο Αλμειδα ανάμεσα σε άλλα έχει κάτι που μου αρέσει πολύ.
Το «ολοι οι καλοι χωράνε», έστω σε ροτεησον.

Επισης είναι ανοιχτόμυαλος σε συστήματα. Δεν θέλω να κάτσω να αναλύσω τώρα αυτό το ηλιθιο κόλλημα στα 4-2-3-1 / 4-3-3 ποσους παικτες και ποσες ομάδες έκαψε την τελευταια 15ετια.

Αλλα οκ όταν είσαι προπονητης πρέπει να σου κόβει και λιγο παραπέρα και στους περισσοτερους δεν κόβει.

  • Δικεφαλάκι 7
  • Μπομπίτσα 3
Link to comment
Share on other sites

Ο Αλμέιδα είναι προπονητάρα και έχει βάλει για τα καλά πλώρη να μνημονεύεται ως ο καλύτερος προπονητής της ιστορίας μας.

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Bukowski said:

Ο Αλμέιδα είναι προπονητάρα και έχει βάλει για τα καλά πλώρη να μνημονεύεται ως ο καλύτερος προπονητής της ιστορίας μας.

c285592a-2102-4090-b7a6-b324b03ec8a6.jpg

- Βλέπεις εσύ εμένα που εγώ κοιτάω εσένα ?

  • Hahaha 17
Link to comment
Share on other sites

Πόσα άρθρα για τον Πελάδο πρέπει να έχω διαβάσει για να μου βγάζει αυτόματα πλέον το γκουγκλ τι αποτέλεσμα έφερε σε κάθε αγωνιστική η Ριβερ Πλειτ;

Και πόσο παίζει να έχω καει που πηρα το δικέφαλο πριν 2-3 Σάββατα γιατί υπεθεσα οτι το βιβλιαρακι που εδιναν μαζι με εξωφυλο τη φατσα του Αλμειδα ηταν η αυτοβιογραφια που ειχε γραψει και τελικά ήταν ένα αφιερωμα που είχε γράψει μόνο του αυτό το σαινι, της δημοσιογράφιας, η αλεπού του ρεπορταζ ο Άκης Γεωργίου? 

  • Hahaha 7
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, nf28 said:

Πόσα άρθρα για τον Πελάδο πρέπει να έχω διαβάσει για να μου βγάζει αυτόματα πλέον το γκουγκλ τι αποτέλεσμα έφερε σε κάθε αγωνιστική η Ριβερ Πλειτ;

Και πόσο παίζει να έχω καει που πηρα το δικέφαλο πριν 2-3 Σάββατα γιατί υπεθεσα οτι το βιβλιαρακι που εδιναν μαζι με εξωφυλο τη φατσα του Αλμειδα ηταν η αυτοβιογραφια που ειχε γραψει και τελικά ήταν ένα αφιερωμα που είχε γράψει μόνο του αυτό το σαινι, της δημοσιογράφιας, η αλεπού του ρεπορταζ ο Άκης Γεωργίου? 

 

Το 2012, είδα τώρα, οτι είχε βγει στην Αργεντινή σε βιβλίο βιογραφία του Ματίας. Δεν την έγραψε ο ίδιος αλλά συνεργάστηκε. 

-Ψυχή και ζωή

Εργο, σκέψη και θαύματα ενός ιδεαλιστη

-Είναι μελό οι αργεντινοι, σαν τους Ελληνες. 

 

n57793.jpg

BJzGXLAnQe_1256x620.jpg

Link to comment
Share on other sites

57 minutes ago, Rayo Vallecano 21 said:

 

Το 2012, είδα τώρα, οτι είχε βγει στην Αργεντινή σε βιβλίο βιογραφία του Ματίας. Δεν την έγραψε ο ίδιος αλλά συνεργάστηκε. 

-Ψυχή και ζωή

Εργο, σκέψη και θαύματα ενός ιδεαλιστη

-Είναι μελό οι αργεντινοι, σαν τους Ελληνες. 

 

n57793.jpg

BJzGXLAnQe_1256x620.jpg

Ναι αυτό ήξερα  οτι υπαρχει και λέω α να, μάγκες που το μετέφρασαν, θα το παρω.  Ήθελα Αλμειδα, πήρα Γεωργίου . Ένιωσα το ίδιο άδειασμα με το καλοκαίρι του 2018.

  • Hahaha 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Rayo Vallecano 21 said:

 

Το 2012, είδα τώρα, οτι είχε βγει στην Αργεντινή σε βιβλίο βιογραφία του Ματίας. Δεν την έγραψε ο ίδιος αλλά συνεργάστηκε. 

-Ψυχή και ζωή

Εργο, σκέψη και θαύματα ενός ιδεαλιστη

-Είναι μελό οι αργεντινοι, σαν τους Ελληνες. 

 

n57793.jpg

BJzGXLAnQe_1256x620.jpg

Αν είχα το κεφάλαιο θα το μετέφραζα, θα το εξέδιδα και θα το πούλαγα μαζί με πασατέμπο κάτω από τον Αετό.

  • Δικεφαλάκι 2
  • Hahaha 1
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Rayo Vallecano 21 said:

n57793.jpg

 

Έλα μωρέ, μωρέ, υπερβολές ....

Σιγά το γαμάτο ΑΛΜΑ που έχει ο ΒΙΝΤΑ να το κάνουμε και βιβλίο, ναούμε ........

Ούτε Φημερίδα διπλωμένη δεν πηδάει ο γέροντας ....

  • Hahaha 2
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που είδα στη συνέντευξη και είναι που το ξέραμε όλη τη χρονιά είναι ότι τα μαθαίνει ΌΛΑ. Τπτ δεν του ξεφεύγει και τα χτύπησε ωραία σε αυτή τη συνέντευξη. 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Είχα πάρει φυστίκι Αιγίνης (έξτρα αλάτι) ουισκάκι bulleit bourbon παμπάλαιο ξεχασμένο δώρο απο γενέθλια να ξεστοκάρει &η συμβία που φωνάζει να αδειασω τα ράφια   είχα βάλει Ερ κοντί στους 26 και παντόφλα parex ΑΕΚ bc..και περίμενα..και σκάει συνεντευξάκι 11 λεπτά.

 Τι να χορτάσω μάνα μου με only 11 μινούτε του υπερκαυλόν Πελάδο;

 Τεσπα ωραία τα είπε αλλά περίμενα βίντεο έτσι καμιά ώρα με ανάλυση ακόμα και για το μενού στο γιαπωνέζικο του ΓΠ στη Νάουσα.

 Προχωράμε Θα τη ξαναδώ τώρα 2 φορες ακόμα μη μείνει το ουίσκι αμανάτι

  • Δικεφαλάκι 12
  • Hahaha 3
  • Μπομπίτσα 4
Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×