Jump to content

ΑΕΚ Χάντμπολ 2023-24


George_D
 Share

Recommended Posts

Αυτό που ξέρω είναι ότι μετά την φυγή Αλβανού η ομάδα παίζει επιτέλους και άμυνα.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Την Τρίτη στις 19:45 η πρεμίερα στην Ευρώπη, στην Πολωνία με αντίπαλο την Gornik Zabrze.
Είναι ο πιο "εύκολος" αντίπαλος του ομίλου όπως είχα γράψει. Οι πρώτες αποδόσεις είναι λίγο έκπληξη, έχουν φαβορί εμάς έστω και για λίγο. Θα χρειαστούμε πολύ την καλή άμυνα που έχουμε δείξει στα τελευταία παιχνίδια. Προσοχή στον Taras Minotskyi, είναι μηχανή γκολ και ασίστ, φαντάζομαι ο Τζούκιτς γνωρίζει πολύ καλά.
Οι Πολωνοί στο πρωτάθλημά τους έχουν 5 νίκες, 2 ισοπαλίες (νίκησαν στα πέναλντι και στα δύο σύμφωνα με τους κανόνες του πολωνικού πρωταθλήματος) και μία ήττα. Bρίσκονται κλασσικά στην τρίτη θέση πίσω από τις 2 μεγάλες Κιέλτσε και Βίσλα. Θα παίξει μεγάλο ρόλο κατά πόσο θα αφήσουν οι έμπειροι σκοπιανοί διαιτητές το δυνατό παιχνίδι ή θα δώσουν πολλές δίλεπτες (3-4 τις έχουμε στο τσεπάκι σίγουρα, το θέμα είναι πόσο θα ξεφύγει αυτό το νούμερο).
Θυμίζω (ούτε) οι Πολωνοί παίζουν στην φυσική τους έδρα, αλλά μετακομίζουν σε άλλη πόλη για τα ευρωπαϊκά επειδή το δικό τους δεν πληρεί τις προϋποθέσεις της EHF.

  • Δικεφαλάκι 4
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, amd said:

το δειχνει πουθενα διαδικτυακά ?

Eδώ δείχνει παιχνίδια με έναν απλό λογαριασμό. Δεν ξέρω αν δείξει το δικό μας λόγω δικαιωμάτων κλπ. στην Πολωνία https://ehftv.com/handball-competitions-schedules;competitions= 

Kαι εδω έχει τα κανάλια του αγώνα πανευρωπαϊκά, τον βρίσκεις απ το πρόγραμμα. https://www.eurohandball.com/en/tv-guide/

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Χάνουμε στην Πολωνία ,16-12 ημίχρονο .

Χάλια μαύρα η ομάδα  24-13

27-17 

30-21 τελικό. 

Δεν κατεβήκαμε καν 

  • Δικεφαλάκι 4
Link to comment
Share on other sites

Εντάξει, για τουρίστες καλά πήγατε κι απόψε παιδιά..Άλλωστε, κερδίσατε ΠΑΟΚ και Διομήδη, πού να αντέξετε και άλλο σερί θρίαμβο?? Μπράβο στα παλικάρια την εξέδρα που φώναζαν μέχρι το τέλος, respect, ήταν οι μόνοι που βρέθηκαν στο κλειστό και είχαν διάθεση. Αυτοί που ήταν στο τάραφλεξ ήταν τουρίστες, που για δεύτερο παιχνίδι φέτος κόντρα σε κανονικό αντίπαλο (και όχι κόντρα σε φοιτητές και παίκτες φυτώριων) κάνανε κλαρίνο...Υπομονή, θα δούμε πολύ χειρότερα φέτος, αλλά δικαιολογίες υπάρχουν...Ο Αλβανός, το γήπεδο, οι διαιτητές, ο ανάδρομος Ερμής...Μόνο ο πρόεδρος και οι γύρω του δε φταίνε, έτσι team manager???

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

Βύρωνα το επόμενο παιχνίδι και βλέπουμε...Θα θυμηθούμε παλιές εποχές, που ψάχναμε κάθε βδομάδα ελεύθερο γήπεδο. Ήταν που ήταν στραβό το κλίμα φέτος, έκατσε και αυτό τώρα...

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

Πόσα λεφτά παραπάνω δηλαδή θα χρειάζονταν για να παίξουμε στα Λιόσια και δεν τα διαθέτει ο Παπασταμάτης;

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά θαυμάζω αυτούς που τραβιουνται . Θαύμαζα και τον εαυτό μου όταν έβλεπα τον Μπακαουκα πιο πολλές φορές και από την γκονενα.  Έμενε στο ανάθεμα,  δίπλα στον Ντουγιαν 

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Duck_Season said:

Πραγματικά θαυμάζω αυτούς που τραβιουνται . Θαύμαζα και τον εαυτό μου όταν έβλεπα τον Μπακαουκα πιο πολλές φορές και από την γκονενα.  Έμενε στο ανάθεμα,  δίπλα στον Ντουγιαν 

Γιατί να μην τραβηχτούν? Την πρωταθλήτρια βλέπουν, πέρα από το κιτρινόμαυρο.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Nestoridis21 said:

Γιατί να μην τραβηχτούν? Την πρωταθλήτρια βλέπουν, πέρα από το κιτρινόμαυρο.

Για το άθλημα μιλάω.  Εχουν απόλυτο respect 

Link to comment
Share on other sites

ΜΠΡΑΒΟ ΡΕ ΑΕΚΑΡΑ!

ΜΕΓΑΛΗ ΝΙΚΗ!

30-29 με δική τους χαμένη επίθεση στο τελευταίο δευτερόλεπτο

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Πρώτο ανταγωνιστικό παιχνίδι που κερδίζουμε φέτος. Ας ελπίζουμε να είναι η αρχή μιας καλής πορείας. Μπράβο στους παίκτες και τον προπονητή.

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Κληρώθηκαμε με γαύρους Ξυνή για τους 16 του κυπέλλου. Στις 13/12.

 Μεγάλη ατυχία που έκατσε στο Ρέντη το νοκ άουτ.

 Το κύπελλο ,η μισή χρόνια δηλαδή  θα παιχθει εκεί.

  • Δικεφαλάκι 2
  • Sad 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ελίας Τόμε

 

H AEK βρίσκεται στην ευχάριστη θέση να ανακοινώσει την έναρξη της συνεργασίας της με τον Ελίας Τόμε. Ο 25χρονος (09/09/1998) Νορβηγός δεξιός εξτρέμ, ύψους 1,80 μ., υπέγραψε το συμβόλαιό του και εντάσσεται στο δυναμικό της ανδρικής ομάδας Χάντμπολ του Συλλόγου.

Ο Τόμε ξεκίνησε την καριέρα του από την Charlottenlund SK, όπου έμεινε μέχρι το 2018, όταν και μεταγράφηκε στην Kolstad IL. Στην εν λόγω ομάδα, παρέμεινε μέχρι και φέτος, κατακτώντας το πρωτάθλημα ενώ αγωνίστηκε και στο EHF European League.

Μετά την επισημοποίηση της συμφωνίας, ο Ελίας Τόμε δήλωσε στο aek.gr: «Είμαι χαρούμενος που έρχομαι στην ΑΕΚ. Γνώριζα από πριν ότι είναι η καλύτερη ομάδα της Ελλάδας. Ανυπομονώ να γνωρίσω και να αγωνιστώ με τους νέους μου συμπαίκτες και μπροστά στον κόσμο της ΑΕΚ. Οι στόχοι μου φυσικά είναι να κατακτήσουμε όλα τα τρόπαια στην Ελλάδα και να διακριθούμε στην Ευρώπη».

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×