Jump to content

Α.Ε.Κ. - Γιάννενα (3η αγ., 4/9 21:30)


SpiRos
 Share

mvp κόουτσινγκ βραβείο Μάνταλου   

42 members have voted

  1. 1. mvp

    • Στάνκοβιτς
      0
    • Ρότα
      0
    • Χατζισαφί
      0
    • Βίντα
      0
    • Τζαβέλλας
      0
    • Σιμάνσκι
      0
    • Γιόνσον
    • Πινέδα
    • Γκατσίνοβιτς
      0
    • Τσούμπερ
      0
    • Αραούχο
      0
    • Γκαρσία
      0
    • Ελίασον
      0
    • Μάνταλος
      0
    • Άμραμπατ
      0
    • Μοχαμάντι
      0
  2. 2. Κόουτσινγκ Αλμέιδα

  3. 3. Βραβείο Μάνταλου (χειρότερος παίκτης)

    • Στάνκοβιτς
      0
    • Ρότα
    • Χατζισαφί
    • Βίντα
      0
    • Τζαβέλλας
      0
    • Σιμάνσκι
    • Γιόνσον
      0
    • Πινέδα
      0
    • Γκατσίνοβιτς
      0
    • Τσούμπερ
    • Αραούχο
    • Γκαρσία
      0
    • Ελίασον
      0
    • Μάνταλος
    • Άμραμπατ
      0
    • Μοχαμάντι
      0


Recommended Posts

1 minute ago, Geologos said:

ας φέρουν αλλους 2 παίκτες απο προτασεις Αλμέιδα. και ο Πινεδα και ο Κορεατης του γαβρου είναι παικταραδες.

Με φακες δεν ερχεται κανεις

Link to comment
Share on other sites

Τελικά καταλήγουμε σε αυτά που λέγαμε πέρυσι. Μόνο τσουμπερ και Αραούχο πρέπει να είναι βασικοί. Και ο τσουμπερ έχει βγει κατώτερος των περιστάσεων.....όλοι οι άλλοι φευγιο ή πάγκο 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, MITSAKLAS said:

Ο Πινέδα μπορεί να έβαλε γκολάρα, αλλά τα πουληματα που κάνει είναι κίνδυνος - θάνατος.

Σήμερα σε έσωσε ο Γιονσον.

Ωχ… τον έβαλες στο μάτι κ αυτόν 

Link to comment
Share on other sites

Συζηταμε τωρα σοβαρα για συστηματα και διαταξεις, ο Αλμειδα εχει ηδη αρχισει να τρωγεται. Δυσκολα θα ειναι προπονητης μας μετα το Μουντιαλ.

Πινεδα-Γιονσον-Μουκουντι ειναι ηδη τελειωμενοι.

Link to comment
Share on other sites

Just now, nedved21 said:

Συζηταμε τωρα σοβαρα για συστηματα και διαταξεις, ο Αλμειδα εχει ηδη αρχισει να τρωγεται. Δυσκολα θα ειναι προπονητης μας μετα το Μουντιαλ.

Απο που το καταλαβαινεις αυτο;

Link to comment
Share on other sites

οι παιχτες παντως δειχνουν να τον γουσταρουν και να ακολουθουν οδηγιες. 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, baRon21 said:

Απο που το καταλαβαινεις αυτο;

Απο την όλη αρθρογραφία της βδομάδας. Και από το οτι τον άφησαν χωρίς ακραία μπακ και επιθετικο μεσα Σεπτεμβρη.

Link to comment
Share on other sites

Just now, baRon21 said:

Απο που το καταλαβαινεις αυτο;

Απο τα χρονια ενασχολησης με την ανωτερη τεχνη που λεγεται Δημοσιογραφια ΑΕΚ.

Την χρονια που πηραμε πρωταθλημα, οταν ο Χιμενεθ ειχε φαει την τιμωρια για το κωλοδαχτυλο, μας ελεγαν ολα αυτα τα τομαρια οτι ο βοηθος του ειναι καλυτερος προπονητης. Η ομαδα πηγαινε για πρωταθλημα-κυπελλο και ηταν μεσα στην Ευρωπη, και αυτοι ετοιμαζαν το καλοκαιρι.

Link to comment
Share on other sites

Επισης, νομιζω οτι ειναι προφανής ο εκνευρισμός του Ματίας (απο το οτι του λείπουν 4 βασικοι θα πω εγω Σεπτεμβρη μηνα) σε καθε του κινηση.

Link to comment
Share on other sites

Κριτική μόνο για Αλμειδα. Η ομάδα δεν μου άρεσε.

ΚΑΤΑ

1. Η αλλαγή σχηματισμού χωρίς να την έχει δουλέψει σε μια προπόνηση όπως μας έλεγαν. Μπέρδεψε την ομάδα.

2. Βάζεις 4αδα και αφήνεις Χατζισαφι αριστερό μπακ. Δεν το έχει πλέον εκεί. Σε τριαδα μασκαρευεται.

3. Και Γιονσον και Σιμανσκι στο 3-5-2 κάπου να το δω. Σε 4αδα κουτουλανε. Ο ρόλος τους είναι παρόμοιος. Η γυρνα το σε 4-3-3 η πάρε πιο ταιριαστό παίχτη για διδυμο με Γιονσον

4. Επιλέγεις σχηματισμό με ακραίους άσχετα αν συγκλίνουν. Ε Γκατσινοβιτς και Τσουμπερ δεν το έχουν. Είναι παίχτες άξονα. Για άκρα έχεις Αμραμπατ, Γκαρσια, Ελιασον. Φάνηκε όταν μπήκαν 

5. Δεν ξέρω αν είναι οδηγία στον Αραουχο αλλά έχει καταντήσει κουραστικό αυτό το κατεβαίνω και παίρνω τη μπάλα. Οκ ο Γκαρσια είχε περισσότερους χώρους αλλά έπαιξε πιο σωστά τη θέση του φορ. Τραβήχτηκε στα πλαγια, έπαιξε στο οφσάιντ, κόλλησε στα στόπερ. Αυτό κάνε αγόρι μου και μην μας τρελαίνεις 

6. Δεν βγαίνουν αυτοματισμοί. Οκ είναι νωρίς αλλά δεν είδα μια δουλεμένη φάση, να επαναλαμβάνεται, ένα μοτίβο κάτι. 
 

7. Μην το παρακάνουμε με τις βαθιές μπαλιές από την άμυνα στην αδύναμη πλευρά. Ιδίως όταν δεν παίζουν Ελιασον, Γκαρσια

ΥΠΕΡ

1. Η ομάδα είναι γυμνασμένη. Έχει γίνει δουλειά στη φυσική κατάσταση

2. Οι παίχτες παίζουν με πάθος, ακόμα και οι αλλαγές έπαιξαν στα κοκκινα

3. Εννοείται οι 5 αλλαγές μπροστά! ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ. (Πιο γρήγορα το φρεσκάρισμα κοουτς)

4. Το ότι έβαλε τον Μάνταλο οχταρι και όχι δεκάρι στην αλλαγη και εννοείται δεν τον ξεκίνησε βασικό 

 

 

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Γενικα οι ΑΡΔ της ΑΕΚ ζουν μεσα απο τα προβληματα , τις αλλαγες προπονητων και στελεχων και φυσικα την παρουσια ελληνων παιχτων.

 

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, MITSAKLAS said:

Ο Πινέδα μπορεί να έβαλε γκολάρα, αλλά τα πουληματα που κάνει είναι κίνδυνος - θάνατος.

Σήμερα σε έσωσε ο Γιονσον.

Δεν ήταν μόνο αυτός. Ήταν και τα τακουνάκια Γκατσινοβιτς πάνω στη γραμμή που σήκωναν καντήλια 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Bukowski said:

Επισης, νομιζω οτι ειναι προφανής ο εκνευρισμός του Ματίας (απο το οτι του λείπουν 4 βασικοι θα πω εγω Σεπτεμβρη μηνα) σε καθε του κινηση.

Νομιζω οτι ο εκνευρισμος πηγαζει απο το γεγονος οτι υπαρχουν 5-6 ακυρα ατομα απο πανω του στην ιεραρχεια και αλλα 5-6 παραλληλα με αυτον. Κανεις δεν ξερει ποιες ειναι οι ευθυνες του. Πιθανοτατα και η φαση με τον Μανταλο.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Skepastos said:

Δεν ήταν μόνο αυτός. Ήταν και τα τακουνάκια Γκατσινοβιτς πάνω στη γραμμή που σήκωναν καντήλια 

Σωστό.

Γενικά, απέχουμε πολύ ακόμα από τέτοιες καταστάσεις.

Δλδ δε μπορεί να αποζητας τη νίκη σαν το οξυγόνο και να γίνονται τέτοιες μαλακίες.

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να είναι αργά αλλά ας κάτσουν να συζητήσουν λίγο σοβαρά, όλοι μαζί για τις ελλείψεις της ομάδας. 
 

Εγω βλέπω μια υπεροπλία μεσοεπιθετικά στον άξονα και μια έλλειψη σε ταχύτητα στα πλαγια. Σε κλείστες άμυνες θες παίχτες τύπου Ελιασον, Γκαρσια. Να πούμε και Αμραμπατ λόγω δύναμης; Τέλος. Όλοι οι υπόλοιποι που έχεις είναι παίχτες άξονα ακόμα και ο Τσουμπερ όσο περνάει ο καιρος νομίζω ότι πρέπει να έρθει πιο κοντά στον Αραουχο, να παιξει το ένα - δυο και να σουτάρει. Έχει το ξεπέταγμα αλλά είναι αργος. Μήπως μαζί με το φορ να φέρουμε έναν πλάγιο κοντοπουτανο για συμπληρωματικό ρόλο, ας είναι και αυτός του Βόλου που παίζει πλαγια.

Βλεπω ακόμα πρόβλημα μεσοαμυντικα. Αν λείψει ο Γιονσον τότε ποιος; Ο τύπος είναι κομπιούτερ, άνετα mvp σήμερα. 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ λέω ότι ύστερα από όσα έχουν συμβεί στον οργανισμό τα τελευταία χρόνια, η σημερινή νίκη ήταν μια χαρά όπως και η εμφάνιση και μακάρι να χτίσεις πάνω σε αυτά.

Απέχουμε αιώνες ακόμα, από "κομψές" νίκες και φιοριτουρες.

 

Link to comment
Share on other sites

Πάντως εγώ θα πω και κάτι που μου πέρασε από το μυαλό. Πιστεύω ότι το σημερινό ήταν πρόβα για το βαζελο. Τετράδα πίσω γιατί έχει εξτρέμ φωτιά, δυο εξάρια να τους κόψουμε την πίεση και χαφ να μπαίνουν πιο κεντρικά γιατί αυτοί έχουν πρόβλημα στον άξονα. Μεταξυ των χαφ και των στόπερ υπάρχει μια τρύπα ΝΑ γιατί κατεβάζει τα στόπερ χαμηλά για να μην εκτεθούν και αφήνουν αποστάσεις από τα χαφ τους 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, nedved21 said:

Νομιζω οτι ο εκνευρισμος πηγαζει απο το γεγονος οτι υπαρχουν 5-6 ακυρα ατομα απο πανω του στην ιεραρχεια και αλλα 5-6 παραλληλα με αυτον. Κανεις δεν ξερει ποιες ειναι οι ευθυνες του. Πιθανοτατα και η φαση με τον Μανταλο.

Στον πουτσο του ο Μανταλος. Θελει CF απο το καλοκαιρι (διαβάζαμε για επιθετικους μολις ηρθε) και ακόμα τιποτα. Η ομαδα χρειαζεται δυο ακραία μπακ και αριστεροποδαρο CB και τον έχουν αφήσει με Τζαβελλα (γκομενα του ΓΠ) και τους αλλους κλοουν στα ακρα. Αλλο το "δεν θελω ακραίους μπακ γιατι θα παίξω με τριαδα" και αλλο το "παιζω με τριάδα γιατι δεν εχω ακραίους μπακ". Με τον Αλμειδα πιστευω ισχυει το δευτερο, αλλο αν οι ΑΡΔ μας πλασαραν πως ισχυει το πρωτο για να καλύψουν την διοίκηση που κοιμάται. ΣΑΦΩΣ ΚΑΙ ΘΕΛΕΙ ΑΚΡΑΙΟΥΣ ΜΠΑΚ Ο ΑΛΜΕΥΔΑ. Και φτάσαμε σημερα, να παιζει το κεφαλι του και να το γυρναει σε τετράδα κανοντας τους το χατήρι. Ε με αυτη την τετράδα πισω και Σιμανσκι μπροστα τους, θα κλάψουμε φετος (οπως και ολες τις χρονιες). Υποτιθεται απο περσι ξερουμε πως έχουμε θέμα στην αμυνα. Και φετος κατεβαίνουμε με 5/6 (Στανκοβιτς, Ροτα, Τζαβελλα, Χατζησαφι, Σιμανσκι) ίδιους. Ελπιζω να απαιτησει τους 5 ΒΑΣΙΚΟΥΣ παιχτες που χρειαζεται (RLB, LCB, LB, DM, CF) αλλιως να επιμείνει σε τριαδα πισω (οπως και ο Χιμενεθ), ακομα και με αλλαγές σε θεσεις παιχτων (οπως και ο Χιμενεθ) και στοχο παντα το 0 και γκολ στο τελος με φυσική κατάσταση (οπως ο Χιμενεθ). Αυτα.

  • Δικεφαλάκι 5
Link to comment
Share on other sites

Η ομαδα πηρε ενα αποτελεσμα σημερα που καιγοταν.

 

Στα υπολοιπα δεν ξερουμε ακομα αν ψαχνουμε παικτες για να υπηρετησουμε το συστημα ή συστημα για να υπηρετησουμε τους παικτες.

Προσωπικα δεν εχω καταλαβει,και νομιζω ουτε ο Αλμειδα.

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να θυμίσω πως πέρσι ο οργανισμός στραβωσε με τον τρόπο που ήρθαν οι νίκες με Άρη και ΠΑΟ σε μια περίοδο που έδειχναν να κλείνουν οι πληγές της Βελέζ.

Αντί λοιπόν ο οργανισμός να χτίσει και να πατήσει σε εκείνες τις νίκες, υπέδειξε και απαίτησε ποδόσφαιρο κυριαρχίας και ακόμα τον κλαίνε τον μακαρίτη.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Fermion said:

Η ομαδα πηρε ενα αποτελεσμα σημερα που καιγοταν.

 

Στα υπολοιπα δεν ξερουμε ακομα αν ψαχνουμε παικτες για να υπηρετησουμε το συστημα ή συστημα για να υπηρετησουμε τους παικτες.

Προσωπικα δεν εχω καταλαβει,και νομιζω ουτε ο Αλμειδα.

Εγω νομιζω μια χαρα εχει καταλαβει ο Αλμειδα. Και αν συνεχιστεί ολο αυτο που βλέπουμε ολο το καλοκσιρι στα μεταγραφικα (και οι ΑΡΔ την τελευταια βδομαδα πανε να τα φορτώσουν στην δηθεν ανεπαρκεια Αλμειδα), θέμα χρόνου να αρχίσει το σοου.

Link to comment
Share on other sites

Ορθολογικο στήσιμο για μένα σημαινει

Δεξί μπακ, Βιντα, Μουκουντι, Μοχαμαντι ή μεταγραφή.

Γιονσον Γκατσινοβιτς Πινεδα

Γκαρσία Αραουχο Ελιασον

  • Δικεφαλάκι 4
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπαρχει μεγυτερος κίνδυνος για τον οργανισμό της ΑΕΚ, απο το να περασει προς τα εξω πως η ΑΕΚ σημερα κερδισε επειδη "καταλαβε ο Αλμειδα" ή επειδη "απέδειξε πως ειναι ευέλικτος ο Αλμειδα". Η ΑΕΚ με Βόλο ηταν απείρως πιο συμπαγής απο σημερα. Ελπιζω να επανέλθουμε σε αυτο που δουλεύει ολο το καλοκαιρι και να αφήσουμε τα βολικα.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×