Jump to content

Α.Ε.Κ. - Γιάννενα (3η αγ., 4/9 21:30)


SpiRos
 Share

mvp κόουτσινγκ βραβείο Μάνταλου   

42 members have voted

  1. 1. mvp

    • Στάνκοβιτς
      0
    • Ρότα
      0
    • Χατζισαφί
      0
    • Βίντα
      0
    • Τζαβέλλας
      0
    • Σιμάνσκι
      0
    • Γιόνσον
    • Πινέδα
    • Γκατσίνοβιτς
      0
    • Τσούμπερ
      0
    • Αραούχο
      0
    • Γκαρσία
      0
    • Ελίασον
      0
    • Μάνταλος
      0
    • Άμραμπατ
      0
    • Μοχαμάντι
      0
  2. 2. Κόουτσινγκ Αλμέιδα

  3. 3. Βραβείο Μάνταλου (χειρότερος παίκτης)

    • Στάνκοβιτς
      0
    • Ρότα
    • Χατζισαφί
    • Βίντα
      0
    • Τζαβέλλας
      0
    • Σιμάνσκι
    • Γιόνσον
      0
    • Πινέδα
      0
    • Γκατσίνοβιτς
      0
    • Τσούμπερ
    • Αραούχο
    • Γκαρσία
      0
    • Ελίασον
      0
    • Μάνταλος
    • Άμραμπατ
      0
    • Μοχαμάντι
      0


Recommended Posts

Να δούμε κ την Κυριακή τι θα 11αδα θα κατεβάσει. Μετά τον Ματίας, υπάρχει ο Μάντζιος ή κάποιος σαν τον Μάντζιο, δηλαδή η κατάθλιψη η ίδια. 

4-2-3-1 Με Μάντζιο προπονητή,  τετράδα στην άμυνα Ρότα-Βίντα-Τζαβέλα-Χατζησαφί, ο Μουκουντί θα είναι αργός για τον Άκη, χαφ Σιμανσκί Γιόνσον , ο Σιμανσκί τρέχει θα παίζει, κ τριάδα με Τζούμπερ, Μάνταλο, Γκαρσία κ μπροστά Αραούχο. Γκατσίνοβιτς δεν μαρκάρει κ Πινέδα δεν είναι δημιουργικός κ τον έφερε ο προηγούμενος. Επεξεργαστείτε το.

Φέρε στον άνθρωπο επιθετικό ρε νοπανο. Κακομοίρη.

Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, Araujo21 said:

Αν δεν ψαχτει και στις προπονησεις ποτε θα το κάνει. Ο Αλμέιδα δουλευει και θα φανεί αυτό κάποια στιγμή. Δεν έχει για πλακα 6 άτομα επιτελείο

Δεν απασχολεί κανένα αν δουλεύει ή παίζει τάβλι με το σταφ ο Αλμέιδα.

Σαν επαγγελματίας πρέπει να δείχνει σοβαρότητα αναλαμβάνοντας τις ευθύνες του και να φέρνει το επιθυμητό αποτέλεσμα.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Janjanin said:

Δεν απασχολεί κανένα αν δουλεύει ή παίζει τάβλι με το σταφ ο Αλμέιδα.

Σαν επαγγελματίας πρέπει να δείχνει σοβαρότητα αναλαμβάνοντας τις ευθύνες του και να φέρνει το επιθυμητό αποτέλεσμα.

Το αποτέλεσμα για φανει. Να αναλάβει την ευθυνη και να παραιτηθει ας πουμε για την ήττα από τον Βόλο; 

Link to comment
Share on other sites

απο τις σημερινες δοκιμες εγω καταλαβαινω οτι ο Αλμειδα αρχικα υποτιμησε τα πουλμαν και τωρα καταλαβε οτι πρεπει να ασχοληθει περισσοτερο.

 

το θεωρω απαραδεκτο απο την μια, αλλα μου αρεσουν απο την αλλη οι μη σκαλωμενοι που αποδεχονται οτι κατι παει λαθος. αρκει να μη χαθει το τρενο βεβαια.

 

θα τον δουμε την Κυριακη. παντως σε πρωτη φαση αυτο με τον Μουκουντι αριστερα με φοβιζει παρα πολυ. νομιζα οτι θα τον εβαζε κεντρο.

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, nikos said:

απο τις σημερινες δοκιμες εγω καταλαβαινω οτι ο Αλμειδα αρχικα υποτιμησε τα πουλμαν και τωρα καταλαβε οτι πρεπει να ασχοληθει περισσοτερο.

 

το θεωρω απαραδεκτο απο την μια, αλλα μου αρεσουν απο την αλλη οι μη σκαλωμενοι που αποδεχονται οτι κατι παει λαθος. αρκει να μη χαθει το τρενο βεβαια.

 

θα τον δουμε την Κυριακη. παντως σε πρωτη φαση αυτο με τον Μουκουντι αριστερα με φοβιζει παρα πολυ. νομιζα οτι θα τον εβαζε κεντρο.

Νικο προτιμώ τον άνθρωπο που μαθαίνει απο τα λάθη του αλλά δουλεύει παρά τους κολλημένους Γιαννίκηδες με την άμυνα στη σέντρα. Τωρα μαθαίνει στο 100% το ροστερ. Αλλο να βλέπεις τα βιντεο και αλλο να ζεις τον παίχτη live. Προκύπτει και κουβέντα με τους παίχτες, μετρήσεις, στατιστική, όλα έχουν μπει στη ζωή μας πλέον. Αν ο άνθρωπος θεωρεί πχ οτι ο Τσουμπερ εγκλωβίζεται εύκολα στα άκρα επειδή δεν είναι τόσο γρήγορος, γουστάρω που τον φέρνει πιο κεντρικά γιατί το έχει το παιχνίδι στον άξονα. Και σουτ και κάθετη και συνδυασμό έχει και άμυνα θα σου παίξει.

Το ιδανικό θα ήταν να είχες αλλον έναν Ελίασον στα δεξιά να παίζουν με το κανονικό τους πόδι και να απεγκλώβιζες τον Γκατσίνοβιτς απο τα άκρα. Θα είχες τότε στον αξονα Γιονσον/Σιμανσκι, Γκατσίνοβιτς/Τσούμπερ/Πινέδα στο κεντρο για 3 θέσεις. Συν το Γαλανόπουλο αν και όταν και το ρετάλι το Μάνταλο. 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Araujo21 said:

Το αποτέλεσμα για φανει. Να αναλάβει την ευθυνη και να παραιτηθει ας πουμε για την ήττα από τον Βόλο;

Απαντώ μόνο επειδή δεν μ' αρέσει να μένουν αμφιβολίες για αυτά που γράφω.

Ο Αλμέυδα όπως και ο κάθε επαγγελματίας ΠΡΕΠΕΙ να στηρίζεται από την επιχείρηση στην οποία παρέχει υπηρεσία.

Αλλά στη δουλειά του επικεφαλής τμήματος, ισχύει σαν κανόνας πως:

σε κάθε θετικό αποτέλεσμα επιβραβεύεται το σύνολο για να ξανά αποδώσει καλά και σε κάθε αποτυχία ο επικεφαλής αναλαμβάνει την ευθύνη χωρίς υποψία μετάδοσης της σε 3ους παράγοντες. Αλλιώς απλά δεν είναι σωστός επαγγελματίας.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, Skepastos said:

Νικο προτιμώ τον άνθρωπο που μαθαίνει απο τα λάθη του αλλά δουλεύει παρά τους κολλημένους Γιαννίκηδες με την άμυνα στη σέντρα. Τωρα μαθαίνει στο 100% το ροστερ. Αλλο να βλέπεις τα βιντεο και αλλο να ζεις τον παίχτη live. Προκύπτει και κουβέντα με τους παίχτες, μετρήσεις, στατιστική, όλα έχουν μπει στη ζωή μας πλέον. Αν ο άνθρωπος θεωρεί πχ οτι ο Τσουμπερ εγκλωβίζεται εύκολα στα άκρα επειδή δεν είναι τόσο γρήγορος, γουστάρω που τον φέρνει πιο κεντρικά γιατί το έχει το παιχνίδι στον άξονα. Και σουτ και κάθετη και συνδυασμό έχει και άμυνα θα σου παίξει.

Το ιδανικό θα ήταν να είχες αλλον έναν Ελίασον στα δεξιά να παίζουν με το κανονικό τους πόδι και να απεγκλώβιζες τον Γκατσίνοβιτς απο τα άκρα. Θα είχες τότε στον αξονα Γιονσον/Σιμανσκι, Γκατσίνοβιτς/Τσούμπερ/Πινέδα στο κεντρο για 3 θέσεις. Συν το Γαλανόπουλο αν και όταν και το ρετάλι το Μάνταλο. 

συμφωνω, απλα να πω εδω οτι αν η συγκριση ειναι ο Γιαννικης προτιμω Τεννε. αλλα δεν μπορει να παει ετσι η λογικη. ειχες πιασει προπονητικο πατο.

τον Αργεντινο τον συμπαθω, αλλα θε πρεπει να ειμαστε και λιγο αυστηροι. Κυριακη κοντη γιορτη θα πω εγω, μακαρι να δουμε αλλα πραγματα. πρεπει να κερδισει χωρις δευτερη κουβεντα και βλεπουμε μετα με βαζελο.

Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, nikos said:

συμφωνω, απλα να πω εδω οτι αν η συγκριση ειναι ο Γιαννικης προτιμω Τεννε. αλλα δεν μπορει να παει ετσι η λογικη. ειχες πιασει προπονητικο πατο.

τον Αργεντινο τον συμπαθω, αλλα θε πρεπει να ειμαστε και λιγο αυστηροι. Κυριακη κοντη γιορτη θα πω εγω, μακαρι να δουμε αλλα πραγματα. πρεπει να κερδισει χωρις δευτερη κουβεντα και βλεπουμε μετα με βαζελο.

ε γιατί να του χαριστούμε; Απλά εγώ φέτος έχω διάθεση να στηρίξω χωρίς να μου φταίει μονο ο προπονητής

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Skepastos said:

ε γιατί να του χαριστούμε; Απλά εγώ φέτος έχω διάθεση να στηρίξω χωρίς να μου φταίει μονο ο προπονητής

Ποτέ δεν έχει φταίξει μονο ο προπονητης για μένα.

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, MITSAKLAS said:

Στανκοβιτς-Βιντα, Μουκουντι, Τζαβελα-Ελιασον, Τσουμπερ, Γιονσον, Γκατσι, Πινεδα-Ουχο, Γκαρσία

Μέχρι να παγώσει η κόλαση ή να φέρουν άλλον στη θέση του Τζαβέλα. 

Ε, ναι.

Link to comment
Share on other sites

Και ο gybe είναι δω 

Να πω ότι πάλι το φοβάμαι το ματσάκι .

Το γήπεδο στο μάτι φαίνεται μικρότερο κ όποιος αμύνεται έχει πλεονέκτημα αν μπορεί να παίξει καλά την αντεπίθεση.

 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Αν αυτος που αμυνεται προηγηθει κιολας το γηπεδο φαινεται ακομα πιο μικρο.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Ξεκινάμε από το καλό νέο ότι δεν θα ξεκινήσει ο Μάνταλος. Πιστεύω δεν θα ρίξει τον Ελιασον από αρχή αλλά θα πάει με Γκατσινοβιτς-Σιμανσκι,Γιονσον,Πινεδα-Τσουμπερ. Και θα έχει πάγκο Μάνταλο, Αμραμπατ, Ελιασον. 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Skepastos said:

Ξεκινάμε από το καλό νέο ότι δεν θα ξεκινήσει ο Μάνταλος. Πιστεύω δεν θα ρίξει τον Ελιασον από αρχή αλλά θα πάει με Γκατσινοβιτς-Σιμανσκι,Γιονσον,Πινεδα-Τσουμπερ. Και θα έχει πάγκο Μάνταλο, Αμραμπατ, Ελιασον. 

Πόθεν προκύπτει ότι δεν θα ξεκινήσει ο Μανταλος?

Link to comment
Share on other sites

Just now, agelos said:

Πόθεν προκύπτει ότι δεν θα ξεκινήσει ο Μανταλος?

Το ειπε ο κκ

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, agelos said:

Πόθεν προκύπτει ότι δεν θα ξεκινήσει ο Μανταλος?

Έτσι λέει το ρεπορτάζ από τις σημερινές δοκιμες. Επίσης δεν νομίζω να τον ξαναξεκινησει σε αυτό με τόσο άσχημη εμφάνιση. Πιστεύω. Θα θελήσει να δοκιμάσει και κάτι αλλο

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Εγώ απο τις δοκιμές καταλαβαίνω ότι δεν έχουμε αρκετά άτομα να κάνουμε δοκιμή 11 vs 11.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Μάνταλος μπακ χαφ δεξιά  μεγαλειώδης εμφάνιση νμνοι από ΑΡΔ και μανταλοφανς. 

Υμνοι και σε Αλμέιδα που βρήκε επιτέλους την θέση που του ταιριάζει 😂

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×