Jump to content

βάζελος - Α.Ε.Κ. (4η αγ.): 11/09/22, 21:30, CosmoteSport 1


SpiRos
 Share

M.V.P.-Κόουτσινγκ-Βραβείο Μάνταλου  

44 members have voted

  1. 1. M.V.P.

    • Στάνκοβιτς
      14
    • Χατζισαφί
      1
    • Ρότα
      0
    • Βίντα
      10
    • Τζαβέλλας
      2
    • Γιόνσον
      6
    • Σιμάνσκι
      0
    • Γκατσίνοβιτς
      1
    • Γκαρσία
      0
    • Πινέδα
      8
    • Αραούχο
      1
    • Άμραμπατ
      1
    • Μάνταλος
      0
    • Ελίασον
      0
    • Μοχαμάντι
      0
    • Φαν Βέερτ
      0
  2. 2. Κόουτσινγκ Αλμέιδα

    • Καλό
      1
    • Μέτριο
      6
    • Κακό
      33
    • Φυσιολογικό
      4
  3. 3. Βραβείο Μάνταλου (χειρότερος παίκτης)

    • Στάνκοβιτς
      0
    • Χατζισαφί
      19
    • Ρότα
      2
    • Βίντα
      0
    • Τζαβέλλας
      8
    • Γιόνσον
      0
    • Σιμάνσκι
      2
    • Γκατσίνοβιτς
      0
    • Γκαρσία
      5
    • Πινέδα
      1
    • Αραούχο
      3
    • Άμραμπατ
      1
    • Μάνταλος
      1
    • Ελίασον
      0
    • Μοχαμάντι
      2
    • Φαν Βέερτ
      0


Recommended Posts

Η ανακοίνωση το μόνο που διασφαλίζει είναι ότι θα σε σφαξουν ξανά στο γόνατο. 

Καλώς βγήκε για τον λαό και τις εντυπώσεις αλλά στην ουσία να περιμενουμε νέο χειρουργείο. Μόλις είμαστε πισω σε βαθμους θα μας παιξουν 50-50 ως και κάτι αμφισβητούμενο θα μας δώσουν για να έχουν να σου την λένε οτι και συ ευνοήσε 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, NIS 9-11 said:

Σωστα ολα αυτα  αλλα εδω διαβαζουμε οτι κακως δεν εμεινε στη τριαδα και αλλαξε το συστημα γιατι δεχτηκε πιεσεις επειδη ο κεφτες βαζει 8 στο μανταλο.

Η οπως κραζατε αλμειδα και δεν παει σε εσενα ουτε θυμαμαι ποιοι ακριβως τα λενε που επαιζε τριαδα και δεν ηθελε δεξι μπακ ενω το σιντιμπε τον ψηναμε εναμιση μηνα.

Το χθεσινο παιχνιδι δεν χρηζει κριτικης γιατι σε σφαξανε.

Βγηκανε κλαψιαρηδες οσοι λενε για τα πεναλτυ ενω οσοι κλαινε γιατι το χορταρι κουρευτηκε δυο ποντους και οχι τρεις κανουν καλο στην ομαδα και δεν κλαινε.

Ε, οκ μιλας πολύ γενικά.

Πχ στο  ΚΜ έγινε το αντίθετο, δεν είπε κλαψιάρη κανένας (τουλαχιστον δεν είδα κάτι τέτοιο εκτος αν μου διέφυγε) αντιθετως οποιος είχε την γνώμη ότι δίνονταν αυτά τα πεναλτυ βγήκε ότι έχει θέμα.

Λες και υπαρχει σκοτεινος λόγος δλδ καποιος να πει ότι τα βλεπει πεναλτυ ή λες και γνωριστήκαμε χθες κάποιοι εδώ μεσα.

Σεβαστες όλες οι γνωμες για μένα και τελος.

Και ούτε παίζουμε και κανα ρολο στα τεκταινόμενα που το κάνει και ακόμα πιο αστείο το θέμα.

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, nikos said:

Ε, οκ μιλας πολύ γενικά.

Πχ στο  ΚΜ έγινε το αντίθετο, δεν είπε κλαψιάρη κανένας (τουλαχιστον δεν είδα κάτι τέτοιο εκτος αν μου διέφυγε) αντιθετως οποιος είχε την γνώμη ότι δίνονταν αυτά τα πεναλτυ βγήκε ότι έχει θέμα.

Λες και υπαρχει σκοτεινος λόγος δλδ καποιος να πει ότι τα βλεπει πεναλτυ ή λες και γνωριστήκαμε χθες κάποιοι εδώ μεσα.

Σεβαστες όλες οι γνωμες για μένα και τελος.

Και ούτε παίζουμε και κανα ρολο στα τεκταινόμενα που το κάνει και ακόμα πιο αστείο το θέμα.

 Δεν γίνεται να είναι σεβαστές απόψεις που είναι λάθος, πως να το κάνουμε δηλαδή.

Για το πρώτο πέναλτι, για να τελειώνει η κουβέντα, τον σπρώχνει τον Χατζισαφι και σηκώνει τα χέρια για να πάρει το φάουλ, δεν είναι η πρώτη φορά που το βλέπουμε, ούτε η τελευταία.

Δεν γίνεται να έχει σφυριχθει το αίσχος στην Τρίπολη και να μην σφυριζεται αυτο.

Για το δεύτερο πέναλτι, το μαρκάρισμα ξεκινάει εκτός περιοχής, και αυτό είναι που μετράει.

Επαφη στα πόδια εντός περιοχής δεν υπάρχει. 

Ας μην περιμένουμε στην γωνία ΣΥΝΕΧΕΙΑ να δούμε ποιος από τους δικούς μας φταίει. Η διχόνοια που σπέρνεται από τέτοιες σφαγές κάνει πολύ παραπάνω κακό από όσο θα έπρεπε σε τελική ανάλυση.

Χτες η ομάδα σφάχθηκε, ενώ είχε στηθεί σε ένα πολύ ικανοποιητικό επίπεδο από έναν προπονητή που είχε 3 επίσημα ματς με το συγκεκριμένο ρόστερ.

Κάπου λίγο έλεος δηλαδή.

Δεν χρειάζεται να είμαστε και καθώςπρεπει όταν έχουμε να κάνουμε με σφαγές. Ακόμα και ο βλάκας ο Νικολογιάννης είπε ότι δύσκολα γύρναγε το ματς χωρίς τα πέναλτι.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, baRon21 said:

 

Ας μην περιμένουμε στην γωνία ΣΥΝΕΧΕΙΑ να δούμε ποιος από τους δικούς μας φταίει. Η διχόνοια που σπέρνεται από τέτοιες σφαγές κάνει πολύ παραπάνω κακό από όσο θα έπρεπε σε τελική ανάλυση.

 

Κάτσε ρε 'συ, δλδ άμα έχει κάποιος διαφορετική άποψη τότε περιμένει στην γωνία ΣΥΝΕΧΕΙΑ κιόλας και σπέρνεται και διχόνοια γιατί κουβεντιάζουμε δύο φάσεις ποδοσφαίρου; Μην τα παραλέμε και μην δίνουμε μεγαλύτερη σημασία σε πράματα απ' ό,τι είναι.

Θα μπορούσα να γράψω κι εγώ την ΑΠΟΛΥΤΗ αλήθεια ΜΟΥ για τις φάσεις, όλοι έχουμε από μία γνώμη. Κι επειδή μπορώ και βλέπω πολύ πιο χαλαρά την ομάδα εδώ και 4 χρόνια πιστεύω κιόλας ότι τα βλέπω πιο αμερόληπτα. Οπότε πιστεύω εγώ έχω δίκιο. :D;) 

  • Δικεφαλάκι 4
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, SpiRos said:

Κάτσε ρε 'συ, δλδ άμα έχει κάποιος διαφορετική άποψη τότε περιμένει στην γωνία ΣΥΝΕΧΕΙΑ κιόλας και σπέρνεται και διχόνοια γιατί κουβεντιάζουμε δύο φάσεις ποδοσφαίρου; Μην τα παραλέμε και μην δίνουμε μεγαλύτερη σημασία σε πράματα απ' ό,τι είναι.

Θα μπορούσα να γράψω κι εγώ την ΑΠΟΛΥΤΗ αλήθεια ΜΟΥ για τις φάσεις, όλοι έχουμε από μία γνώμη. Κι επειδή μπορώ και βλέπω πολύ πιο χαλαρά την ομάδα εδώ και 4 χρόνια πιστεύω κιόλας ότι τα βλέπω πιο αμερόληπτα. Οπότε πιστεύω εγώ έχω δίκιο. :D;) 

Καλα αν διαβάσεις τις τελευταίες 4 σελίδες του συγκεκριμένου τοπικ θα δεις καλούτσικα πάρε δώσε, απλώς οι περισσότεροι βαριούνται να κάθονται να γράφουν σεντόνια.

Ακομα όμως όπως λες κουβεντιάζουμε δυο φάσεις που δεν θα έπρεπε. Δεν μπορώ να κάθομαι να κουβεντιάζω πχ αν ο άλλος δεν ξέρει ότι μετράει που ξεκινάει το μάρκαρισμα και όχι που τελειώνει και να βλέπω να γεμίζει σελίδες.

Για αυτό λέω κάπου έλεος.

Ας μην βιαζουμε την λογική εδώ μέσα.

Link to comment
Share on other sites

Just now, baRon21 said:

Καλα αν διαβάσεις τις τελευταίες 4 σελίδες του συγκεκριμένου τοπικ θα δεις καλούτσικα πάρε δώσε, απλώς οι περισσότεροι βαριούνται να κάθονται να γράφουν σεντόνια.

Ακομα όμως όπως λες κουβεντιάζουμε δυο φάσεις που δεν θα έπρεπε.

Φόρουμ είναι, πάρε-δώσε θα υπάρξουν, απλά να τα βλέπουμε υπό το κατάλληλο πρίσμα. Ένα πάρε-δώσε στο ΚΜ δεν θα αλλάξει την ζωή στον πλανήτη Α.Ε.Κ. Κι εσύ και ο άλλος θα πάτε στην Αγιασοφιά τον Οκτώβρη/Νοέμβρη/του χρόνου, όταν ετοιμαστεί τέλος πάντων.

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, baRon21 said:

 Δεν γίνεται να είναι σεβαστές απόψεις που είναι λάθος, πως να το κάνουμε δηλαδή.

Για το πρώτο πέναλτι, για να τελειώνει η κουβέντα, τον σπρώχνει τον Χατζισαφι και σηκώνει τα χέρια για να πάρει το φάουλ, δεν είναι η πρώτη φορά που το βλέπουμε, ούτε η τελευταία.

Δεν γίνεται να έχει σφυριχθει το αίσχος στην Τρίπολη και να μην σφυριζεται αυτο.

Για το δεύτερο πέναλτι, το μαρκάρισμα ξεκινάει εκτός περιοχής, και αυτό είναι που μετράει.

Επαφη στα πόδια εντός περιοχής δεν υπάρχει. 

Ας μην περιμένουμε στην γωνία ΣΥΝΕΧΕΙΑ να δούμε ποιος από τους δικούς μας φταίει. Η διχόνοια που σπέρνεται από τέτοιες σφαγές κάνει πολύ παραπάνω κακό από όσο θα έπρεπε σε τελική ανάλυση.

Χτες η ομάδα σφάχθηκε, ενώ είχε στηθεί σε ένα πολύ ικανοποιητικό επίπεδο από έναν προπονητή που είχε 3 επίσημα ματς με το συγκεκριμένο ρόστερ.

Κάπου λίγο έλεος δηλαδή.

Δεν χρειάζεται να είμαστε και καθώςπρεπει όταν έχουμε να κάνουμε με σφαγές. Ακόμα και ο βλάκας ο Νικολογιάννης είπε ότι δύσκολα γύρναγε το ματς χωρίς τα πέναλτι.

Όχι εδώ μέσα να ειναι σεβαστές όλες οι απόψεις, ειδικά πολύ παλιών και γνωστών μελών  και δεν θα το αναλύσω παραπανω αν δεν θες να το καταλαβεις. Κα δεν τελειωνει η κουβέντα επειδή ετσι τα είδες εσυ.

Δεν θα πεις εσυ ή ο χ ας πούμε αν είναι σεβαστή η αποψη του Νονου ή του Αγγελου για παραδειγμα.

Ευτυχως λοιπόν δεν είδα(με) να ξεφεύγουμε γιατί θα έβγαινε ο φιλος μας ο Eddie να τα εξηγήσει καλύτερα.

Αυτο που λες για τον Νικολογιάννη είναι άσχετο, το είπαν ολοι ότι ήταν  μια μετριότατη ομάδα απέναντι σου κι αυτό τα κάνει σκομα χειρότερα τα πραγματα.

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Zara said:

Ντάξει νεαρός είναι, δεν ξέρει και από ΠκΟ, από μεγέθη, κλπ. 

13 minutes ago, nikos said:

Όχι εδώ μέσα να ειναι σεβαστές όλες οι απόψεις, ειδικά πολύ παλιών και γνωστών μελών  και δεν θα το αναλύσω παραπανω αν δεν θες να το καταλαβεις. Κα δεν τελειωνει η κουβέντα επειδή ετσι τα είδες εσυ.

Δεν θα πεις εσυ ή ο χ ας πούμε αν είναι σεβαστή η αποψη του Νονου ή του Αγγελου για παραδειγμα.

Ευτυχως λοιπόν δεν είδα(με) να ξεφεύγουμε γιατί θα έβγαινε ο φιλος μας ο Eddie να τα εξηγήσει καλύτερα.

Αυτο που λες για τον Νικολογιάννη είναι άσχετο, το είπαν ολοι ότι ήταν  μια μετριότατη ομάδα απέναντι σου κι αυτό τα κάνει σκομα χειρότερα τα πραγματα.

Οκ μάγκες εντάξει κανένα θέμα, αν λειτουργεί έτσι το φόρουμ και να πέφτουν μπαν επειδή κάποια πιο παλιά μέλη έχουν άλλο status νο προμπλεμ, θα μάθουμε να ζούμε με αυτό.

Συνεχιστε, βαριέμαι και εγώ να γράφω σεντόνια.

Ας λήξει λοιπόν εδώ πέρα, με ένα Σορρυ δεν ηξερα από μέρους μου.

Τωρα το αν υπαρχει κάποιο άγραφος κανόνας με ποιες απόψεις είναι σεβαστές και ποιες όχι δεν το ήξερα, ασε που δεν προσέβαλλα τους ανθρώπους, νομίζω έχω δείξει και σε όσους έχω μιλήσει σε PM και στο κάθε τοπικ ότι είμαι άνθρωπος και πιο πολύ παιδί που σέβομαι, μπορεί μερικές φορές να βράζει λίγο παραπανω το αίμα αλλά οκ.

Απλως λέω ότι εγώ προσωπικά δεν μπορώ να βλέπω απόψεις που να λενε ότι τα δυο χτεσινά ήταν πέναλτι.

Κατι ότι μόνο ο ΧΧ δεν έδινε το πρώτο, κάτι ότι επειδή πέφτει ο Γκανεα από τζαρτζαρίσμα μέσα στην περιοχή ειναι πέναλτι, δεν με νοιάζει ποιος το ειπε, ειναι λάθος. Πως να το κάνουμε δηλαδή?

Edited by baRon21
Δεν κατάλαβα σωστά.
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Skepastos said:

Εφόσον η γωνία λήψης είναι ίδια, που είναι, εγώ βλέπω οτι ο Σποραρ μετά το άλμα του μετακινείται αντίθετα απο τη φορά που έχει πάρει το σώμα του πριν ξεκινήσει το άλμα και αυτό βάσει των νόμων της φυσικης δεν γίνεται ΕΚΤΟΣ και αν αποκτήσει ορμή σπρώχνοντας κάποιον που βρίσκεται μπροστά του. 

Πολύ σωστά …όμως είτε τον σπρώχνει πολύ ο Σποραρ  είτε λίγο δεν έχει σημασία από τη στιγμή που τον κρατάει εμφανώς ΜΕ ΤΑ ΧΕΡΙΑ ΤΟΥ σε κάποια απόσταση από το να διεκδικήσει κι αυτός την κεφαλιά (αν δούμε και πόσο κοντά είναι τα κεφάλια τους στη μεσαία φωτο) … Και τα 2 τα ΧΕΡΑΚΙΑ στην πλάτη αμυντικού που κάνει βήματα προς τα πίσω για να διεκδικήσει τη μπάλα είναι καθαρό επιθ. φάουλ, τέλος κουβέντας. Δεν έχουμε να κάνουμε με «τζαρτζ» κλπ εδώ … 

Συν τοις άλλοις , μη μπερδευόμαστε με τα αλληλοτραβήγματα και σπρωξίματα που συμβαίνουν σε όλα τα στημένα μες στις περιοχές γιατί ακούστηκε κι αυτό…αφού πάντα περισσότερο απ όλα μετράει η κατάληξη της φάσης , γι αυτό άλλωστε υπάρχει και το Var μήπως ο διαιτητής τη χάσει τη φάση και γι αυτό το 99% όλων αυτών των περιπτώσεων τις καθαρίζουν διαιτητές και Var με επιθετικά φάουλ και δεν ακούγεται κιχ… το ότι δεν τον φώναξε ούτε καν να δει τη φάση ο άλλος Βούλγαρος στο Var, αποδεικνύει το μέγεθος της αλητείας του συνεργείου. 
Τέλος είναι γνωστό ότι αυτές οι φάσεις (όταν υπάρχει αμφιβολία) δίνονται ΠΑΝΤΑ υπέρ του αμυνόμενου κι όχι του επιτιθέμενου … στη δική μας περίπτωση καμία από τις 2 και στα 2 ψευτοπέναλτι του Βούλγαρου μακελάρη + Var.

για μένα η 1η φάση (συν το ανύπαρκτο κόρνερ από το οποίο προήλθε) είναι μεγαλύτερο έγκλημα από τη 2η αφού έδειξε τις προθέσεις τους

 

0E1022DC-AEF7-4C09-A29D-668C4AD31762.jpeg

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, NIS 9-11 said:

Βγηκανε κλαψιαρηδες οσοι λενε για τα πεναλτυ ενω οσοι κλαινε γιατι το χορταρι κουρευτηκε δυο ποντους και οχι τρεις κανουν καλο στην ομαδα και δεν κλαινε.

Όλο το ΚΜ των τελευταιων 3 μηνών σε μια πρόταση. Μπράβο, δεν έχω άλλα λάικ. 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, baRon21 said:

Οκ μάγκες εντάξει κανένα θέμα, αν λειτουργεί έτσι το φόρουμ και να πέφτουν μπαν επειδή κάποια πιο παλιά μέλη έχουν άλλο status νο προμπλεμ, θα μάθουμε να ζούμε με αυτό.

Συνεχιστε, βαριέμαι και εγώ να γράφω σεντόνια.

Ban επειδή δεν συμφωνείς με απόψεις παλιότερων μελών, παγκόσμια πρωτοτυπία του ΚΜ, μεγαλύτερη και από τις εναέριες φωτό.

Όχι ακριβώς το αντίθετο μας είπες. Ότι ή θα συμφωνούμε μαζί σου ή εσυ δεν σέβεσαι την άλλη αποψη «γιατί είναι λαθος». Ορίζεις εσυ το σωστό και το λαθος  προφανως και έκανες και ανάλυση περι βαθύτερων λόγων που συμβαίνει να έχουν κάποιοι άλλη αποψη. Καπου ώπα δλδ γιατί πρέπει να πήρε τουλαχιστον 6-7 άτομα η μπάλα.
 

Και σου απαντάω ότι  ευτυχως που οτιδηποτε τέτοιο ειπώθηκε από χθες (όχι μονο από σένα)  ΔΕΝ ξέφυγε εντελως (από οσο είδα εγώ, γιατί δεν τα είδα κι όλα) με χαρακτηρισμούς τύπου «γαύροι» «μαλακες» κλπ, γιατί τα έχουμε ζήσει κι αυτά εδώ μέσα,  

ωστε να επιληφθεί το αρμόδιο συμβούλιο.
 

Όπως θα επιληφθεί αν γίνει κάτι αντίστοιχο από την αντίθετη πλευρά.

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Zara said:

Ντάξει νεαρός είναι, δεν ξέρει και από ΠκΟ, από μεγέθη, κλπ. 

Τι κανόνισες για xmas? Να στείλω συνταγή beef Wellington?

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, vamos bien said:

Πολύ σωστά …όμως είτε τον σπρώχνει πολύ ο Σποραρ  είτε λίγο δεν έχει σημασία από τη στιγμή που τον κρατάει εμφανώς ΜΕ ΤΑ ΧΕΡΙΑ ΤΟΥ σε κάποια απόσταση από το να διεκδικήσει κι αυτός την κεφαλιά (αν δούμε και πόσο κοντά είναι τα κεφάλια τους στη μεσαία φωτο) … Και τα 2 τα ΧΕΡΑΚΙΑ στην πλάτη αμυντικού που κάνει βήματα προς τα πίσω για να διεκδικήσει τη μπάλα είναι καθαρό επιθ. φάουλ, τέλος κουβέντας. Δεν έχουμε να κάνουμε με «τζαρτζ» κλπ εδώ … 

Συν τοις άλλοις , μη μπερδευόμαστε με τα αλληλοτραβήγματα και σπρωξίματα που συμβαίνουν σε όλα τα στημένα μες στις περιοχές γιατί ακούστηκε κι αυτό…αφού πάντα περισσότερο απ όλα μετράει η κατάληξη της φάσης , γι αυτό άλλωστε υπάρχει και το Var μήπως ο διαιτητής τη χάσει τη φάση και γι αυτό το 99% όλων αυτών των περιπτώσεων τις καθαρίζουν διαιτητές και Var με επιθετικά φάουλ και δεν ακούγεται κιχ… το ότι δεν τον φώναξε ούτε καν να δει τη φάση ο άλλος Βούλγαρος στο Var, αποδεικνύει το μέγεθος της αλητείας του συνεργείου. 
Τέλος είναι γνωστό ότι αυτές οι φάσεις (όταν υπάρχει αμφιβολία) δίνονται ΠΑΝΤΑ υπέρ του αμυνόμενου κι όχι του επιτιθέμενου … στη δική μας περίπτωση καμία από τις 2 και στα 2 ψευτοπέναλτι του Βούλγαρου μακελάρη + Var.

για μένα η 1η φάση (συν το ανύπαρκτο κόρνερ από το οποίο προήλθε) είναι μεγαλύτερο έγκλημα από τη 2η αφού έδειξε τις προθέσεις τους

 

0E1022DC-AEF7-4C09-A29D-668C4AD31762.jpeg

Μια παρατήρηση. Το βαρ φωνάζει αν διαφωνει. Δεν λέει ελα να το δεις γιατί είναι μπερδεμένο.

Το βαρ πρέπει να αποφασίσει αν διαφωνεί με την απόφαση βλέποντας το ριπλεη.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, billy21 said:

Οι Βούλγαροι αρδ πάντως είναι πιο σκληροί με τον ρεφ από τον Δημήτρη μας.

Κλαψιάρηδες 😂

2758721E-6479-459E-B41E-BB78AABF7F84.jpeg

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, nikos said:

Όχι ακριβώς το αντίθετο μας είπες. Ότι ή θα συμφωνούμε μαζί σου ή εσυ δεν σέβεσαι την άλλη αποψη «γιατί είναι λαθος». Ορίζεις εσυ το σωστό και το λαθος  προφανως και έκανες και ανάλυση περι βαθύτερων λόγων που συμβαίνει να έχουν κάποιοι άλλη αποψη. Καπου ώπα δλδ γιατί πρέπει να πήρε τουλαχιστον 6-7 άτομα η μπάλα.
 

Και σου απαντάω ότι  ευτυχως που οτιδηποτε τέτοιο ειπώθηκε από χθες (όχι μονο από σένα)  ΔΕΝ ξέφυγε εντελως (από οσο είδα εγώ, γιατί δεν τα είδα κι όλα) με χαρακτηρισμούς τύπου «γαύροι» «μαλακες» κλπ, γιατί τα έχουμε ζήσει κι αυτά εδώ μέσα,  

ωστε να επιληφθεί το αρμόδιο συμβούλιο.
 

Όπως θα επιληφθεί αν γίνει κάτι αντίστοιχο από την αντίθετη πλευρά.

Δεν έχω εγώ το αλάθητο του Παπά, και μέχρι πριν το προηγούμενο σου μήνυμα πίστευα ότι δεν το έχει και κανένας άλλος.

Παλι θέλω να πω ότι κάνω διαχωρισμό τουλάχιστον στο κεφάλι μου μεταξύ απόψεων και ανθρώπων που τις εκφέρουν, δεν κάνω προσωπικές επιθέσεις.

Τώρα αυτά περί γαυρων δεν ξέρω αν έχουν εισχωρήσει αντίστοιχοι @Bukowski στο φόρουμ, αν ξέρεις εσυ κάποιους και τους υποψιάζεσαι στείλε μου σε ένα PM, να ξέρω και εγώ να αγνοώ και να μην αρπάζομαι.

και στο κάτω κάτω το ξαναγράφω, δεν γίνεται να σεβαστώ μια άποψη που είναι λάθος. Λέει κάποιος, δεν θυμάμαι ποιος, ότι το μαρκάρισμα έχει σήμασια που τελειώνει και όχι που αρχίζει. Ε λοιπόν είναι λάθος, δεν ισχύει το συγκεκριμένο, λέω (δεν το γράφω, το λέω) μόλις το βλέπω ότι τι μαλακια γράφει ο άσχετος και συνεχίζω.

Link to comment
Share on other sites

Για όσους έχουν ζήσει ποντίκηδες και δημητροπουλους κατανοώ την ήπια αντίδραση σε όλα αυτά που έγιναν χθες γιατί έχουμε ζήσει και χειρότερα.... Αφήστε όμως τους νεότερους να νιώσουν και να αντιδράσουν όπως εκείνοι πιστεύουν.... Έτσι κι αλλιώς αυτοι είναι το μέλλον μας....

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, nikos said:

Μια παρατήρηση. Το βαρ φωνάζει αν διαφωνει. Δεν λέει ελα να το δεις γιατί είναι μπερδεμένο.

Το βαρ πρέπει να αποφασίσει αν διαφωνεί με την απόφαση βλέποντας το ριπλεη.

Nομιζω πως το VAR φωναζει αν ΔΕΝ συμφωνει με τον διαιτητη, οχι απαραιτητα εαν διαφωνει. Καταλαβαινεις τι λεω νομιζω. Ο VAR δηλαδη μπορει να καλεσει τον διαιτητη να δει μια φαση, χωρις ο ιδιος (VAR) να εχει ξεκαθαρη αποψη. 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, baRon21 said:

Δεν έχω εγώ το αλάθητο του Παπά, και μέχρι πριν το προηγούμενο σου μήνυμα πίστευα ότι δεν το έχει και κανένας άλλος.

Παλι θέλω να πω ότι κάνω διαχωρισμό τουλάχιστον στο κεφάλι μου μεταξύ απόψεων και ανθρώπων που τις εκφέρουν, δεν κάνω προσωπικές επιθέσεις.

Τώρα αυτά περί γαυρων δεν ξέρω αν έχουν εισχωρήσει αντίστοιχοι @Bukowski στο φόρουμ, αν ξέρεις εσυ κάποιους και τους υποψιάζεσαι στείλε μου σε ένα PM, να ξέρω και εγώ να αγνοώ και να μην αρπάζομαι.

και στο κάτω κάτω το ξαναγράφω, δεν γίνεται να σεβαστώ μια άποψη που είναι λάθος. Λέει κάποιος, δεν θυμάμαι ποιος, ότι το μαρκάρισμα έχει σήμασια που τελειώνει και όχι που αρχίζει. Ε λοιπόν είναι λάθος, δεν ισχύει το συγκεκριμένο, λέω (δεν το γράφω, το λέω) μόλις το βλέπω ότι τι μαλακια γράφει ο άσχετος και συνεχίζω.

Τώρα θες σοβαρά να αναλύσουμε κι άλλο αν πρέπει να σέβεσαι αλλους χρήστες και την αντίθετη με σένα γνώμη τους εδώ μεσα; 
 

Κανε ο,τι νομίζεις, εγώ ο,τι είχα να πω το είπα.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Aussie said:

Nομιζω πως το VAR φωναζει αν ΔΕΝ συμφωνει με τον διαιτητη, οχι απαραιτητα εαν διαφωνει. Καταλαβαινεις τι λεω νομιζω. Ο VAR δηλαδη μπορει να καλεσει τον διαιτητη να δει μια φαση, χωρις ο ιδιος (VAR) να εχει ξεκαθαρη αποψη. 

για να το θεσουμε μαλλον πιο σωστα, "αν δε μπορει να επιβεβαιωσει την αποφαση του διαιτητη" τον καλει

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Aussie said:

Nομιζω πως το VAR φωναζει αν ΔΕΝ συμφωνει με τον διαιτητη, οχι απαραιτητα εαν διαφωνει. Καταλαβαινεις τι λεω νομιζω. Ο VAR δηλαδη μπορει να καλεσει τον διαιτητη να δει μια φαση, χωρις ο ιδιος (VAR) να εχει ξεκαθαρη αποψη. 

Δεν είμαι σίγουρος. Αν το δούμε κάποια στιγμή καλο είναι να το ξέρουμε αυτό, γιατί έχει πραγματι διαφορά.

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, baRon21 said:

και στο κάτω κάτω το ξαναγράφω, δεν γίνεται να σεβαστώ μια άποψη που είναι λάθος. Λέει κάποιος, δεν θυμάμαι ποιος, ότι το μαρκάρισμα έχει σήμασια που τελειώνει και όχι που αρχίζει. Ε λοιπόν είναι λάθος, δεν ισχύει το συγκεκριμένο, λέω (δεν το γράφω, το λέω) μόλις το βλέπω ότι τι μαλακια γράφει ο άσχετος και συνεχίζω.

Mε στοιχεια και οχι με αερολογιες. 

Πιο προσφατο δεν μπορεσα να βρω. Ισχυει το παρακατω εκτος αν εχει αλλαξει ο κανονισμος.

Σου το παρεθεσε κι ο @Kostas21 αλλα μαλλον δεν το ειδες(;)

Screenshot_32.png

Screenshot_33.png

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×