Jump to content

βάζελος - Α.Ε.Κ. (4η αγ.): 11/09/22, 21:30, CosmoteSport 1


SpiRos
 Share

M.V.P.-Κόουτσινγκ-Βραβείο Μάνταλου  

44 members have voted

  1. 1. M.V.P.

    • Στάνκοβιτς
      14
    • Χατζισαφί
      1
    • Ρότα
      0
    • Βίντα
      10
    • Τζαβέλλας
      2
    • Γιόνσον
      6
    • Σιμάνσκι
      0
    • Γκατσίνοβιτς
      1
    • Γκαρσία
      0
    • Πινέδα
      8
    • Αραούχο
      1
    • Άμραμπατ
      1
    • Μάνταλος
      0
    • Ελίασον
      0
    • Μοχαμάντι
      0
    • Φαν Βέερτ
      0
  2. 2. Κόουτσινγκ Αλμέιδα

    • Καλό
      1
    • Μέτριο
      6
    • Κακό
      33
    • Φυσιολογικό
      4
  3. 3. Βραβείο Μάνταλου (χειρότερος παίκτης)

    • Στάνκοβιτς
      0
    • Χατζισαφί
      19
    • Ρότα
      2
    • Βίντα
      0
    • Τζαβέλλας
      8
    • Γιόνσον
      0
    • Σιμάνσκι
      2
    • Γκατσίνοβιτς
      0
    • Γκαρσία
      5
    • Πινέδα
      1
    • Αραούχο
      3
    • Άμραμπατ
      1
    • Μάνταλος
      1
    • Ελίασον
      0
    • Μοχαμάντι
      2
    • Φαν Βέερτ
      0


Recommended Posts

Και ο Χατζισαφι πηγαινει πισω και λογω σπρωξιματος μενει σταθερος στον αερα. Θεωρω ωστοσο οτι δεν ειναι αρκετο αυτο το σπρωξιμο για να δωθει φαουλ.

Γι αυτο ακριβως το λογο λεω οτι και το 2ο πεναλντι δεν ειναι πεναλντι. Μιλαμε για ξεκαθαρο θεατρο.

Αμα δε θεωρησουμε δυναμομετρο τωρα, κανενα απο τα 2 δεν ειναι πεναλντι γιατι το ενα ειναι επιθετικο φαουλ και το αλλο φαουλ εκτος περιοχης.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Bukowski said:

Θα ερθει ο Οφρυδοπουλος οπου να ναι να τα κανει σωστα μεχρι να ρθει μετα το Μουντιαλ ο Σαντος να τα κάνει ολοσωστα.

Ε, τοτε μην κραζουμε τον Ούχο και τον Γκαρσια γιατί θα έρθουν Αραβίδης Πλατέλλας.

Ουτε τον Κίτσο γιατί θα έρθει ο Τζανετό ή ο Χνιντ

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, nikos said:

Ε, τοτε μην κραζουμε τον Ούχο και τον Γκαρσια γιατί θα έρθουν Αραβίδης Πλατέλλας.

Ουτε τον Κίτσο γιατί θα έρθει ο Τζανετό ή ο Χνιντ

Γενικα καλο θα ηταν οντως να μην κράζουμε τους ψιλονορμαλ με την συγκεκριμένη διοικηση.

Link to comment
Share on other sites

Η κριτική στον Αλμειδα, από εμένα τουλάχιστον, γίνεται γιατί έχω απαιτήσεις από αυτόν.

Αν ήταν κανένας πουθενας Γιαννικης δεν θα χαράμιζα ούτε byte.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Brom21 said:

Και ο Χατζισαφι πηγαινει πισω και λογω σπρωξιματος μενει σταθερος στον αερα. Θεωρω ωστοσο οτι δεν ειναι αρκετο αυτο το σπρωξιμο για να δωθει φαουλ.

Γι αυτο ακριβως το λογο λεω οτι και το 2ο πεναλντι δεν ειναι πεναλντι. Μιλαμε για ξεκαθαρο θεατρο.

Αμα δε θεωρησουμε δυναμομετρο τωρα, κανενα απο τα 2 δεν ειναι πεναλντι γιατι το ενα ειναι επιθετικο φαουλ και το αλλο φαουλ εκτος περιοχης.

Το πρώτο είναι ο ορισμός του πεναλτι. Κριμα και σπάσιμο δεν λεω αλλα ειναι. Βεβαια ξεκιναει απο κορνερ που δεν ειναι. ΕΚΕΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΣΤΑΘΟΥΜΕ σε αυτη την φάση. Τωρα το δευτερο πεναλτι ειναι 100% Παπουτσελης (και το κάνουμε αβαβα επικοινωνιακα ωστε να μην κακοκαρδισουμε και Κοκκαλη) αλλα εχει αξια να αναρωτηθούμε που βρισκόταν εκεινη την ωρα ο ξάδερφος του Κονε Ροτα.

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνα με κυκλους του ΚΜ η μόνη επιλογή είνια να φυγει ο κακός Αλμέιδα. Στην 4 αγωνιστική. Η αν δεν φυγει να βάζει το συστημα που έχουν στο μυαλό τους. Μια ερώτηση μόνο έχω. Στην δουλειά σας όταν σας κάνουν παρατηρηση αλλαζετε τα παντα επειδή κάποιοι δεν αυμφωνουν ή δεν σηκώνεται μυγα στο σπαθί σας; 

 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, agelos said:

Η κριτική στον Αλμειδα, από εμένα τουλάχιστον, γίνεται γιατί έχω απαιτήσεις από αυτόν.

Αν ήταν κανένας πουθενας Γιαννικης δεν θα χαράμιζα ούτε byte.

Εμενα ψιλοπουτσα μου ο Αλμειδα αν και μου ειναι συμπαθής κσι θεωρω θα δουμε καλα πραγματα αν στηριχθεί, απλα περαν αυτου ξερω πως εκδίωξη του σημαίνει +1 χρόνος Μελισσανιδης στην καμπούρα μας. Ακομα και λάθος επιλογή να ειναι, ειναι καιρος να την λουστει και οχι να κερδισει χρονο κανοντας αλλη χειρότερη επιλογή και παει λεγοντας.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Bukowski said:

Να αναρωτηθούμε που βρισκόταν εκεινη την ωρα ο ξάδερφος του Κονε Ροτα.

Μόλις είχε χάσει την φάση κυνηγώντας τον Αιτορ... Γενικά ήταν εκτός θεσης. Και ο Μουχάμαντι έκανε ακόμα χειρότερη εμφάνιση αλλά δεν μας στοίχισε

Link to comment
Share on other sites

Just now, Bukowski said:

Εμενα ψιλοπουτσα μου ο Αλμειδα αν και μου ειναι συμπαθής κσι θεωρω θα δουμε καλα πραγματα αν στηριχθεί, απλα περαν αυτου ξερω πως εκδίωξη του σημαίνει +1 χρόνος Μελισσανιδης στην καμπούρα μας. Ακομα και λάθος επιλογή να ειναι, ειναι καιρος να την λουστει και οχι να κερδισει χρονο κανοντας αλλη χειρότερη επιλογή και παει λεγοντας.

Συμφωνούμε.

Τι σημαίνει αυτό πρακτικά όμως? Να σταματήσουμε την κριτική?

Να γράφουμε ότι τα κάνει όλα σωστά?

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, amarillonegro said:

Από πού έχει προκύψει ότι ο Ρότα είναι ξάδερφος του Κονέ?

Εγω λεω ειναι ξάδερφος του παντως. Μην περιμένεις τωρα και να σου βρω πηγή γι αυτο.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Araujo21 said:

Συμφωνα με κυκλους του ΚΜ η μόνη επιλογή είνια να φυγει ο κακός Αλμέιδα. Στην 4 αγωνιστική. Η αν δεν φυγει να βάζει το συστημα που έχουν στο μυαλό τους. Μια ερώτηση μόνο έχω. Στην δουλειά σας όταν σας κάνουν παρατηρηση αλλαζετε τα παντα επειδή κάποιοι δεν αυμφωνουν ή δεν σηκώνεται μυγα στο σπαθί σας; 

 

με αυτη τη λογικη, οσοι κατεχουν διπλωμα προπονητη απο UEFA, δεν πρεπει να δεχονται καμια κριτικη και γνωριζουν καλυτερα απο τον καθενα. που φυσικα αυτο ισχυει, δηλαδη ο Γιαννικης (τυχαια αναφορα) ειναι καλυτερος προπονητης απο εμενα, εσενα, τον Κωστας21 κτλ. Το θεμα ειναι ομως οτι στην αγορα υπαρχουν χιλιαδες προπονητες. ε ψαχνουμε τον καλυτερο τηρουμενων των αναλογιων. και ξαναγραφω, αν ειναι να φερουμε καποιον χειροτερο (οι μεγαλυτερες πιθανοτητες να συμβει αυτο ειναι) τοτε ας μεινει ο Αλμευδα. Αν ομως μπορει να φερει αναγνωρισμενο ονομα, τα δαχτυλιδια του και δρομο 

Link to comment
Share on other sites

Just now, agelos said:

Συμφωνούμε.

Τι σημαίνει αυτό πρακτικά όμως? Να σταματήσουμε την κριτική?

Να γράφουμε ότι τα κάνει όλα σωστά?

Ναι κανονικά αν είχαμε λιγο μυαλο θα επρεπε μολις μπουμε στο γηπεδο να φωνάζουν ολοι το ονομα του, να παρουν χαμπάρι ολα τα ερπετά τι και πως. Επισης καλο θα ηταν να ξαναακουστουν και συνθήματα που ακούστηκαν περσι στο ΟΑΚΑ μετα το ματς με γαυρο.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Bukowski said:

Ναι κανονικά αν είχαμε λιγο μυαλο θα επρεπε μολις μπουμε στο γηπεδο να φωνάζουν ολοι το ονομα του, να παρουν χαμπάρι ολα τα ερπετά τι και πως. Επισης καλο θα ηταν να ξαναακουστουν και συνθήματα που ακούστηκαν περσι στο ΟΑΚΑ μετα το ματς με γαυρο.

Συνθήματα όπως αυτά για τα οποία ο Τζαβέλας δήλωσε ότι άργησαν?

Link to comment
Share on other sites

Just now, agelos said:

Συνθήματα όπως αυτά για τα οποία ο Τζαβέλας δήλωσε ότι άργησαν?

Ναι αλλα οχι στο τελευταίο ματς πριν το καλοκαιρακι.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Hades said:

με αυτη τη λογικη, οσοι κατεχουν διπλωμα προπονητη απο UEFA, δεν πρεπει να δεχονται καμια κριτικη και γνωριζουν καλυτερα απο τον καθενα. που φυσικα αυτο ισχυει, δηλαδη ο Γιαννικης (τυχαια αναφορα) ειναι καλυτερος προπονητης απο εμενα, εσενα, τον Κωστας21 κτλ. Το θεμα ειναι ομως οτι στην αγορα υπαρχουν χιλιαδες προπονητες. ε ψαχνουμε τον καλυτερο τηρουμενων των αναλογιων. και ξαναγραφω, αν ειναι να φερουμε καποιον χειροτερο (οι μεγαλυτερες πιθανοτητες να συμβει αυτο ειναι) τοτε ας μεινει ο Αλμευδα. Αν ομως μπορει να φερει αναγνωρισμενο ονομα, τα δαχτυλιδια του και δρομο 

Επειδή η ιστορία έχει δείξει μέχρι τώρα ότι η ςπιλγη θα είναι χειρότερη. Εγώ δέχομαι να αφήσουμε τον άνθρωπο να δουλέψει με τα όπλα που έχει πλεον. Το πρωταθλημα εζει πολυ δρόμο ακομα.οσο για την γνώμη όπως έχει πει και ο μεγάλος Κλιντ Ίστγουντ ειναι σαν την κωλοτρυπίδα όλοι έχουν από μια. Δεν σημαίνει ότι είναι η σωστή. Και σίγουρα μπορείς να την πεις σε ένα φόρουμ.. Αφορισμους δεν χρειάζεται. 

 

Link to comment
Share on other sites

Όλοι οι αντίπαλοι αυτό θέλουν. Να τρωγόμαστε μεταξυ μας. Έχουμε εγκλωβιστεί στο ειναι διαφορετικό να είσαι ΑΕΚ. 

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, agelos said:

Θέλω λοιπόν να μου εξηγήσεις γιατί εφόσον κάποιοι παίκτες έχουν τόσο περιορισμένο ταβάνι, πχ Τζαβέλας, έχουν πάρει φανέλα βασικού σπίτι τους, ενώ υπάρχουν εναλλακτικές.

Ποιος ευθύνεται για αυτό, όταν η ομάδα συνεχώς ζημιωνεται από τις επιλογές αυτές?

Α. οι καφενετζηδες

Β. Ο Νικολογιαννης

Γ. ο Γιαννικης

Δ. το κακό το ριζικό μας

 

 

Θα είμαι εντασιακός γιατί διαβάζουμε μπούρδες.

Βρε εσυ είσαι άμπαλος και μυρωδιάς. Εγραφες πριν τον αγώνα ότι ο ΠΑΟ θα δώσει χώρο και δεν θα πιέσει ψηλά. Αγνοώντας τα στοιχεία αλλά και όσα έχουμε δει όσοι βλέπουμε ποδόσφαιρο τελοσπάντων και όχι "μπάλα", πως ο Γιοβάνοβιτς πιέζει ψηλά πάντοτε. Πέραν των στοιχείων και της εικόνας, το είχα γράψει και πριν το παιχνίδι. Ταμπούρι έχει παίξει σε τρία...ημίχρονα πέρυσι.

Όταν λοιπόν γράφεις τέτοια πράγματα απλώς ξεφτιλίζεσαι διότι κάνουν τα αντίθετα και είναι γνωστό.

Το ότι είσαι μυρωδιάς βέβαια φαίνεται πως αντί να σχολιάσεις ως στοιχείο του αγώνα, γιατί ποδόσφαιρο βλέπουμε, την ωραία συνεργασία στο γκολ της ΑΕΚ και το υπέροχο πάρσιμο της μπάλας από τον Πινέδα που στη συνέχεια έκανε έξοχο τσίμπημα με το μυτάκι, κάτι που δεν έκαναν οι πράσινοι σε κανένα σημείο του αγώνα αφού άλλωστε τέλειωσαν το παιχνίδι με γκολ μόνο από πέναλτι, εμμένεις στην αμπαλοσύνη.

Πάμε και στο κυρίως ερώτημα:

Ο Τζαβέλλας παίζει γιατί προφανώς ο Μουκουντί δεν κρίνεται από τον προπονητή έτοιμος είτε ατομικά είτε συνεργατικά. Η άμυνα δεν είναι επίθεση που μπορεί ο πρόσφατος μεταγραφικός στόχος όταν μπει να ψιλοβρει πατήματα γρήγορα και αν δεν τα βρει δεν πειράζει.

Μυρωδιάς είσαι αλλά πιστεύω ότι διαθέτεις έστω και λίγη κοινή λογική:

 

O Αλμέϊδα έφερε ένα ολόκληρο επιτελείο, εγκρίνει όλες τις μεταγραφές μιλώντας με όλους τους παίκτες(το λένε οι ίδιοι), παίρνουν 1,2 εκατομμύρια ευρώ και θέλει να κάνει καριέρα στην ευρώπη άρα(ρητορικά ερωτήματα):

α) Βάζει τον Τζαβέλλα μέσα διότι έχει αυτοκαταστροφικές τάσεις; Δηλαδή προτιμάει να γίνουν γκέλες που θα γράψουν στο βιογραφικό του για να κάνει χατήρια;

β) Βάζει τον Τζαβέλλα μέσα δεχόμενος παραινέσεις όταν διαπιστωμένα σε άλλη ομάδα έπαιξε μέχρι και ξύλο με την διοίκηση για διαφωνία;

γ) Βάζει τον Τζαβέλλα μέσα δεχόμενος παραινέσεις όταν έκραζε την διοίκηση της ομάδας που είχε στο MLS ότι δεν έκαναν μεταγραφές;

Τι λέτε ρε; Σε χαπάτα απευθύνεστε νομίζετε; Λίγη σκέψη της προκοπής δεν έχετε;
Μας λέτε δηλαδή ότι μία γνωστή προσωπικότητα, φραγκάτος κλπ. που έχει μεγάλες φιλοδοξίες μπας και μελλοντικά μείνει προπονητικά στην ευρώπη, βάζει μέσα τον Τζαβέλλα επειδή του το λένε κάποιοι; Πέραν του ότι είναι προσβλητικό, δεν έχει λογική.

Θα έρθει δηλαδή ιδίως ο Αλμέιδα, που πέρασε και όλο το επιτελείο του στην ΑΕΚ, να κάνει πολιτική βάζοντας παίκτες ενώ άλλοι είναι καλύτεροι, για να αυτοκαταστραφεί ή καριέρα του για χάρη του Μελισσανίδη; Και δεν είναι ότι παίρνει δέκα εκατομμύρια ευρώ να κάνει το κορόϊδο. Αν έπαιρνε δέκα εκατομμύρια, να λέγαμε ότι μπαίνει στο πειρασμό να αφήσει στην άκρη την...αξιοκρατία. Έχει ένα καλό συμβόλαιο αλλά μπορεί να απολυθεί μέσα στη χρονιά και μετά για αυτόν θα είναι πισωγύρισμα.

Πλην όμως, ακόμα πιο βαρύ και ανυπόστατο είναι αυτά περί στοιχηματισμού. Όποιος τα λέει πρέπει να έχει ενδείξεις, να ξέρουμε δε ότι είτε στην ευρώπη είτε στην Ασία έχουν μαζευτεί πολλά λεφτά σε περίεργα πονταρίσματα. Για λίγα λεφτά άλλωστε δεν στήνεται κάποιος να χάσει ή να παίξει με τα...κόρνερ. Είναι συκοφαντικά αυτά. Δεν το είπες εσύ αυτό, απλώς το αναφέρω.

Επίσης, ο Χατζισαφί είδαμε γιατί παίζει. Δεν κάνει, αλλά ο Μοχαμαντί είναι πιο ασόβαρος. Τα λάθη του Μοχαμαντί ο Χατζισαφί δεν τα κάνει αν και πιο αργός. Ετσι εξηγείται και για αυτόν τον λόγο έμμεσα, το παράδειγμα του Τζαβέλλα.

Ακόμα, τον Μάνταλο δεν τον έβαλε βασικό. Μετά κάπου ίσως διαβάσαμε μία ερμηνεία ότι και καλά ο Μάνταλος δεν το ήθελε. Kαι καλά ότι δεν ήταν θέμα του Αλμέιδα. Η ουσία όμως είναι ότι δεν τον βάζει, ένα συμβόλαιο 8 κατοστάρικα κάθεται στον πάγκο.

Μιλάμε για τέτοιο γρονθοκόπημα της κοινής λογικής και αμπαλοσύνης που καταντάει και γελοίο να συζητιέται ότι ο τάδε παίζει με παρέμβαση, ο δείνα κλπ.

Και σε έναν αγώνα να μη τονίζονται εκτός από τα σφάλματα και τα ψήγματα ποιότητας. Γιατί τέτοιο γκολ σαν του Πινέδα ο ΠΑΟ δεν έβαλε, χρειάστηκε τα πέναλτι για να σκοράρει.

Over and out.

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν το είδα ούτε καν φάσεις  , υποψιαζόμουν θα είχαμε εσωστρέφεια μετά ( σας προετοίμασα) και προτίμησα να δώ Γιάννη και μπάσκετ . Καλό είναι να ηρεμήσετε όσο δύσκολο και αν φαίνεται και όταν με το καλό μπούμε στο γήπεδο να το χαρούμε και να φτάσουμε όσο πιο ψηλά γίνεται . Η σεζόν είναι μεγάλη το -6 είναι βαρύ απο τη 4η αγωνιστική αλλα πολλά γίνονται σε ένα ολόκληρο πρωτάθλημα και ο βάζελος δεν θα νικάει συνέχεια γιατί απλά και αυτός έχεις χτυπητές αδυναμίες . 

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Araujo21 said:

 

 

 

24 minutes ago, Araujo21 said:

Μόλις είχε χάσει την φάση κυνηγώντας τον Αιτορ... Γενικά ήταν εκτός θεσης. Και ο Μουχάμαντι έκανε ακόμα χειρότερη εμφάνιση αλλά δεν μας στοίχισε

 

Θα είμαι πάλι εντασιακός, όχι ως προς εσένα, αλλά άλλο ένα άμπαλο σχόλιο.

Ο Ρότα βρε σεις δεν ήταν εκτός θέσης από βίτσιο. Το γράφεις και εσύ έμμεσα. Είχε εντολή να ακολουθεί τον Αιτορ μέχρι την...τουαλέτα. Τα έχει γράψει και ο Skepastos κιόλας, ότι ο Αλμέιδα το έκανε και παλιά, το ζήτησε και τώρα.

Και το ερώτημα προς τους μυρωδιάδες, ρητορικά, είναι το εξής:

Nα αρνιόταν ο Ρότα να εκτελέσει την εντολή του προπονητή; Ή ορθώς την εκτέλεσε αλλά δεν το πήρατε χαμπάρι ότι ήταν εντολή; Αν δεν το πήρατε, αυτό δείχνει ποδοσφαιρική αμπαλοσύνη. Ο Ρότα δεν έκανε πάντως βόλτες δρώντας αυτόνομα και...αυτεπάγγελτα.

 

Για να συμπληρώσω, όπως χθες ο Βρσαλικο με τον Βολο δεν ανέβαινε συχνά πάνω από την σέντρα. Γιατί; Κάποιοι ολυμπιακοί νόμιζαν ότι δεν ήθελε...

Απλώς είχε λάβει εντολή από τον Κορμπεράν, να γίνεται τρίτος κεντρικός αμυντικός και να κάθεται εκεί, ώστε να παίρνει το πλάτος από τον Μπόουλερ.

Δεν είναι θέμα του παίκτη αλλά εντολή προπονητή.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω αλλα για να πω τι δικη μου αμαρτια, δεν με ενδιαφερει να παιξει μπαλα η ομαδα. θελω απλα να ξερω στην αρχη της χρονιας -και να το ξερουν και οι παικτες - οτι θα παρει πρωταθλημα.
Μπαλα απο ΑΕΚ ευτυχως εχω δει διαστημικη και ειμαι χορτατος. Θα δουν μπαλα και οι νεοτεροι. Στατιστικα στα 30 πρωταθληματα που θα παρεις θα κανεις και 2-3 χρονιες διαστμικες. εχει επιβεβιαωθει. 😂

Τωρα η συζητηση περι αλμευδα μου φαινεται τραγικη καθως ο τυπος προφανως ειναι ενας ανθρωπος με πολυ καλη αντιληψη και προσωπικοτητα. Δεν ξερω τι εξελιξη θα εχει, δεν με πολυ ενδιαφερει αλλα θεωρω οτι κατεβασε καλα την ομαδα με τους διαθεσιμους παικτες και μεσα στο παιχνιδι εκανε τις αλλαγες που επρεπε να κανει. ρισκαρε χωρις αμυντικα χαφ γιατι ειναι κατι παραπανω απο οφθαλμοφανες οτι ο βαζελος δεν εχει ομαδα ουτε ποιοτικους παικτες για να του δημιουργησει προβλημα και το ειδε και ο αλμευδα (οπως και οτι ο γιοβανοβιτς ειναι στην πραγματικοτητα βλακας).

Οι φασεις εναντιών μας στο 4-2-4, βγαινουν απο ατομικα και καποια αβιαστα λαθη παικτων. Μια χαρα καλυπτονταν οι μακρινες μπαλιες και οι γιομες του βαζελου. Σε καποια φαση εγω ειχα σιγουρο οτι θα βαλουμε γκολ, και οντως εγιναν οι φασεις με βαση το συστημα. Δεν μπηκαν. Οι φασεις που εφαγες ομως δεν ειναι λογω συστηματος ουτε λογω οτι ο αντιπαλος προποντης (αλλος απατεωνας κι αυτος) σε ειχε διαβασει. Αν πραγματικα σε διαβαζε ο γιοβανοβιτς θα γεμιζε το κεντρο οταν ειχες μανταλο και πινεδα εκει και θα σε ειχε @@σει. Αλλα ουτε τους παικτες εχει, ουτε καλος προπονητης ειναι για να καταλαβει κατι τετοιο ουτε καποια ιδιαιτερη συνοχη εχει ο βαζελος. Εχει σπρωξιμο.

Κι εδω ερχεται και η κωμικη πλεον συζητηση για τους παικτες. Π.χ. Ροτα. ο τυπος ειναι κακος τεχνικα, χαμηλης αντιληψης και χαμηλης αυτοεκτιμησης. Και επανερχομαι στην αρχη του μηνυματός μου. Ας ξερεις οτι θα παρεις το πρωταθλημα κι ας παιζει ο Ροτα. Εδω ρε μλκς πηρε πρωταθλημα ο τασος παντος και μου λετε τωρα για ρωτα και χατζησαφι;;; (που ειναι αχρηστοι αλλα αυτο ειναι αλλο θεμα, πως βρεθηκαν εκει;;). Ο τζαβελλας ειναι ιδιαιτερη περιπτωση. Δεν ξερω αν μια συζητηση με τους οπαδους βοηθουσε την κατασταση.

 

Κλεινω με τους προπονητες, δηλαδη ο μεσος ΑΕΚτζης βλεπει τον αρχικαραγκιοζη του γαυρου, τον βλακα του βαζελου, τον κακομοιρη του μπαοκ και γουσταρει να διωξει αλμευδα;

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Bluesman said:

 

 

 

Θα είμαι πάλι εντασιακός, όχι ως προς εσένα, αλλά άλλο ένα άμπαλο σχόλιο.

Ο Ρότα βρε σεις δεν ήταν εκτός θέσης από βίτσιο. Το γράφεις και ασυναίσθητα. Είχε εντολή να ακολουθεί τον Αιτορ μέχρι την...τουαλέτα. Τα έχει γράψει και ο Skepastos κιόλας, ότι ο Αλμέιδα το έκανε και παλιά, το ζήτησε και τώρα.

Και το ερώτημα προς τους μυρωδιάδες, ρητορικά, είναι το εξής:

Nα αρνιόταν ο Ρότα να εκτελέσει την εντολή του προπονητή; Ή ορθώς την εκτέλεσε αλλά δεν το πήρατε χαμπάρι ότι ήταν εντολή; Αν δεν το πήρατε, αυτό δείχνει ποδοσφαιρική αμπαλοσύνη. Ο Ρότα δεν έκανε πάντως βόλτες δρώντας αυτόνομα και...αυτεπάγγελτα.

 

 

Δεν διαφωνώ ότι είχε εντολή. Το θέμα είναι  ότι έκανε τσαφ και έχασε την φάση. Αν έκανε έστω φάουλ στο κέντρο δεξ θα υπήρχε συνέχεια. Και από αμπαλοσυνη δρν έχω δείξει μέχρι στιγμής 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που όταν κάνει κάποιος κριτική στον προπονητή σημαίνει ότι θέλουμε να έρθει αύριο το πρωί ο Γιαννίκης δεν το καταλαβαίνω πραγματικά.

Ή ότι θέλουμε να φύγει σήμερα το βράδυ πάλι δεν το αντιλαμβάνομαι.

Προσωπικά καταγράφω ότι δεν έχει ξεκινήσει καλά. Καθόλου καλά όμως.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×