Jump to content

βάζελος - Α.Ε.Κ. (4η αγ.): 11/09/22, 21:30, CosmoteSport 1


SpiRos
 Share

M.V.P.-Κόουτσινγκ-Βραβείο Μάνταλου  

44 members have voted

  1. 1. M.V.P.

    • Στάνκοβιτς
      14
    • Χατζισαφί
      1
    • Ρότα
      0
    • Βίντα
      10
    • Τζαβέλλας
      2
    • Γιόνσον
      6
    • Σιμάνσκι
      0
    • Γκατσίνοβιτς
      1
    • Γκαρσία
      0
    • Πινέδα
      8
    • Αραούχο
      1
    • Άμραμπατ
      1
    • Μάνταλος
      0
    • Ελίασον
      0
    • Μοχαμάντι
      0
    • Φαν Βέερτ
      0
  2. 2. Κόουτσινγκ Αλμέιδα

    • Καλό
      1
    • Μέτριο
      6
    • Κακό
      33
    • Φυσιολογικό
      4
  3. 3. Βραβείο Μάνταλου (χειρότερος παίκτης)

    • Στάνκοβιτς
      0
    • Χατζισαφί
      19
    • Ρότα
      2
    • Βίντα
      0
    • Τζαβέλλας
      8
    • Γιόνσον
      0
    • Σιμάνσκι
      2
    • Γκατσίνοβιτς
      0
    • Γκαρσία
      5
    • Πινέδα
      1
    • Αραούχο
      3
    • Άμραμπατ
      1
    • Μάνταλος
      1
    • Ελίασον
      0
    • Μοχαμάντι
      2
    • Φαν Βέερτ
      0


Recommended Posts

Just now, Kostas21 said:

κ εσυ ανεβασες καρε ρε συ πριν

Επειδή πίστευα ότι δεν υπάρχει λόγος να κάθομαι να γράφω όλη την φάση.

Ε το έκανα λοιπόν νο προμπλεμ.

Δεν υπάρχει παρατεταμένο μαρκαρισμα.

Link to comment
Share on other sites

Για την σφαγη φταιει ο Μελισσανιδης, για την εικονα παικτες(κυριως) και μετα προπονητικο team.

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Epitaph21 said:

Εσύ είσαι λάθος μαν. Πρόσεξε μην το πεις παραεξω επειδή είναι βασικοί κανόνες ποδοσφαίρου αυτά και θα ξεφτιλιστεις, εδω είναι οπαδικο φόρουμ και να γράψεις καμία μπαρουφα (πχ δεν δίνεται πέναλτι αν κάνεις χέρι και έχεις γυρισμένη πλάτη) δεν τρέχει κάτι.

Καλα και παλι, για την συγκεκριμένη φάση δεν ισχύει η περίπτωση του συνεχιζόμενου μαρκαρίσματος που όντως ισχύει αυτό που είχες γραψει.

Εγω είδα ένα στιγμιαίο μαρκάρισμα, όπως και ο @MITSAKLAS, που έγινε εκτός περιοχής, εσυ μάλλον είδες ενα συνεχιζόμενο που συνεχίστηκε και μέσα στην περιοχή.

Αν ενα τράβηγμα συνεχιστεί και μέσα στην περιοχή τότε φυσικά και είναι πέναλτι, αλλά σε αυτήν την περίπτωση, γιατί αυτήν σχολιάζω, δεν υπάρχει κάτι τέτοιο, αν τον τράβαγε ή τον ξαναεσπρωχνε τότε ναι θα είχες δίκιο.

Τος σπρώχνει εκτός περιοχής και αυτό είναι που μετράει, όχι ποτέ σταματάει η κάθε επαφή του (ακόμα και χωρίς καθόλου δύναμη) με την πλάτη του αντιπάλου, μην τρελαθούμε κιόλας.

Επειδη ρώτησα και έναν γνωστό μου που είναι διαιτητής, έστω στα τσικο αλλά και παλι έδωσε εξετάσεις, αυτό που λες ισχύει μόνο σε παρατεταμένο φάουλ ή πχ αν γίνει ένα φάουλ εκτός περιοχής, δώσει πλεονέκτημα και μετά δεχθεί ο επιτιθέμενος παλι φάουλ από τον ίδιο αμυνόμενο ή και κάποιον άλλον. 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Kostas21 said:

ε διαφωνουμε εδω, εγω βλεπω οτι υπαρχει. Αλλα οκ να συμφωνησω κ μαζι σου, δεν υπαρχει για να μην τρελαινεσαι. Οκ δεν υπαρχει, κ εδωσε ψευτικο πεναλτι. Life goes on.

👍 

Link to comment
Share on other sites

Αφήστε να κλείσει αυτό το τοπικ εν ειρήνη ☮️ 

Πάμε να  σφαχτουμε στη μεταγραφολογια τώρα που γυρίζει ακόμη...

Φέρε ρε Τσίπη ένα στόπερ, ένα εξτρέμ και ένα Μπακ για να νικάμε και τους Καμπακους...

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, baRon21 said:

Καλα σε περιπτώσεις πέναλτι το ξεκάθαρο λαθος είναι ίσο με το είναι ή δεν είναι.

Αν πχ ο VAR εχτές πίστευε ότι δεν είναι πέναλτι θα τον φώναζε να το δει. Όποτε καταλαβαίνουμε ότι και το VAR συμφώνησε.

Φυσικά και συμφώνησε. Αυτό λεω. 
 

Η απαντησή μου ήταν στο ότι «δεν τον κάλεσε καν να το δει αφου ήταν δύσκολη φαση».

Δεν λειτουργεί έτσι.

Για να γίνω ακόμα πιο κατανοητός θα πω ότι στην φάση του Μαουριτσιο στην Τουμπα πιθανως ο βαρ να μην καλουσε καν τον διαιτητη.
Γιατί δεν είναι δυνατόν όχι απλά να διαφωνούσε, αλλά να διαφωνούσε και ΕΝΤΟΝΑ με τον επόπτη Ποντικη.

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, baRon21 said:

Καλα και παλι, για την συγκεκριμένη φάση δεν ισχύει η περίπτωση του συνεχιζόμενου μαρκαρίσματος που όντως ισχύει αυτό που είχες γραψει.

Εγω είδα ένα στιγμιαίο μαρκάρισμα, όπως και ο @MITSAKLAS, που έγινε εκτός περιοχής, εσυ μάλλον είδες ενα συνεχιζόμενο που συνεχίστηκε και μέσα στην περιοχή.

Αν ενα τράβηγμα συνεχιστεί και μέσα στην περιοχή τότε φυσικά και είναι πέναλτι, αλλά σε αυτήν την περίπτωση, γιατί αυτήν σχολιάζω, δεν υπάρχει κάτι τέτοιο, αν τον τράβαγε ή τον ξαναεσπρωχνε τότε ναι θα είχες δίκιο.

Τος σπρώχνει εκτός περιοχής και αυτό είναι που μετράει, όχι ποτέ σταματάει η κάθε επαφή του (ακόμα και χωρίς καθόλου δύναμη) με την πλάτη του αντιπάλου, μην τρελαθούμε κιόλας.

Επειδη ρώτησα και έναν γνωστό μου που είναι διαιτητής, έστω στα τσικο αλλά και παλι έδωσε εξετάσεις, αυτό που λες ισχύει μόνο σε παρατεταμένο φάουλ ή πχ αν γίνει ένα φάουλ εκτός περιοχής, δώσει πλεονέκτημα και μετά δεχθεί ο επιτιθέμενος παλι φάουλ από τον ίδιο αμυνόμενο ή και κάποιον άλλον. 

Δεν έχεις καταλάβει ότι ο Γκαρσία κάνει 2 μαρκαρίσματα στον Γκανεα. Κάνει ένα τράβηγμα εκτός περιοχής, ο Γκανεα συνεχίζει (δεν πέφτει) μπαίνει όρθιος μέσα στην περιοχή και μετά τον βρίσκει με το πόδι εντός περιοχής και βουτάει. Ο Βούλγαρος έδωσε την δεύτερη επαφή πέναλτι, όχι την πρώτη. Εγώ είπα από την πρώτη στιγμή (σου δίνω και λινκ απ' όταν έγινε αν θες) ότι δεν θεωρώ κανένα από τα 2 φάουλ, δεν θεωρώ ότι τα αγγίγματα του Γκαρσία συνιστούν ανατροπή και γενικά επειδή είσαι νέος στο φόρουμ, θα δεις ότι σε όλες αυτές τις φάσεις είμαι αυστηρός με τους επιθετικούς ακόμα και της ομάδας μας. Δεν τα έχω καλά με τα αγγίγματα και τις επαφές και αν ήμουν διαιτητής θα τα άφηνα (όπως και δεν θα έδινα επιθετικό φάουλ στον Χατζησαφι ποτέ). Αλλά το να λέμε ότι έδωσε το πρώτο τράβηγμα πεναλ είναι αρκούδα τρελή. Όπως να λέμε ότι έφαγε κίτρινη ο Πινέδα επειδή έκανε κωλοτουμπα και όχι επειδή διαπληκτίστηκε μετά με τον τέρμα του παο. Αλλά τεσπα, οπαδικο φόρουμ είναι ας γράφει και καμία αρκούδα.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Kostas21 said:

Δε καταλαβαινω ουτε απο ειρωνειες ουτε απο τιποτα. Εχουμε ζησει σφαγες κ σφαγες. Μπορουσε να μη το δωσει? Μπορουσε. Οπως μπορουσε να δωσει κ το επιθετικο στον Χατζησαφι. Μπορουσε. Το πρωτο πεναλτι εχει θεμα αναποδο κορνερ που ξεκιναει ολο το σοου, οποτε ναι αφηνει πικρη γευση η ολη κατασταση.
Αλλα επιμενω οτι το προβλημα μας δεν ειναι ΟΙ ΜΑΛΑΚΙΕΣ που κανανε ΟΙ ΦΕΛΟΙ παικτες κ δωθηκε δικαιωμα στον στημενο Βουλγαρο? Στημενο εγω να συμφωνησω, να δωσει το σοου του.

Μπες μεσα κ πατησε τους. Σιγα την ομαδαρα στην τελικη. Μπορω να βρω χιλιους δυο λογους να πω οτι η ηττα κ ο πανικος στην ομαδα ηρθαν απο την αντιμετωπιση του ρεφ κλπ κλπ κλπ

Οκ λοιπον, τελειωσε, περασε το ματς, οι βαθμοι δε γυρνανε πισω. Μας τους κλεψανε? Μας τους κλεψανε. Μπες κ ριξε 6 στο Αγρινιο κ δειξε οτι εισαι γαμιας. Αλλοιως θα μεινουμε στον Βουλγαρο κ στην κλοπη.

Και για πιο λόγο πάντα η ΑΕΚ να υπερβάλλει εαυτό για να πάρει κάτι?

Δηλαδή οι άλλοι δεν έχουν φελλούς?Η απλά έχουν αλλά δεν πληρώνουν τα λάθη τους?

Γιατί να ρίξουμε 6 στο Αγρίνιο?Γιατί Σόνι και ντε να γίνουμε Ρεάλ για να πάρουμε κάτι..?

Ναι θα ήταν ωραίο να τους έχεις να σε γαμανε αλλά να είσαι τόσο καλός που να τους γλεντας.

Ωραίο το "σας γαμαγαμε και με 9" αλλά διάρκεια και ιστορία έτσι δε γράφεις.

Και στη τελική σου κάνει μπουρδέλο το ίδιο το κλαμπ πολύ εύκολα πλέον.Χεστηκε ο κάθε περαστικός να αποδείξει ότι θα σας γαμησω είτε έτσι είτε αλλιώς.Χεστηκε και ο κόσμος που κοιτάει μόνο το αποτέλεσμα.Χανονται οι βαθμοί πιέζονται όλοι και άντε κάνε αλλαγές για να αλλάξει η κατάσταση.

Τα πέναλτι έχεις δίκιο μπορούσε να τα δώσει και να μη τα δώσει.Οπως είπα και χτες πρέπει να κοιτάμε αν ήταν(με όρους ποδοσφαίρου) ή με το αν θα δινόταν στους άλλους(με όρους Ελλάδας)..?Όσοι μιλάτε με γαυροβαζελους και κτλ,έχει πλάκα που όποτε θέλουν σου βάζουν αντιπαραβολή τι έγινε σε ξένο πρωτάθλημα σε μια φάση (όταν τους βολεύει) και όποτε θέλουν αντιπαραβολή σε ελληνικό ματς(δε τους βολεύει)..

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Kostas21 said:

Δε καταλαβαινω ουτε απο ειρωνειες ουτε απο τιποτα. Εχουμε ζησει σφαγες κ σφαγες. Μπορουσε να μη το δωσει? Μπορουσε. Οπως μπορουσε να δωσει κ το επιθετικο στον Χατζησαφι. Μπορουσε. Το πρωτο πεναλτι εχει θεμα αναποδο κορνερ που ξεκιναει ολο το σοου, οποτε ναι αφηνει πικρη γευση η ολη κατασταση.
Αλλα επιμενω οτι το προβλημα μας δεν ειναι ΟΙ ΜΑΛΑΚΙΕΣ που κανανε ΟΙ ΦΕΛΟΙ παικτες κ δωθηκε δικαιωμα στον στημενο Βουλγαρο? Στημενο εγω να συμφωνησω, να δωσει το σοου του.

Μπες μεσα κ πατησε τους. Σιγα την ομαδαρα στην τελικη. Μπορω να βρω χιλιους δυο λογους να πω οτι η ηττα κ ο πανικος στην ομαδα ηρθαν απο την αντιμετωπιση του ρεφ κλπ κλπ κλπ

Οκ λοιπον, τελειωσε, περασε το ματς, οι βαθμοι δε γυρνανε πισω. Μας τους κλεψανε? Μας τους κλεψανε. Μπες κ ριξε 6 στο Αγρινιο κ δειξε οτι εισαι γαμιας. Αλλοιως θα μεινουμε στον Βουλγαρο κ στην κλοπη.

Ε, αυτά και τελος.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ από εδώ και περα θα συμφωνήσω μαζί σας ότι μας ΣΦΑΞΑΝΕ και ότι ο Βούλγαρος ήταν ΣΤΗΜΕΝΟΣ.

Οχι ειρωνικά, για να κερδίσουμε χρόνο γιατί πραγματικα το κουράσαμε.

Ολα τα ποστ μου θα συνεχιστούν στο στυλ ότι μας έστησαν χθες.

Παμε παρακάτω τωρα.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, nikos said:

Φυσικά και συμφώνησε. Αυτό λεω. 
 

Η απαντησή μου ήταν στο ότι «δεν τον κάλεσε καν να το δει αφου ήταν δύσκολη φαση».

Δεν λειτουργεί έτσι.

Για να γίνω ακόμα πιο κατανοητός θα πω ότι στην φάση του Μαουριτσιο στην Τουμπα πιθανως ο βαρ να μην καλουσε καν τον διαιτητη.
Γιατί δεν είναι δυνατόν όχι απλά να διαφωνούσε, αλλά να διαφωνούσε και ΕΝΤΟΝΑ με τον επόπτη Ποντικη.

Ναι ρε σου έκανα και like συμφωνώ με αυτό που λες, το καλό με το var είναι ότι όλες οι περιπτώσεις έχουν να κάνουν με καταστάσεις στυλ είναι ή δεν είναι κάτι.

Ειναι ή δεν Πέναλτι, είναι η δεν είναι κόκκινη, είναι ή δεν είναι οφσαιντ.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Epitaph21 said:

Δεν έχεις καταλάβει ότι ο Γκαρσία κάνει 2 μαρκαρίσματα στον Γκανεα. Κάνει ένα τράβηγμα εκτός περιοχής, ο Γκανεα συνεχίζει (δεν πέφτει) μπαίνει όρθιος μέσα στην περιοχή και μετά τον βρίσκει με το πόδι εντός περιοχής και βουτάει. Ο Βούλγαρος έδωσε την δεύτερη επαφή πέναλτι, όχι την πρώτη. Εγώ είπα από την πρώτη στιγμή (σου δίνω και λινκ απ' όταν έγινε αν θες) ότι δεν θεωρώ κανένα από τα 2 πέναλτι, δεν θεωρώ ότι τα αγγίγματα του Γκαρσία συνιστούν ανατροπή και γενικά επειδή είσαι νέος στο φόρουμ, θα δεις ότι σε όλες αυτές τις φάσεις είμαι αυστηρός με τους επιθετικούς ακόμα και της ομάδας μας. Αλλά το να λέμε ότι έδωσε το πρώτο τράβηγμα πεναλ είναι αρκούδα τρελή. Όπως να λέμε ότι έφαγε κίτρινη ο Πινέδα επειδή έκανε κωλοτουμπα και όχι επειδή διαπληκτίστηκε μετά με τον τέρμα του παο. Αλλά τεσπα, οπαδικο φόρουμ είναι ας γράφει και καμία αρκούδα.

Δεν είναι δύο μαρκαρίσματα...

Το ίδιο μαρκάρισμα είναι. Μια φορά ήρθαν σε επαφή.

Μιλάμε για 2 παίκτες που κινούνται με αντίθετη φορά.

Βρίσκουν στην αρχή τα σώματα τους και στη συνέχεια πιθανόν τα πόδια τους.

Η ουσία παραμένει.

Αν είχε σφυρίξει επιθετικό φάουλ στο πρώτο πέναλτι θα φωνάζαν οι βαζελοι για σφαγή? Κατά τη γνώμη μου ΟΧΙ..

Αν είχε σφυρίξει φάουλ στη γραμμή στο δεύτερο πέναλτι θα φωνάζαν οι βαζελοι για σφαγή? Κατά τη γνώμη μου ΟΧΙ 

ΑΛΛΆ από την άλλη έφτασαν να φωνάζουν για Uefa Mafia στην βουτιά αποβολή του Παλασιος με Σλάβια....

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Epitaph21 said:

Δεν έχεις καταλάβει ότι ο Γκαρσία κάνει 2 μαρκαρίσματα στον Γκανεα. Κάνει ένα τράβηγμα εκτός περιοχής, ο Γκανεα συνεχίζει (δεν πέφτει) μπαίνει όρθιος μέσα στην περιοχή και μετά τον βρίσκει με το πόδι εντός περιοχής και βουτάει. Ο Βούλγαρος έδωσε την δεύτερη επαφή πέναλτι, όχι την πρώτη. Εγώ είπα από την πρώτη στιγμή (σου δίνω και λινκ απ' όταν έγινε αν θες) ότι δεν θεωρώ κανένα από τα 2 φάουλ, δεν θεωρώ ότι τα αγγίγματα του Γκαρσία συνιστούν ανατροπή και γενικά επειδή είσαι νέος στο φόρουμ, θα δεις ότι σε όλες αυτές τις φάσεις είμαι αυστηρός με τους επιθετικούς ακόμα και της ομάδας μας. Αλλά το να λέμε ότι έδωσε το πρώτο τράβηγμα πεναλ είναι αρκούδα τρελή. Όπως να λέμε ότι έφαγε κίτρινη ο Πινέδα επειδή έκανε κωλοτουμπα και όχι επειδή διαπληκτίστηκε μετά με τον τέρμα του παο. Αλλά τεσπα, οπαδικο φόρουμ είναι ας γράφει και καμία αρκούδα.

Δεν βλέπω ότι υπάρχουν δυο μαρκάρισματα στον Γκανεα, ένα σπρώξιμο ΕΚΤΟΣ ΠΕΡΙΟΧΗΣ βλέπω όπως και στο κλιπάκι που επισυνάπτω και τωρα.

Αλλα επειδή βλέπω ότι από όλους επικράτησε μια τάση διαλλακτικότητας και τάσης να προχωρήσουμε, λέω οκ Σ Ε Β Α Σ Τ Η η άποψη σου (αμάν πια με αυτήν την καραμέλα🤣🤣) και τα ξαναλέμε στο επόμενο πέναλτι.

Link to comment
Share on other sites

Θα κάνω μια ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ τοποθέτηση για την διαιτησία πριν συνεχίσω στην λογική ότι ήταν στημένος όπως εξήγησα παραπανω. 

Για μένα το πρώτο είναι ηλεκτροπληξία του Χατζισαφι και καλως το εδωσε. Θεωρω ότι απλά τον ακουμπάει ελαχιστα και ο άλλος κάνει καραγκιοζιλικια.

Το 2ο ειναι πολύ δύσκολη φάση, αν ημουν βαρ σε άσχετες ομάδες (κι όχι στην ΑΕΚ) δεν θα τον φώναζα να το πάρει πισω (αναλύσαμε πώς λειτουργεί ο βαρ, άρα δεν τους κατηγορώ αυτους, μιλαμε για φάση που ακόμα προκαλεί διαφωνειες ειδικά αυτη, άρα έπρεπε να πάρουν την ευθύνη να του πουν ότι διαφωνούν εντονα με αυτό που έδωσε),

αλλά αν ημουν διαιτητής δεν θα το έδινα αφού έδωσα κι άλλο πιο πριν καπως αμφιλεγόμενο κι όχι μαρς. Σε αυτή την περίπτωση ειναι πιθανό και ο βαρ να το άφηνε ως φάουλ.
 

Θεωρω γενικά ότι ο Βούλγαρος  επαιξε βαζελο, δεν μπορώ να ξερω σιγουρα αν ήταν εσκεμμένα ή του βγήκε ετσι επειδή είναι άχρηστος, αλλά τελικά δεν θεωρω σφαγή ακόμα και να δωσει κάποιος και τα 2 πεναλτυ γιατί θεωρω ότι το πρώτο ήταν και το δεύτερο δινόταν ανετα. Παντως αν εδινε μονο το πρώτο δεν θα πολυ-μίλαγε και κανεις, ενώ τώρα έγινε χαμος.

Βασει των παραπανω (ή άλλων εκτιμήσεων αυτών των φάσεων) ειπαμε λοιπόν κάποιοι ότι δεν το θεωρούμε και απιστευτο ή σφαγή να δώσει κάποιος και τα 2 και ότι υπήρχαν κι άλλοι σοβαροί λόγοι για το χθεσινο συνοθυλλευμα. that’s it και sorry.

 

Το κλείνω εδώ από μεριάς μου. Από εδώ και περα για να μην αναλωνόμαστε σε αστείες διαφωνειες που δεν βγάζουν καπου και για να μην χάνουμε άλλο τον χρόνο μας με αυτά, εγώ συνεχίζω στην λογική οτι μας ΕΣΦΑΞΑΝ και πάμε παρακάτω.


Μας έσφαξαν λοιπόν χθες. Οκ συνεχίζουμε από εκει. Τουλαχιστον εγώ.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι και binary το ζήτημα ε, τύπου ή μας έσφαξαν ή η ομάδα δεν είναι η ΑΕΚ που θέλουμε. Κάλλιστα ισχύουν και τα δύο.

Είμαστε δε τόσο τυχεροί που δεν χρειάζεται καν να διαλέξουμε, αφού και για τα δύο το ίδιο πρόσωπο ευθύνεται. 

Η πούστρα. 

  • Δικεφαλάκι 4
Link to comment
Share on other sites

Επίσης στον Αλμευδα γιατί τόση πίεση ? Του φέραν εκεί 2 παίχτες της προκοπής και άλλους 3 πριν μια βδομάδα και περιμένουμε πρωταθλητισμό και δίπλα και να νικάει και τον Βούλγαρο που αποφάσισε να γυρίσει μόνος του το ματς. Τώρα για το αν κάνει ή δεν κάνει θα δούμε, ας πάρει όσο χρόνο θέλει, να δουλέψει και να μην είναι απατεώνας και βλέπουμε που θα φτάσουμε. Αλλά οκ αν δεν θελουμε να δώσουμε χρόνο ούτε σε αυτόν, ας περιμένουμε τον Μπιέλσα ξερωγω. 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Ο προπονητης δεν πρεπει να πειραχτει ακομα κι αν χασει και στο Αγρινιο.

Ειμαι με σχολη @Skepastos κι εγω και λεω βουρ να βγαλει σεζον ακομα κι αν την καψεις.

Κανει λαθη και θα κανει λαθη, δεν ειναι κανενας tactician, αλλα εχει το σεβασμο της ομαδας, δουλευει και εχει γινει θαυμασια δουλεια στο bonding, η φυσικη κατασταση ειναι πολυ καλη και δεν "κρεμαει" κανενας και πλεον εχει και ενα ευρος ροστερ για να παιξει κι αλλα πραγματα. 

Ο ιδιος ειπε οτι δεν κολλαει σε διαταξεις, ο ιδιος ειπε οτι καλυπτεται πλεον απο το ροστερ. Απο εκει και περα, ολα εγιναν με ρυθμους χελωνας για τους λογους που ξερει η διοικηση.

Κακως, κακιστα δεν του ειχαν τα 2 στοπερ στην προετοιμασια.

Κακως, κακιστα δεν του ειχαν το δευτερο επιθετικο απο μεσα Αυγουστου.

Δεν ειναι μονο "Αλμειδα" οι ευθυνες στο αγωνιστικο. Οπως ο Κουχαρσκι εκανε καλη δουλεια στις αποχωρησεις, ετσι οι υπευθυνοι δεν εκαναν καλη δουλεια στις προσθηκες και κυριως στο χρονισμο αυτων.

Ας παιξει και 5-3-2 και 4-5-1 και ο,τι θελει. Χωρις Κονεδες και Γιαννακηδες ομως να λενε την αποψαρα τους. Εχει συνεργατες αν θελει να ρωτησει. Ολοι οι γυρω γυρω να τον ενημερωσουν για τις ιδιαιτεροτητες του πρωταθληματος, για τις εδρες, για τους συσχετισμους. Δεν εχουν καμια δουλεια να εμπλεκονται στο αγωνιστικο, ακομα κι αν το βλεπουν "λαθος" για τη δικη τους θεωρηση περι ΑΕΚ.

Τωρα τι λεμε εμεις εδω μεσα, τι νομιζουμε οτι επηρεαζουμε και λοιπες ιστοριες, ειναι παπαριες καμαρωτες. Οπως ο καθε Ματζισιαν γραφει την αποψαρα του, ετσι τη γραφουν ολοι. Και πλακιτσα και ειρωνεια και απ ολα εχει ο μπαχτσες. Μεγαλα παιδια ειμαστε οι περισσοτεροι, μην τσιμπατε και αγνοηστε οποιον/οτι σας χαλαει. Θα βρειτε την υγεια σας.

  • Δικεφαλάκι 11
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, The Magician said:

Ο προπονητης δεν πρεπει να πειραχτει ακομα κι αν χασει και στο Αγρινιο.

Ειμαι με σχολη @Skepastos κι εγω και λεω βουρ να βγαλει σεζον ακομα κι αν την καψεις.

Κανει λαθη και θα κανει λαθη, δεν ειναι κανενας tactician, αλλα εχει το σεβασμο της ομαδας, δουλευει και εχει γινει θαυμασια δουλεια στο bonding, η φυσικη κατασταση ειναι πολυ καλη και δεν "κρεμαει" κανενας και πλεον εχει και ενα ευρος ροστερ για να παιξει κι αλλα πραγματα. 

Ο ιδιος ειπε οτι δεν κολλαει σε διαταξεις, ο ιδιος ειπε οτι καλυπτεται πλεον απο το ροστερ. Απο εκει και περα, ολα εγιναν με ρυθμους χελωνας για τους λογους που ξερει η διοικηση.

Κακως, κακιστα δεν του ειχαν τα 2 στοπερ στην προετοιμασια.

Κακως, κακιστα δεν του ειχαν το δευτερο επιθετικο απο μεσα Αυγουστου.

Δεν ειναι μονο "Αλμειδα" οι ευθυνες στο αγωνιστικο. Οπως ο Κουχαρσκι εκανε καλη δουλεια στις αποχωρησεις, ετσι οι υπευθυνοι δεν εκαναν καλη δουλεια στις προσθηκες και κυριως στο χρονισμο αυτων.

Ας παιξει και 5-3-2 και 4-5-1 και ο,τι θελει. Χωρις Κονεδες και Γιαννακηδες ομως να λενε την αποψαρα τους. Εχει συνεργατες αν θελει να ρωτησει. Ολοι οι γυρω γυρω να τον ενημερωσουν για τις ιδιαιτεροτητες του πρωταθληματος, για τις εδρες, για τους συσχετισμους. Δεν εχουν καμια δουλεια να εμπλεκονται στο αγωνιστικο, ακομα κι αν το βλεπουν "λαθος" για τη δικη τους θεωρηση περι ΑΕΚ.

Τωρα τι λεμε εμεις εδω μεσα, τι νομιζουμε οτι επηρεαζουμε και λοιπες ιστοριες, ειναι παπαριες καμαρωτες. Οπως ο καθε Ματζισιαν γραφει την αποψαρα του, ετσι τη γραφουν ολοι. Και πλακιτσα και ειρωνεια και απ ολα εχει ο μπαχτσες. Μεγαλα παιδια ειμαστε οι περισσοτεροι, μην τσιμπατε και αγνοηστε οποιον/οτι σας χαλαει. Θα βρειτε την υγεια σας.

 Δεν έχω λαικ.  Ψυχραιμία ( εγώ δεν είδα τον αγώνα για να την κρατήσω) ..  έχουμε περάσει και χειρότερα άλλωστε.  Να ζήσουμε και να πεθάνουμε μαζί του φέτος και ας ελπίζουμε ότι η αύρα του γηπέδου να μας δώσει σαν οργανισμό την δίψα.  Το να μπούμε με σκοπό να τα κάνουμε όλα πουτανα βγάζοντας οργή δεν νομίζω ότι βοηθάει στη παρούσα κατάσταση.  

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Να πω λιγο και ατομικά πώς τα είδα εγώ 

 

Στανκοβιτς ήταν οκ

Ροτα όσα μπορεί τα έδωσε, βέβαια  δεν μπορεί και παρα πολλά 

Χατζισαφι δεν κάνει το παιδί 

Βιντα ήταν λιγο βαρύς πιστεύω εγώ. Τον ηθελα καλυτερο 

Τζαβελλας. Ως ψευτολίμπερο δεν με έχει χαλάσει, σε ζώνη δεν κάνει + φυσικά ότι είναι καραγκιοζης (και γελοιος σε ένα θεατρο που έκανε στο α ημίχρονο). Μεγάλο ερώτημα αν αυτος ο Μουκουντι ειναι ξεκαθαρα χειρότερος σε ζώνη.

Γιονσον εγώ τον βρηκα πάλι εξαιρετικο. Σοκαρίστηκα όταν τον έβγαλε ακόμα και ως ατομική επιλογή αλλαγης. Καλά έκανε και θύμωσε (δεν είδα να το παρακάνει), αυτά τα ακατανόητα Αλμειδα ουγκ τα γράφω προσωπικά 

Σιμανσκι ο γνωστός λιγος

Πινεδα δεν εκανε και πολλά κατα τα λοιπα, αλλά μονο ότι σκοράρει (πάλι) τον κάνει θετικό 

Γκαρσια έχω υπάρξει υπερασπιστής του αλλά η εμφανιση του ήταν εμετική. Επαιζε σαν συγκαμενος από το πρώτο λεπτο. Μου αρέσει που υπεραναλυουμε την σωστή του θέση ολο το καλοκαίρι. Και παίζει υποτιθεται στην φυσική του θέση μέχρι το 60 και παρουσιάζει αυτό που είδαμε. Ας τον δοκιμάσει στην επίθεση κι ας τον πουλήσουν πριν τον πετάξουν στο τελος.

Γκατσινοβιτς. Άλλη μια μετριότατη εμφανιση. Κι έχει  παιξει σε πολλά ματς  σε αυτήν την θέση στην καριέρα του. Είχε τουλαχιστον συμμετοχη στο γκολ. Το κρισιμο σουτ το έχασε παντως.

Αραουχο είχε συμμετοχη στο γκολ αλλά αυτό που χάνει δεν πρέπει να χανεται από σοβαρό επιθετικό. Το ότι επαιξε σχεδον δεκάρι στο τελευταίο μισάωρο δεν ήταν δικη του πρωτοβουλία αλλά εντολή. Έτσι είπαν τουλαχιστον.

Ελίασον γρηγορος, προσπάθησε, αλλά μέχρι εκεί 

Αμραμπατ 35χρονος ποδοσφαιριστής αλάνας και πάλι μονο αυτος μπήκε και μπόρεσε σε καποιες φασεις να κάνει την διαφορα. Του το δίνω. Έκανε κι ένα σοβαρό λαθος βέβαια λογικο ειναι έτσι άναρχα που παίζει.

Μανταλος ο γνωστός νερόβραστος και μαλιστα σε ρολο Σαμπανάτζοβιτς 

Μοχαμαντι γέλασε ο κόσμος πάλι μαζί του. Κατάφερε να συναγωνιστεί σε γελοιότητα τον Χατζισαφι. Είχα την ψευδαίσθηση ότι είναι λιγότερο γελοιος. Οι ειδήμονες δεν ασχολήθηκαν καν με αριστερό μπακ εντωμεταξυ.

Φαν Βεερτ δεν έκανε κάτι οσο έπαιξε 

 

 

Link to comment
Share on other sites

NΝα ρωτσηω και γω .....ακυρωσε γκολ του Αστερα για επαφη με ωμο στο ματς με τον γαυρο? Γιατι δεν εδωσε φαουλ στο σμπρωξιμο με τα χερια. Μηπως εκεινος ο διαιτητς ειχε δυναμομετρο?

Η μηπως ο βαγγγελας εχει καλυτερο τσιμεντωμετρο?

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Araujo21 said:

NΝα ρωτσηω και γω .....ακυρωσε γκολ του Αστερα για επαφη με ωμο στο ματς με τον γαυρο? Γιατι δεν εδωσε φαουλ στο σμπρωξιμο με τα χερια. Μηπως εκεινος ο διαιτητς ειχε δυναμομετρο?

Η μηπως ο βαγγγελας εχει καλυτερο τσιμεντωμετρο?

Απλά ο Βαγγέλας φροντίζει για την ομάδα του. Μα καλό κ.... άσχημο τρόπο. Τον ενδιαφέρει ο πρωταθλητισμός. Ακόμη κ αν δεν μπορεί να το κάνει μια χρονιά, περνάει σε όλους ότι ΘΑ κάναμε πρωταθλητισμό, αν δεν υπήρχε ο ανάδρομος Ερμής. Εμείς πάμε, λέμε το Πάτερ Ημών κ γυρνάμε το μάγουλο αν μας χτυπήσουν κ αν χρειαστεί το ξαναγυρνάμε κιόλας. Και αν δεν μπορεί κανείς να φτάσει να το χτυπήσει το χτυπάμε κ μόνοι μας ή δίνουμε ένα ρόπαλο στον άλλο να βαρέσει όπου θέλει. Κουροπαλάτης aka Θηρία- Χριστιανοί 2-1. Καλό σκορ. Βοήθεια μας.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Bukowski said:

Ρε Παπια ελεος και εσυ, λες και ξερω γω ειχε απεναντι του τον Μπενίτεθ με τους Τζεραρντ, Αλονσο, Μασερανο. Τον ηλιθιο τον Γιοβανοβιτς ειχε που επισης δεν ειχε χαφ (εβγαλε και τον Κουρμπελη). Ενταξει βλακώδες all in, αλλα οπως ειχε γινει το ματς δεν θα κρινοταν στην τακτική. Και να ισοφαριζες, θα έμενες με 10. Ε το πηγε στην γιούργια. Έβγαλες και 3 ευκαιρίες, δεν τις έβαλες τελος. Δεν ειναι θεμα Σέρβου ή Αιθίοπα. Δες τι ψήφισε το ΚΜ στο κοουτσαρισμα του.

 

Άθλιο ήταν 

Και ως σκέψη και ως υλοποίηση 

Μένει να δούμε αν θα είναι μπούσουλας για το μέλλον 

Link to comment
Share on other sites

Και αθλιο και εγκληματικο αλλα οπως ειπα προς το παρον του τη χαριζω.

Αλλα αν το ξανακανει χωρις σφαγη στο καραισκακη ας πουμε και γραψει 6 ε τοτε ειναι ειναι για να φευγει με κλωτσιες εδω δεν ειναι mls.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×