Jump to content

ΑΓΙΑ ΣΟΦΙΑ OPAP ARENA ​⚽


George_D
 Share

Recommended Posts

4 hours ago, AG21 said:

ta-oraria-leitourgias-tou-estiatoriou-vy

Έγκυρες πληροφορίες λένε ότι το κατάστημα ΞΕΜΕΙΝΕ από ρεμουλάντ της καργιόλας της σελινόριζας !!!

Όλος ο κόΖμος ζήτησε δεύτερη και τρίτη μερίδα !!!

Γκράντε σπετάκολο !!!

:lol:

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, AG21 said:

Όντως αραιά ο κόσμος. 

ta-oraria-leitourgias-tou-estiatoriou-vy

Πάντως από πλευράς φωτισμού το Μελισσανορεστοράν, είναι σαν να έχουν πάει οι πελάτες σε κρεοπωλείο κ ψηλά στον τοιχο ο κρεοπώλης έχει τοποθετήσει μυγοπαγιδα για να μη του κάθονται οι μύγες στα κρέατα.

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

Το εστιατόριο ΒΥΖΑΝΤΙΝΟ στην OPAP ARENA θα λειτουργήσει κανονικά, όπως έχει ανακοινωθεί ήδη, την ημέρα του αγώνα της ΑΕΚ με τον Παναθηναϊκό (8/1, 19.30).

Διευκρινιστικά ανακοινώνεται πως θα είναι ανοικτό από τις 12.30 ως τις 15.30 για το κοινό. Στις 15.30 το εστιατόριο θα κλείσει και από τις 16.30 και μετά θα ανοίξει με δικαίωμα εισόδου μόνο για κατόχους εισιτηρίων διαρκείας στις θύρες VVIP, EXECUTIVE, VIP (5-9 και 8-10) καθώς και τους κατόχους σουιτών

Link to comment
Share on other sites

Guest Indian21

Πολύ ωραία η πρώτη εντύπωση που είχα για το Ναό μετά από 20 χρόνια.. Το ξύλο με τους μπάτσους, τα δακρυγόνα ξύπνησαν όμορφες αναμνήσεις από παλιό καλό Νίκος Γκουμας. 

Το μόνο μείον του γηπέδου είναι ότι τα τουρνικε στο πέταλο του άλσους είναι στενά και δεν χωράμε να μπαίνουμε 2 μαζί με άνεση.. 

Link to comment
Share on other sites

Κλιμάκιο της Ευρωπαϊκής Ομοσπονδίας Ποδοσφαίρου βρέθηκε σήμερα το πρωί στη Νέα Φιλαδέλφεια ώστε να επιθεωρήσει το γήπεδο αλλά και τον περιβάλλοντα χώρο της OPAP Arena.

Παρουσία ανθρώπων της ΑΕΚ, αλλά και του Δημάρχου της περιοχής, Γιάννη Βούρου, το κλιμάκιο της UEFA έλεγξε τόσο τον αγωνιστικό χώρο και το εσωτερικό του γηπέδου, όσο και τα πέριξ του σταδίου, μιλώντας με τους υπευθύνους του γηπέδου για τα βελτιωτικά έργα που μπορούν να γίνουν.

Στη συνέχεια, ακολούθησε επίσκεψη στο άλσος, στο οποίο προβλέπονται έργα για την ανάπλασή του, ενώ λίγη ώρα αργότερα, η «Ένωση» παρέθεσε γεύμα στους ανθρώπους της UEFA.

Να τονίσουμε, πως αυτή η πρώτη επίσκεψη της Ευρωπαϊκής Ομοσπονδίας Ποδοσφαίρου στην OPAP Arena, ενόψει της διεξαγωγής του τελικού του UEFA Conference League το 2024 στο γήπεδο της ΑΕΚ.

sport-fm.gr

Link to comment
Share on other sites

Φαντάζομαι ενθουσιάστηκαν με τους κατουρημένους διαδρόμους πίσω απ'τις κερκίδες, την απουσία κάδων για τα σκουπίδια, την απουσία διαχωρισμού ανδρικών -γυναικείων τουαλετών ( την Κυριακή πήγαν μαζί η κόρη μου με τη γυναίκα μου και για 2 δευτερόλεπτα έχασαν την μαλαπέρδα-live ενός μπερδεμένου που ανακουφιζόταν με ανοιχτή την πόρτα....).

 

  • Δικεφαλάκι 1
  • Sad 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, johnny21 said:

Φαντάζομαι ενθουσιάστηκαν με τους κατουρημένους διαδρόμους πίσω απ'τις κερκίδες, την απουσία κάδων για τα σκουπίδια, την απουσία διαχωρισμού ανδρικών -γυναικείων τουαλετών ( την Κυριακή πήγαν μαζί η κόρη μου με τη γυναίκα μου και για 2 δευτερόλεπτα έχασαν την μαλαπέρδα-live ενός μπερδεμένου που ανακουφιζόταν με ανοιχτή την πόρτα....).

 

Με τις τουαλέτες υπάρχει θέμα και οκ στην αρχή λέγαμε ο ΑΕΚτζής θα κάνει λίγο καιρό να αλλάξει συνήθειες απο το οακα και θα μάθει να πηγαίνει ουρητήρια αντί θαμνάκια αλλα τελικά μάλλον υπάρχει αστοχία ή μάλλον περιορισμός χώρου και σε αυτό με πιο σημαντικές οτι έβαλαν κανονικές πόρτες και οχι τύπου μπάρ η άλλες που να κλεινουν μόνες τους και οτι είναι λίγα τα ουρητήρια και δεν φτάνουν . Σε ολόκληρο πέταλο έχει 3 τουαλέτες που όλες μαζί έχουν δεν έχουν 30 ουρητήρια που για να κατουρήσεις ακουμπάς κυριολεκτικά στο δίπλα τόσο κοντά που το ένα είναι με το άλλο . Πολλοί πάνε γι'αυτο το λόγο κακός στις γυναικίες αν τις βρούν ελεύθερες . 

Link to comment
Share on other sites

2 με 3 αιώνες θα πάρει όταν ο Μασκ ο ΣΤ' θα έχει λανσάρει  τουαλέτα  drone 

Η υπομονή είναι αρετή 

Link to comment
Share on other sites

ας βάλουν πρώτα απινιδωτές και δεν πειράζει θα περιμένουμε να κατουρήσουμε σε ουρά στις αντρικές

το κόστος για έναν σε κάθε θύρα είναι μ.ο. 1.300 Ευρώ (https://kidssavelives.gr/symvoules-aed/)

επι 48 θύρες το σύνολο είναι 62.400 Ευρω ΚΑΙ ΑΚΟΜΑ ΔΕΝ ΤΟΥΣ ΕΧΕΤΕ ΑΓΟΡΑΣΕΙ ΡΕ ΜΟΥΝΟΠΑΝΑ????????????

 

 

  • Δικεφαλάκι 5
Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι να υπάρχουν και διάδρομοι να κινηθούν οι διασώστες, τα εργαλεία από μόνα τους δεν κάνουν τη δουλειά. Ας πουμε τι θα γίνει στο ματς με γαβρο, θα πεφτουν δακρυγόνα από το μεσημέρι; είναι ευκολία να τα ρίχνουμε στους χακί αλλά θα γίνει το κακό και θα ψαχνόμαστε. 

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν υπεύθυνοι για τα θέματα ασφαλείας, ας τα δουν και να κάνουν ό,τι χρειάζεται. Δεν είναι λύση τα δακρυγόνα, ούτε μπορεί να αντέξει ένα γήπεδο με στενές διεξόδους από όλες τις πλευρές ένα περιστατικό που θα προκαλέσει πανικό στον όχλο, ούτε είναι αστείο να υπάρχουν υπεράριθμοι εντός του γηπέδου (ειδικά σε ντέρμπυ ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ γιατί κλείνουν τους διαδρόμους), ούτε προσφέρει κάτι να ανάβουμε 50 καπνογόνα στην 21 σε κάθε γκολ και να καθυστερούμε την έναρξη του αγώνα σε ένα χρονικό σημείο που η καθυστέρηση ευνοεί ΜΟΝΟ τον αντίπαλο. Δεν αναφέρομαι σε αναπνευστικά προβλήματα φιλάθλων γιατί θα πεταχτεί κάποιος και θα πει ε ας μην έρχεται στο γήπεδο. Και δεν μπορώ να μπω σε τέτοια συζήτηση. Και τα γράφω εγώ αυτά που ΠΑΝΤΟΤΕ μου άρεσε η κερκίδα και ΠΑΝΤΟΤΕ νοιώθω να κουμπώνω περισσότερο στο πέταλο παρά αλλού. Αλλά κάποια στιγμή πρέπει να δούμε την πραγματικότητα όπως είναι. 

Εν τω μεταξύ την Κυριακή για κάποιον λόγο μου έμεινε η γεύση των καπνογόνων περισσότερο από ό,τι στο παιχνίδι με τον Ιωνικό που άναψαν 30 φορές περισσότερα. Η υγρασία? Τα δακρυγόνα? Δεν ξέρω. Αλλά ξύπνησα την Δευτέρα και την είχα ακόμα. Και αυτά στην 36.

Link to comment
Share on other sites

Αυτός που θα πει σε κάποιον να μην έρχεται γήπεδο αν δεν μπορει να αναπνεύσει από τους πυρσους γαμιεται με την κακη έννοια.  Προκαταβολικά το θέτω, χωρίς να γνωρίζω αν και ποιος θα το πει  

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Duck_Season said:

Αυτός που θα πει σε κάποιον να μην έρχεται γήπεδο αν δεν μπορει να αναπνεύσει από τους πυρσους γαμιεται με την κακη έννοια.  Προκαταβολικά το θέτω, χωρίς να γνωρίζω αν και ποιος θα το πει  

Καλα αυτο για να το πει καποιος ειναι ακραιο αν δεν ειναι 22 χρονων ξερω γω.

 

γενικα πρεπει να το βρουν λιγο στο πεταλο , τα πολλα καπνογονα ειναι προβλημα σε αυτο το γηπεδο , δεν φευγουν .

 

και ναι ειχε υγρασια πολυ , αυτο το κανει χειροτερο 

Link to comment
Share on other sites

Οι πυρσοι είναι πρόβλημα σε κάθε γήπεδο. Μερικοι Τζβαινσταιν τους ανάβουν και σε κλειστά. Δεν προσφέρουν και τίποτα,  έτσι; 

Link to comment
Share on other sites

59 minutes ago, Duck_Season said:

Οι πυρσοι είναι πρόβλημα σε κάθε γήπεδο. Μερικοι Τζβαινσταιν τους ανάβουν και σε κλειστά. Δεν προσφέρουν και τίποτα,  έτσι; 

Μεχρι ενα βαθμο εμενα δεν με ενοχλουν προσωπικα, 

 

γενικα παντως σε ολη την ευρωπη ( πλην Uk ) εχουν επανελθει τα pyro .

Γιατι δεν ξερω 

Link to comment
Share on other sites

Χθές μου είπαν πως πέραν των υπολοίπων ατυχιών του ανθρώπου που έφυγε στην 26 άργησαν να ξεκλειδωσουν κ τις ηλεκτρομαγνητικές κλειδαριές για να βγει έξω. 

Επίσης χθες σχεδόν σε κάθε θύρα υπήρχαν πορτοκαλι γιλέκα.

 

  • Sad 1
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που δεν καταλαβαίνω είναι γιατί στις αντρικές τουαλέτες ο κόσμος περιμένει να μπει στις κλειστές τουαλέτες και δεν χρησιμοποιεί τα ουρητηρια όρθιων, με αποτέλεσμα να δημιουργείται ατελείωτη ουρά.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Την έχουν μικρή οι ΑΕΚατζήδες και κομπλεξάρονται.

 Προχθές ένας ακριβώς δίπλα μου ξέπλεκε 3 λεπτά για να τηνε βρει.  

Παραλίγο να χάσει τα δακρυγόνα.

Τον λυπήθηκε η ψυχή μου τον αδελφό μικροτσούτσουνο, σαν κανταιφάκι ήταν εκεί η φτιάξη του.

 Μη βλέπεις εσύ Κρητικέ που είσαι αλόγατο..

  • Δικεφαλάκι 1
  • Hahaha 1
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, gybe21 said:

Χθές μου είπαν πως πέραν των υπολοίπων ατυχιών του ανθρώπου που έφυγε στην 26 άργησαν να ξεκλειδωσουν κ τις ηλεκτρομαγνητικές κλειδαριές για να βγει έξω. 

Επίσης χθες σχεδόν σε κάθε θύρα υπήρχαν πορτοκαλι γιλέκα.

 

Προχθές οι φίλαθλοι της 46-48 είχαν τεράστια θέματα με κολλημένα τουρνικέ και τους ζητήθηκε να μπουν από 38-40 (απίστευτη ουρά εν τέλη) οι οποίες έχουν ακόμα το γνωστό θέμα με τις ηλεκτρομαγνητικές κλειδαριές στην έξοδο από το πρώτο ματς με Ιωνικό. Νομίζω τώρα κανα 2 αγώνες τελευταία παλεύουν και το διορθώνουν. 

  • Sad 1
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, moukie said:

Χθες ηταν ανοιχτή η εξοδος στην 38-40, αλληλουια.

2η σερί φορά θα καλομάθουμε. Επίσης επειδή ήμουν με παρέα γονέων από σχολείο με τα μικρά μαζί στο ημίχρονο φύγαμε και μας είπε ο security ότι άπαξ και βγούμε δεν θα ξαναμπορεσουμε να μπούμε. Αυτό και αν είναι θέμα γενικά.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Μπήκαν και τα ribbon ε. Ήδη απ τον βαζελο. 

Δείχνουν καλύτερα τα πανια με φόντο το μαυρο σβησμένο ribbon. 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

21 hours ago, Perparim56 said:

Μπήκαν και τα ribbon ε. Ήδη απ τον βαζελο. 

Δείχνουν καλύτερα τα πανια με φόντο το μαυρο σβησμένο ribbon. 

Όσο προλαβαίνετε ακόμα.

Δεν θα σκάσουμε εμείς ζεστό πεντακοσαρικάκι για να παίζει το ρίμπον "Παίξτε Απίδια, μην είστε arxeidia" και να το σκεπάζει το ... "AEK ROOTS", να πούμε.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

On 1/13/2023 at 8:17 AM, Agent HAF said:

2η σερί φορά θα καλομάθουμε. Επίσης επειδή ήμουν με παρέα γονέων από σχολείο με τα μικρά μαζί στο ημίχρονο φύγαμε και μας είπε ο security ότι άπαξ και βγούμε δεν θα ξαναμπορεσουμε να μπούμε. Αυτό και αν είναι θέμα γενικά.

black humour mode on 

Ούτε πάνω σε φορείο δε σε αφήνουν να φύγεις...

 

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×