Jump to content

ΑΕΚΑΡΑ - Ατρόμητος (8η αγ.) 16/10/22, 16:00, CosmoteSport1


SpiRos
 Share

M.V.P.-Κόουτσινγκ-Βραβείο Μάνταλου  

42 members have voted

  1. 1. M.V.P.

    • Αθανασιάδης
      8
    • Μοχαμάντι
      0
    • Ρότα
      9
    • Βίντα
      1
    • Μουκουντί
      0
    • Σιμάνσκι
      0
    • Πινέδα
      9
    • Γκατσίνοβιτς
      0
    • Ελίασον
      0
    • Αραούχο
      0
    • Γκαρσία
      0
    • Γιόνσον
      1
    • Άμραμπατ
      7
    • Μάνταλος
      7
    • Χατζησαφί
      0
  2. 2. Κόουτσινγκ Αλμέιδα

    • Καλό
      12
    • Μέτριο
      10
    • Κακό
      1
    • Φυσιολογικό
      19
  3. 3. Βραβείο Μάνταλου (χειρότερος παίκτης)

    • Αθανασιάδης
      0
    • Μοχαμάντι
      0
    • Ρότα
      0
    • Βίντα
      4
    • Μουκουντί
      1
    • Γιόνσον
      1
    • Πινέδα
      0
    • Γκατσίνοβιτς
      24
    • Ελίασον
      0
    • Αραούχο
      10
    • Γκαρσία
      1
    • Γιόνσον
      0
    • Άμραμπατ
      0
    • Μάνταλος
      1
    • Χταζησαφί
      0

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

6 minutes ago, Rayo Vallecano 21 said:

Και στον  αγώνα με τον Ιωνικο ξέρουμε πόσα; 

31100 sold out.

Link to comment
Share on other sites

δεν υπαρχει σοβαρη κουβεντα για πεναλτυ, μονο στα μμε του χοντρου εγινε θεμα η φαση

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, baRon21 said:

Γαμω τους γαυροβαζελους.

Ερωτηση απειριας:

Πως προέκυψε το Μακεδός;

 ήταν νυχτα Γενάρη όταν εβλεπε ο Στυλιανοπουλος σε μια κρύα εφημερια του για 12η φορά το The Κόπανοι .. Είχε μόλις αναλαβει τοτε τον γαυρο και ο κακό ψωφο ναχει Κος Μαρινακης ..

 Ε δεν ήθελε πολύ Βaron παιδι μου..

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορείς να αντιμετωπίσεις επικοινωνιακη τι μετωπο αλαφουζ χοντρού γιατί ελέγχουν σχεδόν όλα τα ΜΜΕ.  Ότι μπορεί να γίνει μόνο από τα σοσιαλ.  

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, AG21 said:

Δεν μπορείς να αντιμετωπίσεις επικοινωνιακη τι μετωπο αλαφουζ χοντρού γιατί ελέγχουν σχεδόν όλα τα ΜΜΕ.  Ότι μπορεί να γίνει μόνο από τα σοσιαλ.  

Σωστά.

Αν καταφέρεις να είσαι ανάμεσα όμως θα έχει ενδιαφέρον να δούμε πως θα εξελιχθεί αυτό το χέρι-χερι.

Link to comment
Share on other sites

Βλέπω ντερμπυ στις πρώτες θεσεις mvp. Ψηφίστε οσοι θέλετε μέχρι το βράδυ, για να κλείσει και να βάλω αποτελέσματα παραδιπλα.

 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, No11 said:

Σωστά.

Αν καταφέρεις να είσαι ανάμεσα όμως θα έχει ενδιαφέρον να δούμε πως θα εξελιχθεί αυτό το χέρι-χερι.

Πρώτο καλό crash test θα είναι στην λεωφόρο.

Να δούμε πως θα τα πάνε τα κολληταρια εκει πέρα, ας δώσει εις βάρος του γαυρου πέναλτι καρμπόν με αυτο που έδωσε με Αστέρα να δω κατι.

Γιατί αν πάει χωρίς καμία τρομερή γκέλα της ζελας το πράγμα, θα είναι η διαφορά με τους γαύρους (και με σταθερά της υποθεσης τους απογονους να μην χάσουν βαθμό,) ακόμα στο -4 με -7  πριν από εκείνο το ματς. Από τον ορισμό του διαιτητή προβλέπω κόλαση.

Ακόμα θα κάθονται τα τρία πουλακια ή θα την πέσουν σε κάνα σπορ φμ ξέρω ‘γώ και τον βλάκα τον Νικολογιάννη που κάνει χειρότερη προπαγάνδα ακόμα και από τον Νικολακόπουλο στα καλα του?

Δινουν και μικρόφωνο στον καρπετ και τον βλάκα τον Πανουτσο σε prime time, πολλές ευκαιρίες να περαστούν μηνυματακια.

Φαση hunger games θυμίζει η όλη κατάσταση, που έμειναν στο τέλος δυο και έψαχναν τρόπο να μην σκοτώσουν ο ένας τον άλλον.

Ο σκοπός αγιάζει τα μεσα, σε αυτήν την περίπτωση μαζικής ενημέρωσης.

Link to comment
Share on other sites

Στα του παιχνιδιού είδαμε καποιες αδυναμίες που βγήκαν στην επιφάνεια.

Ειδαμε δλδ ότι σε ματς που ο αντίπαλος είναι πιο αξιοπρεπής αμυντικά και κλείνεται, έχεις θέμα. Ησουν και εσυ ελαφρώς πιο κουρασμένος σε αυτό το ματς. Βρέθηκε σε πολύ καλο απόγευμα και ο τερμας τους κι έδεσε το γλυκο.

Μεγαλο θέμα ανασταλτικα στις αντεπιθέσεις τοσο οι Βιντα-Μουκουντι οσο και οι χαφ μας, ενώ μπροστά η χασογκολια θα πληρωθεί. Δεν έχουμε παικτες με το εύκολο γκολ δυστυχως.

Σε πρώτη φάση ας καταλάβουμε ότι δεν «το βρηκαμε» και είμαστε οκ, θέλει κάθε ματς ξεχωριστη ανάγνωση από τον προπονητη  και μεγαλύτερη συγκέντρωση από τους παικτες. Επισης έβλεπες τον παγκο και παίκτη να σκοράρει ευκολα δεν ειχες ούτε εκεί. Ας ελπίσουμε ότι ισως μπορέσει να βοηθήσει ως αλλαγή ο Φαν Βεερτ σε τέτοια ματς.

Επισης στο πεναλτυ πάλι πήγε ο τρελος (που είχε μπει αλλαγή) κι εκτέλεσε, πέρασε στο ντούκου γιατί σκοραρε και μπραβο του γιατί ήθελε ουμπαλα η φάση, αλλά θυμόμαστε κι από περυσι ότι δεν είναι και κανένας σπεσιαλίστας. Τρελος με άγνοια κινδύνου είναι. Όπως έλεγα και περυσι πρέπει να υπάρχουν στανταρντ εκτελεστές για μένα και να πλακωθούν και στην προπονηση στα πεναλτυ.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Το καλο ηταν οτι πολλοι παικτες παρολο που βρεθηκαν σε μετριοκακη μερα συνολικα την αποδοση της ομαδας δεν την λες και ασχημη.Και ευκαιρίες έγιναν και η μπάλα τσουλησε σε ικανοποιητικό βαθμό, δεν πονεσανε τα μάτια μας δηλαδή.

Βοηθαει βέβαια και το αποτέλεσμα σ αυτό, δεν ξέρω με Χ αν έγραφα τα ίδια, αλλά ότι το παλέψαμε μέχρι τέλους κάτι λέει αυτό.

Link to comment
Share on other sites

 

Βλέπουμε στο πάγκο εκτός του Αλβες και φυσικά τον Ναλιτζή σαν τιμ μανατζερ τον Κονέ που το έζησε πιο έντονα ( θετικά και αρνητικά) απο όλους ενώ η φυσική του θέση σαν εκτελεστικός διευθυντής είναι στις σουίτες ( ενώ ο Κιουχάρσκι δεν φαίνεται αλλα άλλωστε λόγο γλώσσας δεν μπορεί να κάνει και πολλά στο πάγκο ) . 

Link to comment
Share on other sites

Η ΑΕΚ ηταν μετρια χτες. Ηταν δυσλειτουργικη γιατι της εκλεισαν τον ηδη σε κακη μερα Γκατσινοβιτς και σε συνδυασμο με την αδυναμια του Σιμανσκι να μετεχει στη δημιουργια και τον ανορεχτο Ελιασον, σε ολο το πρωτο ημιχρονο εγερνε αριστερα. 

Στο δευτερο μπηκε πιο φορτσατη, ηθελε να τελειωσει το παιχνιδι και καπου στο τριλεπτο εγινε μια διακοπη που διελυσε το ρυθμο της. Το διορθωσε εν συνεχεια με τις αλλαγες ο Αλμειδα και οι Αμραμπατ, Μανταλος, Γιονσον βοηθησαν να βγουν καποιες φασεις + το γεγονος οτι ξεθαρρεψε ο Ατρομητος και χτυπησε το παιχνιδι στην αντεπιθεση.

Στα θετικα ο Αθανασιαδης και η διαθεση, στα αρνητικα η εμφανιση του Βιντα, του Μουκουντι και το βραχυκυκλωμα του Γκατσινοβιτς.

Ο Αραουχο ηταν παλι σε ολες τις φασεις, προσπαθει, μοχθει, δεν του βγαινει. 

Ο Λιβαι ειναι ενα αμυαλο παιδι, τη φαση του 5ου λεπτου την τελειωνεις και καθαριζεις το ματσακι πριν αρχισει.

Ο Ατρομητος να σημειωσω οτι εκανε την καλυτερη του εμφανιση φετος. Συμπαγης και πολυ διαβασμενη ομαδα. Δεν μασησε στην εδρα και διεκδικησε κανονικοτατα τις πιθανοτητες του στο παιχνιδι.

Για τον κοσμο που λετε, εμενα μου φανηκε φυσιολογικος. Αυτο που θελω εγω απο τον κοσμο ειναι να "συμμετεχει" στο ματς, να εστιαζει την προσοχη του στα αγωνιστικα δρωμενα ουτως ωστε και να μπουσταρονται οι παικτες και να επηρεαζονται διαιτητες/αντιπαλοι. Τα συνθηματα ειναι δευτερευουσας σημασιας, αλλα καλο θα ηταν κι εκει να επιλεγονται τα πιο μικρα για να μετεχει ολο το γηπεδο.

Ο κοσμος θελει, διψαει, γουσταρει. Το ιδιο και η ομαδα παρολο που δεν ειναι ακομα στο επιπεδο που πρεπει να ειναι. 

Η ΑΕΚ μεγαλωνει ολη μαζι. Προπονητης, παικτες, κοσμος, διοικηση, ολοι. Ειναι τεραστια η αλλαγη για τον οργανισμο, την ψυχοσυνθεση του, τις συνηθειες πολλων ετων. Θελει χρονο. 

Καντε λιγακι υπομονη, δεν αλλαζουν τα κακως κειμενα σε ενα μηνα μεσα.

  • Δικεφαλάκι 8
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, AG21 said:

 

Βλέπουμε στο πάγκο εκτός του Αλβες και φυσικά τον Ναλιτζή σαν τιμ μανατζερ τον Κονέ που το έζησε πιο έντονα ( θετικά και αρνητικά) απο όλους ενώ η φυσική του θέση σαν εκτελεστικός διευθυντής είναι στις σουίτες ( ενώ ο Κιουχάρσκι δεν φαίνεται αλλα άλλωστε λόγο γλώσσας δεν μπορεί να κάνει και πολλά στο πάγκο ) . 

Όταν είδα το βίντεο και πρόσεξα τον Κονέ στον πάγκο, ήμουν σίγουρος ότι θα το σχολιάσεις

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, AlexKR21 said:

Όταν είδα το βίντεο και πρόσεξα τον Κονέ στον πάγκο, ήμουν σίγουρος ότι θα το σχολιάσεις

χαχαχα δεν έχω reactions ( χρωσταω και στο @The Magician ) . Ψοφάω και τέτοιες λεπτομέριες που δείχνουν πολλά για μένα . 

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να πείς σε αυτό το παιδί ότι δεν μπορεί να μπεί ? και κάθε 7 χρονο λόγο εισιτηρίου ?  ( το συγκεκριμένο δεν ειναι το δικό μου :P )

 

 

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, AG21 said:

 

Βλέπουμε στο πάγκο εκτός του Αλβες και φυσικά τον Ναλιτζή σαν τιμ μανατζερ τον Κονέ που το έζησε πιο έντονα ( θετικά και αρνητικά) απο όλους ενώ η φυσική του θέση σαν εκτελεστικός διευθυντής είναι στις σουίτες ( ενώ ο Κιουχάρσκι δεν φαίνεται αλλα άλλωστε λόγο γλώσσας δεν μπορεί να κάνει και πολλά στο πάγκο ) . 

Το συζητήσαμε με τον @CHⓇIS μέσα στην ωρα του ματς πριν ξεκινήσει το 2ο ημιχρονο, στην αρχη νομιζαμε οτι κατέβηκε τοτε επειδη εφαγε κοκκινη ο ναλιτζης, τελικα εφαγε κίτρινη.

Γενικα δεν ξερω τι παιζει με τις θεσεις, πχ ο ΓΠ ηταν στην 5

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, AG21 said:

Εντάξει ρε συ . Πάντα υπάρχουν και τέτοιες βραδιές αλλα τουλάχιστον να φεύγουν αναίμακτα . 

Πρόχειρα θυμάμαι ότι χάσαμε εντός απο ατρόμητο κάνοντας πολλές ευκαιρίες τη χρονιά που πήραμε πρωτάθλημα . 

Τέτοιο ματς ήταν αλλα η αύρα του γηπέδου ( τότε ήταν κεκλισμένο αν δεν κάνω λάθος λόγο τιμωρίας για επεισόδια 1 χλμ μακριά απο το γήπεδο  ) έδωσε τον άσσο αντί το διπλό . 

Αυτό, και τα σερί όταν παίρναμε τέτοια ματς είχαμε αρκετά στην Φιλαδέλφεια, δεν τελειωναν 3-0 όλα.Εχω να θυμηθώ Λεβαδειακο, Παναχαϊκη, Λάρισα που η αγωνία χτυπαγε κόκκινο ακούγοντας τα στο ραδιόφωνο που το κάνει ακόμα χειρότερο.Μην πάμε και σε κάνα γαυρο που έχει κερδίσει κυριολεκτικα δεκάδες ματς με τον ίδιο τρόπο.

Ψυχραιμία λοιπόν.

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, baRon21 said:

Το συζητήσαμε με τον @CHⓇIS μέσα στην ωρα του ματς πριν ξεκινήσει το 2ο ημιχρονο, στην αρχη νομιζαμε οτι κατέβηκε τοτε επειδη εφαγε κοκκινη ο ναλιτζης, τελικα εφαγε κίτρινη.

Γενικα δεν ξερω τι παιζει με τις θεσεις, πχ ο ΓΠ ηταν στην 5

Ο γπ σαν τι θα κατέβει?  Σαν τσιράκι του Μελ? Θεωρώ για το κονε είναι κάτι μεταξύ δικής του επιθυμίας,  γλώσσας επειδή αλβες κιουχαρσκι δεν μπορούν να μιλήσουν στα ελληνικά,  γνώσης ελληνικής πραγματικότητας, ισχυρή  διοικητική παρουσία στο πάγκο και προσωπικότητας που πχ ναλιτζης δεν εχει

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, AG21 said:

Ο γπ σαν τι θα κατέβει?  Σαν τσιράκι του Μελ? Θεωρώ για το κονε είναι κάτι μεταξύ δικής του επιθυμίας,  γλώσσας επειδή αλβες κιουχαρσκι δεν μπορούν να μιλήσουν στα ελληνικά,  γνώσης ελληνικής πραγματικότητας, ισχυρή  διοικητική παρουσία στο πάγκο και προσωπικότητας που πχ ναλιτζης δεν εχει

Δεν εννουσα να κατεβει στον παγκο ο ΓΠ.

Στην σουίτα ή στα επισημα εννουσα να ειναι, μου εκανε εντύπωση που ηταν στην 5, αυτο μονο…

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως βλέπω ότι η ομάδα έχει επιλογές, και αρκετά καλό πάγκο πλέον και όλα αύτα χωρίς να γίνει καμια τρομερη υπέρβαση και να πέσουμε εξω, αυτα που φωνάζαμε χρόνια τώρα.Και έχουμε και τους Βολιώτες που είναι να μπουν στην ομάδα και θα δώσουνε έξτρα ποιοτικές λύσεις απ ότι φαίνεται.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Man Of Faith said:

Εγώ πάντως βλέπω ότι η ομάδα έχει επιλογές, και αρκετά καλό πάγκο πλέον και όλα αύτα χωρίς να γίνει καμια τρομερη υπέρβαση και να πέσουμε εξω, αυτα που φωνάζαμε χρόνια τώρα.Και έχουμε και τους Βολιώτες που είναι να μπουν στην ομάδα και θα δώσουνε έξτρα ποιοτικές λύσεις απ ότι φαίνεται.

Η ομάδα έχει καλό πάγκο μόνο με την υποσημείωση ότι έχεις μόνο 1 ματς τη βδομάδα

Για στοιχειωδώς κανονική ΑΕΚ που θα χε και μεσοβδόμαδα ματς δλδ, το ρόστερ έχει τρανταχτά κενά

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, MITSAKLAS said:

Με τέτοια πίεση γιατί ρε φίλε να θες να τη γαμήσεις;

Εγώ να καταλάβεις έχω εξαφανίσει κι από τ' αμάξι κι απ' το κινητό τους αθλητικούς σταθμούς. 

Δε θα μου γαμήσουν αυτοί, την ψυχή μου και τις τρανσαμινάσες μου.

Ναι ρε συ όντως, σου χαλάνε το μυαλό, οπως και τα σχόλια σε σοσιαλ, πορτοκαλί κτλ.

Ponstan να πάρουνε αυτοί όχι εμεις

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×