Jump to content

ΑΕΚΑΡΑ - Ατρόμητος (8η αγ.) 16/10/22, 16:00, CosmoteSport1


SpiRos
 Share

M.V.P.-Κόουτσινγκ-Βραβείο Μάνταλου  

42 members have voted

  1. 1. M.V.P.

    • Αθανασιάδης
      8
    • Μοχαμάντι
      0
    • Ρότα
      9
    • Βίντα
      1
    • Μουκουντί
      0
    • Σιμάνσκι
      0
    • Πινέδα
      9
    • Γκατσίνοβιτς
      0
    • Ελίασον
      0
    • Αραούχο
      0
    • Γκαρσία
      0
    • Γιόνσον
      1
    • Άμραμπατ
      7
    • Μάνταλος
      7
    • Χατζησαφί
      0
  2. 2. Κόουτσινγκ Αλμέιδα

    • Καλό
      12
    • Μέτριο
      10
    • Κακό
      1
    • Φυσιολογικό
      19
  3. 3. Βραβείο Μάνταλου (χειρότερος παίκτης)

    • Αθανασιάδης
      0
    • Μοχαμάντι
      0
    • Ρότα
      0
    • Βίντα
      4
    • Μουκουντί
      1
    • Γιόνσον
      1
    • Πινέδα
      0
    • Γκατσίνοβιτς
      24
    • Ελίασον
      0
    • Αραούχο
      10
    • Γκαρσία
      1
    • Γιόνσον
      0
    • Άμραμπατ
      0
    • Μάνταλος
      1
    • Χταζησαφί
      0

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

1 minute ago, AlexKR21 said:

Αν μετραει και η γνωμη ενος νεοτερου θεωρω οτι υπερδαιμονοποιουμε το ΟΑΚΑ, το οποιο θεωρω οτι δεν φταιει σε τοσο μεγαλο βαθμο για την εικονα της κερκιδας μας.

Γιατι δεν μπορουμε να κανουμε ενα κορεο; (αυτο που εγινε με τον Ιωνικο παντως ηταν προς τη σωστη κατευθυνση και ελπιζω να υπαρξει συνεχεια). Οι βαζελοι πως κανανε εναν σκασμο κορεο στο ΟΑΚΑ;

Γιατι σε 3 παρουσιες στην Αγια Σοφια δεν εχουμε φερει σημαιες στο πεταλο;

Το ΟΑΚΑ φταιει που μπορει να παιζουμε ματς, να μαστε στο 75' 0-0, η ομαδα να πιεζει να βαλει γκολ και μεις να φωναξουμε Περα και Αιβαλι η οταν σε βλεπω η καρδια μου χτυπα; Σημερα ειδα το ματς απ την τβ και στο φαουλ του Ατρομητου, αντι να γιουχαρει ολο το γηπεδο, απ το πεταλο τραγουδαγαν "ΠΑΟΚ μπινε" λες και ειχε τελειωσει το ματς. 

Ωραιος ο Δημος, δυνατο λαρυγγι αλλα ρε παιδια δεν γινεται ολοκληρο πεταλο να ακουσει εναν ανθρωπο οσο δυνατα και αν φωναζει. Για να συντονισεις τοσο κοσμο θες μια γαμημενη ντουντουκα. Δεν λεω να εχουμε τις γραφικοτητες του Καραισκακης αλλα δεν καταλαβαινω γιατι το να εχει μια ντουντουκα ο οργανωτης θεωρειται φλωρια. Δεν ξερω πως ειναι τα πραγματα στην Αγια Σοφια (σε εγκαινια και με Ιωνικο ειχα παει απ την πλευρα της παλιας Σκεπαστης) αλλα στο ΟΑΚΑ εχει τυχει να φωναξει το πεταλο 3 διαφορετικα συνθηματα γιατι απλα δεν ακουγοταν τι εδινε ο οργανωτης και απλα ο καθενας εδινε τα δικα του.

Ολα αυτα τα λεω προφανως με αγαπη και σεβασμο στα παιδια του πεταλου, εξαλου και γω τοσα χρονια στο ΟΑΚΑ στην R πηγαινα. Απλα θεωρω οτι αντι να τα ριχνουμε ολα στο "κακο Νταχαου" πρεπει να δουμε λιγο και τα δικα μας λαθη

Ο Δήμος είναι μουκουντι σε λευκό , λαρύγγι αλλά δεν είναι για οργανωτής.

θες άλλη φάση τύπου εκεί 

η έστω να είναι δυο τρεις 

Link to comment
Share on other sites

Πάλι θα θυμηθώ την Σκεπαστή και το ότι είτε με οργανωτή-μαέστρο  τον Μπάμπη τον Καρανουτσο, είτε τον Χατζηχρήστο, ειτε κάποιον άλλο, είτε χωρίς καν οργανωτή, δεν σταμάταγε να τραγουδάει. Βεβαια ήταν και τα συνθήματα πιο απλά και οχι... ραψωδιες. Δεν ξερω αν αυτό βοηθούσε. 

  • Δικεφαλάκι 5
Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, AlexKR21 said:

Αν μετραει και η γνωμη ενος νεοτερου θεωρω οτι υπερδαιμονοποιουμε το ΟΑΚΑ, το οποιο θεωρω οτι δεν φταιει σε τοσο μεγαλο βαθμο για την εικονα της κερκιδας μας.

Γιατι δεν μπορουμε να κανουμε ενα κορεο; (αυτο που εγινε με τον Ιωνικο παντως ηταν προς τη σωστη κατευθυνση και ελπιζω να υπαρξει συνεχεια). Οι βαζελοι πως κανανε εναν σκασμο κορεο στο ΟΑΚΑ;

Γιατι σε 3 παρουσιες στην Αγια Σοφια δεν εχουμε φερει σημαιες στο πεταλο;

Το ΟΑΚΑ φταιει που μπορει να παιζουμε ματς, να μαστε στο 75' 0-0, η ομαδα να πιεζει να βαλει γκολ και μεις να φωναξουμε Περα και Αιβαλι η οταν σε βλεπω η καρδια μου χτυπα; Σημερα ειδα το ματς απ την τβ και στο φαουλ του Ατρομητου, αντι να γιουχαρει ολο το γηπεδο, απ το πεταλο τραγουδαγαν "ΠΑΟΚ μπινε" λες και ειχε τελειωσει το ματς. 

Ωραιος ο Δημος, δυνατο λαρυγγι αλλα ρε παιδια δεν γινεται ολοκληρο πεταλο να ακουσει εναν ανθρωπο οσο δυνατα και αν φωναζει. Για να συντονισεις τοσο κοσμο θες μια γαμημενη ντουντουκα. Δεν λεω να εχουμε τις γραφικοτητες του Καραισκακης αλλα δεν καταλαβαινω γιατι το να εχει μια ντουντουκα ο οργανωτης θεωρειται φλωρια. Δεν ξερω πως ειναι τα πραγματα στην Αγια Σοφια (σε εγκαινια και με Ιωνικο ειχα παει απ την πλευρα της παλιας Σκεπαστης) αλλα στο ΟΑΚΑ εχει τυχει να φωναξει το πεταλο 3 διαφορετικα συνθηματα γιατι απλα δεν ακουγοταν τι εδινε ο οργανωτης και απλα ο καθενας εδινε τα δικα του.

Ολα αυτα τα λεω προφανως με αγαπη και σεβασμο στα παιδια του πεταλου, εξαλου και γω τοσα χρονια στο ΟΑΚΑ στην R πηγαινα. Απλα θεωρω οτι αντι να τα ριχνουμε ολα στο "κακο Νταχαου" πρεπει να δουμε λιγο και τα δικα μας λαθη

Τα κορεο δεν ήταν ποτέ η φάση μας γενικά και εκτός αυτού χρειάζονται χρήματα για να γίνουν. Αυτό με τον ιωνικό, δεν θυμάμαι τώρα πόσο κόστισε, αλλά μιλάμε για παλαβό ποσό.

Κατά τα λοιπά, η κατάσταση στους οργανωμένους οπαδούς της ΑΕΚ δεν είναι και η καλύτερη δυνατή αυτή την περίοδο, επομένως κάποια πράγματα όπως σημαίες κλπ ίσως είναι κάπως δύσκολο να υλοποιηθούν.

Δεν είναι ούτε ήταν ποτέ μόνο θέμα οργανωτή, κυρίως θα έλεγα πως είναι θέμα γενικότερης βλακείας. Τα άκυρα συνθήματα, όπως πχ σήμερα για τον παοκ δεν ξεκινούν συνήθως από τους οργανωτές, αλλά από παρέες και όταν πιανουν παλμό, οι οργανωτές δεν τα κόβουν. Είναι με λίγα λόγια θέμα αγνού κρετινισμού, έρχεται ο αλλος, δίνει ο,τι σύνθημα του καυλώσει και αν πιάσει, η εξέδρα είναι ικανή να βρεθεί να τραγουδάει οτιδήποτε.

Τέλος, σήμερα έκατσα στο πάνω διάζωμα ενώ στο προηγούμενο ματς ήμουν κάτω. Στο πάνω διάζωμα λοιπόν έχει κάθε καρυδιάς καρύδι και πολύ μα πάρα πολύ άκυρο κόσμο. Δεν ξέρω πως θα γίνει πέταλο αυτό το πράγμα έτσι όπως έχει διαμορφωθεί η κατάσταση 

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

Από την θύρα 30 και στην ευθεία καμία εικοσαριά μέτρα από γνωστό δημοσιογράφο, η ορατότητα ήταν άριστη.
Και το κυριότερο ανθρώπινη, καμία σχέση με ΟΑΚΑ.
Eπίσης σε είσοδο-έξοδο κλπ όλα πολύ καλά.
Το κυριότερο ο κιτρινόμαυρος ποταμός πλησίον και περιμετρικά του γηπέδου, έδινε έναν ιδιαίτερο τόνο.

Στον αγώνα:
Αρκετά λάθη ή αδράνειες σε φάσεις που μπορούσαν να γίνουν ευκαιρίες.
Πολλές λάθος μεταβιβάσεις ακόμα και χωρίς ιδιαίτερη πίεση.
Ο Γκατσίνοβιτς ήταν ο χειρότερος παίκτης του αγώνα θα έλεγα. Εντελώς άστοχες και κακές επιλογές, ενώ δεν είχε την απαιτούμενη ενέργεια. Επίσης ξανά έδειξε και κάποια ατομιστία.
Ωστόσο έχει κάνει πολύ καλά παιχνίδια, δικαιούται να είχε μία αρνητική μέρα στην δουλειά.
Ακολουθεί ο Αραούχο και όχι τόσο για τις εκτελέσεις του στην εστία(η μία ήταν καλή).
Το ίδιο και ο Βίντα, δεν ήταν ιδιαίτερα καλός ιδίως από ένα σημείο και έπειτα, ενώ από την άλλη ο Μουκοντί δεν ξεκίνησε σταθερά αλλά αργότερα βελτιώθηκε η απόδοση του.
Ο Σιμάνσκι έδειξε κάποια κόπωση χωρίς να είναι τόσο αρνητικός.
Ο Ελίασον επίσης κινήθηκε σε πολύ μέτρια επίπεδα.
Οι ακραίοι αμυντικοί στάθηκαν καλά και προσπάθησαν να βοηθήσουν και επιθετικά.
Ο Πινέδα μετά το πρώτο 15ολεπτο ανέβηκε αρκετά και έκανε και πολλά καλά πράγμαα.
Επίσης, ο Γκαρσία δεν έκανε τόσο άσχημο παιχνίδι, ίσα-ίσα, και αν οι υπόλοιποι είχαν λειτουργήσει καλύτερα, εκτιμώ πως θα είχε κάνει και ο ίδιος περισσότερα πράγματα.

Παρότι λοιπόν οι επιδόσεις της ομάδας κυμάνθηκαν σε μέτρια επίπεδα, έκανε φάσεις, πίεσε κατά διαστήματα, φάνηκε δουλειά.

Να αναφέρω ότι τα xGoals του Ολυμπιακός-Ατρόμητος και ΑΕΚ-Ατρόμητος(κοντινή περίοδο με τον ίδιο αντίπαλ) είναι περίπου τα ίδια για τους γηπεδόχους.
Και το πρώτο γκολ του Ολυμπιακού με πέναλτι έγινε στο πρώτο ημίχρονο, ώστε να μπορεί μετά να κάνει και άλλες φάσεις και να ανέβει το ποσοστό του.
Τα εναντίον τους είναι 0,2 και 0,5 αντίστοιχα, για να το πω πρακτικά, ο Ατρόμητος έβγαλε μία δυνατή φάση στην ΑΕΚ και καμία στον Ολυμπιακό.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, stavros 9-11 said:

Για μένα το πιο λυπηρό ήταν ότι στο πρώτο σοβαρό τεστ, η εξέδρα απέτυχε. Η ομάδα είχε κολλήσει, ο χρόνος πιέζει και μου τραγουδάς όλοι στο ναό και παπαριές. Ο οργανωτής της εξέδρας πρέπει να παρακολουθεί το ματς

Δυστυχώς όπως έγραψε κάποιος άλλος πάμε για συνθήματα ραψωδίες αντι τα απλά κλασσικά που όμως έχουν πάθος και ένταση. Όταν η ομάδα ζορίζεται θέλει τα δευτέρα. ΑΕΚ όλε ορίτζιναλ, ΑΕΚ ΟΛΕ και ΑΕΚαρα βάλε ένα γκολ. Μετά τα 80 ευτυχώς αυτά ακούστηκαν αλλά όχι όσο θα έπρεπε. Πιο σοβαρη εξέδρα κάνουν κάποιοι στα ψηλά της 40 (υποθέτω μερικοι από εσάς ξέρετε ποιοι είναι) παρά το πέταλο. Ο κόσμος θα ψιλοακολουθησει μετά και στη 38 έχουμε καμπόσους που ακολουθούν.
 

Εχθές βράχνιασα παλι και το χαίρομαι πάντως

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

παιδια μη ψαχνουμε να βρουμε φαντασματα . για την κερκιδα φταιει κυριως το οικονομικο . αλλος κοσμος ερχοταν στο γκουμας και κυριως στην σκεπαστη αλλος κοσμος ερχεται στην οπαπ .

 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Επίσης για τις σημαίες, υπήρχαν κάποτε 4-5 μεγάλες … το γιατί δεν έρχονται δεν το ξέρω (υποθέτω αλλά δεν ξέρω)

Link to comment
Share on other sites

Εξέδρα δεν είναι μόνο το πέταλο που τουλάχιστον προσπάθησε

Μπορεί να βελτιωθεί αλλά το θέμα για εμένα είναι ότι όλο το άλλο γήπεδο ΔΕΝ φωνάζει

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Έχετε δίκιο για την κερκίδα. Το έβλεπα από την τηλεόραση χτες και αυτό είπα σε ένα φίλο στο τέλος που ήταν μέσα. Ότι ήταν σε κάποιες φάσεις το γήπεδο λες και ήταν βουβό. Έκανε πολύ κακο το ΟΑΚΑ σίγουρα, οπαδικά δεν είμαστε στα καλύτερα μας και πλέον υπάρχει πολύς κόσμος που πάει στο γήπεδο μόνο για τη μπάλα. Έχει γεμίσει το γήπεδο από τους «κάτσε κάτω», «μου πήρες τη θέση», «μαλακισμενα με τα καπνογόνα σας» και «θα κάνω παράπονα στην ΠΑΕ».
 

Το άλλο κακο που έγινε είναι ότι δεν αγοράστηκαν τα διαρκειας με κάποια στρατηγική κυρίως από τους οργανωμένους. Στοιβάχτηκαν όλοι στο πέταλο, κάποιοι μπαρουτοκαπνισμενοι, παλιότερες γενιές πήραν σε πλαϊνές θύρες και αυτό είναι όλο. Το απέναντι πέταλο γέμισε από ανθρώπους που κάθονταν πιο κεντρικά ΟΑΚΑ αλλά δεν έφτανε το βαλάντιο για κάτι άλλο φέτος.
 

Υπάρχουν και κάποιοι άλλοι, να μιλήσω για μένα, που για κάποιους λόγους φέτος δεν μπορούσα να βρίσκομαι στο πέταλο με όλο αυτό το χαμό που προέβλεπα ότι θα γίνει με μαθηματική ακρίβεια. Είναι η πρώτη φορά μετά από 15 χρόνια που παίρνω διαρκειας λοιπόν άλλου εκτός από από το πέταλο. Έχω τη διάθεση να φωνάξω, έφυγα με κλεισμένη φωνή από τον Ιωνικό. Δυστυχώς όμως γύρω μου βρίσκονται σκόρπιοι λίγοι τέτοιοι. 

Ελπίζω να πάει καλά η ομάδα για να συμπαρασύρει και το χθεσινό κοιμισμένο κλίμα στην κερκίδα που θέλω να πιστευω ότι ήταν μια μικρή παρένθεση 

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Εγω νομιζω οτι για την εξεδρα ολα αρχιζουν απ το πεταλο. Αν εκει ειναι οπως πρεπει τοτε το γηπεδο θα ακολουθησει. Στη 40 υπαρχει ετοιμος πυρηνας για να γινει αυτο αλλα και γενικως σε ολο το γηπεδο υπαρχει διαθεση. Δε μπορεις βεβαια να περιμενεις εξεδρα απο διαρκειας των 1200 ή απλα εισιτηρια των 70 ευρω, ειναι δεδομενο αυτο. Αν οργανωθει λιγο το πανω διαζωμα στο πεταλο θα ειμαστε πολυ καλυτερα, οταν συγχρονιζονται με τους κατω γινεται αμεσως διαφορα.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Η ομάδα βρίσκεται σε δρόμο ανάκαμψης. Θέλει ακόμη δουλειά κ υπομονή. Θα χρειαστεί κ σοβαρή ενίσχυση σε άμυνα κ χαφ. Η ομάδα παράγει κατά ριπάς πάντως. Μιλάμε για 4-5 γκολ ανά παιχνίδι υπό νορμάλ συνθήκες. Δυστυχώς η τσιγγουνιά του ΑΕΚαρχη της στέρησε έναν παστελωτή. Προτίμησε έναν 32χρονο που μόλις πιέστηκε στις προπονήσεις ξεκίνησε τις θλάσεις. Ότι βγάλαμε με νίκη ένα... περίεργο ματσάκι όπως το χθεσινό λέει πολλά. Σε ένα ματσάκι που η πίεση δεν μας βγήκε. Που τα χαφ μας δεν ήταν στο 100%. Θέλει κ τύχη το ποδόσφαιρο, μην το ξεχνάμε. Δεν την είχαμε με τον Βόλο, την είχαμε σήμερα-αν κ με τις ευκαιρίες που είχαμε έπρεπε να είχαμε σκοράρει νωρίτερα-. 

Κάτι για το χορτάρι. Δεν ξέρω πως φαινόνταν από μέσα, αλλά απ την τηλεόραση έδειχνε σαν αυτό το.... ηρωικό της Κορίνθου κάποτε. Ακούρευτο, η μπάλα δεν κυλούσε. Μπορεί κ να με ξεγελούσε η τηλεόραση.

 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Στα έξω αγωνιστικά.  

Για την κερκίδα.  Επειδή αναφέρθηκε σεβασμός στο Δήμο και που σηκώνει αυτό το βάρος της εξέδρας παρόλο που θα μπορούσε με κάθε δικαίωμα να κάθεται σε μια γωνιά και να καυλαντηζει αλλά ήταν είναι και θα είναι πάντα εκεί.  Αν υπήρχαν οπαδικα γαλόνια δεν θα χωρούσαν ούτε σε 10 εμφανίσεις τα δικά του.  Μην θυμόμαστε μόνο τους παλιούς οπαδούς αλλά και αυτούς που είναι ακόμα μαζί μας παρόλο που δεν το επιζητουν . Πρέπει να τα ξέρουν αυτά στο πεταλο και όταν τον βλέπουν να τα δίνει όλα πρέπει εκείνοι να τα δίνουν x2.  Έχει κάνει συγκλονιστικες εξέδρες στο παρελθόν και ότι μπορεί πάντα και είναι σίγουρος ότι θα κάνει ότι μπορεί για να το καλύτερο.  Ίσως χρειάζεται βοήθειες δεν ξέρω. 

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, ΕΝΝΙΑ_ΕΝΤΕΚΑ said:

Ο Δήμος είναι μουκουντι σε λευκό , λαρύγγι αλλά δεν είναι για οργανωτής.

θες άλλη φάση τύπου εκεί 

η έστω να είναι δυο τρεις 

Θεωρώ ότι σηκώνει το βάρος γιατί κάποιος πρέπει να το κάνει και να τον σέβονται. Έχει κάνει και φοβερές εξέδρες στο παρελθόν αν η κερκίδα ακολουθεί.  Ίσως χρειάζεται βοήθεια όπως είπα αλλά δεν ξέρω θα το βρουν σίγουρα.  

Link to comment
Share on other sites

Θυμάμαι ένα ΑΕΚ-Λα κορούνια στη Λεωφόρο που στο πεταλο 6-7 είχε τρεις οργανωτες, γενικά είχε πολυ καλη κερκίδα εκείνο το βραδυ, αλλά δεν τους ξαναδαμε. 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, AG21 said:

Στα έξω αγωνιστικά.  

Για την κερκίδα.  Επειδή αναφέρθηκε σεβασμός στο Δήμο και που σηκώνει αυτό το βάρος της εξέδρας παρόλο που θα μπορούσε με κάθε δικαίωμα να κάθεται σε μια γωνιά και να καυλαντηζει αλλά ήταν είναι και θα είναι πάντα εκεί.  Αν υπήρχαν οπαδικα γαλόνια δεν θα χωρούσαν ούτε σε 10 εμφανίσεις τα δικά του.  Μην θυμόμαστε μόνο τους παλιούς οπαδούς αλλά και αυτούς που είναι ακόμα μαζί μας παρόλο που δεν το επιζητουν . Πρέπει να τα ξέρουν αυτά στο πεταλο και όταν τον βλέπουν να τα δίνει όλα πρέπει εκείνοι να τα δίνουν x2.  Έχει κάνει συγκλονιστικες εξέδρες στο παρελθόν και ότι μπορεί πάντα και είναι σίγουρος ότι θα κάνει ότι μπορεί για να το καλύτερο.  Ίσως χρειάζεται βοήθειες δεν ξέρω. 

Δεν ξέρω για τα τρία τελευταία ματς στη Φιλαδέλφεια, αλλά έχει βοήθειες και από άλλους που προσπαθούν να μεταδώσουν τον ρυθμό.

Νομίζω ότι η καυλαντα του καθενός να φωνάζει εκείνη την στιγμή ότι του κατέβει, συν το μίγμα διάφορων ατόμων στο πέταλο, συν το παρελθόν του ΟΑΚΑ, μας έχουν κάνει να έχουμε μια σοφτ κερκίδα που δεν καταφέρνει τελικά να βοηθήσει την ομάδα. 

Ειδικά αυτό το μίγμα κόσμου υπήρχε από ντέρμπι σε Ν. Γκούμας αλλά και ΟΑΚΑ, όπου είχαμε απ τις πιο κακές μας κερκίδες. Ειδικά, αν στράβωνε και το ντέρμπι, κλάφτα! Μόνο μουρμούρα, γκρίνια προς όποιον παίχτη μας ακουμπούσε μπάλα. 

Καταντήσαμε όπως ειναι Ολντ Τράφορντ και Καμπ Νου με τουρίστες, αλλά εμείς χωρίς τουρίστες. 

Link to comment
Share on other sites

19 χρόνια χωρίς γήπεδο, με υποβιβασμό και ελάχιστους τίτλους καθώς και μια απογοητευτική 4ετια δεν είναι δυνατόν να μην επιδράσει και στην οπαδικη βάση της ομάδας. Οι μη μετακινήσεις έχουν παίξει και αυτές τον ρόλο τους. Πολλά συνθήματα έβγαιναν στις γαλαρίες των πούλμαν...

Τα υψηλά κόστη για να παρακολουθήσουν τον αγώνα αλλά και τα μεταφορικά για τα κλαμπ της επαρχίας είναι και αυτά αρνητικά.

Θα στρώσει σιγά σιγά και αυτό.

Στον αγώνα τώρα.Εμένα ο Βίντα μου φάνηκε χειρότερος του Μουκουντι.

Στην 1η φάση τους χάνει τον Ισλανδο στην πλάτη του.

Στη φάση που ο Ισλανδός βγαίνει μπροστά από Μουκουντι ο Βίντα είναι 5-6 μέτρα εκτός περιοχής.

Γενικά φάνηκε βαρύς σήμερα.

Ο Κόλμαν γέμισε τον άξονα, δεν έχτιζε επιθέσεις από χαμηλά (ακύρωσε το πρεσινγκ μας) και αυτό μας δυσκόλεψε για 2η φορά μετά το Βόλο.

Δεν βάλαμε στο παιγνίδι τον Ελιασον (πολύ επιμονή στα αριστερά) για να ανοίξουν.

Τα Μπακ μας ανέβηκαν αλλά και οι δύο υστερούν στην τελική προσπάθεια.

Πολλές φάσεις με επιπόλαια τελειώματα που χθες δεν κόστισαν αλλά θα κοστίσουν κάποια στιγμή.

1η αλλαγή θα έπρεπε τον Γκατσι με μετατόπιση Ελιασον και Αμραμπατ στη δεξιά πλευρά για να δώσουμε πλάτος και να ανοίξει ο άξονας. 

Ίσως και μια αλλαγή σε 4-3-3 αλλά όταν ένα σύστημα σου έχει βγει καταλαβαίνω ότι δεν το αλλάζεις εύκολα.

Να κρατηθούμε εκεί μέχρι τον Γενάρη και τότε θα πρέπει να κάνουμε τις κινήσεις που αφήσαμε στη μέση.

 

 

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, AG21 said:

Θεωρώ ότι σηκώνει το βάρος γιατί κάποιος πρέπει να το κάνει και να τον σέβονται. Έχει κάνει και φοβερές εξέδρες στο παρελθόν αν η κερκίδα ακολουθεί.  Ίσως χρειάζεται βοήθεια όπως είπα αλλά δεν ξέρω θα το βρουν σίγουρα.  

Ποια φοβερή κερκίδα έχει κάνει ο Δήμος;

Καλός χρυσός αλλά δεν το έχει. Καλύτερα χωρίς οργανωτή καν κ οποίο σύνθημα ξεκινήσει κ επικρατήσει.

Γενικά άλλα πράγματα θυμαμαι εγώ από αυτά που λέτε οι περισσότεροι. 

Στην Σκεπαστή είχαμε 3,4 οργανωτές, κ τον Αντώνη κ τον Μπάμπη κ τον αρχηγό, κ ξεκινούσαν διαφορετικά αλλά μετά επικρατούσε κάποιο κ κραταγαμε αυτό.

Συνθήματα πάντα είχαμε μεγάλα κ μια χαρά τα λέγαμε κ τα κρατούσαμε ώρα.

Πέρα του ότι άλλαξαν οι εποχές κ ο πιτσιρικάς δεν την βρίσκει να φωνάζει όλη την ώρα, θέλουμε κ χρόνο για να το βρούμε, αλλά το σημαντικότερο με τις τιμές που έπαιξαν στα διαρκείας έχει γίνει ένας αχταρμας. Στο πέταλο πλέον είναι άνθρωποι της 5,της 7 κλπ του ΟΑΚΑ οι οποίοι δεν άντεχαν οικονομικά να πάνε αλλού.

  • Δικεφαλάκι 5
Link to comment
Share on other sites

Τριγερουλιάζετε άσχημα, να το προσέξετε αγαπητοί μεσήλικες. 

Έχεις 32Κ κόσμο μέσα με Ατρόμητο που δεν τον μάζευες ούτε στο παλιό γήπεδο, που πήρες πρωτάθλημα με μέσο όρο εκτός των ντέρμπι 12-13Κ και ονειρεύεστε Μπομπονιέρες και Μονουμεντάλ και βίστα και εμεμες και βίτζιεϊ. 

Στους 32Κ έχεις παιδιά, οικογένειες ολόκληρες όπως χθες μπροστά μου στη 46, κόσμο που για πολύ καιρό θα έρχεται μόνο για να μείνει με το στόμα ανοιχτό μπροστά στη γηπεδάρα, γηπεδικούς που ούτως ή άλλως δε φωνάζανε κτλ, κτλ. 

Εγώ ως λίγο μεγαλύτερος τριγέρουλας από τους περισσότερους, μια χαρά την είδα την εξέδρα για παιχνίδι με τον Ατρόμητο, έχω δει και χειρότερες σε ντέρμπι στο παλιό γήπεδο και όχι μια και δυο φορές. 

Είναι αδύνατο να βρεις 32Κ πιθήκια και ορκ σε ντέρμπι, πόσο μάλλον σε παιχνίδι με τον Ατρόμητο. 

Όλα καλά, συνεχάμε. 

  • Δικεφαλάκι 6
Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, billy21 said:

Κάτι για το χορτάρι. Δεν ξέρω πως φαινόνταν από μέσα, αλλά απ την τηλεόραση έδειχνε σαν αυτό το.... ηρωικό της Κορίνθου κάποτε. Ακούρευτο, η μπάλα δεν κυλούσε. Μπορεί κ να με ξεγελούσε η τηλεόραση.

Οπτικά ήταν πολύ καλύτερο από τον Ιωνικό, παρ' όλα αυτά παρατηρώντας την μπάλα όταν κυλάει, είναι λες και βρίσκεται σε μοκέτα. 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, BillR21 said:

Ποια φοβερή κερκίδα έχει κάνει ο Δήμος;

Καλός χρυσός αλλά δεν το έχει. Καλύτερα χωρίς οργανωτή καν κ οποίο σύνθημα ξεκινήσει κ επικρατήσει.

Γενικά άλλα πράγματα θυμαμαι εγώ από αυτά που λέτε οι περισσότεροι. 

Στην Σκεπαστή είχαμε 3,4 οργανωτές, κ τον Αντώνη κ τον Μπάμπη κ τον αρχηγό, κ ξεκινούσαν διαφορετικά αλλά μετά επικρατούσε κάποιο κ κραταγαμε αυτό.

Συνθήματα πάντα είχαμε μεγάλα κ μια χαρά τα λέγαμε κ τα κρατούσαμε ώρα.

Πέρα του ότι άλλαξαν οι εποχές κ ο πιτσιρικάς δεν την βρίσκει να φωνάζει όλη την ώρα, θέλουμε κ χρόνο για να το βρούμε, αλλά το σημαντικότερο με τις τιμές που έπαιξαν στα διαρκείας έχει γίνει ένας αχταρμας. Στο πέταλο πλέον είναι άνθρωποι της 5,της 7 κλπ του ΟΑΚΑ οι οποίοι δεν άντεχαν οικονομικά να πάνε αλλού.

Πανκρήτιο κάπου το 2010 ίσως και αργότερα δεν θυμάμαι φοβερή εξέδρα και απο τότε ξεκίνησε αν δεν κάνω λάθος αλλα και στο ΟΑΚΑ θυμάμαι κάποιες καλές . Το θέμα δεν ειναι μόνο οργανωτής αλλα να τραβάει και η εξέδρα . Το ένα δίνει ενέργεια στον αλλον . Φυσικά ο οργανωτής πρέπει να το γουστάρει τρελά και όχι να το κάνει γιατί πρέπει να το κάνει . 

Το γράφω και εγώ πάντως ότι μάλλον χρειάζεται βοήθεια άλλα δεν είμαι και κοντά για να ξέρω τι γίνεται κιόλας μέσα και να κρίνω . 

Για το κόσμο και τις τιμές συμφωνώ ότι είναι αχταρμάς . εδώ εμείς βρεθήκαμε απέναντι πέταλο με ακριβότερο διαρκείας απο αυτά που πέρναμε τα τελευταία χρόνια κεντρικά στο ΟΑΚΑ  . 

Link to comment
Share on other sites

Επίσης, να πω και κάτι για το αγωνιστικό μέρος. 

Ο Ατρόμητος έχει καλό προπονητή, ο Κόλεμαν δεν είναι κανένας τυχαίος και ίσως έχει το βαρύτερο βιογραφικό από όλους τους συναδέλφους του στη Λίγκα.

Ήρθε λοιπόν και σε έπαιξε σχεδόν μαζική άμυνα, με "διπλή ζώνη άμυνας" που λέγανε παλιά οι σπίκερς.

Ε, αυτή την άμυνα την τρύπησες καθαρά ίσα με 7-8 φορές. Δλδ βρέθηκες σε καθαρή θέση βολής. 

Χθες είχες ατομικές κακές ημέρες παικτών ΑΛΛΑ η ομάδα δεν έχασε τις ΑΡΧΕΣ της, ούτε το πρέσινγκ που πάλι τους έλιωσες, ούτε την καλή κυκλοφορία, ούτε το παιχνίδι από τα άκρα, ούτε την οργανωμένη αμυντική λειτουργία. 

Και τέλος όπως λέει και γράφει συνέχεια ο @billy21 :

Quote

Η ομάδα βρίσκεται σε δρόμο ανάκαμψης...

δεν είναι ούτε έτοιμη ακόμα, ούτε ώριμη. 

Προσωπικά θεωρώ θαύμα τη μέχρι τώρα πρόοδο της. 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, MITSAKLAS said:

Επίσης, να πω και κάτι για το αγωνιστικό μέρος. 

Ο Ατρόμητος έχει καλό προπονητή, ο Κόλεμαν δεν είναι κανένας τυχαίος και ίσως έχει το βαρύτερο βιογραφικό από όλους τους συναδέλφους του στη Λίγκα.

Ήρθε λοιπόν και σε έπαιξε σχεδόν μαζική άμυνα, με "διπλή ζώνη άμυνας" που λέγανε παλιά οι σπίκερς.

Ε, αυτή την άμυνα την τρύπησες καθαρά ίσα με 7-8 φορές. Δλδ βρέθηκες σε καθαρή θέση βολής. 

Χθες είχες ατομικές κακές ημέρες παικτών ΑΛΛΑ η ομάδα δεν έχασε τις ΑΡΧΕΣ της, ούτε το πρέσινγκ που πάλι τους έλιωσες, ούτε την καλή κυκλοφορία, ούτε το παιχνίδι από τα άκρα, ούτε την οργανωμένη αμυντική λειτουργία. 

Και τέλος όπως λέει και γράφει συνέχεια ο @billy21 :

δεν είναι ούτε έτοιμη ακόμα, ούτε ώριμη. 

Προσωπικά θεωρώ θαύμα τη μέχρι τώρα πρόοδο της. 

Ετσι ακριβως...

Το πρωτο ημ που ειδα παιζαμε παρα πολυ καλα. Απλα μπροστα δεν εχεις παστελωτη. Θυσιασε τον ουχο ο αλμευδα για να βγαινουν πολλες φασεις. Σου λεει 1 στις 7 θα το βαλει καποιος... αν στη θεση του γκαρσια ειχες πραγματικο φορ της μισης επαφης θα γραφε 3αρα σε καθε ματς

Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, AG21 said:

τα παιδιά είναι το μέλλον μας

Καμιά ανοχη στα παιδια...μελλοντικά Πουτιν-Κιμ-Θατσερ-Μητσοτακηδες-Παπαντρεηδες...ολα κρυβουν ενα Τσάκη μεσα τους..

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×