Jump to content

ΑΕΚΑΡΑ - Λαμία (14η αγ.): 21/12, 17:00, Cosmote Sport 1


SpiRos
 Share

M.V.P.-Κόουτσινγκ-Βραβείο Μάνταλου  

34 members have voted

  1. 1. M.V.P.

    • Αθανασιάδης
      0
    • Χατζισαφί
      0
    • Ρότα
      1
    • Μήτογλου
      0
    • Μουκουντί
      0
    • Γιόνσον
      0
    • Σιμάνσκι
      0
    • Πινέδα
      0
    • Μάνταλος
      3
    • Αραούχο
      0
    • Γκαρσία
      1
    • Φαν Βέερτ
      29
  2. 2. Κόουτσινγκ Αλμέιδα

    • Καλό
      13
    • Μέτριο
      3
    • Κακό
      0
    • Φυσιολογικό
      18
  3. 3. Βραβείο Μάνταλου (χειρότερος παίκτης)

    • Αθανασιάδης
      0
    • Χατζισαφί
      13
    • Ρότα
      0
    • Μήτογλου
      0
    • Μουκουντί
      0
    • Γιόνσον
      1
    • Σιμάνσκι
      1
    • Πινέδα
      10
    • Μάνταλος
      4
    • Αραούχο
      5
    • Γκαρσία
      0
    • Φαν Βέερτ
      0

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

5 minutes ago, Man Of Faith said:

Ελπίζω σύντομα και ο Αργεντινος

Αν σταματήσει να ψάχνει τις αράχνες στο τέρμα θα σκοράρει.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Λόγω δουλειάς έβλεπα σπαστά το στριμ, ήμασταν όντως μάπα στο πρώτο ? Γιατί όποτε το γύρναγα χάναμε κάτι μαλλιά κάτι κεφαλιές από μικρή περιοχή κάτι σπασίματα πέναλτυ και τέτοια 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Brom21 said:

Στα του ματς, το χειροτερο σου ματς φετος, με Αραουχο Λιβαι εκτος ματς αν εξαιρεσεις αναλαμπες, με τις λιγοτερες ευκαιριες απο καθε αλλο ματς, ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ εγινες κυνικος επειδη εβαλες τον μοναδικο σου καθαροαιμο Σεντερ φορ. 

Αυτο ελειπες και τοσο καιρο απο την ομαδα.

Απίστευτα σημαντικό να έχεις παίκτη που θα κάνει γκολ τις 2-3 ευκαιρίες που θα του βγουν

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, JOSS said:

Λόγω δουλειάς έβλεπα σπαστά το στριμ, ήμασταν όντως μάπα στο πρώτο ? Γιατί όποτε το γύρναγα χάναμε κάτι μαλλιά κάτι κεφαλιές από μικρή περιοχή κάτι σπασίματα πέναλτυ και τέτοια 

Στο πρώτο μέχρι 25-30 ειμασταν καλουτσικοι αλλά δεν είχαμε γκολ. Από κει και πέρα σε όλο το υπόλοιπο ματς τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, JOSS said:

Λόγω δουλειάς έβλεπα σπαστά το στριμ, ήμασταν όντως μάπα στο πρώτο ? Γιατί όποτε το γύρναγα χάναμε κάτι μαλλιά κάτι κεφαλιές από μικρή περιοχή κάτι σπασίματα πέναλτυ και τέτοια 

Καλύτεροι ήμασταν στο πρώτο παρα στο δεύτερο 

Link to comment
Share on other sites

Μόλις πήγε ο Λιβάι στα άκρα... άνοιξαν αμυντικά, πράγμα λογικό, αν δώσεις χώρο στο τανκ θα σε πάρει παραμάζωμα.  Ο Φαν Βέερτ θα τις έβρισκε μετά τις φάσεις. Τις τελείωσε, απέδειξε ότι αν του έρθει σωστά η μπάλα το γράφει, πάμε για vol 2 σπάσιμο καταρών-παραδόσεων κλπ σουβλοκαταστάσεων σε 1 εβδομάδα στον Βόλο.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ για αποψε λεω 2 απλα πραγματα.

 

1) Εχει αποδειχθεί επανειλημμενα ότι όταν παίζεις με Σιμανσκι και Γιονσον μαζί, δεν τραβάς. Πρέπει να παίζει ο ένας ακόμα και στα πιο δύσκολα ματς, μονο προς το τελος αν χρειαστεί να κρατησεις σκορ βαζεις και τους 2. Btw εγώ προτιμώ τον Δανο.

2) έχεις ξεμεινει στο πλαι αλλά όπως πχ έχει πει θυμαμαι κι ο Μπορμπόκης σε τέτοια ματς απλά δεν γίνεται να μην παίξεις από το πλαι. Το εμφανές είναι να βαλεις τουλαχιστον τον Γκαρσια δεξια (που έτσι κι αλλιώς σε κλειστούς χωρους είναι μέτριος ως φορ) και φορ τον Φαν Βέερτ που και με γαυρο και με Κηφισιά εμένα δεν μου φάνηκε καθόλου άσχημος.

Τα διόρθωσε αυτά ο Πελαδο στο σημείο που στην χειρότερη περίπτωση έπρεπε να τα διορθώσει και λύθηκε το ματς.

 

Απο εκεί και περα προσοχη γιατί με τον Βόλο θα έχουμε μινιμουμ τις ιδιες απουσιες (άντε να επιστρέψει σε καναν παγκο αυτος ο Τσουμπερ).

Το ότι έχουμε ξεμεινει από παικτες είναι θέμα. Επισης θέμα ήταν και η αποδοση αποψε του Πινεδα αλλα και του Αραουχο.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, billy21 said:

Αν σταματήσει να ψάχνει τις αράχνες στο τέρμα θα σκοράρει.

Έλα ντε 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, nedved21 said:

ρε σκεπαστε μου, 1 καλο ματς στο εντος με την Λαμια/Ιωνικο/Λεβαδειακο το κανει καθε χρονο ο Πετρακης

Έχεις δίκιο. Απλά έχει σημασία το τάιμινγκ και ότι σε σχέση με άλλες φορές είχε διάθεση να προσφέρει αμυντικά. Τις υπόλοιπες που έπαιζε καλά, με το που περναγε το κέντρο σταυρωνε τα χέρια στη μεση

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Αυτόν τον σπίκερ τον είχα συμπαθήσει ως παρουσιαστή του Μουντιάλ αλλά σήμερα με έχει εκνευρίσει με τον μβπ Μάνταλο 

Λυσσαξε 

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Η ομαδα δεν θελει Super star.

Θελει καλους ρολοστες να δινουν λυσεις.

ο Φαν φεερτ ειναι τετοιος πχ , ο κοσιδης οχι 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Το έχει ο Ολλανδός…

Από ατυχία και μόνο δε σκόραρε και στο τηγάνι, όσο έπαιξε.

Link to comment
Share on other sites

Με τις απουσίες που παίζουν απαγορεύεται να μην ξεκινάει ο Ολλανδός και να ξεκινάει το διδυμο Γιονσον-Σιμανσκι. Ο Γκαρσια μέχρι να γυρίσουν όλοι πρέπει να πάει δεξιά και θα βρίσκει και εκεί ευκαιρίες για γκολ

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Skepastos said:

Με τις απουσίες που παίζουν απαγορεύεται να μην ξεκινάει ο Ολλανδός και να ξεκινάει το διδυμο Γιονσον-Σιμανσκι. Ο Γκαρσια μέχρι να γυρίσουν όλοι πρέπει να πάει δεξιά και θα βρίσκει και εκεί ευκαιρίες για γκολ

Μπορεί βέβαια να επαιξε και η λογική «ας έχω επιλογή για game change”

Ήταν το μονο που είχε να κάνει και το έκανε στο σημείο που (το αργότερο) έπρεπε να το κάνει.

Εχει τρελες απουσιες κι αυτος..

Για αυτό εγώ ψηφισα φυσιολογικο κοουτσινγκ, αλλά και για οσους ψήφισαν καλο δεν μου φαίνεται ακυρο.
Απλά αποδείχθηκε (ξανα) ότι οι 2 αυτοί χαφ μαζί στο κεντρο είναι μπλοκαρισμα και πιθανό χάσιμο χρόνου.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Με Φαν Βεερτ και Φερναντεζ απ ότι φαίνεται πήραμε ότι καλύτερο υπήρχε από Ελλάδα, ίσως θα έπρεπε να "χτυπησουμε" και Μαντσίνι.

Απ ότι φαίνεται μοιάζει να υπάρχει λογική πλέον στην ομάδα με το που τελείωσε το γήπεδο, το οποίο btw σήμερα φαινοταν πολύ ζεστό παρόλο που δεν ήταν sold out.

Χρόνια πολλά και στον Ματιας

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×