Jump to content

ΑΕΚΑΡΑ - βάζελος (17η αγ.): 8/1/23, 19:30, Cosmote Sports 1


SpiRos
 Share

M.V.P.-Κόουτσινγκ-Βραβείο Μάνταλου  

48 members have voted

  1. 1. M.V.P.

    • Αθανασιάδης
      0
    • Χατζισαφί
      1
    • Σιντιμπέ
      3
    • Βίντα
      0
    • Μουκουντί
      4
    • Σιμάνσκι
      23
    • Γιόνσον
      0
    • Πινέδα
      11
    • Άμραμπατ
      0
    • Αραούχο
      4
    • Γκαρσία
      2
    • Τσούμπερ
      0
    • Φερνάντες
      0
  2. 2. Κόουτσινγκ Αλμέιδα

    • Καλό
      20
    • Μέτριο
      19
    • Κακό
      0
    • Φυσιολογικό
      9
  3. 3. Βραβείο Μάνταλου (χειρότερος παίκτης)

    • Αθανασιάδης
      1
    • Χατζισαφί
      2
    • Σιντιμπέ
      0
    • Βίντα
      6
    • Μουκουντί
      0
    • Σιμάνσκι
      0
    • Γιόνσον
      1
    • Πινέδα
      1
    • Άμραμπατ
      11
    • Αραούχο
      1
    • Γκαρσία
      1
    • Τσούμπερ
      24
    • Φερνάντες
      0

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

Ακομα καυλωμενος απο χθες βλεπω ξανα και ξανα το γκολ στη δουλεια 💦💦💦💦

ΑΕΚΑΡΑ Σ' ΑΓΑΠΩ 💛🖤

Link to comment
Share on other sites

Ψιλομουδιασμενη και νευρικη η ατμοσφαιρα χθες αλλα στο γκολ εγινε ΕΚΡΗΞΗ

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, billy21 said:

Αυτό που δημιουργεί την έδρα είναι η φωνή. Σίγουρα κ τα καπνογόνα έχουν την χάρη τους στην αρχή του αγώνα. Αλλά όταν βάζει γκολ η ΑΕΚ στα πάτρια, πρέπει η σέντρα να γίνεται στο λεπτό για να μην προλαβαίνει ο αντίπαλος να ξεζαλιστεί. Εκεί νιώθει ακόμη περισσότερο την ψυχολογική πίεση της έδρας. Οι Β που δεν διακόπηκε το παιχνίδι θα έπρεπε να φάνε άλλα 2 στα επόμενα 4 λεπτά. Το ίδιο θα πάθαιναν κ οι βαζέλες. Τώρα αν πάρουν κανένα δεκάλεπτο να συνέλθουν, να το συζητήσουν, να δώσει άνετα εντολές ο προπονητής τους, χάνονται όλα.

Πολυ σωστος. Μονο εφε ειναι τα καπνογονα, δε βοηθανε πουθενα στον αγώνα, κοβουν το ρυθμο και ναι, για καποιους μπορει να ειναι και θεμα υγειας.

Ας βρουν κατι αλλο εντυπωσιακο, το βρηκαμε τωρα επειδη υπαρχει το δεδικασμενο απ το γαυρο. Ας τους να τ αναβουν εκει και να κοβουν το δικο τους ρυθμο. Πρεπει οπωσδηποτε να γινουμε το ιδιο ή περισσοτερο μαλακες?

Το καναμε μια, το καναμε δυο, βγηκαν οι φωτο, ε, αρκετα πια.

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, mobster21 said:

και πώς θα βγούμε φωτό στο Ultras World στο Facebook? 

Μας έχει φάει η τεχνολογία.

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Perparim56 said:

Εν τω μεταξύ μήπως άργησε λίγο να κάνει αλλαγές ο Ματιας; 

Επισης θεωρουσα ότι ο Τσουμπερ θα μπορουσε να παιξει αντιΓκατσι, αλλά μαλακίζεται. 

Μήπως το ξεκίνημα του περσι ήταν πυροτεχνημα και απλά του έβγαιναν όλα;

 

Εγώ θα πω όχι, δεν ήταν πυροτέχνημα. Μετά μαλακίστηκε, όπως όλη η ομάδα, φέτος που έχουμε στρώσει, στην ουσία δεν έχει παίξει καθόλου για χ/ψ λόγους. Δεν θα ήθελα να κάψουμε τόσο εύκολα έναν παίχτη που στα χαρτιά έχει τις δυνατότητες. Ταμείο στο τέλος της σεζόν για μένα.

  • Δικεφαλάκι 5
Link to comment
Share on other sites

O Τσουμπερ πρεπει να παρει παιχνιδια ως βασικος στα ποδια του.

Και με την κηφισια να τον βαλει βασικο αριστερα, και αναλογως πως θα τα παει να τον βαλει και με παναιτωλικο απο την αρχη.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, SpiRos said:

Εγώ θα πω όχι, δεν ήταν πυροτέχνημα. Μετά μαλακίστηκε, όπως όλη η ομάδα, φέτος που έχουμε στρώσει, στην ουσία δεν έχει παίξει καθόλου για χ/ψ λόγους. Δεν θα ήθελα να κάψουμε τόσο εύκολα έναν παίχτη που στα χαρτιά έχει τις δυνατότητες. Ταμείο στο τέλος της σεζόν για μένα.

Νναι ρε συ, μια χαρα παικτης ειναι, αντικειμενικα. Τωρα αν για καποιους λογους, γλυφαδα, υγεια, ρυθμο, δεν εχει επανελθει, μαλλον πρεπει να δουν πως θα τον ισιωσουν παρα να τον πεταξουν.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, aris2168 said:

Νναι ρε συ, μια χαρα παικτης ειναι, αντικειμενικα. Τωρα αν για καποιους λογους, γλυφαδα, υγεια, ρυθμο, δεν εχει επανελθει, μαλλον πρεπει να δουν πως θα τον ισιωσουν παρα να τον πεταξουν.

Ο Τσουμπερ ειχε προβλημα και το αντιμετωπισε με χειρουργειο μεσα στην διακοπή. Ειναι κεφαλαιο, απαραίτητος και θα βοηθησει ως τα po.

Link to comment
Share on other sites

Να παρει ενα ματς ο Τσουμπερ βασικος με Κηφισια, να παρει και ενα ακομα 30λεπτο στο πρωταθλημα και τοτε θα ξερουμε 100% αν μπορει να βοηθησει ή ειναι τελειωμενη υποθεση.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Kostas21 said:

δε καταλαβαινω αυτο το defensive stance στο θεμα των καπνογονων;

δλδ ντε κ καλα να πουμε οτι τα δακρυγονα 1,5 ωρα πριν το ματς ηταν το θεμα, κ οχι οτι το γηπεδο εγινε χυτρα ταχυτητος κ 2 ατομα πηγαν ενταντικη με τον εναν να φευγει;;;

Λες κ ειπε κανεις οτι τα δακρυγονα ειναι ευλογια. 

Ειναι μλκια να προκαλεις θεμα υγειας σε κοσμο, ανεξαρτητα τι κ πως. Κ μενα μ αρεσει η καυτη ατμοσφαιρα κ τα flares, αλλα οχι μεχρι να εχει θεμα ο διπλανος μου.

κ η κερκιδα ειναι να μας ακουνε ολοι οχι να κανουμε τοπιο στην ομιχλη. 

Εαν ηταν Πρεμιερ Λιγκ θα μας ειχαν θαψει ολο το κλαμπ με τις κροτιδες κ τα καπνογονα. Αφου στην Ευρωπη αμα βγουμε δε θα τα κανουμε, γιατι επιμενουμε σε αυτο το μοτιβο;

Τα συμβάντα με τους ανθρώπους έγιναν πολύ πριν αρχίσει ο αγώνας πάντως και πολύ πριν ανάψει το πρώτο καπνογόνο. Έγιναν ακριβώς την ώρα που γινόταν πόλεμος με τα δακρυγόνα.

Εγω μπήκα πάρα πολύ νωρίς μέσα μπας και γλιτώσω από τα δακρυγόνα που έπεφταν απ' εξω

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Ο πονος τους ειναι μεγαλος για εχθεχ κατέβηκε να παιξει μια μικρη ομαδα εναντιων μια μεγαλης 

 

αντιπαλος ειναι ο γαυρος 

 

θα σκασουν αυτοι 

Link to comment
Share on other sites

Ο πρωτος που επαθε ανακοπη και την παλευει λογικα την επαθε απο τα δακρυγονα πολυ πριν αρχισει το παιχνιδι.

Ο δευτερος την επαθε στο τελος  λογικα απο την ενταση και οχι απο τα καπνογονα που ειχαν αναψει στο γκολ

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Kostas21 said:

Ο παραπανω ενοιωσε αδιαθεσια στο 100' κ το ριχνουν στο δοκαρι.

Εγω την θεση μου την εγραψα. Την ιδια θεση εχω κ για κροτιδες που καθομαστε κ λεμε "σιγα κ τι επαθε ο λαγος", αλλα γιατι να πεσει η ρουφιανα στη τελικη.

Τεσπα δε θελω να το τανισω, αλλα πιστευω οτι ειναι τεραστιο θεμα κ θα το βρουμε ξανα μπροστα μας. 

Οπως επισης οτι θα πρεπε να υπαρχει κινητος απινιδιωτης σε καθε θυρα, δε ξερω αν υπαρχει ιατρειο για το κοινο. Δεν ειναι κακο , ουτε κοστοβορο να υπαρχει. 

 

Φταινε τα δακρυγονα , τα καπνογονα οχι αε αυτο.

 

Γενικα απο μια ηλικεια και πανω θελει διαχείρηση , δεν μπορεις να κανεις λες και εισαι 20 

Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, CHⓇIS said:

Εμενα παντως χθες τα καπνογονα σα φιαλες οξυγονου μου φαινονταν μετα απο τοσο δακτυγονο

Εγώ για κάποιο λόγο το λίγο δακρυγόνο το απολαμβάνω. 

Link to comment
Share on other sites

Μα αφού τα ρεπορτάζ λένε ότι αυτός που πέθανε, το έπαθε κατά την διάρκεια του αγώνα, ψέματα λένε? Ο άλλος που είναι στην εντατική λένε "πριν την σέντρα" χωρίς να είναι σαφές πότε ακριβως αλλά σε οδηγουν στο συμπέρασμα ότι ήταν μέσα στο γήπεδο την ώρα που αναβαν οι πυρσοί. Τεσπα, όπως και να χει οι πυρσοί πρέπει να σταματήσουν γιατί προκαλούν δυσφορία σε τόσο κόσμο. Έρχονται γεροντακια στο γήπεδο 75-80 χρονών και πηγαίνουν και στα "φθηνά" εισιτήρια. Αυτή είναι η αλήθεια. Οι πυρσοί θα άναβαν ακόμη κι αν δεν έπεφταν τα δακρυγόνα οπότε η αναφορά είναι αποπροσανατολιστικη από το πρόβλημα. Στο κάτω κάτω στο χέρι μας είναι τα καπνογόνα, όχι τα δακρυγόνα. Και η κροτίδα ντροπή είναι. Αν έπεφτε στο Καραϊσκάκη δίπλα στον Αθανασιάδη δεν νομίζω να γουσταρε κανείς μας. Όσο καραγκιοζιλικι είναι να λες ότι δεν τηρήθηκαν οι κανονισμοί στην επαναφορά (που έγιναν όλα όπως έπρεπε), τόσο είναι και να λες ότι η κροτίδα στα ορια της γραμμής του άουτ είναι νορμάλ.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Kostas21 said:

2 ωρες μετα φταινε τα δακρυγονα σε αδιαθεσια στο 100' λεπτο του αγωνα?

Κ φταιει κ αυτος που εφυγε που δεν το διαχειριστικε?

Δεν λεω οτι φταιει αυτος , προς θεου , λεω οτι δεν φταιουν τα καπνογονα τουλαχιστον σε αυτο.

 

και λεω πως πως αν σε ανταση στπ ΟΑΚΑ ανεβαζες 100 παλμους , στην ΝΦ πας 150 .

θελει προσοχη, δεν θελει πολυ να γινει η κακια στιγμη 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Epitaph21 said:

Μα αφού τα ρεπορτάζ λένε ότι αυτός που πέθανε, το έπαθε κατά την διάρκεια του αγώνα, ψέματα λένε? Τεσπα, οι πυρσοί πρέπει να σταματήσουν γιατί προκαλούν δυσφορία σε τόσο κόσμο. Έρχονται γεροντακια στο γήπεδο 75-80 χρονών και πηγαίνουν και στα "φθηνά" εισιτήρια. Αυτή είναι η αλήθεια. Οι πυρσοί θα άναβαν ακόμη κι αν δεν έπεφταν τα δακρυγόνα οπότε η αναφορά είναι αποπροσανατολιστικη από το πρόβλημα. Στο κάτω κάτω στο χέρι μας είναι τα καπνογόνα, όχι τα δακρυγόνα. Και η κροτίδα ντροπή είναι. Αν έπεφτε στο Καραϊσκάκη δίπλα στον Αθανασιάδη δεν νομίζω να γουσταρε κανείς μας. Όσο καραγκιοζιλικι είναι να λες ότι δεν τηρήθηκαν οι κανονισμοί στην επαναφορά (που έγιναν όλα όπως έπρεπε), τόσο είναι και να λες ότι η κροτίδα στα ορια της γραμμής του άουτ είναι νορμάλ.

Ναι στο τελος τα καπνογονα ειχαν αναψει στο γκολ πολυ πριν.

Link to comment
Share on other sites

Εδω στο τελος με αυτην την ενταση και ετσι οπως παει θα μεινουμε και μεις.

Εγω ακομα δεν εχω συνελθει απο τα Γιαννενα.

Και χτες δεν υπηρχε ουτε εκατοστο ελευθερο πρεπει να ειχε κανα 38αρι μεσα.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Με τόσο κόσμο εντός γηπέδου και τέτοια ατμόσφαιρα, εγώ φοβάμαι για πολύ χειρότερες καταστάσεις.

Χτυπάω ξύλο, αλλά δε νομίζω ότι αρκεί.

Να το δει η παε το θέμα αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Στό τέλος μπαίνουν κάποιες χιλιάδες κόσμου που περιμένουν έξω ή στα μαγαζία και μπουκάρουν που ανοίγουν τις πόρτες εξόδου . Αυτό δεν ξέρω και δεν νομίζω οτι μπορεί να αντιμετωπιστεί . Ίσως να ανοίγουν με το σφύριγμα της λήξης και οχι 5 λεπτά πριν οι πόρτες αν και δεν ξέρω αν ειναι εφικτό γιατί υπάρχει κόσμος που θέλει να φύγει λίγο πιο πριν . 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, agelos said:

Με τόσο κόσμο εντός γηπέδου και τέτοια ατμόσφαιρα, εγώ φοβάμαι για πολύ χειρότερες καταστάσεις.

Χτυπάω ξύλο, αλλά δε νομίζω ότι αρκεί.

Να το δει η παε το θέμα αυτό.

Αυτο , σε πραγματικο ντερμπι τιτλου τι θα γινει ; 

Link to comment
Share on other sites

Απλά να θυμίσω ότι πέρυσι σε ματς που έκρινε την έξοδο στην Ευρώπη ο Ρότα έφαγε μπουκάλι στο κεφάλι, σηκώθηκε κ συνέχισε κανονικά. Δεν είδα μετά κανείς να γράφει ότι χάσαμε γιατί ήταν ζαλισμένο το δεξί μας μπακ. Αρκετά ασχοληθήκαμε με τον Μπρινιόλι κ τις... δήθεν ζαλάδες του. Το ματς διακόπηκε κ ο ίδιος έδωσε το οκ στον ρεφ ότι είναι καλά για να συνεχιστεί το παιχνίδι. Βασικά ούτε ο ίδιος το αναφέρει ως δικαιολογία κάπου. Απλά η πράσινη προπαγάνδα κάπου πρέπει να στρέψει τον βαζελόκοσμο γιατί η ομάδα δεν ενισχύθηκε κ καταρρέει. Μακάρι να συνεχίσουν, έτσι κ με αυτή την λογική. Και να μην κάνουν μεταγραφές.

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, AG21 said:

Στό τέλος μπαίνουν κάποιες χιλιάδες κόσμου που περιμένουν έξω ή στα μαγαζία και μπουκάρουν που ανοίγουν τις πόρτες εξόδου . Αυτό δεν ξέρω και δεν νομίζω οτι μπορεί να αντιμετωπιστεί . Ίσως να ανοίγουν με το σφύριγμα της λήξης και οχι 5 λεπτά πριν οι πόρτες αν και δεν ξέρω αν ειναι εφικτό γιατί υπάρχει κόσμος που θέλει να φύγει λίγο πιο πριν . 

Το γηπεδο ηταν τιγκα απο την αρχη.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, NIS 9-11 said:

Το γηπεδο ηταν τιγκα απο την αρχη.

Τιγκα γιατι ήταν sold out . 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×