Jump to content

Μεταγραφές / Σχεδιασμός 2013-14


GIANNHS
 Share

Recommended Posts

Aν και δεν περίμενα να το γράψω το παρακάτω σε τόσο σύντομο διάστημα σωτοδίαιτας:

 

Πολλά μπράβο στον Κορδέρο που ακολουθεί μια ομάδα που δεν ήξερε και από εχθές σε ερασιτεχνική κατηγορία και στον μεγάλο νιάου που κατάφερε το ντίλ.

Edited by Smaug
123
Link to comment
Share on other sites

Χιλια μπραβο στον Τσαρτα που εψησε τον Ισπανο να παραμεινει και πολλα μπραβο και στο Δημητρη Μελισσανιδη γι αυτη την κινηση. Αν ισχυει το σημερινο, μιλαμε για εξαιρετικο νεο. Ευχομαι να ακολουθησουν αναλογες κινησαρες και για το βασικο στοπερ και τον κυνηγο. Respect στον Τιγρη που δεχτηκε ενα χτεσινο Ισπανο παικτη στο γραφειο του, προκειμενου να ωφεληθει η ΑΕΚ.

Link to comment
Share on other sites

είναι η 1η ουσιαστική κίνηση, που με κάνει να αισιοδοξώ, έστω κι ελάχιστα.

καλός παίκτης και μαγκιά του που έμεινε, ενώ θα μπορούσε να βρει άνετα άλλη ομάδα στα ίδια λεφτά.

 

τώρα, για το γατάκι, μπράβο θα πω μόνο όταν δω να πέφτει τσιμέντο.

Link to comment
Share on other sites

Guest ALati

Για τη Νέα Φιλαδέλφεια έχουμε κλείσει ήδη σέντερ φορ. Κάποιον που έκανε νέο συμβόλαιο 2 χρόνια με την τωρινή ομάδα του. Είναι κλεισμένος. & - Για τα 2 αυτά χρόνια οπωσδήποτε θα χρειαστεί φορ, στόπερ και αμ. χαφ. Μακάρι ο αμ.χαφ να είναι ο Μητρόπουλος.

Link to comment
Share on other sites

Guest ALati

Αν εξακολουθήσει να εμμένει στα 250 χιλ ο Μπελεβώνης, πολύ δύσκολα θα προχωρήσει του Μητρόπουλου. Επομένως θα προχωρήσεις με Ρόβα, Ισπανό και καμιά δευτεράντζα που μπορεί να είναι και ο Σταθάκης αν πάρεις καλό στόπερ.

Link to comment
Share on other sites

Χιλια μπραβο στον Τσαρτα που εψησε τον Ισπανο να παραμεινει και πολλα μπραβο και στο Δημητρη Μελισσανιδη γι αυτη την κινηση. Αν ισχυει το σημερινο, μιλαμε για εξαιρετικο νεο. Ευχομαι να ακολουθησουν αναλογες κινησαρες και για το βασικο στοπερ και τον κυνηγο. Respect στον Τιγρη που δεχτηκε ενα χτεσινο Ισπανο παικτη στο γραφειο του, προκειμενου να ωφεληθει η ΑΕΚ.

 

Η κινηση Κορδερο ειναι εκπληκτικη. Παιχτης που επαιζε 2ο βιολι ανετα και σε κανονικη ΑΕΚ.

 

Γενικα παντως οι παιχτες του Τσιαρτα δειχνουν διαθεση να μεινουν. Εχει ενα ενδιαφερον αυτο

Link to comment
Share on other sites

"Είμαι ευτυχισμένος... Ο Βασίλης με έπεισε ότι κάτι αλλάζει στην ομάδα κι έτσι άρχισα να το σκέφτομαι ξανά. Όπως είχα τονίσει στην συνέντευξη που είχα παραχωρήσει στο AEK1924.gr πριν από αρκετούς μήνες, είχα μεγάλη επιθυμία να παραμείνω στην Ελλάδα και στην ΑΕΚ.

 

Πέρασα όμορφα εδώ κι ας είχα θέμα οικονομικό. Είναι μια ομάδα που θα πάει πολύ μπροστά, πολύ σύντομα, αξίζει να είμαι μέλος της", είπε αρχικά ο 25χρονος Ισπανός μέσος.

 

Ερωτηθείς για τον Δημήτρη Μελισσανίδη, ο Μίγκελ Άνχελ Κορδέρο απάντησε με... ερώτηση: "Πώς θα μπορούσα να του πω όχι αυτού του ανθρώπου; Μου μιλούσε σαν είμαι ο Τσάβι... Ο Μελισσανίδης και ο Τσιάρτας είναι δύο άνθρωποι που μπορώ να εμπιστεύομαι.

 

Ανυπομονώ να φορέσω ξανά την κιτρινόμαυρη φανέλα, να ζήσω την αναγέννηση της ΑΕΚ, να είμαι μέλος της αντεπίθεσης και να ζήσω μεγάλες στιγμές, ακόμα και ευρωπαϊκών αγώνων στο καινούργιο σπίτι μας. Ευχαριστώ αυτούς τους δύο ανθρώπους που είμαι και πάλι εδώ"

 

Δηλωσεις Κορδερο, απ'το contra

Link to comment
Share on other sites

Ο Τίγρης που θέλουμε.

Ο Βαθίληθ που θέλουμε.

Βγείτε τώρα να γράψετε για το πόσο παράνομη είναι η παρουσία Τσιάρτα στην ΑΕΚ... Ξέρετε εσείς.

Link to comment
Share on other sites

Guest ALati
μακρυα απο Μητροπουλους

 

Κακιά φάρα. Αλλά ο εν ενεργεία ποδοσφαιριστής Μητρόπουλος της ΑΕΚ και του Παναιτωλικού, μου κάνει κ. Κώστα. Δύσκολο όμως. Πολύ.

Edited by ALati
Link to comment
Share on other sites

Guest ALati

Δεν είσαι κακός με χαφάδες όπως ο Ανάκογλου, ο Ρόβας κι ο Ισπανός. Απλά στη Γ'Εθνική επειδή περνά μόνο η μπάλα κι όχι ο παίκτης ή το αντίστροφο, θες 1-2 προσθήκες κι ας μην είναι πρωτοκλασάτοι.

Link to comment
Share on other sites

Αλατι, ο φορ που εκλεισε σε 2 χρονια, ποιος ειναι ? δεν παει καπου το μυαλο μου...

 

εχω θετικη αποψη για Μητροπουλο, καλως να αποκτηθει. Και αν γινεται με λιγοτερα απο 250χ που ζηταει ο Κωστουλας.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως όποιος κάνει συνάντηση με το Τίγρη "σύμφωνα πάντα με το ρεπορτάζ" :fuck: μόνο με καπνογόνο δεν βγαίνει...

 

Φήμες λένε ότι ξεστομίζει κάτι Γκουαρντιόλα, Τσάβι, Ινιέστα, κάτι Α, κάτι Ω...

 

xD

Link to comment
Share on other sites

Guest ALati
Αλατι, ο φορ που εκλεισε σε 2 χρονια, ποιος ειναι ? δεν παει καπου το μυαλο μου...

 

Λέγονται τέτοια πράματα ? Πάντως ξεχώρισε τη σεζόν που πέρασε, είναι πιτσιρικάς, δήλωνε οπαδός άλλης ομάδας, αλλά έχει πει το ναι για μετά από 2 χρόνια. Δεν υπάρχει χαρτί φυσικά αλλά είναι προχωρημένη δουλειά. Ονόματα δε λέμε. Έχει μπει σφήνα ο βάζελος αλλά δε μασάμε. Θα χαλάσει μόνο αν δεν έχει την εξέλιξη που όλοι περιμένουν. Αν δεν εξελιχθεί, ο μπαρμπα-Μήτσος θα σφυρίξει όπισθεν και το ξέρει κι ο γαμπρός αυτό.

 

Να συμπληρώσω ότι Κουτρουμπή και Μπουγαίδη τους έκανε κουτούς.

Edited by ALati
Link to comment
Share on other sites

δε ξερω τι αποψη ειχατε για τον Νικολια, εγω στο ελαχιστο που τον ειχα παρακολουθησει οσες φορες πηρε ευκαιριες, μου αρεσε. εδειξε καλα στοιχεια. εμεινε ελευθερος τελικα, ουτε για τη Γ' δε μας εκανε.

Link to comment
Share on other sites

δε ξερω τι αποψη ειχατε για τον Νικολια, εγω στο ελαχιστο που τον ειχα παρακολουθησει οσες φορες πηρε ευκαιριες, μου αρεσε. εδειξε καλα στοιχεια. εμεινε ελευθερος τελικα, ουτε για τη Γ' δε μας εκανε.

 

Δεν ξερω τι παιζει με την αγωνιστικη αξια και τα μανατζερικα του Νικολια, αυτο που ειχα διαβασει τις προαλλες ομως ηταν οτι ο παιχτης την περσινη χρονια το 'χε ριξει στο διαβασμα γιατι ηθελε να ξαναδωσει πανελλαδικες ωστε να περασει Ιατρικη.

 

Παιχτης που ειχε επαγγελματικο συμβολαιομε την ΑΕΚ ειχε ως πρωταρχικο στοχο να περασει Ιατρικη λοιπον. Μαλλον οι προτεραιοτητες του δεν ηταν και πολυ σοι για επαγγελματια, φιλοδοξο ποδοσφαιριστη.

Link to comment
Share on other sites

Να συμπληρώσω ότι Κουτρουμπή και Μπουγαίδη τους έκανε κουτούς.

Και καλά με αυτό μας διευκόλυνες;xD

Link to comment
Share on other sites

Guest Giorgis

Εγω για Μητροπουλο ειμαι φουλ θετικος. Με ψηνει αυτος ο παικτης.

 

Βεβαια τα 250k ειναι αστρονομικο ποσο για να παει ενας παιχτης απο ομαδα της Β σε ομαδα της Γ'. Με 100-150 νομιζω θα μπορουσαμε να τον κλεισουμε.

 

Επισης και για Νικολια ειχα καλες εντυπωσεις στο ελαχιστο που τον ειχα δει (ενα φιλικο νομιζω και σε αλλο ενα ματς επισημο που επαιξε κανα μισαωρο).

 

Ευχαριστο παντως το γεγονος οτι οσοι συνομιλουν με Μελλισανιδη δηλωνουν αισιοδοξοι και ενθουσιασμενοι. Προφανως σημαινει οτι ειναι και αυτος φιλοδοξος και ενθουσιασμενος και τους το μεταφερει.

 

Αντε να δουμε/

Link to comment
Share on other sites

Οπως εγραφα και στο τοπικ ´παλιοι παικτες ΑΕΚ´ πριν την καταληξη της υποθεσης Κορδερο, ο μονος παιχτης που με ενοιαζε να μεινει, ηταν ο Κορδερο.

Τα υπολοιπα παιδια, ας πανε στο καλο, δεν τρεχει τιποτα. Για τους περισσοτερους μαλιστα χαιρομαι που θα φυγουν.

 

3 μπαμ να κανει ακομα ο Μελισσαν, τππ αλλο δεν θελω. Αυτο και να βαλει μπροστα για το γηπεδο.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×