Jump to content

ΑΕΚΑΡΑ - ολυμπιακάκι (26η αγ.): 12/3, 19:00, Cosmote Sport 2


SpiRos
 Share

mvp - Κόουτσινγκ - βραβείο Μάνταλου  

59 members have voted

  1. 1. mvp

    • Αθανασιάδης
      0
    • Ρότα
      0
    • Βίντα
      0
    • Μουκουντί
    • Χατζισαφί
    • Σιμάνσκι
    • Άμραμπατ
    • Γιόνσον
    • Γκατσίνοβιτς
      0
    • Πινέδα
    • Αραούχο
      0
    • Τσούμπερ
    • Ελίασον
      0
    • Γκαρσία
      0
    • Φερνάντες
      0
    • ΚΑΝΕΝΑΣ
  2. 2. Κόουτσινγκ Αλμέιδα

  3. 3. Βραβείο Μάνταλου (χειρότερος παίκτης)

    • Αθανασιάδης
    • Ρότα
    • Βίντα
    • Μουκουντί
    • Χατζισαφί
      0
    • Σιμάνσκι
      0
    • Άμραμπατ
      0
    • Γιόνσον
    • Γκατσίνοβιτς
    • Πινέδα
      0
    • Αραούχο
    • Τσούμπερ
      0
    • Ελίασον
      0
    • Γκαρσία
      0
    • Φερνάντες
      0
    • ΔΕΝ ΥΣΤΕΡΗΣΕ ΚΑΝΕΝΑΣ
      0

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

Εμένα αυτό που με φοβίζει είναι ότι την έχουμε δει Ρεάλ, όλοι στον οργανισμό. Ότι τίποτα δε μας σταματά.  Αν ξεκαβαλισουν και σοβαρευτούν μπορούν να πάρουν ντάμπλ 

  • Δικεφαλάκι 5
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, MITSAKLAS said:

Η κλήρωση θα είναι προσφορά του Βαγγέλη στο Μίμη με αγάπη.

Δε θα αγοράσω ότι το πρόγραμμα θα το βγάλει ο αλγόριθμος στη σούπερ λιγκ του Βαγγέλη.

Παντως αν ειναι να το ρίξουμε στην συνωμοσιολογια, να υποθέσουμε κιολας οτι ως τις εκλογες ειναι υπεραπαραιτητο Βούλγαροι, Χανουμισες, Βαζελες (και γαυροι), ολο το έθνος να προσκυνα σωβρακα και φανελες.

Link to comment
Share on other sites

Just now, tarasfw said:

Εμένα αυτό που με φοβίζει είναι ότι την έχουμε δει Ρεάλ, όλοι στον οργανισμό. Ότι τίποτα δε μας σταματά.  Αν ξεκαβαλισουν και σοβαρευτούν μπορούν να πάρουν ντάμπλ 

Συμφωνω και επαυξανω. Να σταματησουν ολοι την πουτσα με το στομα και να τα δειξουν στο γηπεδο

  • Δικεφαλάκι 1
  • Μπομπίτσα 2
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, mobster21 said:

Αυτό λέμε.  Σου βγήκε. Και δεν κατέλαβες.

Το ματς στο Καραϊσκάκης το χες δει;

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, MITSAKLAS said:

Νίκο, σε 3 βδομάδες έχεις 2 ξεκάθαρες και πειστικές ήττες από τους δύο γαύρους.

Και έχεις και μια νίκη με το στανιό απέναντι στο βαζελο στην χειρότερη του περίοδο.

Προσωπικά στατιστικές και xgoals και τέτοια, δε μου λένε τίποτα.

Ούτε εμένα μου λενε, αλλά το 1-3 ήταν εξίσου πλασματικό με το 3-0 στο κυπελλο (ένα μήνα πριν αυτό) ισως και περισσότερο.
 

Έτσι ειναι το ποδόσφαιρο δεν χρειάζεται μα υπερβάλλουμε.

Εμενα πιο πολύ με ανησυχεί ότι διακρίνω μια ανισορροπία, στην Τούμπα πηγες κοιμισμένος ή και λιγο φοβισμένος, αποψε λες και επαιζες με τον ΠΑΣ Γιάννενα.

Δεν έχεις βρει τι πρέπει να κανεις και πότε μου φαινεται.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, tarasfw said:

Εμένα αυτό που με φοβίζει είναι ότι την έχουμε δει Ρεάλ, όλοι στον οργανισμό. Ότι τίποτα δε μας σταματά.  Αν ξεκαβαλισουν και σοβαρευτούν μπορούν να πάρουν ντάμπλ 

Εμενα παλι αυτο μ αρεσει. Καλα κανουμε. Μακαρι να μαστε παντα ετσι. Γνωμη μου.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Bukowski said:

Θεωρητικά επειδη ο Ολυμπιακος ειναι πιο γελοίος απο τους αλλους δυο και στα δυο προηγούμενα ματς σου βγηκε.

Ε, δεν είναι. Γνώμη μου και πριν το ματς.

Link to comment
Share on other sites

Just now, nikos said:

 

Εμένα πιο πολύ με ανησυχεί ότι διακρίνω μια ανισορροπία, στην Τούμπα πηγες κοιμισμένος ή και λιγο φοβισμένος, αποψε λες και επαιζες με τον ΠΑΣ Γιάννενα.

Δεν έχεις βρει τι πρέπει να κανεις και πότε μου φαινεται.

Δυστυχώς φτάνει τέλος της χρονιάς, δε θα φτιάξει αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Είναι βαρύ. Μαύρο βράδυ και δύσκολη εβδομάδα ξεκινάει αλλά ας δώσουμε λίγο, χρόνο στην ομάδα να αποδείξει ότι απλά ήταν ένα ματς που πήγαν όλα στραβά. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, MITSAKLAS said:

Δυστυχώς φτάνει τέλος της χρονιάς, δε θα φτιάξει αυτό.

Αυτό ναι, να το δεχτώ ως επιχειρημα απαισιοδοξίας…

Link to comment
Share on other sites

Just now, nikos said:

Ε, δεν είναι. Γνώμη μου και πριν το ματς.

Ε παντως και στο Καραϊσκάκης και στο προηγούμενο και στο πρωτο ημιχρονο σήμερα σου χε βγει αυτό. Νταξ την πάτησες, προχωραμε. Ξαναλεω, αλλες 3 φορες θα παιξουμε.

Link to comment
Share on other sites

Ενταξει δεν μας πειθει η ομαδα. 

Σας πειθει η βαζελα οτι θα τα παρει τα κρισιμα;

Σας πειθει η γαυριελα;

Κι εχουμε τον βου που μπαινει δυνατα θα πω εγω αλλα πιο πισω

Ανοιχτο το πρωταθλημα, η βαζελα πηρε του χειμωνα, πηρε κ της ανοιξης, μενει να δουμε αν θα παρει κ του καλοκαιριου.

Αν καποιος τους χαριζει το πρωταθλημα αυτος ειναι παλι ο γεροτισγκουνης οπως μας το πε κ απο την αρχη αλλωστε

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, MITSAKLAS said:

Δυστυχώς φτάνει τέλος της χρονιάς, δε θα φτιάξει αυτό.

Ναι θα το βρει τώρα. 

Link to comment
Share on other sites

 

1) Η ΑΕΚ είχε 72% κατοχή της μπάλας και δέχθηκε μόλις μία αντεπίθεση μέχρι και το 0-1, εκείνη στο πρώτο ημίχρονο με τον Μπακαμπού. Το 0-1 ήταν προϊόν αυτογκολ, αυτό έφερε μετά λάθη για το 0-2

2) Ο Ρότα έβγαλε δύο συστημένες πάσες για το 2-0, περισσότερο αν πρέπει να επικριθεί είναι για το τσαφ στην περιοχή του αντιπάλου που βγήκε αουτ.

3) Αν ο Βίντα μπορούσε να προλαβαίνει τους γρήγορους επιθετικούς, θα έπαιζε στην...Νάπολι.

Πώς έχουν τα πράγματα:

Ο Ολυμπιακός εκμεταλλευόμενος την ποιότητα κάποιων δικών του παικτών, την ρέντα,την αστοχία της ΑΕΚ κλπ, έβαλε όσα γκολ δεν έβαλε με τον Παναθηναϊκό που έχασε ευκαιρίες, ενώ και ο ΠΑΟΚ σε εμάς έβαλε τα γκολ που δεν έβαλε στον Ολυμπιακό.

Η εικόνα μετράει, όπως λέγαμε ότι με τον Άρη το 3-0 δεν ισχύει ενώ και με τον Ολυμπιακό το 3-0 μπορούσε να είναι 3-1.

Η ΑΕΚ στο πρώτο ημίχρονο ήταν καλή, το ίδιο και στο δεύτερο με εξαίρεση ένα δεκάλεπτο.

Τα ζητήματα ήταν δύο:

α) Ο πανικός μετά το 0-1 και ότι η ΑΕΚ έχει θέμα όταν δέχεται πρώτη γκολ

β) Η κάκιστη επιλογή να τεθεί ο Αραούχο στην κορυφή της επίθεσης και το ότι δεν έγινε αλλαγή. Ας έβαζε τον στατικό έστω Φαν Βεερτ(εκτός αποστολής) ή τον Τσούμπερ

Ο Ρότα ή οι ατομιστίες του Γκατσίνοβιτς είναι άλλης τάξεως ζητήματα.

Τι κρατάμε; Πως η ΑΕΚ μπορεί να έχασει σε δύο ντέρμπι, αλλά έπαιξε πολύ καλά σε αρκετούς τομείς του παιχνιδιού. Αν συνεχίσει να παίζει έτσι, δύσκολα θα ξαναχάσει.

 

  • Δικεφαλάκι 4
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, mobster21 said:

Στα αρχίδια μου. Θέλω το ΠΡΩΡΑΘΛΗΜΑ. Αν δεν μπορεί να παίξει plan b να μας το πει. Μπράβο έχουμε την καλύτερη ομάδα και χάνουμε 3.1 από τον γαύρο. Το γεγονός ότι είναι κσλύτερος του γιαννίκη δεν σημαίνει ότι δεν κάνει λάθη.

Δεν υπάρχουν plan b . Οι προπονητές έχουν μια φιλοσοφία παιχνιδιού και αυτήν εφαρμόζουν . H μαλακια σήμερα ήταν η άγνοια κινδύνου και το άγχος της άμεσης ισοφάρισης . 

Link to comment
Share on other sites

Just now, felman said:

Tigarame sta dakrygona edo sto metaksy. Edo kai 1.5 ora rixnoune averta

Άργησα να φύγω.  Δεν τα πρόλαβα.

Link to comment
Share on other sites

Just now, AG21 said:

Είναι βαρύ. Μαύρο βράδυ και δύσκολη εβδομάδα ξεκινάει αλλά ας δώσουμε λίγο, χρόνο στην ομάδα να αποδείξει ότι απλά ήταν ένα ματς που πήγαν όλα στραβά. 

Δεν ήταν ένα ματς που πήγαν όλα στραβά.

Ήταν η φυσική ροή του ματς από ένα σημείο και μετά.

Δλδ να μην πούμε ότι τις 2-3 φορές που πάτησε περιοχή ο γαύρος στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου, ήπιες θάλασσα;

Η κριτική πρέπει να είναι ΑΥΣΤΗΡΟΤΑΤΗ σε πρόσωπα και τακτικές.

Χαιδεμα του στυλ, άτυχοι, 3,90 xgoals, 256% κατοχή, θα μας στείλει αδιαβαστους στα πλέι οφ.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Bukowski said:

Ε παντως και στο Καραϊσκάκης και στο προηγούμενο και στο πρωτο ημιχρονο σήμερα σου χε βγει αυτό. Νταξ την πάτησες, προχωραμε. Ξαναλεω, αλλες 3 φορες θα παιξουμε.

Το θέμα ειναι ο Αλμειδα και οι παικτες να μπορούν να βλέπουν το πώς γίνονται ολα.

Δλδ στο Καραισκακης καταρχην δεν κέρδισες και για εκατοστά γλίτωσες γκολ, έστω κι αν ήσουν καλυτερος γενικά.

Στο κυπελλο ήταν η μερα να γίνει ο,τι εγινε, η τρελα που έκανε με την 11αδα κάθησε απιστευτα και τελος πάντων δεν νομιζω να πιστεύει κανεις ότι η συγκεκριμένη 11αδα είναι για να κερδίζει 3-0 τον γαυρο.

Το κυριότερο είναι αυτό που λες, έχει ΠΟΛΥ ψωμί. Αλλά πρέπει να βρούμε ισορροπία από ομάδα μέχρι οπαδους.

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×