Jump to content

ΑΕΚΑΡΑ - βάζελος (Playoff 1η αγ.)


SpiRos
 Share

mvp - Κόουτσινγκ - βραβείο Μάνταλου  

55 members have voted

  1. 1. mvp

    • Αθανασιάδης
    • Ρότα
    • Μήτογλου
    • Μουκουντί
    • Χατζισαφί
    • Σιμάνσκι
    • Άμραμπατ
      0
    • Γιόνσον
    • Γκατσίνοβιτς
      0
    • Πινέδα
    • Αραούχο
      0
    • Τσούμπερ
      0
    • Μάνταλος
      0
    • Ελίασον
      0
    • Σιντιμπέ
      0
    • Τζαβέλλας
      0
    • ΚΑΝΕΝΑΣ
  2. 2. Κόουτσινγκ Αλμέιδα

  3. 3. Βραβείο Μάνταλου (χειρότερος παίκτης)

    • Αθανασιάδης
      0
    • Ρότα
    • Μήτογλου
    • Μουκουντί
      0
    • Χατζισαφί
      0
    • Σιμάνσκι
      0
    • Άμραμπατ
    • Γιόνσον
      0
    • Γκατσίνοβιτς
    • Πινέδα
      0
    • Αραούχο
    • Τσούμπερ
      0
    • Μάνταλος
    • Ελίασον
      0
    • Σιντιμπέ
      0
    • Τζαβέλλας
      0
    • ΔΕΝ ΥΣΤΕΡΗΣΕ ΚΑΝΕΝΑΣ
      0

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

9 hours ago, Macross said:

39:00 έτσι γιατί έχουμε μνήμη και αφορά μεταξύ μας

 

8 hours ago, Kostas21 said:

ειμαστε μαζεμενοι σπιτι μ, μιλαμε για επος του επους φαση. Προφανως το λινκ ηταν πισω κανα λεπτο. Κερδιζει το φαουλ ο Μιτσελ. Παει να το χτυπησει. Κ εκει που το χτυπαει. Κολλαει το stream κ κανει buffering. κ εκει που συζηταμε ρε τι θα γινει γαμω τη φαση μεσα, ξεκολλαει στους πανηγυρισμους. Κ μας εχει πιασει ενας παροξυσμος, ενα κουβαρι, της καριολας. Μιλαμε για γκολ Ανασταση. Να ναι καλα η παικτουρα ο Μιτσελ οπου ειναι. Μεγαλη παικτουρα. 

 

7 hours ago, Nestoridis21 said:

Ήμουν ψηλά στην 8 η στην 10, κέντρο πάντως, απόλυτα ξενερωμενοι με το σκορ... Στο γκολ θυμάμαι να κουτρουβαλαω κακήν κακώς 6-7 σειρές κάτω ένα κουβάρι με φίλους αλλά και με αγνώστους που ήταν δίπλα μου. Έχει χαρακτει μέσα μου η φάση εκείνη 

 

7 hours ago, To Kitrino Tsakali said:

Κι εγώ στη 12. Και από την ξενέρα καθόμουν και μετρούσα τα κουπόνια (pizza fan 50%) που μάζεψα που είχαν πετάξει σε όλο το γήπεδο.

2/2/2011 Ιασώ. Λίγες ώρες πρίν έχει γεννηθεί η κόρη μου, 5 εβδομάδες πρόωρα με έκτακτο χειρουργείο γιατί κινδύνευε. Διαλυμένος απο όλο το αγχος και την έλειψη ύπνου, παρά το ότι έχω το διαρκείας στην τσέπη (βλαμένος γαρ) αποφασίζω να μην αφήσω την γυναίκα μόνη και προσπαθώ να το δω απο stream.

Στο 80κάτι κόβεται το wi-fi που είχα συνδεθεί κ δεν υπάρχει άλλο!! παλεύω σαν τον τρελο να βρω λύση αλλά δεν... τα λεπτά περνάνε και πλέον πρέπει να έχει τελειώσει... είναι αργά κάθομαι στο κρεβάτι και κοιτάω την σύζυγο που μισο-κοιμάται... ξαφνικά κάτι 70% ανεπαίσθητος ήχος και 30% διαίσθηση με πετάει όρθιο! Ξυπνάει η γυναίκα μου... "βάλαμε γκόλ" της λέω.

"Που το κατάλαβες?" μου λέει, "το ένιωσα" της λέω, έκανε μια γκριμάτσα και ξαναέκλεισε τα μάτια😄

  • Δικεφαλάκι 2
  • Μπομπίτσα 8
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, chris manousopoulos said:

Τελικα τι εγινε στη φυσουνα? Δεν επεσαν φαπες? Γιατι κατεβηκαν φουριοζοι

Στη φύσουνα στο αγώνα του κυπέλλου ο αβράαμ σήκωσε χέρι στον κοσμά και απο μακριά ο ανιγκό προκαλούσε τον ρόα που με τη σειρά του, του έκανε νόημα να πάνε στα αποδυτήρια με αποτέλεσμα ο ανιγκό να κάνει την κότα.

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Pelado 21 said:

Στη φύσουνα στο αγώνα του κυπέλλου ο αβράαμ σήκωσε χέρι στον κοσμά και απο μακριά ο ανιγκό προκαλούσε τον ρόα που με τη σειρά του, του έκανε νόημα να πάνε στα αποδυτήρια με αποτέλεσμα ο ανιγκό να κάνει την κότα.

Αφου κατεβηκε και ο ανιγκα. Μεχρι και ο τζαβελας

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, chris manousopoulos said:

Αφου κατεβηκε και ο ανιγκα. Μεχρι και ο τζαβελας

Ο ανιγκό καθόταν στο πάγκο.Βρήκα το βιντεάκι.

 

Link to comment
Share on other sites

Βαζελες ρουφιάνοι το αποτέλεσμα της φετινής παράγκας είναι ότι εσείς είστε στην πρώτη θέση. Ναι έχουμε παράγκα φέτος και σας βλέπουμε εκεί υποβασταζομενους εφτά μήνες τώρα......καριολες

Link to comment
Share on other sites

Το τραγικό είναι ότι δεν κερδίσαμε και έχουν λυσσάξει οι βαζελογαυροι δυο ημέρες. Δυστυχώς ο κάβουρας μας αφήνει ξεκρέμαστους συνεχώς, μια μεταγραφικά και μια τώρα. Έρχεται το κάθε σούργελο στο γήπεδο και μας πουλάει και τρέλα. 

Link to comment
Share on other sites

Μην υποτιμαμε την επιστροφη Λιβαι. Με νικη στηη Τουμπα ακομα φαβορι ειμαστε

  • Μπομπίτσα 1
Link to comment
Share on other sites

  • Stylianopoulos unpinned this topic
  • 1 month later...
2 hours ago, Kami said:

Λοιπόν ώρα να περιαυτολογήσω!!!

Πριν μολύνουν τα αυτια και το μυαλό μου οι φήμες και τα βάψω μαύρα, είχα μελετήσει τον πίνακα του έφτιαξε @To Kitrino Tsakali και είχα κάνει την παραπάνω πρόβλεψη

 

2 hours ago, CHⓇIS said:

Ειναι γνωστος πρεντιξιονερ το @To Kitrino Tsakali...... 

 

On 3/20/2023 at 10:53 AM, To Kitrino Tsakali said:

Δυο πραγματάκια και από μένα. 

  1. Θεωρώ τον ΠΑΟ πιο δύσκολο αντίπαλο να κερδίσεις συγκριτικά με Ολυμπιακό και ΠΑΟΚ, άρα το χθεσινό ήταν αναμενόμενο και σε καμία περίπτωση δεν μας χαντάκωσε. Απλά χάσαμε μια ευκαιρία. Υπομονή και όλα θα γίνουν.
  2. Διαφωνώ κι εγώ με τον Αλμέιδα ως προς το πως κατέβασε την ομάδα αλλά έχει κερδίσει το δικαίωμα να κατεβάζει αυτό που νομίζει εκείνος. Αν δεν τον δικαιώσει θα είναι δική του ευθύνη.
  3. Θεωρώ βασικό ότι σε ένα ματσ που δεν ήμαστε καλοί, δεν το χάσαμε. ΑΝΤΙΘΕΤΑ με ότι έγινε με την πλειοψηφία των παιχνιδιών στην κανονική διάρκεα που χάσαμε στα ντέρμπι που δεν ήμαστε χειρότεροι.
  4. Προσωπικά πιστεύω ότι πρώτος στα πλέι οφ θα βγει αυτός που θα κάνει τις λιγότερες ήττες ή και καμία (δεδομένου ότι πάρει άρη/βόλο). Οι 22 βαθμοί σημαίνουν πρωτάθλημα. Δηλαδή 6 νίκες (αρηx2,βολοx2, 2 ντέρμπι) + 4 ισοπαλίες.
  5. Ο ποακ είναι ο ρυθμιστής του πρωταθλήματος.   

Ευχαριστώ φίλοι @Kami και @CHⓇIS για τα καλά σας λόγια.

Όποιος διάβασε τι έγραψα στις 20 Μαρτίου, όταν όλοι απογοητεύτηκαν από την ισοπαλία με βάζελο την 1η αγωνιστική των πλει οφ, θα θυμάται (αν όχι είναι πιο πάνω) ότι επέμενα ότι σημασία έχει το αήττητο σε αυτή τη διαδικασία και οι νίκες με τους μικρούς και από εκεί και πέρα δυο νίκες σε ντέρμπι. Σύνολο δηλαδή 22 βαθμοί. Αυτή τη στιγμή έχουμε 21 βαθμούς και την Κυριακή χρειαζόμαστε απλά έναν (όχι 3 @Kami). 

ΠΡΩΤΟΙ ΕΔΏ ΛΟΙΠΟΝ.

Υγ. Η ομάδα πήρε ένα ντέρμπι παραπάνω από όσα χρειαζόταν βαθμολογικά 

  • Δικεφαλάκι 6
  • Μπομπίτσα 2
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει και ένα φίδι στόρι ότι το πρωτάθλημα το παίρνει η ΑΕΚ στο τσακ, οριακά, στο νήμα, κάτι τέτοια. 

Ενώ στην πραγματικότητα "ισχύει" (λολ, ΘΑ ίσχυε) το ακριβώς αντίθετο, ότι δηλαδή ο παναθηναϊκός ΘΑ το έπαιρνε, ΑΝ το έπαιρνε (ήτοι ΑΝ κέρδιζε χψ ματς τα οποία δεν κέρδισε), στο απόλυτο τσακ. Στην ισοβαθμία. 

Η ΑΕΚ το σηκώνει με ξεκάθαρη όχι μόνο αγωνιστική αλλά και βαθμολογική διαφορά, αφού πανηγυρίζει ήδη δέκα μέρες ούσα στο +3, ενώ "αν" δεν γινόντουσαν τα όργια που έγιναν στα διάφορα μεταξύ μας που η βαζέλα έφυγε δύο φορές με Χ (άσε όταν κέρδισε το 2022 με δύο πέναλτι επιτάφια...) θα ήταν τουλάχιστον στο +6 ή +9.

Αρχείδια νήμα μαλάκες βάζελοι. 

  • Δικεφαλάκι 5
Link to comment
Share on other sites

On 3/20/2023 at 10:53 AM, To Kitrino Tsakali said:

Δυο πραγματάκια και από μένα. 

  1. Προσωπικά πιστεύω ότι πρώτος στα πλέι οφ θα βγει αυτός που θα κάνει τις λιγότερες ήττες ή και καμία (δεδομένου ότι πάρει άρη/βόλο). Οι 22 βαθμοί σημαίνουν πρωτάθλημα. Δηλαδή 6 νίκες (αρηx2,βολοx2, 2 ντέρμπι) + 4 ισοπαλίες.
  2. Ο ποακ είναι ο ρυθμιστής του πρωταθλήματος.   

100% ευστοχία.

 

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×