Jump to content

ΑΕΚΑΡΑ - βάζελος (Playoff 1η αγ.)


SpiRos
 Share

mvp - Κόουτσινγκ - βραβείο Μάνταλου  

55 members have voted

  1. 1. mvp

    • Αθανασιάδης
    • Ρότα
    • Μήτογλου
    • Μουκουντί
    • Χατζισαφί
    • Σιμάνσκι
    • Άμραμπατ
      0
    • Γιόνσον
    • Γκατσίνοβιτς
      0
    • Πινέδα
    • Αραούχο
      0
    • Τσούμπερ
      0
    • Μάνταλος
      0
    • Ελίασον
      0
    • Σιντιμπέ
      0
    • Τζαβέλλας
      0
    • ΚΑΝΕΝΑΣ
  2. 2. Κόουτσινγκ Αλμέιδα

  3. 3. Βραβείο Μάνταλου (χειρότερος παίκτης)

    • Αθανασιάδης
      0
    • Ρότα
    • Μήτογλου
    • Μουκουντί
      0
    • Χατζισαφί
      0
    • Σιμάνσκι
      0
    • Άμραμπατ
    • Γιόνσον
      0
    • Γκατσίνοβιτς
    • Πινέδα
      0
    • Αραούχο
    • Τσούμπερ
      0
    • Μάνταλος
    • Ελίασον
      0
    • Σιντιμπέ
      0
    • Τζαβέλλας
      0
    • ΔΕΝ ΥΣΤΕΡΗΣΕ ΚΑΝΕΝΑΣ
      0

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

3 minutes ago, To Kitrino Tsakali said:

Βγήκε η νυφίτσα και τα χώνει στο Νικολογιάννη! Ζωγραφιές!

Του τα χώνει για προπαγάνδα. 

Σουρεαλισμός 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παρεάκι.

Εμένα αυτό που μου προκαλεί αλγεινή εντύπωση και με βάζει σε σκέψεις, είναι η έλλειψη εμπιστοσύνης του Αλμέιδα για τον Ολλανδό παρότι η ομάδα πονάει στο γκολ... Δεν γίνεται ο εκ των κορυφαίων σκόρερ στο περσινό πρωτάθλημα να μην σου κάνει ούτε στο 40%.

Δεν γίνεται να βλέπεις την παρατεταμένη αφλογιστία του Αραούχο σαν σέντερ φορ και να κάνεις διπλή αλχημεία με την χρησιμοποίηση του εκεί (συμπαρασύρει μια θέση μπροστά και τον Πινέδα στερώντας τον από τον άξονα που λείπει εμφανώς από την δημιουργία) και να μην δίνεις ευκαιρία στο μοναδικό κανονικό φορ που έχεις... Δεν είναι σε φυσική κατάσταση για 90 λεπτό;;; Ή ξεκίνα τον και κάνε τον αλλαγή στο ημίχρονο ή στο 65 ... Ή βάλε τον ένα γεμάτο 25 λεπτο τουλάχιστον στο δεύτερο. Και στο ματς με γαύρο και στο μάτς με ζελα δεν καταφέραμε εκτός ελαχίστων εξαιρέσεων να πάρουμε σοβαρή κεφαλιά με αξιώσεις από στημένο!!!

Δεν είμαι ο αρμόδιος να κρίνω τον Αλμέιδα δεν το παίζω πολυξεριδης ούτε τις γνώσεις του έχω . Ωστόσο αυτό με την μη χρησιμοποίηση του Φαν Βερτ που προσωπικά πιστεύω πολύ  και ειδικά αυτήν την χρονική περίοδο πραγματικά μου διεγείρει τρελά ερωτηματικά.

Από εκεί και πέρα πιστεύω ότι με αφορμή την διακοπή θα δουλέψει και η ομάδα στην Τούμπα θα είναι εφάμιλλη σε εικόνα με τις προσδοκίες όλων μας για τις δυσκολίες του συγκεκριμένου αγώνα!!!

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Πρωτάθλημα ο παναθηναϊκός και συγχαρητήρια Ντεμη στον Αλαφούζο, επειδη το πήρε με ηθικο τρόπο. 

Link to comment
Share on other sites

Ο Ντέμης απλά παραμένει εξαιρετικά αφελής... Ακόμα νομίζει ότι κάνοντας βήματα προς τα διάφορα οργκ και αυτά με την σειρά τους θα υοθετήσουν πιο μετριοπαθείς θέσεις!!!

Απλά εκτείθεται και όπως πάντα, θα το καταλάβει πολύ αργότερα.

Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, To Kitrino Tsakali said:

Βγήκε η νυφίτσα και τα χώνει στο Νικολογιάννη! Ζωγραφιές!

?

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Kami said:

Ο Ντέμης απλά παραμένει εξαιρετικά αφελής... Ακόμα νομίζει ότι κάνοντας βήματα προς τα διάφορα οργκ και αυτά με την σειρά τους θα υοθετήσουν πιο μετριοπαθείς θέσεις!!!

Απλά εκτείθεται και όπως πάντα, θα το καταλάβει πολύ αργότερα.

Πληρωνεται να προπαγανδισει με τον μανδυα του ΑΕΚτζη.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, To Kitrino Tsakali said:

Βγήκε η νυφίτσα και τα χώνει στο Νικολογιάννη! Ζωγραφιές!

Τι λέει η ανάλυση του Excel μετά την προχθεσινή ισοπαλία;

Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, nedved21 said:

Πληρωνεται να προπαγανδισει με τον μανδυα του ΑΕΚτζη.

 

Ειχε πολύ καλύτερες ευκαιρίες να γίνει δοσίλογος απο αυτή...

Ο Ντέμης έχει έναν έρωτα με τον εαυτό του που τον εμποδίζει να δει πέρα απο αυτόν.

Γενικά σε όλα τα περίεργα, οι απλές ανθρώπινες αδυναμίες είναι πολύ πιο συχνες απο συνωμοσίες, προδοσίες και σκοτεινές δυνάμεις

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Agent HAF said:

Τι λέει η ανάλυση του Excel μετά την προχθεσινή ισοπαλία;

Μια χαρά δουλεύει το Excel αρκεί να φέρει η ομάδα το αποτέλεσμα...

Link to comment
Share on other sites

Αν φύγουμε με διπλό από την Τούμπα, που δεν το πολύ πιστεύω, γυρνάει το πράγμα και ψυχολογικά αλλά και μαθηματικά και γίνεσαι ξανά έστω και με μικρή διαφορά φαβορί.

Link to comment
Share on other sites

2πλό στην Τούμπα = 1 απο τα 3 βήματα για πρωτάθλημα (τα άλλα 2 είναι 1 νίκη με γαύρο και να μη χάσεις στη Λεωφόρο)

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Kami said:

2πλό στην Τούμπα = 1 απο τα 3 βήματα για πρωτάθλημα (τα άλλα 2 είναι 1 νίκη με γαύρο και να μη χάσεις στη Λεωφόρο)

Υπάρχουν πολλά σενάρια μιας και υπάρχει πολύς δρόμος ακόμα. Αν παίζουμε όπως την Κυριακή όμως...

Link to comment
Share on other sites

τι σιχαμα ειναι αυτη η δυαδα ρε πστ μου.... Διωξαν τον Βεργη και δωσαν μικρόφωνο στο ΧΑΖΟΜΑΛΆΚΑ

Link to comment
Share on other sites

Μου στέλνουν μνμτα έλεγε ο Τασούλης αλλά δεν μπορουν να με φιμωσουν 😄

Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, Kami said:

 

Ειχε πολύ καλύτερες ευκαιρίες να γίνει δοσίλογος απο αυτή...

Ο Ντέμης έχει έναν έρωτα με τον εαυτό του που τον εμποδίζει να δει πέρα απο αυτόν.

Γενικά σε όλα τα περίεργα, οι απλές ανθρώπινες αδυναμίες είναι πολύ πιο συχνες απο συνωμοσίες, προδοσίες και σκοτεινές δυνάμεις

Καλα δεν νομιζω οτι προκειται για καμια συνωμοσια και σκοτεινο κολπο. Του δωσανε λεφτα να προπαγανδισει κατα της ΑΕΚ και το εκανε, δεν ειναι τοσο περιπλοκο. 

Η ΑΕΚ ειναι το μονο που του δινει αξια, χωρις την ΑΕΚ ειναι ο πρωην της Βανδη. Αφου δεν μπορει να πληρωθει αμεσα απο την ΑΕΚ, κανει το μονο που απομενει, να προπαγανδισει κατα της ΑΕΚ.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Kostas21 said:

ναι για αυτο αλλωστε στην Αγγλια δε βγηκαν σημαιες μετα μποσμαν. Δλδ ο Λαμπαρντ κ ο Τερι ηταν μπαντανες, ο Τζεραρντ περαστικος, ο Κην, ο Γκιγκς, ο ΚΡο, σημερα ο Ρασφορντ ειναι αδιαφοροι. Στη Μπαρτσα ο Ινιεστα κ ο Τσαβι, στη Ρεαλ σημερα ο Μοντριτς μαλακες. 

Να πω κ αλλους;

Γι αυτο ειπα για το 90% των κλαμπ

Εσυ μου παραθετεις τα πιο πλουσια κλαμπ του πλανητη που ναι και αυτα που οφελουνται απ τα νεα δεδομενα.

Πλεον ενας παικτης με το ταλεντο του Θωμα, του Μιμη, του Μανωλα, του Τονι δεν θα κατσει 10 χρονια στην ΑΕΚ να γινει σημαια. Θα την κανει για εξω για να βγαλει φταγκα και να παιξει σε καλυτερο πρωταθλημα.

Εξαιρεσεις μπορει να υπαρξουν αλλα ο κανονας πλεον αυτος ειναι

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, nedved21 said:

Και φετος προπαγανδιζει. Εχει πει απειρες μουνοπανιες.

Δεν εχω δει κατι αλλα δεν παρακολουθω και ιδιατερα οποτε δεν εχω αποψη να σου πω την αληθεια.

Γενικα επειδη τον εχω αβαταρ δεν σημαινει και οτι συμφωνω με οσα λεει ετσι; 😜

Link to comment
Share on other sites

Επειδή μας έπρηξαν τα συκώτια.....

Μουντιάλ. Ολλανδία Αργεντινή. Στο 1:08:30 χέρι του Μέσι στο κέντρο και δεν πήρε κάρτα με τον Λαόθ μπροστά. 

  • Δικεφαλάκι 5
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Kostas21 said:

μα το να γινει καποιος σημαια, δεν ειναι θεμα χρηματων. Στην ΑΕΚ κ ο Ντεμης οταν εγινε σημαια, χρηματα εγραψε στον πουτσο του.

Πχ ο Σωκρατης ή ο Μανωλας, διαλεξανε να γινουν επαγγελματιες. Δε θα γινουν πουθενα σημαιες. Ουτε στο πιο πλουσιο κλαμπ της Ελλαδας.

Το να εισαι loyal σε ενα κλαμπ δεν ηταν ποτε θεμα χρηματων. Το να τον κλειδωνεις τον αλλον αιχμαλωτο σε ενα κλαμπ δεν ηταν τροπος παραγωγης σημαιας. Κ ας παμε στο παραδειγμα Παπαιωαννου.

Αυτο σου λεω πως ο κανονας ειναι οτι χρηματα>loyalty. 

Εξαιρεσεις υπαρχουν αλλα ειναι εξαιρεσεις. Ο κανονας ειναι οι Σωκρατηδες και οι Μανωλαδες.

Και δεν μιλαω απαραιτητα για μετακινηση στον ανταγωνιστη. Ενας καλος παικτης (γιατι για να γινεις σημαια πρεπει να σαι και παικταρας προφανως, αλλιως ας κανουμε σημαια τον... Γεωργεα) θα κοιταξει με την 1η ευκαιρια να την κανει απο την ΑΕΚ και την Ελλαδα. Και για τα χρηματα και για να παιξει σε καλυτερο πρωταθλημα. Ε αν μεινεις ξερω 2 χρονια στην ΑΕΚ και μετα την κανεις για εξω, οσο παικταρας και να σαι πως θα γινεις σημαια;

Link to comment
Share on other sites

Αρχίδια έκανε ο Τσατάλης. Βαρεθήκαμε να τους βλέπουμε να παίζουν άμυνα επικοινωνιακά.

Link to comment
Share on other sites

Μετά την συζήτηση με τον Τσαταλη  γελούσαν. Είναι και η πρώτη θέση του βαζελου, που τους επιτρέπει να ειρωνεύονται και να πουλάνε πνεύμα. 

Link to comment
Share on other sites

Εχουν μαθει να αλλαζουν οι καανονισμοι οταν αφορα την Αεκ.. μουνοσκυλα

  • Δικεφαλάκι 1
  • Μπομπίτσα 1
Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×