Jump to content

γαύρος - ΑΕΚΑΡΑ (Κύπελλο, ημιτελικός, ρεβάνς): 12/04/23, 19:30


SpiRos
 Share

mvp - Κόουτσινγκ - βραβείο Μάνταλου   

43 members have voted

  1. 1. mvp

    • Στάνκοβιτς
      0
    • Ρότα
      0
    • Μήτογλου
      1
    • Μουκουντί
      1
    • Μοχαμάντι
      0
    • Γαλανόπουλος
      1
    • Φερνάντες
      0
    • Μάνταλος
      0
    • Πινέδα
      19
    • Τσούμπερ
      15
    • Γκαρσία
      0
    • Χατζισαφί
      3
    • Σιμάνσκι
      0
    • Γιόνσον
      0
    • Ελίασον
      0
    • Γκατσίνοβιτς
      0
    • ΚΑΝΕΝΑΣ
      2
  2. 2. Κόουτσινγκ Αλμέιδα

    • Καλό
      8
    • Μέτριο
      14
    • Κακό
      2
    • Φυσιολογικό
      18
  3. 3. Βραβείο Μάνταλου (χειρότερος παίκτης)

    • Στάνκοβιτς
      2
    • Ρότα
      8
    • Μήτογλου
      1
    • Μουκουντί
      0
    • Μοχαμάντι
      0
    • Γαλανόπουλος
      11
    • Φερνάντες
      5
    • Μάνταλος
      5
    • Πινέδα
      0
    • Τσούμπερ
      0
    • Γκαρσία
      7
    • Χατζισαφί
      0
    • Σιμάνσκι
      0
    • Γιόνσον
      3
    • Ελίασον
      0
    • Γκατσίνοβιτς
      0
    • ΔΕΝ ΥΣΤΕΡΗΣΕ ΚΑΝΕΝΑΣ
      0

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

6 minutes ago, Zara said:

Γκατσινοβιτς εχθρός της ΑΕΚ, γάμησέ τα. 

Ο Στανκοβιτς μου φάνηκε όαση σοβαρότητας μπροστά στον άλλο κλόουν που έχουμε. Σιγά μη βγάλει σουτ παιχταρά ολομόναχου στην κίνηση κλπ. Τουλάχιστον έδιωχνε τη μπάλα σωστά και μακριά. Με Αθανασιάδη θα είχαμε φάει άνετα 2 γκολ παραπάνω. 

Καλά δεν διαφωνώ προσωπικά. Τουλαχιστον έπιασε 2-3 ευκολα.

Πρεπει να είναι κόλλημα Ροα ο άλλος. 

  • Sad 1
Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, Stylianopoulos said:

https://www.sdna.gr/mpasket/1073481_akraia-anakoinosi-hapoel-tromokratiki-epithesi-se-israilinoys-opadoys

Πάνε να μας χαλάσουν με το έτσι θέλω τη μαγική Τετάρτη τα μνια;;

Κυκλοφοράνε τα βιντεάκια απ τα επεισόδια. Αν πάνε σε ευρωπαϊκό ματς εκτός έδρας στο ποδόσφαιρο θα αυτοκτονήσουν με κωλοδάχτυλο. 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, mporat said:

Ο Πινεδα είναι άλλη κλάση και το δείχνει σε κάθε επαφή με τη μπάλα, να βρεθεί οπωσδήποτε τρόπος να μείνει. 

Παράλληλα, να πουληθεί ο Λιβαι και να έρθει ένα φορ με αυτοπεποιθηση.

Πινεδα ναι. Σε βάθος χρόνου ο πιο ποιοτικός μας παίκτης.

Το στρώσιμο της μπάλας στον Λιβαι είναι μαγικό.

Γκατς μοιάζει ακόμα εκτός νερών. Σαν να έχει να παίξει μπάλα χρόνια. Κακές επαφές με τη μπάλα.

Link to comment
Share on other sites

Aλμέιδα: «Γιορτάζουμε ότι η ΑΕΚ είναι μετά από 3 χρόνια σε τελικό - Περάσαμε δίχως να πετάμε μπάλες... μέσα»

  • Δικεφαλάκι 1
  • Hahaha 1
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Zara said:

Γκατσινοβιτς εχθρός της ΑΕΚ, γάμησέ τα. 

Ο Στανκοβιτς μου φάνηκε όαση σοβαρότητας μπροστά στον άλλο κλόουν που έχουμε. Σιγά μη βγάλει σουτ παιχταρά ολομόναχου στην κίνηση κλπ. Τουλάχιστον έδιωχνε τη μπάλα σωστά και μακριά. Με Αθανασιάδη θα είχαμε φάει άνετα 2 γκολ παραπάνω. 

11 minutes ago, nikos said:

Καλά δεν διαφωνώ προσωπικά. Τουλαχιστον έπιασε 2-3 ευκολα.

Πρεπει να είναι κόλλημα Ροα ο άλλος. 

Ποιές φάσεις ρε παιδια έπιασε?? Στο πρώτο κάνει τον Λωτ και στο 2ο ειναι απλά ένα βήμα πιο αριστερά. Δεν θυμάμαι τιποτα άλλο πλην μιας φασης στο 89 που τζάμτα έπεσε κιόλα

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, nikos said:

Aλμέιδα: «Γιορτάζουμε ότι η ΑΕΚ είναι μετά από 3 χρόνια σε τελικό - Περάσαμε δίχως να πετάμε μπάλες... μέσα»

Δεν ξέρω που τα είδες εσύ αυτά... εγώ που διαβάζω μόνο τον έγκυρο σπορ-εφεμ ξέρω ότι είπε: «Ήταν το παιχνίδι που περιμέναμε. Ήταν φυσιολογικό να γίνει έτσι, ο Ολυμπιακός είναι μεγάλη ομάδα. Όταν μια μεγάλη ομάδα είναι σε μειονέκτημα, δεν μπορεί παρά να παίξει έτσι. Εμείς δεν ήρθαμε να κρυφτούμε, θέλαμε να κερδίσουμε το παιχνίδι. Με τις αλλαγές που κάναμε φάνηκε ότι θέλαμε να πάρουμε το ματς. Δεν πετάξαμε καμία μπάλα εκτός για να κερδίσουμε χρόνο. Έπρεπε να κρατήσουμε τον έλεγχο, κάποιες φορές τα καταφέραμε, αλλά ξέραμε ότι απέναντί μας είχαμε μεγάλους ποδοσφαιριστές και μια μεγάλη ομάδα με μια μεγάλη ιστορία»,

  • Hahaha 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Man Of Faith said:

Άρα μπορούμε να τους κερδίσουμε άνετα στο πρωτάθλημα σε 10 μέρες 

Ναι. Το άνετα σχετικό πάντα σε ένα ντέρμπι.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Kami said:

Ποιές φάσεις ρε παιδια έπιασε?? Στο πρώτο κάνει τον Λωτ και στο 2ο ειναι απλά ένα βήμα πιο αριστερά. Δεν θυμάμαι τιποτα άλλο πλην μιας φασης στο 89 που τζάμτα έπεσε κιόλα

μάζεψε 2-3 πανεύκολες φασεις που  πιθανολογώ ότι ο άλλος θα πάθαινε ηλεκτροπληξία στα χέρια.

Παντως είναι και οι 2 αχρηστοι δεν καίγομαι να τους βάλω στην ζυγαριά, δεν κάνουν 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Kami said:

Δεν ξέρω που τα είδες εσύ αυτά... εγώ που διαβάζω μόνο τον έγκυρο σπορ-εφεμ ξέρω ότι είπε: «Ήταν το παιχνίδι που περιμέναμε. Ήταν φυσιολογικό να γίνει έτσι, ο Ολυμπιακός είναι μεγάλη ομάδα. Όταν μια μεγάλη ομάδα είναι σε μειονέκτημα, δεν μπορεί παρά να παίξει έτσι. Εμείς δεν ήρθαμε να κρυφτούμε, θέλαμε να κερδίσουμε το παιχνίδι. Με τις αλλαγές που κάναμε φάνηκε ότι θέλαμε να πάρουμε το ματς. Δεν πετάξαμε καμία μπάλα εκτός για να κερδίσουμε χρόνο. Έπρεπε να κρατήσουμε τον έλεγχο, κάποιες φορές τα καταφέραμε, αλλά ξέραμε ότι απέναντί μας είχαμε μεγάλους ποδοσφαιριστές και μια μεγάλη ομάδα με μια μεγάλη ιστορία»,

Εγώ το άκουσα λάιβ, είπε για μπάλες

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Perparim56 said:

Εγώ το άκουσα λάιβ, είπε για μπάλες

Εγια μολα εγια λεσα , βαλε και τις μπαλες μεσα😆😆

  • Hahaha 2
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Perparim56 said:

Εγώ το άκουσα λάιβ, είπε για μπάλες

Για  μια φορά ακόμα λοιπόν έχουμε τις δηλώσεις Αλμέιδα απο τα 2 μεγάλα αθλητικά σαιτ:

https://www.sport-fm.gr/article/podosfairo/GreekCup/almeida-den-irthame-gia-na-kruftoume-paiksame-gia-ti-niki/4877258

https://www.sport24.gr/football/almeida-pote-den-tha-imoyn-charoymenos-gia-mia-itta-eimaste-omos-ston-teliko-meta-apo-tria-chronia.10006389.html

Link to comment
Share on other sites

Ο Αλμειδα σε δηλώσεις είναι ξεκαθαρα ο πιο σωστος προπονητης στην Ελλάδα.

Τόσο όσο.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Αλμέιδα: «Υπάρχουν στο Καραϊσκάκη άνθρωποι που δεν πρέπει να βρίσκονται στο κόρνερ, πριν λίγο καιρό μπήκε πρόεδρος μέσα και με ρωτάτε γιατί διαμαρτυρόμαστε;»

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Βαλμπουενά: "Η ΑΕΚ έκανε πολλές καθυστερήσεις, έχουμε διαφορετικό πρόσωπο με Ανιγκό"🤡🤡🤡

  • Hahaha 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Araujo21 said:

Αλμέιδα: «Υπάρχουν στο Καραϊσκάκη άνθρωποι που δεν πρέπει να βρίσκονται στο κόρνερ, πριν λίγο καιρό μπήκε πρόεδρος μέσα και με ρωτάτε γιατί διαμαρτυρόμαστε;»

Νταξ ο τύπος είναι μια ιστορία μόνος του.

  • Μπομπίτσα 1
Link to comment
Share on other sites

Εκνευρίστηκα με την ήττα με βάση την εικόνα της ΑΕΚ που με εξαίρεση ένα 20λεπτο ήταν κάπως ικανοποιητική.

Η ΑΕΚ με παίκτες που δεν είχαν ρυθμό ή και δεν παίζουν συχνά έτσι και αλλιώς(Γαλανόπουλος), ανεξάρτητα από το αν κάνουν ή όχι, αλλά και με τολμηρή σύνθεση στο κέντρο, δέχθηκε σε τρεις καλές φάσεις δύο γκολ.
Και αυτό σε καραβασικούς αντιπάλους, πιο βασικούς δεν γίνεται. Μάλιστα, ο Ανιγκό δεν έκανε τα λάθη που είχε κάνει με τον Παναθηναϊκό.
Παίζοντας λοιπόν με ημιβασικούς και αρκετούς χωρίς ρυθμό, έκανε περισσότερες καλές φάσεις και στο δεύτερο ημίχρονο δεν δέχθηκε ούτε φάση, π.χ. από τον πρώτο σκόρερ του πρωταθλήματος.
Ενώ ο αντίπαλος έριξε όλα τα βασικά του όπλα και τα έπαιξε όλα για όλα, η ΑΕΚ κατά τα 9/11 είχε περυσινούς παίκτες που δήθεν δεν έκαναν.
Ας προσέξει πάντως κάποιος την πολύ καλή συνέντευξη του Παπαδημητρίου,


Τι σημαίνουν όλα αυτά:
α) Πολύ καλή ποιότητα σε κλάση και ρολίστες
β) Έξοχη προπονητική δουλειά ομαδικά, ατομικά, τακτικά και μη τακτικά, ώστε ακόμα και με κέντρο πιο τολμηρό να δεχθεί μία πίεση 15 λεπτών και ελάχιστες φάσες

αλλά

γ) Το ότι η ΑΕΚ ακόμα και όταν δεν δέχεται μεγάλες ευκαιρίες, θα δεχθεί γκολ κόντρα στη ροή του αγώνα.
Π.χ. ο Παναθηναϊκός ενώ με τον Ολυμπιακό δέχθηκε πάμπολλες φάσεις σε δύο αγώνες, ο Ολυμπιακός στην Τούμπα δέχθηκε πάμπολλες φάσεις, αμφότεροι πήραν ένα 0-0, η ΑΕΚ για πάρει το 0-0 απλώς πρέπει να είναι καλύτερη από τον αντίπαλο ή να έχει χάσει τα άχαστα.
Δηλαδή, η ΑΕΚ συνήθως θα χάσει βαθμούς ενώ υπερτερεί ή δεν ήταν για να...τους χάσει.
Συμβαίνει αυτό στο ποδόσφαιρο, το είδε δύο φορές τουλάχιστον η Μάντσεστερ Σίτι όταν έχασε και τα πρωταθλήματα, το έχουμε δει και στην πρώτη χρονιά του Ολυμπιακού του Μάρτινς, στην πρώτη χρονιά του Γιοβάνοβιτς(πέρυσι ο Παναθηναϊκός σχεδόν σε όλες τις ήττες του δεν ήταν χειρότερος του αντιπάλου του), και πάει λέγοντας.

Αυτό δείχνει, μαζί με τους τραυματισμούς, γιατί η ΑΕΚ δεν θα είναι εύκολο να κάνει το νταμπλ φέτος.
Όμως η αρμάδα του Αλμέϊδα είναι του παρόντος και του μέλλοντος, ότι και να γίνει φέτος.
Εκτός αν ο Μελισσανίδης το καλοκαίρι κάνει καμία ταρζανιά.

 

 

 

 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Θλιβερή εμφάνιση.

Απο αυτούς δεν πρέπει να χάνεις! Ειδικά φέτος που είναι γτπ! 
Απο το πρώτο λεπτό καθυστερήσεις και καραγκιοζιλίκια αντί να μπουν να τους γαμησουν. Λίγο έπαιξαν έτσι και πάθανε τσοτσο οι άλλοι. Δε νοείται να έχεις φάει τρία στο ναό και να ανέχεσαι ήττα. Χ δλδ δεν μπορούσαν να φέρουν ;;;

Ο λιβαις δεν Πουλιέται 15 ούτε στα όνειρα του γάτου. Θέλει 7 κοντρόλ και καταλήγει μονίμως στο έδαφος. Μόνος, ολομόναχος και το εχασε. Που την θες δλδ;;;;

Μητογλου γονατίζει στο τέλος και πανηγυρίζει μετά χέρια ψηλά. Που έφαγε πουτσα πανηγυρίζει;; Από τον χειρότερο γαύρο της εικοσαετίας ;; 
Ποτε θα γίνουμε ομάδα με αρχιδια δεν ξέρω. Εγώ ξενέρωσα σήμερα πολύ.

  • Hahaha 3
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, El Professor said:

Θλιβερή εμφάνιση.

Απο αυτούς δεν πρέπει να χάνεις! Ειδικά φέτος που είναι γτπ! 
Απο το πρώτο λεπτό καθυστερήσεις και καραγκιοζιλίκια αντί να μπουν να τους γαμησουν. Λίγο έπαιξαν έτσι και πάθανε τσοτσο οι άλλοι. Δε νοείται να έχεις φάει τρία στο ναό και να ανέχεσαι ήττα. Χ δλδ δεν μπορούσαν να φέρουν ;;;

Ο λιβαις δεν Πουλιέται 15 ούτε στα όνειρα του γάτου. Θέλει 7 κοντρόλ και καταλήγει μονίμως στο έδαφος. Μόνος, ολομόναχος και το εχασε. Που την θες δλδ;;;;

Μητογλου γονατίζει στο τέλος και πανηγυρίζει μετά χέρια ψηλά. Που έφαγε πουτσα πανηγυρίζει;; Από τον χειρότερο γαύρο της εικοσαετίας ;; 
Ποτε θα γίνουμε ομάδα με αρχιδια δεν ξέρω. Εγώ ξενέρωσα σήμερα πολύ.

Πουτσα δεν φάγαμε, αυτοί έφαγαν γιατί τα ματς κυπελλου είναι διπλά, είτε τους αρέσει είτε οχι.

Να κοιτάμε την ουσία, χωρίς να λεω ότι μου άρεσε αυτό που είδα.

Αλλά και για να πάμε στην ουσία, οποιος δεν βλεπει ότι ολα τα ντερμπυ της ΑΕΚ φετος είναι 1-Χ-2 απλά δεν βλεπει μπάλα.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×