Jump to content

γαύρος - ΑΕΚΑΡΑ (Κύπελλο, ημιτελικός, ρεβάνς): 12/04/23, 19:30


SpiRos
 Share

mvp - Κόουτσινγκ - βραβείο Μάνταλου   

43 members have voted

  1. 1. mvp

    • Στάνκοβιτς
      0
    • Ρότα
      0
    • Μήτογλου
      1
    • Μουκουντί
      1
    • Μοχαμάντι
      0
    • Γαλανόπουλος
      1
    • Φερνάντες
      0
    • Μάνταλος
      0
    • Πινέδα
      19
    • Τσούμπερ
      15
    • Γκαρσία
      0
    • Χατζισαφί
      3
    • Σιμάνσκι
      0
    • Γιόνσον
      0
    • Ελίασον
      0
    • Γκατσίνοβιτς
      0
    • ΚΑΝΕΝΑΣ
      2
  2. 2. Κόουτσινγκ Αλμέιδα

    • Καλό
      8
    • Μέτριο
      14
    • Κακό
      2
    • Φυσιολογικό
      18
  3. 3. Βραβείο Μάνταλου (χειρότερος παίκτης)

    • Στάνκοβιτς
      2
    • Ρότα
      8
    • Μήτογλου
      1
    • Μουκουντί
      0
    • Μοχαμάντι
      0
    • Γαλανόπουλος
      11
    • Φερνάντες
      5
    • Μάνταλος
      5
    • Πινέδα
      0
    • Τσούμπερ
      0
    • Γκαρσία
      7
    • Χατζισαφί
      0
    • Σιμάνσκι
      0
    • Γιόνσον
      3
    • Ελίασον
      0
    • Γκατσίνοβιτς
      0
    • ΔΕΝ ΥΣΤΕΡΗΣΕ ΚΑΝΕΝΑΣ
      0

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

10 minutes ago, SpiRos said:

Χαχαχαχα, το ξέχασα εντελώς. Πρέπει να είμαστε η μόνη χώρα που δεν διοργανώνει αγωνιστική λόγω Πάσχα. :P 

Ελλάδα και Κύπρος νομίζω. Ελληνορθοδοξος κόσμος :)

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Ο,τι και να λέμε, εμείς που τα ξέρουμε όλα καλύτερα από όλους (εννοείται βάζω και τον εαυτό μου μέσα), η ιστορία έγραψε ότι η ΑΕΚ του Αλμειδα με κατά βάση αναπληρωματικους παίκτες, πήρε ανετότατη πρόκριση επί του γαυρου.

  • Δικεφαλάκι 4
  • Μπομπίτσα 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, agelos said:

Ο,τι και να λέμε, εμείς που τα ξέρουμε όλα καλύτερα από όλους (εννοείται βάζω και τον εαυτό μου μέσα), η ιστορία έγραψε ότι η ΑΕΚ του Αλμειδα με κατά βάση αναπληρωματικους παίκτες, πήρε ανετότατη πρόκριση επί του γαυρου.

Αλήθεια είναι 

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Atlas21 said:

Τη γυναίκα του Λωτ κάνει

Ναι αυτή! Τη Σάρρα Στάνκοβιτς!!

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, agelos said:

Ο,τι και να λέμε, εμείς που τα ξέρουμε όλα καλύτερα από όλους (εννοείται βάζω και τον εαυτό μου μέσα), η ιστορία έγραψε ότι η ΑΕΚ του Αλμειδα με κατά βάση αναπληρωματικους παίκτες, πήρε ανετότατη πρόκριση επί του γαυρου.

Μιλουσα με φιλο πριν το ματς κ μου λεγε τι ενδεκαδα ειναι αυτη. 

Του λεω μετα το 1ο ματς τον εμπιστευομαι κ στ arxeidia μου οτι κ να γινει. Αυτος ξερει καλυτερα

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, agelos said:

Ο,τι και να λέμε, εμείς που τα ξέρουμε όλα καλύτερα από όλους (εννοείται βάζω και τον εαυτό μου μέσα), η ιστορία έγραψε ότι η ΑΕΚ του Αλμειδα με κατά βάση αναπληρωματικους παίκτες, πήρε ανετότατη πρόκριση επί του γαυρου.

Ο Αλμειδα εχει κάποιες αδυναμίες τακτικές αλλα τις μακιγιαρει σοβαρα επειδη δουλευει πολυ το προσωπικό με τους παιχτες. Και ο Σαντος αν θυμάστε οταν πρωτοήρθε ηταν φουλ επιθετικός κοουτς αλλα ψιλοκλοουν στην διαχείριση προσωπικου με κατι κολληματα τυπου Φερουζεμ. Επισης ξεφτυλικια τυπου Γεωργεα-Τζολε δεν εχουμε δει επι Αλμειδα. Τα ιδια συνεχισε και στον Βαζελο ωσπου εβαλε μυαλο μετα και έστρωσε αμυντικά. Ο Σαντος που μας ξανασυστηθηκε λιγα χρονια μετα δεν ειχε πια καμια σχεση με αυτον επι Μάκη. Και ηρθε απο πολυετή θητεια σε Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα. Ο Αλμειδα εχει ερθει απο αλλον πλανήτη ποδοσφαιρικά και πολιτισμικά. Και ομως εγω βλεπω αυτους τους μήνες οτι δειχνει σημάδια προσαρμογής. Ψάχνεται γενικα (και νετα το ματς στην Λεωφορο και μετα το διπλό του γαυρου) και δείχνει πως μακροπροθεσμα βρισκει την άκρη. Θελει χρονο ωστοσο. Του χρονου θα ζοριστεί ακομα πιο πολυ αν παιξει και Ευρωπη η ομαδα. Τολμώ να πω πως του παραπόνου θα μπορούμε να πούμε τι και πως με μεγαλύτερη ασφάλεια. Ελπιζω να μεινει.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Bukowski said:

 Τολμώ να πω πως του παραπόνου θα μπορούμε να πούμε τι και πως με μεγαλύτερη ασφάλεια. Ελπιζω να μεινει.

Του παραπόνου το ανάγνωσμα.

  • Hahaha 2
Link to comment
Share on other sites

Από το 1' έκανα σαν παλαβός σε κάθε φάση ( σύνδρομο ΑΕΚ ) και στο 90' φεύγοντας συνειδητοποίησα ότι παρόλο την ήττα ήταν η πιο εύκολη, η πιο άνετη, η πιο χαλαρή πρόκριση που ήρθε με παιδιά που δεν παίζουν τόσο πολύ έναντι στους θεωρητικά καλύτερους 11 που είχε η άλλη ομάδα να παρατάξει.

Ρε Ματίας είσαι σίγουρα προπονητής;;

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, TheNarrator said:

το σημερινο αν ο γαυρος ηταν ελαχιστα σε νορμαλ πλαισια μπορουσε να δημιουργησει τεραστιο θεμα. Κατεβηκαμε χωρις κεντρο, ηταν τραγικο γενικα.

Ας του χε παρει 2 χαφ ο Μελισσανιδης τον Γενάρη. Τωρα αναγκάζεται κι αυτος να κανει διαχειριση κούρασης κλπ.

Link to comment
Share on other sites

Παντως Γαλανο δεν επεισε για τετοιο ματς, σε μικροτερα ισως βοηθησει

Link to comment
Share on other sites

Just now, Araujo21 said:

Παντως Γαλανο δεν επεισε για τετοιο ματς, σε μικροτερα ισως βοηθησει

Το χει χασει το τρένο γενικα ο Γαλανο αλλα ΟΚ.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Bukowski said:

Το χει χασει το τρένο γενικα ο Γαλανο αλλα ΟΚ.

Δεν τον πιστεύω πλέον, αλλά έχει μια τελευταία ευκαιρία του χρόνου, υποθέτοντας ότι θα βγάλει κανονική προετοιμασία χωρίς τραυματισμό.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Με τρεις διοργανώσεις του χρόνου (με το καλό), θες πάλι αρκετές μεταγραφές του χρόνου. Δεν φαίνεται αλλά δυστυχώς η ομάδα έχει αρκετό «λιπακι» ακόμα…

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, agelos said:

Δεν τον πιστεύω πλέον, αλλά έχει μια τελευταία ευκαιρία του χρόνου, υποθέτοντας ότι θα βγάλει κανονική προετοιμασία χωρίς τραυματισμό.

 

6 minutes ago, Bukowski said:

Το χει χασει το τρένο γενικα ο Γαλανο αλλα ΟΚ.

Αν δεν φύγει δανεικός να παιξει φουλ σεζόν τελείωσε 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Skepastos said:

Με τρεις διοργανώσεις του χρόνου (με το καλό), θες πάλι αρκετές μεταγραφές του χρόνου. Δεν φαίνεται αλλά δυστυχώς η ομάδα έχει αρκετό «λιπακι» ακόμα…

Μια χαρά φαίνεται.

Τερματοφύλακας, κεντρικοι αμυντικοι x2, χαφ x2, αριστερό μπακ, επιθετικό.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, agelos said:

Μια χαρά φαίνεται.

Τερματοφύλακας, κεντρικοι αμυντικοι x2, χαφ x2, αριστερό μπακ, επιθετικό.

Δεξί μπακ…

Link to comment
Share on other sites

59 minutes ago, agelos said:

FB_IMG_1681330560671.jpg

Πιστεύω συμφωνείτε όλοι πως ο μοναχισμός έχασε ένα χρυσό κεφάλαιο που θα καταγραφόταν στην ιστορία του ......

  • Hahaha 5
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Skepastos said:

Δεξί μπακ…

Σιντιμπε με προετοιμασία θα είναι βασικουρα του χρόνου.

Για δεύτερο, ναι, θέλω καλύτερο του Ροτα.

Αριστερά θέλω βασικό μπακ κι ας μείνει ένας από τους δύο Ιρανούς ως μπακ απ

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Ο Αρναούτογλου λέει ότι φαινονται ανησυχητικά τα πραγματα με Αραουχο μέχρι στιγμης.

Αν μείνει εκτός θα έχουμε τεραστιο θέμα.

Link to comment
Share on other sites

Θα είναι χρυσή ευκαιρία και νομίζω για 1η φορά αν πάρουμε πρωταθλημα-νταμπλ..

Ξεκινάς επόμενη σεζόν πλέον με το γηπεδο σου,με έναν πολύ καλό όπως δείχνει προπονητή που δεν θα είναι με το πιστόλι να μην αποτύχει, ενδεχομένως περισσότερα φράγκα και ας μη μπούμε τσουλου με το κόσμο να αφήνει για τα καλά πίσω του τα 24 χρόνια που νιώθω ότι δεν τα έχουμε αφήσει παρά το 18 και με αντιπάλους έναν παρατημένο,έναν που το ταβάνι του είναι κοντό και ψήλωσε λόγο εκλογων-αβαντας γηπεδου και έναν που μένει εκτός από τα πολλά λεφτά για 3 χρόνια για 1 φορά εδώ και 20+ χρόνια.

Ευελπιστώ και όχι με τις ίδιες κυβερνητικές πλάτες για κανέναν.

 

Link to comment
Share on other sites

Καλά τα λέτε όλοι όλα, αλλά εμένα με ανησυχεί / προβληματίζει / στενοχωρεί που δεν ξαναείδα ποτέ την ΑΕΚ "του Νοέμβρη".

Ναι, ΟΚ, τραυματισμοί, απουσίες κλπ. αλλά η μπάλα που παίξαμε τότε ήταν εξωπραγματική για τα Ελληνικά δεδομένα.

Αυτό το "πνίξιμο" του αντιπάλου ασχέτως με ποιόν και που έπαιζες.

Μακάρι να το ξαναβρούν ο Αλμέιδα και οι παίκτες .....

  • Δικεφαλάκι 12
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Νονός said:

Καλά τα λέτε όλοι όλα, αλλά εμένα με ανησυχεί / προβληματίζει / στενοχωρεί που δεν ξαναείδα ποτέ την ΑΕΚ "του Νοέμβρη".

Ναι, ΟΚ, τραυματισμοί, απουσίες κλπ. αλλά η μπάλα που παίξαμε τότε ήταν εξωπραγματική για τα Ελληνικά δεδομένα.

Αυτό το "πνίξιμο" του αντιπάλου ασχέτως με ποιόν και που έπαιζες.

Μακάρι να το ξαναβρούν ο Αλμέιδα και οι παίκτες .....

Πάνω σε αυτό νομίζω σημαντικό ρόλο παίζει εκτός των άλλων (τραυματισμοί που χαλαν τη χημεία κλπ) και το άγχος όσο τελειώνει η σεζόν μαζί με την κούραση. 

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, nikos said:

Ο Αρναούτογλου λέει ότι φαινονται ανησυχητικά τα πραγματα με Αραουχο μέχρι στιγμης.

Αν μείνει εκτός θα έχουμε τεραστιο θέμα.

Ο Αραούχο τέλος για φέτος. Θα μέινει έξω ένα τετράμηνο. Δυστυχώς.....

 

Από εκεί και πέρα, ήμουν στο Καραισκάκη απόψε. Πολύ προκλητικός Καραπαππάς, τον περιποιήθηκαν βέβαια Αλμέιδα και Ρόα. Ο πάγκος μας γενικά είναι πολεμικός, δε μασάει μία. Βίντα στον πάγκο συνεχώς όρθιος να δίνει οδηγίες και να τσαμπουκαλέυεται με γάβρους, ηγετικός γενικά....Ψόφια η εξέδρα των γάβρων, στην οποία ανέβηκε πανό συμπαράστασης στους δολοφόνους συνοπαδούς τους των Ιωαννίνων....Η ομάδα έσπασε το ρυθμό στο πρώτο ημίχρονο που φοβήθηκε ο Αλμέιδα. Στο δεύτερο μπήκε να βάλει ένα γκολ και να τελείωνει, το πέτυχε γρήγορα και τέλος. Από εκεί και πέρα, δε θέλαμε τραυματισμούς. Κάποια μαρκαρίσματα σε πάικτες μας ήταν για να τους βγάλουν εκτός και κατά τη γνώμη μου εσκεμμένα. Πάμε τώρα για γιορτές και την άλλη Κυριακή θα κερδίσουμε εκεί μέσα...

  • Δικεφαλάκι 6
  • Sad 1
  • Μπομπίτσα 6
Link to comment
Share on other sites

Η ομάδα όταν ήθελε γκολ το βρήκε. 

Στο επόμενο θα έχουμε άλλη προσεγγιση και πρέπει να φύγουμε με μεγάλο διπλο 

Link to comment
Share on other sites

Ο Γαλανόπουλος κέρδισε πολλές μονομαχίες στο κέντρο και ανέκοψε τον ρυθμό στο κέντρο του γαυρου.

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×