Jump to content

ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΡΙΑ ΑΕΚΑΡΑ - Βόλος (Φιέστα, 14/05/23, 20:00)


SpiRos
 Share

mvp - Κόουτσινγκ - βραβείο Μάνταλου   

43 members have voted

  1. 1. mvp

    • Αθανασιάδης
    • Ρότα
      0
    • Βίντα
    • Μουκουντί
      0
    • Χατζισαφί
    • Σιμάνσκι
      0
    • Άμραμπατ
    • Γιόνσον
      0
    • Γκατσίνοβιτς
      0
    • Τσούμπερ
    • Γκαρσία
      0
    • Ελίασον
      0
    • Πινέδα
    • Φερνάντες
      0
    • Σιντιμπέ
      0
    • Τζαβέλλας
      0
    • ΚΑΝΕΝΑΣ
  2. 2. Κόουτσινγκ Αλμέιδα

    • Καλό
    • Μέτριο
      0
    • Κακό
      0
    • Φυσιολογικό
  3. 3. Βραβείο Μάνταλου (χειρότερος παίκτης)

    • Αθανασιάδης
      0
    • Ρότα
      0
    • Βίντα
      0
    • Μουκουντί
      0
    • Χατζισαφί
      0
    • Σιμάνσκι
      0
    • Άμραμπατ
      0
    • Γιόνσον
      0
    • Γκατσίνοβιτς
      0
    • Τσούμπερ
      0
    • Γκαρσία
      0
    • Ελίασον
      0
    • Πινέδα
      0
    • Φερνάντες
      0
    • Σιντιμπέ
      0
    • Τζαβέλλας
      0
    • ΔΕΝ ΥΣΤΕΡΗΣΕ ΚΑΝΕΝΑΣ

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

Ειδα ονειρο σκοκο να παιζει μπαλλα  και λεω ξαναπαιζει? 

Γ αυτο δν ερχεται φιλαδελφεια. 

Οτι να ναι. 

Μονο ΑΕΚ

  • Δικεφαλάκι 2
  • Μπομπίτσα 1
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, steluckyy said:

Να αφησω κι εγω ενα προσωπικο αγαπημενο.

 

Σερβοπανα

Link to comment
Share on other sites

Ο τελευταίος Βίκτωρ που θυμάμαι δεν έσπασε την μπάλα εκεί που έπρεπε προκαλώντας τριπλά εγκεφαλικά .

Το όνομα είναι καταδικασμένο να αποτύχει .

Η δεσποινίς από το Ισραήλ αποτελεί προσωπικό αγαπημένο και ελπίζω ο κύριος Αχιλλέας Μπεος να την καλέσει στην τελετή έναρξης του τελικού κυπέλλου για να την θαυμάσουμε από κοντά .

Για τους πιο μερακλήδες , συνυπολογίζοντας και μένα , θα ταχθω υπέρ της κυρίας από την Νορβηγία και σαν τραγούδι και σαν εμφάνιση.

 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Aggelos Komvolidis said:

Δεν περνάνε οι ώρες, δεν περνάνε τα λεπτά. Έχουμε ξεχάσει με τους φίλους τι άλλο συζητούσαμε πριν κανένα διβδόμαδο, η κουβέντα επανέρχεται ξανά και ξανά στο μόνο πράγμα που γεμίζει το μυαλό μας: τι θα γίνει την Κυριακή.

Την αισιόδοξη μονοτονία σπάνε κάτι τηλέφωνα από τον πατέρα μου. Αγχωμένος, σε σημείο να αναρωτιέμαι αν ξεκίνησε ξανά το κάπνισμα, μου λέει, δεν πρέπει να τα κάνουμε αυτά, δεν έχει τελειώσει ακόμη, τι πάτε στα αεροδρόμια και πανηγυρίζετε. Είχε νευριάσει και με την ΠΑΕ που φωνάζει παλαίμαχους, λες και το έχουμε σίγουρο. Του λέω, μα τι φιέστα θα κάναμε αν το αφήναμε τελευταία στιγμή. Και μου δίνει κλασική ΑΕΚ απάντηση: όποιος αξίζει, θα είναι ήδη εκεί την Κυριακή. Συμπληρώνοντας: αν δεν είναι 2-0 στο εικοσάλεπτο, πάμε για θρίλερ.

Έχω προλάβει μόνο το πρωτάθλημα του Μανόλο- γεννημένος λίγους μήνες μετά το τελευταίο των σερί, αναρωτιόμουν για χρόνια αν απλώς εγώ είμαι γκαντέμης, γεννήθηκα και δεν θα πάρουμε άλλο. Ευτυχώς, ο Γιάννης ο Λαμπρόπουλος δεν κοιμόταν όρθιος και έτρεξε εκείνο το απόγευμα κατευθείαν στον επόπτη. Anyway, καταθέτω την εξής σκέψη. Δεν θα μπορεί να συγκριθεί με τίποτα το να σηκώνεις πρωτάθλημα στο σπίτι σου, την πρώτη χρονιά επιστροφής, μετά από τόσα χρόνια προσφυγιάς. Δεν θα υπάρχει σύγκριση, ό,τι κι αν γίνει από δω και πέρα.

Όμως, για μένα, για τη γενιά μου, για τα χρόνια που θα έρθουν, για τις κιτρινόμαυρες γενιές που θα αναθρέψουμε, πάντα θα υπάρχει ένα sweet spot για το πρωτάθλημα της προσφυγιάς, το πρωτάθλημα του 18. Γιατί δεν παίξαμε την καλύτερη μπάλα, αλλά δεν λυγίσαμε πουθενά. Γιατί πήραμε πρωτάθλημα που οριακά η απονομή είχε γίνει ήδη στον παοκ. Γιατί ο Μανόλο γύρισε, γιατί ο Αραούχο γύρισε, γιατί ένας κατσικάνθρωπος από την Κρήτη άπλωσε το πόδι του στο λυόμενο, γιατί ο κωλόγαυρος Λάζαρος έβαλε φάουλ από το σπίτι του, γιατί όλα ήταν κόντρα και δεν είχαμε το μεγαλύτερο όπλο μας, τη Φιλαδέλφεια. Γιατί θα ήταν τεράστια, ιστορική αδικία να μην κατακτήσουμε έστω ένα πρωτάθλημα όλα αυτά τα χρόνια που το χωράφι ήταν μόνο χωράφι και αναμνήσεις.

Και δεν θα ξεχάσω ποτέ, ότι το τελευταίο ματς ήταν ίσως η τελευταία ολντσκουλιά που θα ζήσουμε. Απονομή στη ριζούπολη, μπύρες στα τσιμέντα, σάλτο στα γρασίδια μετά την απονομή για να αγκαλιάσουμε τους παίχτες (γεια σου ρε Τσόσιτς, πρέπει να είχες ξεκινήσει τα κρασιά από το ημίχρονο), δημοκρατικό μοίρασμα υπολειμάτων διχτυών για να μην ξεμείνει κανένας, το περπάτημα από τη ριζούπολη που νιώθαμε λες και πετάμε, το ανοιχτό λεωφορείο στους δρόμους της πόλης ενώ βρέχει και δεν μας νοιάζει, κλεφτές ματιές στην οικοδομή, ο Σίμος με φανέλα ΑΕΚ 90'ς, όλα οριακά αυτοσχέδια, όλα ορίτζιναλ με κάθε έννοια.

Τώρα ετοιμαζόμαστε για κάτι διαφορετικό, κάτι πιο οργανωμένο, πιο ολοκληρωμένο. Όπως ήταν τα εγκαίνια. Και μακάρι από δω και πέρα να πηγαίνουμε έτσι, να τους γαμήσουμε όλους οργανωμένα και συντεταγμένα, με αφετηρία το σπίτι μας. Από τα εγκαίνια, στη φιέστα, στα ευρωπαϊκά, μέχρι εκεί που φτάνει ο νους μας (προσωπικά, ονειρεύομαι από μικρό παιδί έναν ευρωπαϊκό τελικό). Αλλά πάντα να μένει μέσα μας κάτι από εκείνη τη βραδιά της ριζούπολης. 

Εννοείται, εχθρός της ΑΕΚ όποιος πηδήξει μέσα. Επίσης, εχθρός της ΑΕΚ όποις έρχεται για stories στο ινστα. 90' μάχη και μετά θα τα βρούμε όλα. Έτσι κι άλλιως, όλοι εκεί θα είμαστε.

Εισαι αδερφος φιλε καλημερα.

  • Μπομπίτσα 1
Link to comment
Share on other sites

Συμμαθητης και κολλητος φιλος που ανελαβε τα πυροτεχνηματα ...

και εντος του γηπεδου αλλα και εκτος σε συνεργασια με Βουρο...

μου διεμηνυσε οτι θα τριβουμε τα ματια μας..

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, ΚΑΤΟΎΝΑ 21 said:

Συμμαθητης και κολλητος φιλος που ανελαβε τα πυροτεχνηματα ...

και εντος του γηπεδου αλλα και εκτος σε συνεργασια με Βουρο...

μου διεμηνυσε οτι θα τριβουμε τα ματια μας..

οχι ο ιδιος με τα εγκαινια?

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Tsak said:

οχι ο ιδιος με τα εγκαινια?

Ο ιδιος..

image.thumb.png.501f131f515bfce214f0baac6c051c1e.png

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Aggelos Komvolidis said:

Δεν περνάνε οι ώρες, δεν περνάνε τα λεπτά. Έχουμε ξεχάσει με τους φίλους τι άλλο συζητούσαμε πριν κανένα διβδόμαδο, η κουβέντα επανέρχεται ξανά και ξανά στο μόνο πράγμα που γεμίζει το μυαλό μας: τι θα γίνει την Κυριακή.

Την αισιόδοξη μονοτονία σπάνε κάτι τηλέφωνα από τον πατέρα μου. Αγχωμένος, σε σημείο να αναρωτιέμαι αν ξεκίνησε ξανά το κάπνισμα, μου λέει, δεν πρέπει να τα κάνουμε αυτά, δεν έχει τελειώσει ακόμη, τι πάτε στα αεροδρόμια και πανηγυρίζετε. Είχε νευριάσει και με την ΠΑΕ που φωνάζει παλαίμαχους, λες και το έχουμε σίγουρο. Του λέω, μα τι φιέστα θα κάναμε αν το αφήναμε τελευταία στιγμή. Και μου δίνει κλασική ΑΕΚ απάντηση: όποιος αξίζει, θα είναι ήδη εκεί την Κυριακή. Συμπληρώνοντας: αν δεν είναι 2-0 στο εικοσάλεπτο, πάμε για θρίλερ.

Έχω προλάβει μόνο το πρωτάθλημα του Μανόλο- γεννημένος λίγους μήνες μετά το τελευταίο των σερί, αναρωτιόμουν για χρόνια αν απλώς εγώ είμαι γκαντέμης, γεννήθηκα και δεν θα πάρουμε άλλο. Ευτυχώς, ο Γιάννης ο Λαμπρόπουλος δεν κοιμόταν όρθιος και έτρεξε εκείνο το απόγευμα κατευθείαν στον επόπτη. Anyway, καταθέτω την εξής σκέψη. Δεν θα μπορεί να συγκριθεί με τίποτα το να σηκώνεις πρωτάθλημα στο σπίτι σου, την πρώτη χρονιά επιστροφής, μετά από τόσα χρόνια προσφυγιάς. Δεν θα υπάρχει σύγκριση, ό,τι κι αν γίνει από δω και πέρα.

Όμως, για μένα, για τη γενιά μου, για τα χρόνια που θα έρθουν, για τις κιτρινόμαυρες γενιές που θα αναθρέψουμε, πάντα θα υπάρχει ένα sweet spot για το πρωτάθλημα της προσφυγιάς, το πρωτάθλημα του 18. Γιατί δεν παίξαμε την καλύτερη μπάλα, αλλά δεν λυγίσαμε πουθενά. Γιατί πήραμε πρωτάθλημα που οριακά η απονομή είχε γίνει ήδη στον παοκ. Γιατί ο Μανόλο γύρισε, γιατί ο Αραούχο γύρισε, γιατί ένας κατσικάνθρωπος από την Κρήτη άπλωσε το πόδι του στο λυόμενο, γιατί ο κωλόγαυρος Λάζαρος έβαλε φάουλ από το σπίτι του, γιατί όλα ήταν κόντρα και δεν είχαμε το μεγαλύτερο όπλο μας, τη Φιλαδέλφεια. Γιατί θα ήταν τεράστια, ιστορική αδικία να μην κατακτήσουμε έστω ένα πρωτάθλημα όλα αυτά τα χρόνια που το χωράφι ήταν μόνο χωράφι και αναμνήσεις.

Και δεν θα ξεχάσω ποτέ, ότι το τελευταίο ματς ήταν ίσως η τελευταία ολντσκουλιά που θα ζήσουμε. Απονομή στη ριζούπολη, μπύρες στα τσιμέντα, σάλτο στα γρασίδια μετά την απονομή για να αγκαλιάσουμε τους παίχτες (γεια σου ρε Τσόσιτς, πρέπει να είχες ξεκινήσει τα κρασιά από το ημίχρονο), δημοκρατικό μοίρασμα υπολειμάτων διχτυών για να μην ξεμείνει κανένας, το περπάτημα από τη ριζούπολη που νιώθαμε λες και πετάμε, το ανοιχτό λεωφορείο στους δρόμους της πόλης ενώ βρέχει και δεν μας νοιάζει, κλεφτές ματιές στην οικοδομή, ο Σίμος με φανέλα ΑΕΚ 90'ς, όλα οριακά αυτοσχέδια, όλα ορίτζιναλ με κάθε έννοια.

Τώρα ετοιμαζόμαστε για κάτι διαφορετικό, κάτι πιο οργανωμένο, πιο ολοκληρωμένο. Όπως ήταν τα εγκαίνια. Και μακάρι από δω και πέρα να πηγαίνουμε έτσι, να τους γαμήσουμε όλους οργανωμένα και συντεταγμένα, με αφετηρία το σπίτι μας. Από τα εγκαίνια, στη φιέστα, στα ευρωπαϊκά, μέχρι εκεί που φτάνει ο νους μας (προσωπικά, ονειρεύομαι από μικρό παιδί έναν ευρωπαϊκό τελικό). Αλλά πάντα να μένει μέσα μας κάτι από εκείνη τη βραδιά της ριζούπολης. 

Εννοείται, εχθρός της ΑΕΚ όποιος πηδήξει μέσα. Επίσης, εχθρός της ΑΕΚ όποις έρχεται για stories στο ινστα. 90' μάχη και μετά θα τα βρούμε όλα. Έτσι κι άλλιως, όλοι εκεί θα είμαστε.

Στην ψυχούλα μου μίλησες

 

👏👏👏👏👏👏

  • Μπομπίτσα 1
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, AG21 said:

Καλωσήρθες @Captain21  Αθηναίος ? 

 

μήπως έπρεπε να ανοίξουμε eurovision chatbox ? 

 

 

Παλιός Αθηναίος,μετά Βέλγος (ΝΑΤΟ) και τωρα Χανιώτης μέσα στη γαυρόπολη..Αλλά αντέχουμε εδω,με ισχυρή παρουσία...

  • Δικεφαλάκι 4
  • Μπομπίτσα 1
Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, ΚΑΤΟΎΝΑ 21 said:

Συμμαθητης και κολλητος φιλος που ανελαβε τα πυροτεχνηματα ...

και εντος του γηπεδου αλλα και εκτος σε συνεργασια με Βουρο...

μου διεμηνυσε οτι θα τριβουμε τα ματια μας..

Πες του να προσέχει μη μας ανατινάξει. 

  • Hahaha 3
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, ΚΑΤΟΎΝΑ 21 said:

Ο ιδιος..

image.thumb.png.501f131f515bfce214f0baac6c051c1e.png

ξερουμε που μενει πες του αν δεν ειναι ανταξιο αυτου που ζησαμε θα δει τρελο σοου στο μπαλκονι του με αυτοσχεδια πυροτεχνηματα

  • Δικεφαλάκι 1
  • Hahaha 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Tsak said:

ξερουμε που μενει πες του αν δεν ειναι ανταξιο αυτου που ζησαμε θα δει τρελο σοου στο μπαλκονι του με αυτοσχεδια πυροτεχνηματα

Και κλωτσιές 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, agelos said:

Τριγωνικό ραντάρ?

Δεν εχω ιδεα απο πυροτεχνηματα μπρο ..

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Captain21 said:

Παλιός Αθηναίος,μετά Βέλγος (ΝΑΤΟ) και τωρα Χανιώτης μέσα στη γαυρόπολη..Αλλά αντέχουμε εδω,με ισχυρή παρουσία...

Ωραίος !! Αγαπάμε Χανιά πάρα πολλή εδώ μέσα κάποιοι και με οικογενειακούς δεσμούς .

  • Δικεφαλάκι 2
  • Μπομπίτσα 1
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Captain21 said:

Παλιός Αθηναίος,μετά Βέλγος (ΝΑΤΟ) και τωρα Χανιώτης μέσα στη γαυρόπολη..Αλλά αντέχουμε εδω,με ισχυρή παρουσία...

Κι εγω Χανιωτης πλεον κατα 10% και για τα επομενα 5-6 χρονια ενεκα υιου σε σπουδες...

(1-2 μηνες το χρονο)

Ανετα έμενα για παντα σε αυτη τη φοβερη πολη..

  • Μπομπίτσα 1
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, MITSAKLAS said:

Πες του να προσέχει μη μας ανατινάξει. 

Ειχε και το 80% απο Ολυμπιακους 2004....σαν διαπιστευτηρια 

+ αλληλομπινελίκωμα με Τιγρη πριν κλεισουν το ντηλ για τα εγκαινια...

χοντρο μπινελικωμα με χριστους τιγρικους και απειλες αποχωρησης + προσβολες απο τον δικο μου..

Τελικα τα βρηκανε 

  • Hahaha 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, ΚΑΤΟΎΝΑ 21 said:

Ειχε και το 80% απο Ολυμπιακους 2004....σαν διαπιστευτηρια 

+ αλληλομπινελίκωμα με Τιγρη πριν κλεισουν το ντηλ για τα εγκαινια...

χοντρο μπινελικωμα με χριστους τιγρικους και απειλες αποχωρησης + προσβολες απο τον δικο μου..

Τελικα τα βρηκανε 

Ευτυχώς δεν κρατάει κακίες ο Μίμης.

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, ΚΑΤΟΎΝΑ 21 said:

Κι εγω Χανιωτης πλεον κατα 10% και για τα επομενα 5-6 χρονια ενεκα υιου σε σπουδες...

(1-2 μηνες το χρονο)

Ανετα έμενα για παντα σε αυτη τη φοβερη πολη..

Ποιοτητα ζωής φίλε και ειδυλλιακό μέρος..Βεβαια όταν ερχονται οι καφροι,εμείς δεν παταμε στην πόλη,τα καλύτερα τα βλέπεις από Νοέμβριο έως και Απριλιο..

Λόγω του οτι δουλευω στο ΠΝ κι εχω σχεσεις με το ΝΑΤΟ,μενω εξω από τα Χανιά -Ακρωτηρι-κοντα στους Αμερικάνους.Νοικιάζω δυστυχώς, αν και Χανιώτης,αλλά ευτυχώς η σπιτονοικοκυρά δεν ειναι αρπακτικό κι εχω ενα πολύ ωραίο σπίτι σε πολύ λογική τιμή...

IMG_20210910_142657.jpg

298840252_626403029006269_6252393824633572046_n.jpg

  • Μπομπίτσα 1
Link to comment
Share on other sites

Παλιός Αεκτζής της δεκαετίας του '80 είμαι...

Εχω ταξιδεψει με την ομαδα σε Μαδρίτη,Βαρκελώνη,Μιλάνο,Αμστερνταμ και μεσα σε όλες τις μεγαλες εδρες της επαρχίας,με την Original της Αγίας Παρασκευής.

Εχω ζησει στο πετσί μου όλα τα μαυρα χρόνια μας και την παραγκα των γαυρων σε όλο της το μεγαλείο..

Αλλά αυτα τωρα θα αλλάξουν....

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

Εκδρομή στο Μιλάνο 1986 με Ιντερ..Φευγουμε με την original Λουτρακίου με πούλμαν,4 μερες οδικώς μεσω Γιουγκοσλαυίας,περνάμε Ιταλια και φτανουμε Μιλάνο 3 ωρες πριν το ματς.Απλυτοι,ξενυχτισμενοι και με κλειστες φωνες.Κλέβαμε σαμπουάν από το ξενοδοχειο της ομαδας που θα παιρναμε τα εισητηρια και λουζόμαστε στις δημόσιες τουαλέτες του ξενοδοχείου.Με το που τελειώνει ο αγωνας-  2-0 - επιστροφή στο Λουτράκι,αλλες τεσσερις μερες..Ωραία χρόνια...

Scan0003 (2).jpg

  • Δικεφαλάκι 8
  • Μπομπίτσα 6
Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×