Jump to content

Ποσο αισιοδοξοι εισαστε για το γηπεδο?


"Αγιά Σοφιά"  

43 members have voted

  1. 1. "Αγιά Σοφιά"

    • Θα ξεκινησει σε 1-2 μηνες
    • Θα ξεκινησει σε παραπανω απο 2 μηνες
    • Δεν ειμαι ιδιαιτερα αισιοδοξος οτι θα γινει το γηπεδο
    • Ψιλο-αποκλειω να γινει το γηπεδο


Recommended Posts

Guest ΧΑΜΠΟΣ

Ακομα δεν εχω καταλαβει τη σχεση του Χαμπου με τα ραδικια. ? αντως στο οικοπεδο στο τελος θα εχουν μεγαλωσει διαφορα φυτα και δεντρα, ειπαμε οικοσυστημα θα γινει.

Ξεκινα απο την αρχη εδω και παρε τα τοπικ με νουμερο 2-3-4 κτλ με την σειρα και θα καταλαβεις χεχεχεχε :lol:

http://www.kitrinomavro.com/board/index.php?/topic/7--/

Link to comment
Share on other sites

o xampos exei dilosei oti monos tou tha xehortariasei to ghpedo se periptosi pou einai na xekinisoun ta erga

 

na glitosei k ta exoda o mel

 

eixe kanei kai perivallontologikh g ti xlorida tou xorou

Edited by CHRIS
Link to comment
Share on other sites

Guest ΧΑΜΠΟΣ

Ρε τι βρηκα.... :lol: 1000% και ολας...το 100% ηταν λιγο  χαχαχαχα κλαιω...

 

XLUbPEl.jpg

Link to comment
Share on other sites

o xampos exei dilosei oti monos tou tha xehortariasei to ghpedo se periptosi pou einai na xekinisoun ta erga

 

na glitosei k ta exoda o mel

 

eixe kanei kai perivallontologikh g ti xlorida tou xorou

Για αυτο σου λεω. Εχει μεινει πισω στις μελετες του. Τωρα θα πρεπει να ξεριζωσει και τους ευκάλυπτους στο οικοπεδο οι οποιοι καθε χρονο μεγαλώνουν, θα εχεις δει στη φιλαδελφεια πόσο ψηλά μπορούν να φθάσουν. Σε λίγα χρόνια που θα χει γινει οικοσυστημα το οικόπεδο, θα κριθει και προστατευμενη περιοχη λογω βιοποικιλότητας, ασε.

Link to comment
Share on other sites

Σορρυ αλλα εγω προσωπικα, απο την ανοιξη του 2014 εχω μιλησει για περιθωριο μεχρι Σεπτεμβριο του 2016. Καλως ή κακως γνωριζοντας ορισμενα πραγματα και μη μασωντας το σανο της Ω ή του 365. Εαν δεν εκδοθει η αδεια ουτε μεχρι το φθινοπωρο, τοτε παμε σε αλλες λυσεις που προϋποθετουν αλλαγη δημοτικης αρχης και αναπροσαρμογη πλανου. Δεν ειναι τοσο απλο να ξεκινησεις αν δεν ξεκινησουν τα συνοδά, εχει μαλλιασει η γλωσσα μου να το λεω. Το οτι εχουμε ευθυνες εμεις δεν σημαινει οτι δεν βαζει εμποδια ο Βασιλοπουλος και ο Μαλλιος, ουτε οτι το κρατος αδυνατει να ανταπεξελθει σε στοιχειωδεις υποχρεωσεις. 

prwti imerominia : otan tsakistei o vasilopoulos ,diladi kata to 2019

 

deuteri : ti xroniki isxu exei mia oikodomiki adeia ? 4+4 xronia ? kapou gurw sto 6-7 etos tis adeias^^

Link to comment
Share on other sites

Ρε τι βρηκα.... :lol: 1000% και ολας...το 100% ηταν λιγο  χαχαχαχα κλαιω...

 

XLUbPEl.jpg

Το 2019 εχουμε ευρωεκλογες και ισως αλλαγη δημοτικης αρχης που λεει ο Mike. Οποτε ειμαστε εντος χρονοδιαγράμματος. 

Link to comment
Share on other sites

Guest Saxon21

Ιουνιος-Ιουλιος-Αυγουστος-Σεπτεμβρης,χεζε ψηλα και αγναντευε.

Link to comment
Share on other sites

Guest ziopeppe

ακομα  ονειρευεστε γηπεδο???

  χαχαχαχααχ

ακομα βγαινει η αδεια.  

Link to comment
Share on other sites

ακομα  ονειρευεστε γηπεδο???

  χαχαχαχααχ

ακομα βγαινει η αδεια.  

Οπως το πες. Το ονειρευομαστε. Από τον Νοεμβρη του 2013 παιζει να χω δει εκατονταδες φορες τα βιντεο παρουσιασης. ? αντως αν βγει η αδεια, μπορει να πανηγυριστει εξαλλα στους δρομους της ΝΦ και αμα εμφανιστει και καμια μπουλντοζα να παραφρονησουμε τελειως.

Link to comment
Share on other sites

? οιά άδεια περιμένουμε (οικοδομική; ) και γιατί καθυστερεί τόσο καιρό; Ξέρει κανείς; Σε 2 γραμμές, δεν θέλω σεντόνια. :D

Link to comment
Share on other sites

Guest ΧΑΜΠΟΣ

Εγω πιστευω οτι εχει βγει η αδεια .Απλα υπαρχουν 100 αλλα ζητηματα σοβαροτερα της αδειας με το κυριοτερο τα λεφτα.

Link to comment
Share on other sites

Guest ΧΑΜΠΟΣ

Σορρυ αλλα εγω προσωπικα, απο την ανοιξη του 2014 εχω μιλησει για περιθωριο μεχρι Σεπτεμβριο του 2016. Καλως ή κακως γνωριζοντας ορισμενα πραγματα και μη μασωντας το σανο της Ω ή του 365. Εαν δεν εκδοθει η αδεια ουτε μεχρι το φθινοπωρο, τοτε παμε σε αλλες λυσεις που προϋποθετουν αλλαγη δημοτικης αρχης και αναπροσαρμογη πλανου. Δεν ειναι τοσο απλο να ξεκινησεις αν δεν ξεκινησουν τα συνοδά, εχει μαλλιασει η γλωσσα μου να το λεω. Το οτι εχουμε ευθυνες εμεις δεν σημαινει οτι δεν βαζει εμποδια ο Βασιλοπουλος και ο Μαλλιος, ουτε οτι το κρατος αδυνατει να ανταπεξελθει σε στοιχειωδεις υποχρεωσεις. 

Αυτο λεει Σπυρο.

Link to comment
Share on other sites

? οιά άδεια περιμένουμε (οικοδομική; ) και γιατί καθυστερεί τόσο καιρό; Ξέρει κανείς; Σε 2 γραμμές, δεν θέλω σεντόνια. :D

 

Αν εχω καταλαβει καλα εγκριθηκε η μελετη ? εριβαλλοντικών Επιπτώσεων (Μ? Ε) αλλα οχι ακομα η συγκοινωνιακη, οταν γινουν αυτα θα μπορεσει πλεον ο υπουργος να ριξει την υπογραφη του στην οικοδομικη  άδεια χωρις την οποια δεν επιτρεπεται να χτισεις ουτε τη καλυβα του μπαρμπα θωμά, αλλα και τοτε για να αρχισουν τα εργα θα πρεπει πρωτα η περιφερεια να αρχισει την υπογειοποιηση των δρομων η οποια ειναι απαραιτητη οχι μονο για να παρει στο μέλλον αδεια λειτουργειας το γηπεδο αλλα και για το ιδιο το εργο αφου η προσβαση στο παρκινγκ του γηπεδου θα γινεται μεσω των…υπογειων οδών.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Για άδεια μιλάμε.

 

 

Σορρυ αλλα εγω προσωπικα, απο την ανοιξη του 2014 εχω μιλησει για περιθωριο μεχρι Σεπτεμβριο του 2016. Καλως ή κακως γνωριζοντας ορισμενα πραγματα και μη μασωντας το σανο της Ω ή του 365. Εαν δεν εκδοθει η αδεια ουτε μεχρι το φθινοπωρο, τοτε παμε σε αλλες λυσεις που προϋποθετουν αλλαγη δημοτικης αρχης και αναπροσαρμογη πλανου. Δεν ειναι τοσο απλο να ξεκινησεις αν δεν ξεκινησουν τα συνοδά, εχει μαλλιασει η γλωσσα μου να το λεω. Το οτι εχουμε ευθυνες εμεις δεν σημαινει οτι δεν βαζει εμποδια ο Βασιλοπουλος και ο Μαλλιος, ουτε οτι το κρατος αδυνατει να ανταπεξελθει σε στοιχειωδεις υποχρεωσεις. 

Link to comment
Share on other sites

Αυτο λεει Σπυρο.

 

Οκ, αλλά για ποιά άδεια μιλάμε; Για οικοδομική; Συνοδά έργα; Βοηθήστε έναν άσχετο. Και γιατί δεν βγαίνει; ? οιά είναι η δική μας η ευθύνη; Τι εμπόδια βάζει ο Βασιλόπουλος;

Link to comment
Share on other sites

Οκ, αλλά για ποιά άδεια μιλάμε; Για οικοδομική; Συνοδά έργα; Βοηθήστε έναν άσχετο. Και γιατί δεν βγαίνει; ? οιά είναι η δική μας η ευθύνη; Τι εμπόδια βάζει ο Βασιλόπουλος;

 

Αν εχω καταλαβει καλα εγκριθηκε η μελετη ? εριβαλλοντικών Επιπτώσεων (Μ? Ε) αλλα οχι ακομα η συγκοινωνιακη, οταν γινουν αυτα θα μπορεσει πλεον ο υπουργος να ριξει την υπογραφη του στην οικοδομικη αδεια χωρίς την οποία δεν επιτρέπεται να χτίσεις ούτε τη καλύβα του μπαρμπα θωμά αλλα και τοτε για να αρχισουν τα εργα θα πρεπει πρωτα η περιφερεια να αρχισει την υπογειοποιηση των δρομων η οποια ειναι απαραιτητη οχι μονο για να παρει στο μέλλον αδεια λειτουργειας το γηπεδο αλλα και για το ιδιο το εργο αφου η προσβαση στο παρκινγκ του γηπεδου θα γινεται μεσω των…υπογειων οδών.

Link to comment
Share on other sites

Guest ΧΑΜΠΟΣ

Οκ, αλλά για ποιά άδεια μιλάμε; Για οικοδομική; Συνοδά έργα; Βοηθήστε έναν άσχετο. Και γιατί δεν βγαίνει; ? οιά είναι η δική μας η ευθύνη; Τι εμπόδια βάζει ο Βασιλόπουλος;

Για την οικοδομικη μιλαμε.

Link to comment
Share on other sites

Αν εχω καταλαβει καλα εγκριθηκε η μελετη ? εριβαλλοντικών Επιπτώσεων (Μ? Ε) αλλα οχι ακομα η συγκοινωνιακη, οταν γινουν αυτα θα μπορεσει πλεον ο υπουργος να ριξει την υπογραφη του στην αδεια, αλλα και τοτε για να αρχισουν τα εργα θα πρεπει πρωτα η περιφερεια να αρχισει την υπογειοποιηση των δρομων η οποια ειναι απαραιτητη οχι μονο για να παρει στο μέλλον αδεια λειτουργειας το γηπεδο αλλα και για το ιδιο το εργο αφου η προσβαση στο παρκινγκ του γηπεδου θα γινεται μεσω των…υπογειων οδών.

 

edit

Οπότε πρέπει να εγκριθεί η συγκοινωνιακή μελέτη, μετά να υπογράψει την άδεια ανέγερσης του γηπέδου ο υπουργός, η οποία θα αρχίσει αφού ξεκινήσει η υπογειοποίηση; Αυτό μου λες;

Edited by SpiRos
Link to comment
Share on other sites

Guest ΧΑΜΠΟΣ

Και πού κολλάμε; :D

 

? λέον, μετά και την υπογραφή του ? άνου Σκουρλέτη, η ΑΕΚ μπορεί να προχωρήσει στην έκδοση της οικονομικής άδειας μια διαδικασία που θα διαρκέσει τουλάχιστον 30 ημέρες. Καταλαβαίνει κανείς ότι το όνειρο των απανταχού φίλων της Ένωσης παίρνει σάρκα και οστά, αφού άμεσα θα κατατεθεί ο φάκελος στη Δ.Ο.Κ.Κ. (Διεύθυνση Οικοδομικών και Κτιριοδομικών Κανονισμών) για την έκδοση άδειας ανέγερσης και να ξεκινήσουν τα έργα στη Νέα Φιλαδέλφεια. 

 

Βασικα απο οτι γραφει εδω 31 Μαρτιου αρχες Μαιου επρεπε να ειχαμε καποια εξελιξη...!

 

http://www.gazzetta.gr/football/article/900196/ypegrapse-o-skoyrletis-gia-tin-agia-sofia

Link to comment
Share on other sites

edit

Οπότε πρέπει να εγκριθεί η συγκοινωνιακή μελέτη, μετά να υπογράψει την άδεια ανέγερσης του γηπέδου ο υπουργός, η οποία θα αρχίσει αφού ξεκινήσει η υπογειοποίηση; Αυτό μου λες;

Ναι. Ετσι εχω καταλαβει. Οσο για το που κολλαμε λογικα θα βγει η αδεια στο τελος, οποτε μπορει να κολλησουμε στο χρονικο διαστημα που η περιφερεια θα πρεπει να μελετησει το θεμα της υπογειοποιησης, αν και ακουσα οτι της στειλαμε δωρεαν δικη μας μελετη, μετα να εγκρινει το κοστος της, μετα να κανει διαγωνισμο ως που αυτη να αρχισει να παιρνει σαρκα και οστά. Τωρα αν κολλησουμε και στα 65 μυρια που κοστιζει το κυριως εργο, αυτο δεν το ξερω.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×