Jump to content

Στα τούνελ της Χαμάς σε έψαχνα.. - Μεταγραφές Νταμπλούχου Καλοκαίρι 23'


panther-21-
 Share

Recommended Posts

Just now, amd said:

ετσι οπως τα λες θα ειναι απο την αλλη γιατι να δωσει η Ατλετικο τωρα τα 5Μ και να μην τα δωσει αρχες Ιουλιου τυπικα και αυτη γιατι να θελει να εμφανισει παραπανω εξοδα, λεω εγω τωρα

Να κάνω τον εξυπνάκια της ημέρας.

Μια μεταγραφή δεν λογίζεται ως λογιστικό έξοδο, αλλά λογικά αναγνωρίζεται σαν άυλο περουσιακό στοιχείο.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, amd said:

ετσι οπως τα λες θα ειναι απο την αλλη γιατι να δωσει η Ατλετικο τωρα τα 5Μ και να μην τα δωσει αρχες Ιουλιου τυπικα και αυτη γιατι να θελει να εμφανισει παραπανω εξοδα, λεω εγω τωρα

Πάντως ο παίκτης υπέγραψε γιατί έχει κ φώτο του με την φανέλα της Ατλέτικο. Λογικά η Ατλέτικό δεν θα έχει τέτοια θέματα. Αν ισχύουν τα 5Μ πάντως, έχεις ακόμη ανάγκη η Θέλτα χρήματα. Θα δούμε μέχρι αύριο τι ισχύει τελικά.

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Rayo Vallecano 21 said:

Άνοιξα την σελίδα και βλέπω την μια διαφήμιση μετά την άλλη. Ισπανικά δεν βλέπω. 

Το ειπα και καλα επειδη ειναι ισπανικό/μεξικανικό δημοσίευμα. 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, baRon21 said:

Το ειπα και καλα επειδη ειναι ισπανικό/μεξικανικό δημοσίευμα. 

Νόμιζα ότι έδειχναν και το δημοσίευμα αλλά δεν μπορούσα να το δω, λόγω των διαφημίσεων. 

Link to comment
Share on other sites

Τώρα βγήκε ότι δεν πάει ο παίκτης για ιατρικά σήμερα. Άρα δεν γίνεται άμεσα η μεταγραφή αυτή. ΑΕΚαρχη πάτα τους στον λαιμό.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν τα βρούμε με την Θελτα, δεν αποκλείεται τελικά να τον κρατήσουν με σκοπό να του δώσουν μια ευκαιρία. Δεν είναι ότι στο τέλος θα τον δώσουν με όσα και να τους προσφέρουμε, επειδή ο Μελ. είναι μάγκας και δεν πιάνεται κορόιδο. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Rayo Vallecano 21 said:

Αν δεν τα βρούμε με την Θελτα, δεν αποκλείεται τελικά να τον κρατήσουν με σκοπό να του δώσουν μια ευκαιρία. Δεν είναι ότι στο τέλος θα τον δώσουν με όσα και να τους προσφέρουμε, επειδή ο Μελ. είναι μάγκας και δεν πιάνεται κορόιδο. 

δεν νομιζω οτι σκεφτονται καν να τον κρατησουν δεν παιζει να εχει περασει ποτε απο το μυαλο τους σαν πιθανοτητα ουτε ο παιχτης θελει να παιξει εκει και ο μπενιτεθ εχει εισηγηθει αλλο χαφ 

και μην ξεχναμε οτι για τον πινεδα δεν εχει χασουρα η θελτα, ελευθερο τον πηρε πριν 1,5 χρονο απο το μεξικο.

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Brom21 said:

Οταν παιρνεις παιχτη που περσι επαιζε γαυρο Β, το λιγοτερο 100% δικος μας ειναι πλεον.

Μην είναι όσο φίλος όσο ήταν με τον στιχουργό και του έκοψε 8 ποντους

Link to comment
Share on other sites

Για τον στόπερ του Άρεως πάντως λένε ότι είναι μεγάλο ταλέντο 1,91 και ξέρει και μπάλα . Ας βγάλουμε τον νέο Δελλα δεν μας πειράζει 

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, amd said:

δεν νομιζω οτι σκεφτονται καν να τον κρατησουν δεν παιζει να εχει περασει ποτε απο το μυαλο τους σαν πιθανοτητα ουτε ο παιχτης θελει να παιξει εκει και ο μπενιτεθ εχει εισηγηθει αλλο χαφ 

και μην ξεχναμε οτι για τον πινεδα δεν εχει χασουρα η θελτα, ελευθερο τον πηρε πριν 1,5 χρονο απο το μεξικο.

Οπότε αρκεί να περιμένουμε να αποδεχθούν την πραγματικότητα και να μας τον δώσουν με όσα τους προσφέρουμε;

Link to comment
Share on other sites

οσο περιμενεις υπαρχει κινδυνος να εμφανιστει αλλη ομαδα, μεχρι στιγμης η μοναδικη σοβαρη προταση που ενδιαφερει τον παιχτη και δινει ενα σημαντικο ποσο αλλα οχι αυτο που στοχευει η θελτα ειμαστε εμεις.

Το να πει δεν θελω 5-6Μ η θελτα στο τελος μου φαινεται απιθανο, το να ερθει μια αλλη ομαδα οπως εχω εξηγησει ειναι οχι και τοσο πιθανο

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Πολλά τα λεφτά για τον κύριο Χρυσοπουλο αλλά η λογική λέει ότι είναι ξέπλυμα Πάλμα. Καλές προσθήκες γενικά.

ΡΕ ΓΕΡΟ ΑΦΟΥ ΤΟ ΕΧΕΙΣ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΚΑΙ ΕΣΥ ΟΤΙ ΤΑ ΕΧΕΙΣ ΦΑΕΙ ΤΑ ΨΩΜΙΑ ΣΟΥ ΔΕΝ ΘΕΣ ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ ΑΛΛΑ ΔΥΟ ΝΤΑΜΠΛ ΜΕ ΤΗΝ ΑΕΚΑΡΑ? ΔΩΣΕ ΕΝΑ ΕΚΑΤΟΜΥΡΡΙΑΚΙ ΑΚΟΜΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΙΝΕΔΑ

  • Μπομπίτσα 1
Link to comment
Share on other sites

αυτο που ξερω εγω εναι οτι το προβλημα δεν ειναι τοσο στο συνολικο ποσο αλλα στον τροπο πληρωμης και κυριως στα ποσα θα ειναι μπροστα κασερι

Link to comment
Share on other sites

Από όσα έχουμε διαβάσει και καταλάβει αν δώσεις κας τα 5Μ τον πήρες 

αν πας σε Κωτσόβολο θέλουν 7Μ 

εμεις θελουμε Κωτσόβολο χωρίς το ΦΠΑ

  • Hahaha 3
Link to comment
Share on other sites

Εστω οτι δεν ειναι ξεπλυμα του Χρυσοπουλου, και οντως ειναι παικταρας.

 

Γιατι να παρεις μονο το 50% απο τον Αρουλη?

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Nuc1924 said:

Εστω οτι δεν ειναι ξεπλυμα του Χρυσοπουλου, και οντως ειναι παικταρας.

 

Γιατι να παρεις μονο το 50% απο τον Αρουλη?

Γιατί αφενός σε επόμενη μεταγραφή τυπου Παλμα έχεις παραθυρο να αγοράσεις και το υπόλοιπο 50%, αφετέρου αν ο παίκτης πιάσει έχει λαμβάνειν και ο Άρης. Το αν είναι 50% ή 30% λίγη σημασία έχει νομίζω. Όπως επίσης δεν χαρακτηρίζεται "ξεπλυμα" αυτου του είδους η συναλλαγή. Θυμάσαι που γράφαμε αστειευόμενοι να δώσουμε πχ 10μύρια τον Λιβαι και άλλα 8 τον Τζούντα? 

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, gxAEK said:

Γιατί αφενός σε επόμενη μεταγραφή τυπου Παλμα έχεις παραθυρο να αγοράσεις και το υπόλοιπο 50%, αφετέρου αν ο παίκτης πιάσει έχει λαμβάνειν και ο Άρης. Το αν είναι 50% ή 30% λίγη σημασία έχει νομίζω. Όπως επίσης δεν χαρακτηρίζεται "ξεπλυμα" αυτου του είδους η συναλλαγή. Θυμάσαι που γράφαμε αστειευόμενοι να δώσουμε πχ 10μύρια τον Λιβαι και άλλα 8 τον Τζούντα? 

Ναι οκ ας κρατησει και ο Αρης καποιο ποσοστο, δεν ειναι παραλογο.

 

Αλλα 50% ειναι ακραιο, απο την στιγμη που πηρε και λεφτα. Δωστους 30 το πολυ.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Nuc1924 said:

Ναι οκ ας κρατησει και ο Αρης καποιο ποσοστο, δεν ειναι παραλογο.

 

Αλλα 50% ειναι ακραιο, απο την στιγμη που πηρε και λεφτα. Δωστους 30 το πολυ.

Είτε 30 είτε 50, ένα παπαρι θα παρουν στο τελος. Εσπασαν τα λεφτα του Παλμα για να μην παρουν οι αλλοι ποσοστο στα 4 αλλά στα 2. Ετσι μενουν περισσοτερα στον Αρη και το κανεις και δοσοποιηση. Μετα τα Χριστουγεννα αγοράζεις και το υπόλοιπο 50% του μικρου με τίποτα ψιλά και δώθε πάνε οι αλλοι

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, yiannis_21 said:

σαν άυλο περουσιακό

Δεν ξέρω ακριβώς τι γίνεται με τις ποδοσφαιρικές εταιρείες αλλά έχω την εντύπωση ότι υπόκεινται σε απόσβεση. Συνεπώς για κάποιον που αγοράζεται 3εκ. για 3 χρόνια υποθέτω ότι κάθε χρόνο μειώνεται η αξία του ανάλογα (στο παραδειγμα 1 εκ τον χρόνο). Το υπερβάλλον ποσό αν π.χ. πωληθεί 6 εκ. (μείον το αναπόσβεστο) πάει στα αποτελέσματα. Αυτό ίσως τους είναι απαραίτητο για το όποιο "FFP" ή άλλη ρύθμιση, δηλαδή να δείξουν Χ κέρδη για να κάνουν τις αντιστοιχες αγορές που θέλουν.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, pappous said:

Δεν ξέρω ακριβώς τι γίνεται με τις ποδοσφαιρικές εταιρείες αλλά έχω την εντύπωση ότι υπόκεινται σε απόσβεση. Συνεπώς για κάποιον που αγοράζεται 3εκ. για 3 χρόνια υποθέτω ότι κάθε χρόνο μειώνεται η αξία του ανάλογα (στο παραδειγμα 1 εκ τον χρόνο)

True.

Link to comment
Share on other sites

Επισης αυτα με τα ποσοστα εχουν και ημερομηνια ληξης. Δεν θυμαμαι πως ακριβως λειτουργει, δηλαδη αν εχουν ισχυ εως να τελειωσει το πρωτο συμβολαιο ή για καποια συμφωνημενη περιοδο, αλλα δεν ισχυουν αεναως.

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να βγει πεπόνι αλλά τα στατιστικά του παλμα είναι φοβερά: 13 γκολ σε 36 ματς στον Άρη τωρα και κυρίως σαν ακραίος. 

Link to comment
Share on other sites

Για τον Χρυσόπουλο:

Αν η μεταγραφή του ήταν η... αρχή για την απόκτηση του Πάλμα: Δεν τον ξέρω καλά τον παίκτη, αλλά με αυτά που διαβάζω αν ερχεται σαν αναπληρωματικός του Γκάτσι είμαι πολύ υπέρ. Παίκτης σε εξαιρετική ηλικία, από την καλύτερη ομάδα του πρωταθλήματος που μπορείς να «ακουμπήσεις» παίκτες, με καλά στημένα και τεχνική. Ό,τι πρέπει για να τον πάρει στα χέρια του ο Αλμέιδα και να τον απογειώσει. Το μόνο αρνητικό είναι ότι πιάνει θέση μη κοινοτικού, με τους οποίους έχουμε ήδη θέμα.

Αν η μεταγραφή ήταν άσχετη με τον Πάλμα: Οκ δεν τον ξέρω τον πιτσιρικά και μπορεί όντως να γίνει σταρ αλλά αν είναι να δώσουμε τόσα λεφτά για το 50% του 5ου (και αν..) στόπερ, περιμένω να πέσουν πολλαπλάσια λεφτά και στις βασικές μας μεταγραφές. Αν μετά διαβάζουμε ότι δεν βγαίνουν τα κουκιά για ακριβές μεταγραφές σε όλες τις θέσεις που χρειαζόμαστε ενίσχυση (πινέδα, στόπερ, τουλάχιστον 2 εξτρέμ και φυσικά φορ) τότε κάπου θα έχουμε κάνει πολύ μεγάλο λάθος.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×