Jump to content

Στα τούνελ της Χαμάς σε έψαχνα.. - Μεταγραφές Νταμπλούχου Καλοκαίρι 23'


panther-21-
 Share

Recommended Posts

25 minutes ago, Carlos Gamara21 said:

Η παραμονή Αμπραμπαντ συνδυάζεται άψογα με τη μεταγραφή Παλμα. 
 

Όσο τσογλανος και να είναι, όταν συνυπάρχει με προσωπικότητες όπως ο Αμπραμπαντ και ο Βιντα στα αποδυτήρια κάτι θα πάρει από αυτούς. 
 

 

Στη τελικη θα αναλαβει ο Μουκουντι δειχνωντας το τριτο του ποδι.

Link to comment
Share on other sites

ελπιζω να αντεξει ο Μαροκινος να ειναι περιπου οπως ηταν, μονο αυτο. θελει πιο προσεκτικη διαχειριση προφανως.

 

με τα υπολοιπα θεματα που εχει εγω επι Αλμειδα δεν εχω θεμα. Ειναι παικτουρ γενικα.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, baRon21 said:

Κατι αχνοφαίνεται.

Κατι βλεπω με το αετίσιο ματι μου.

Ακουω ένα δίχρονο μηχανάκι να βαζει μπρος.

Ή μηπως ειναι mirage της ερήμου.

Ουδεις γνωρίζει.

2DB8D1C2-C9E3-4B78-964F-33661D568768.jpeg

Πιστεύεις ότι πρόκειται για βομβες, που θα σκάσουν σύντομα; 

Link to comment
Share on other sites

"Η ΠΑΕ ΑΕΚ ανακοινώνει την ανανέωση της συνεργασίας της με τον ποδοσφαιριστή Νόρντιν Άμραμπατ. Ο Μαροκινός ακραίος επιθετικός υπέγραψε συμβόλαιο με την ομάδα μας έως το καλοκαίρι του 2024.

Ο Νόρντιν Άμραμπατ ήρθε στην ΑΕΚ το καλοκαίρι του 2021 και έχει αγωνιστεί συνολικά σε 65 παιχνίδια με την κιτρινόμαυρη φανέλα, έχοντας 14 γκολ και 8 ασίστ στο ενεργητικό του, όντας βασικό στέλεχος της ομάδας που έφτασε στην κατάκτηση του νταμπλ τη σεζόν 2022-23.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Για να τον θέλει ο Αλμέυδα, κάτι θα ξέρει για το πόσο αντέχει ακόμα. 

Link to comment
Share on other sites

Ο Μαροκινός εξτρέμ, που βρίσκεται στην Ολλανδία, θα ταξιδέψει απευθείας στο   Burgh-Haamstede και αυτό αναμένεται να συμβεί την Κυριακή κάτι που σημαίνει πως αυτομάτως θα μπει σε φουλ πρόγραμμα και θα τεθεί στη διάθεση του Ματίας Αλμέιδα. 

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Carlos Gamara21 said:

Μόλις αποκάλεσε Καφενείο το ΚΜ ο Κετσε. 
 

«Η συζήτηση για τον Hubers ξεκίνησε καφενειακα»

Κετσε είσαι βλαξ.

 

  • Hahaha 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Rayo Vallecano 21 said:

Πόσα θα λαβει για ακόμα έναν χρόνο; 

5 πανω και 5 κάτω αφού τον θέλει ο Ματίας καλώς τα έδωσαν αφού έμεινε . Θα πήρε σίγουρο λιγότερα απο πέρσι πάντως .

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, nikos said:

Ο Μαροκινός εξτρέμ, που βρίσκεται στην Ολλανδία, θα ταξιδέψει απευθείας στο   Burgh-Haamstede και αυτό αναμένεται να συμβεί την Κυριακή κάτι που σημαίνει πως αυτομάτως θα μπει σε φουλ πρόγραμμα και θα τεθεί στη διάθεση του Ματίας Αλμέιδα. 

Λογικά θα χαρούν και οι κώνοι των προπονήσεων. 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Rayo Vallecano 21 said:

Πόσα θα λαβει για ακόμα έναν χρόνο; 

Δεν έχει γραφτεί. Πρέπει να έπαιρνε κοντά στο εκατομμυριο κι εγώ φανταζομαι ότι η πρόταση θα ήταν για κατιτις λιγότερο. Υποθεση δικια μου βεβαια. Πχ 700-800

Link to comment
Share on other sites

Just now, nikos said:

Δεν έχει γραφτεί. Πρέπει να έπαιρνε κοντά στο εκατομμυριο κι εγώ φανταζομαι ότι η πρόταση θα ήταν για κατιτις λιγότερο. Υποθεση δικια μου βεβαια. Πχ 700-800

Πιστεύω λιγότερα, απλά του βάλανε BONUS πχ οριο συμμετοχων, γκολ κτλ 

Link to comment
Share on other sites

Ανανέωσε ο Μαροκινός καυλεουρας και σίγουρα είναι σημαντικό σε πρώτη φάση για τα προκριματικα όπου πλέον θα πας με σίγουρη χημεία από πέρυσι. Πάμε Τσοκο Μαροκανα 

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτό κανα 600αρι και μπόνους.

Προφανως στην Ολλανδία δεν πλησίαζαν τέτοια πρόταση οι ομάδες που τον προσέγγισαν 

Link to comment
Share on other sites

Πρήξε μας ξανά τα παπάρια όπως μόνο εσύ ξέρεις ράφλα της καρδΓιάς μας. 

  • Δικεφαλάκι 2
  • Hahaha 4
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, nikos said:

Δεν έχει γραφτεί. Πρέπει να έπαιρνε κοντά στο εκατομμυριο κι εγώ φανταζομαι ότι η πρόταση θα ήταν για κατιτις λιγότερο. Υποθεση δικια μου βεβαια. Πχ 700-800

Ο Κετσε μιλάει για καφενεία, αλλά δεν κάνει και κάνα ρεπορτάζ να μας πει, όσα δεν  του δίνουν έτοιμα. 

Link to comment
Share on other sites

36χρονος οδοστρωτήρας σε σώμα 20χρονου φερελπι ποδοσφαιριστή. Πρήζει παπαρο εννοείται ώρες ώρες αλλά είναι θωρηκτό με πολύ σημαντική παρουσία σε αυτό που θέλει ο Αλμέιδα. 

Last dance καράφλα, κόψε κώλους.

Ότι και να κάνεις φέτος θα σε θυμάμαι πάντα για την κλαψα των γαυρων που έστειλες τον ρεαμπτσουκ για χαμομήλι όταν τρακαρατε και έδωσες την ασίστ σε πετρομανταλο για το 1-3.

  • Δικεφαλάκι 6
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Rayo Vallecano 21 said:

Ο Κετσε μιλάει για καφενεία, αλλά δεν κάνει και κάνα ρεπορτάζ να μας πει, όσα δεν  του δίνουν έτοιμα. 

Ο Κετσε ουτε καν τα 2 πραγματα που μαθαινει ο Αρναουτογλου δεν μπορει πλεον.

 

Όσο για το καφενειο, μεχρι να ανοιξει το σαιτ του, εγραφε κι αυτος στο καφενειο.

 

ας κοιταξει μπας και μεσα στον επομενο αιωνα βγαλει κανα απλικειΣΟ γισ το εντελως στασιμο σαιτ του κι ας αφησει το ρεπορταζ για καναν δασκαλο που το εχει. αυτος μονο για ετοιμα της ΠΑΕ ειναι.

  • Μπομπίτσα 1
Link to comment
Share on other sites

Ο έγκριτος και σοβαρός Αντώνης Οικονομίδης(τον διαβάζω και έχω παρακολουθήσει σε διαδικτυακές εκπομπές επί καιρό) που καλύπτει ευρύτερα θεματολογία μεταγραφολογίας όλων των ομάδων, κάνει πραγματικό ρεπορτάζ. Και είναι ουδέτερος, όχι ως προς τη οπαδική προτίμηση που δεν την γνωρίζω, αλλά μη καλύπτοντας το ρεπορτάζ ΑΕΚ.

Και οι ρεπόρτερ ΑΕΚ, πέρα βρέχει. Αν δεν ήταν ο Οικονομίδης, θα μάθαιναν την ανανέωση της συνεργασίας με τον Μαροκινό, όταν αυτή ανακοινωνόταν.

Και ο Οικονομίδης από Ολλανδία το έμαθε, όχι προφανώς από ΠΑΕτζη. Απλώς, ρώτησε, ασχολήθηκε ή του είπαν όταν έμαθαν κάτι, επειδή ήδη είχε ασχοληθεί. Διότι στο 2023 όταν ασχολείσαι, κάποια στιγμή θα μάθεις και κάτι. Επίτηδες δεν ακούω Τσακίρη και Κέτσε εδώ και ένα μήνα, για τον δεύτερο απλώς διαβάζω την περίληψη των όσων είπε.

Μαθαίνουμε εδώ μέσα από Δάσκαλο και άλλον ένα οπαδό της ΑΕΚ και ο Οικονομίδης δημοσιογραφικά στην ουσία.

  • Δικεφαλάκι 4
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Bluesman said:

Ο έγκριτος και σοβαρός Αντώνης Οικονομίδης(τον διαβάζω και έχω παρακολουθήσει σε διαδικτυακές εκπομπές επί καιρό) που καλύπτει ευρύτερα θεματολογία μεταγραφολογίας όλων των ομάδων, κάνει πραγματικό ρεπορτάζ. Και είναι ουδέτερος, όχι ως προς τη οπαδική προτίμηση που δεν την γνωρίζω, αλλά μη καλύπτοντας το ρεπορτάζ ΑΕΚ.

Και οι ρεπόρτερ ΑΕΚ, πέρα βρέχει. Αν δεν ήταν ο Οικονομίδης, θα μάθαιναν την ανανέωση της συνεργασίας με τον Μαροκινό, όταν αυτή ανακοινωνόταν.

Και ο Οικονομίδης από Ολλανδία το έμαθε, όχι προφανώς από ΠΑΕτζη. Απλώς, ρώτησε, ασχολήθηκε ή του είπαν όταν έμαθαν κάτι, επειδή ήδη είχε ασχοληθεί. Διότι στο 2023 όταν ασχολείσαι, κάποια στιγμή θα μάθεις και κάτι. Επίτηδες δεν ακούω Τσακίρη και Κέτσε εδώ και ένα μήνα, για τον δεύτερο απλώς διαβάζω την περίληψη των όσων είπε.

Μαθαίνουμε εδώ μέσα από Δάσκαλο και άλλον ένα οπαδό της ΑΕΚ και ο Οικονομίδης δημοσιογραφικά στην ουσία.

ο Αρναουτογλου απο αυτον τον ΟΙκονομιδη το εμαθε?

 

και Οικονομιδη που βρισκουμε?

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, nikos said:

ο Αρναουτογλου απο αυτον τον ΟΙκονομιδη το εμαθε?

 

και Οικονομιδη που βρισκουμε?

twitter Νικο @antoikonomidis

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, nikos said:

ο Αρναουτογλου απο αυτον τον ΟΙκονομιδη το εμαθε?

 

και Οικονομιδη που βρισκουμε?

Eγώ από το πρωί είδα ότι το άρθρο έχει την υπογραφή του Αντώνη Οικονομίδη.

https://www.sport24.gr/football/aek-o-amrampat-to-apofasise-kai-enimerose-pos-ananeonei-me-tin-enosi.10098446.html

Δηλαδή το δημοσίευσε ο ίδιος, όχι ο Αρναούτογλου.

 

Παρεμπιπτόντως, να δούμε το δημοσίευμα του Οικονομίδη,

"

Οι σχετικές πληροφορίες προέρχονται από την Ολλανδία, όπου όπως ήταν γνωστό ο 36χρονος μέσος είχε δεχτεί τον τελευταίο μήνα σειρά προσφορών. Η πρόταση της Ουτρέχτης ήταν αυτή που φαίνονταν πως τον κέρδιζε, καθώς έτσι ικανοποιούταν κυρίως η επιθυμία της οικογένειάς του για τον επαναπατρισμό τον.

Τα δεδομένα όμως άλλαξαν μετά τον σοβαρό τραυματισμό του Πάολο Φερνάντες. Τότε, το πλαίσιο της διαπραγμάτευσης των δύο πλευρών, ΑΕΚ και Άμραμπατ, διαφοροποιήθηκε τελείως, με τον βορειοαφρικανό να κάμπτεται από την επιμονή και το περιερχόμενο της πρότασης των υπεύθυνων των νταμπλούχων Ελλάδας κι έτσι να αναιρεί και φέτος τη δική του αρχική απόφαση, ενημερώνοντας σχετικά εκείνους που τον είχαν προσεγγίσει.

Η αλήθεια είναι πως ήταν όντως πολύ κοντά (σίγουρα πιο κοντά από πέρυσι) στο να επιστρέψει στην Ολλανδία, μιας και οι οικογενειακές συνθήκες, αλλά κι οι επαγγελματικές υποχρεώσεις του ήταν ακόμα πιο πιεστικές.

Επίσης, αλήθεια είναι πως αυτό ακριβώς, να προσδιορίσει ο Άμραμπατ τον τρόπο, ώστε να διαχειριστεί οικογενειακά την παράταση της απουσίας από τους δικούς του ανθρώπους για τους επόμενους δέκα μήνες, φαίνεται πως είναι αυτό που απομένει προκειμένου να οριστικοποιηθεί με τα τυπικά η συμφωνία που έχει με την Ένωση για την – μακράν πιο κερδοφόρα συγκριτικά με τις προσφορές που είχε από τις ολλανδικές ομάδες – ανανέωση του συμβολαίου του."

Δηλαδή, το ρεπορτάζ του βασίστηκε στην Ολλανδία και ήταν πολύ καλό. Μάλιστα, ενδέχεται να είχε πληροφόρηση και δημοσιογράφο ή οτιδήποτε της Ουτρέχτης, αφού τους απάντησε ο Αμραμπατ ότι δεν θα συνεργαστεί.

 

Τώρα, Οικονομίδη βρίσκεις και ως εξής:

https://www.sport24.gr/search/?q=Οικονομίδης

και τουιτερ.

 

Βάζω και λίγα παλιά κείμενα του

https://www.sport24.gr/sthles/aek-metagrafes-to-background-tis-entyposiakis-polisis-toy-mitai.9730082.html

Παρατήρηση: Για τον Μιτάι έμαθε πράγματα και από Ρωσία μεριά

https://www.sport24.gr/football/aek-rantoslav-koycharski-empisteytiko.9648506.html

 

https://www.sport24.gr/football/aek-milaei-me-amrampat-thelei-kai-ton-tanan.9323559.html

Πάλι Αμραμπατ όταν πρωτοήρθε στην ΑΕΚ

 

 

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Παρά την μικρή συμπάθεια που έχω στον Μπρατσωμένο, ήθελα να μείνει στην ομάδα.

Στο μυαλό μου τα έχω κάπως έτσι:

- Παραμονή Άμραμπατ 👉 Πας τουλάχιστον ομίλους Europa League

- Παραμονή Πινέδα 👉 Πήρες 2ο σερί πρωτάθλημα

- Μεταγραφές επιπέδου σε στόπερ και σέντερ φορ 👉 Έκανες 2ο σερί νταμπλ και ίσως κάνεις κάτι καλό στην Ευρώπη

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×