Jump to content

Στα τούνελ της Χαμάς σε έψαχνα.. - Μεταγραφές Νταμπλούχου Καλοκαίρι 23'


panther-21-
 Share

Recommended Posts

40 minutes ago, baRon21 said:

Αναπτυξτε για την χαμας

ΚουΜου πολιτιστικη κληρονομια

 

1 minute ago, MikrosKaiAtropos said:

Ηπιας μορφης κριτικη απο τον ιστορικο χρηστη ΧΑΜΠΟ για το χαμηλο κοστος των μεταγραφων του εθναρχη.Αφορμη για την ονομασια του τοπικ ηταν η προελευση του Θεσαρ Αρθο που αγωνιζοταν σε ομαδα του Ισραηλ πριν ερθει σε εμας.

Φαντασου αν ηταν οταν πηραμε τον λιβαι θα ποσταρε κατι του στυλ

"ΠΑΛΙ απ απ τις σπηλιες της ΓΑΖΑΣ ψωνισες σπαγγοραμενε ΣΑΠΙΟΔΟΝΤΑ? Που το βρηκες αυτο το μαυρο ΤΑΓΑΡΙ που μας ΚΟΥΒΑΛΗΣΕΣ? Παλι ΚΟΨΟΧΡΟΝΙΑ παζαρευεις να παρεις παιχτες ΣΚΑΤΟΓΕΡΕ?"

 

  • Δικεφαλάκι 1
  • Hahaha 10
Link to comment
Share on other sites

Δεν θέλω να φύγει κανένας, αν είναι στο χερι μας.

οκ για 3-4 το συζηταμε πχ Τζαβέλλα και Νορντιν λογω ηλικίας και Ρότα, Αθανασιαδη λογω ανεπάρκειας να σταθούν βασικοι.

Πινεδα αν δεν μείνει πρέπει να βρεθεί παιχτουρα όπως είναι αυτος ή ο Χουανγκ.

Κι από εκεί και περα 3-4 ποιοτικές προσθήκες. Τερμα και 1 ακόμα καλο στοπερ οπωσδηποτε.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Αν παρει οικοδομική αδεια ο ΣΑΠΙΟΔΟΝΤΑΣ, θα παω εγώ ο ιδιος ΝΑ ΞΕΧΟΡΤΑΡΙΑΣΩ ΤΟ ΧΩΡΑΦΙ

Ταδε Εφη Χαμπος

  • Δικεφαλάκι 1
  • Hahaha 2
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, aris2168 said:

 

Φαντασου αν ηταν οταν πηραμε τον λιβαι θα ποσταρε κατι του στυλ

"ΠΑΛΙ απ απ τις σπηλιες της ΓΑΖΑΣ ψωνισες σπαγγοραμενε ΣΑΠΙΟΔΟΝΤΑ? Που το βρηκες αυτο το μαυρο ΤΑΓΑΡΙ που μας ΚΟΥΒΑΛΗΣΕΣ? Παλι ΚΟΨΟΧΡΟΝΙΑ παζαρευεις να παρεις παιχτες ΣΚΑΤΟΓΕΡΕ?"

 

Επι 10 χρονια εψαχνε ο σκατογερος να βρει παικταρα που να παιζει στο Ισραηλ για τη μπει στο ΧΑΜΠΟ

  • Hahaha 2
Link to comment
Share on other sites

Το πιο βασικό σε αυτή την ΑΕΚ είναι οι παίχτες που θα μείνουν. Οι κολώνες πρεπει να μείνουν εδώ. Και Πινεδα και Γκαρσία κοινώς. Γτ αυτοί είναι οι επιφοβοι. Αν μείνουν αυτοί δεν θες πανω απο 4-5 ποιοτικες προσθηκες. 

Να πω για τον Λιβαι ότι κι εμένα με έχει εκνευρίσει η αστοχία του αλλά αν φύγει θα ειναι μεγάλο πλήγμα. Δεν ψάχνεις απλά ένα γκολτζη. Καλός ο Μπακαμπου αλλά αμα δεν τον ταΐσουν δεν φαίνεται στο παιχνιδι. Ο Λιβαι είναι άλλη κλάση. Και έχω την αίσθηση ότι θα θέλει να κανει το βήμα παραπάνω φέτος. 

Ο Πινεδα απ την άλλη εκτός από παιχταρας είναι και πολυθεσιτης. Όποτε αν φυγει δεν ψάχνεις παιχτη μόνο στο 8. Και το κακό είναι ότι το καλοκαίρι αυτό θα έχουμε την πιεση του χρόνου. Στα θετικά η επιθυμία του παιχτη να παραμείνει. 

Μακάρι να μείνουν και να κλείσουν σύντομα οι υποθέσεις. Αυτό θα είναι το ιδανικό. 

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, billy21 said:

Ο Κυριακόπουλος μέχρι πέρυσι ήταν απλησίαστος οικονομικά για μεταγραφή. Μιλάμε για 10Μ, τόσα ζητούσε η ομάδα του απ την Λάτσιο. 

και φετος τον δανεισε στην Μπολονια

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, parakmiakos said:

Το πιο βασικό σε αυτή την ΑΕΚ είναι οι παίχτες που θα μείνουν. Οι κολώνες πρεπει να μείνουν εδώ. Και Πινεδα και Γκαρσία κοινώς. Γτ αυτοί είναι οι επιφοβοι. Αν μείνουν αυτοί δεν θες πανω απο 4-5 ποιοτικες προσθηκες. 

Να πω για τον Λιβαι ότι κι εμένα με έχει εκνευρίσει η αστοχία του αλλά αν φύγει θα ειναι μεγάλο πλήγμα. Δεν ψάχνεις απλά ένα γκολτζη. Καλός ο Μπακαμπου αλλά αμα δεν τον ταΐσουν δεν φαίνεται στο παιχνιδι. Ο Λιβαι είναι άλλη κλάση. Και έχω την αίσθηση ότι θα θέλει να κανει το βήμα παραπάνω φέτος. 

Ο Πινεδα απ την άλλη εκτός από παιχταρας είναι και πολυθεσιτης. Όποτε αν φυγει δεν ψάχνεις παιχτη μόνο στο 8. Και το κακό είναι ότι το καλοκαίρι αυτό θα έχουμε την πιεση του χρόνου. Στα θετικά η επιθυμία του παιχτη να παραμείνει. 

Μακάρι να μείνουν και να κλείσουν σύντομα οι υποθέσεις. Αυτό θα είναι το ιδανικό. 

Μπορει ο Αραουχο να υπολογιζεται για την επιθεση απο εδω και περα.Σαν αλλαγη πολυτελειας τυπου φετινου Αμραμπατ.Αναλογα σε τι κατασταση θα επιστρεψει.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Λευτέρης Πέκινπας said:

και φετος τον δανεισε στην Μπολονια

Δεν ξέρω τι ακριβώς κάνουν οι Ιταλοί. Πάντως τόσα ζητούσαν. 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, parakmiakos said:

Το πιο βασικό σε αυτή την ΑΕΚ είναι οι παίχτες που θα μείνουν. Οι κολώνες πρεπει να μείνουν εδώ. Και Πινεδα και Γκαρσία κοινώς. Γτ αυτοί είναι οι επιφοβοι. Αν μείνουν αυτοί δεν θες πανω απο 4-5 ποιοτικες προσθηκες. 

Να πω για τον Λιβαι ότι κι εμένα με έχει εκνευρίσει η αστοχία του αλλά αν φύγει θα ειναι μεγάλο πλήγμα. Δεν ψάχνεις απλά ένα γκολτζη. Καλός ο Μπακαμπου αλλά αμα δεν τον ταΐσουν δεν φαίνεται στο παιχνιδι. Ο Λιβαι είναι άλλη κλάση. Και έχω την αίσθηση ότι θα θέλει να κανει το βήμα παραπάνω φέτος. 

Ο Πινεδα απ την άλλη εκτός από παιχταρας είναι και πολυθεσιτης. Όποτε αν φυγει δεν ψάχνεις παιχτη μόνο στο 8. Και το κακό είναι ότι το καλοκαίρι αυτό θα έχουμε την πιεση του χρόνου. Στα θετικά η επιθυμία του παιχτη να παραμείνει. 

Μακάρι να μείνουν και να κλείσουν σύντομα οι υποθέσεις. Αυτό θα είναι το ιδανικό. 

Ο λιβαι αν και έχει εξαιρετικά χαρακτηριστικά, που τα είδαμε από το πρώτο ματς με τους Γερμανούς, έχει κάποια θέματα που με εκνευρίζουν, τα οποία νομίζω είναι κυρίως θέμα χαρακτήρα και δεν πιστεύω ότι μπορεί να φτάσει το επίπεδο που του επιτρέπει το ταλέντο του και τα σωματικά του προσόντα. Εγώ θα ήθελα μια μεγάλη πώληση και να έρθει άλλος προφανώς υψηλού επιπέδου.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, billy21 said:

Δεν ξέρω τι ακριβώς κάνουν οι Ιταλοί. Πάντως τόσα ζητούσαν. 

5 θα δωσουμε και αμα τους αρεσει αλλιως θα παιξει αρπαγη 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, stavros 9-11 said:

Παίρνουμε παιχτουρες;

επειδη αρχισε η θερινη περιοδος μπιτσομπαρα ,μοχιτο και ξαπλωστρες , οταν ειναι για αεροδρομνιο στειλε

  • Δικεφαλάκι 2
  • Hahaha 1
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, parakmiakos said:

Το πιο βασικό σε αυτή την ΑΕΚ είναι οι παίχτες που θα μείνουν. Οι κολώνες πρεπει να μείνουν εδώ. Και Πινεδα και Γκαρσία κοινώς. Γτ αυτοί είναι οι επιφοβοι. Αν μείνουν αυτοί δεν θες πανω απο 4-5 ποιοτικες προσθηκες. 

Να πω για τον Λιβαι ότι κι εμένα με έχει εκνευρίσει η αστοχία του αλλά αν φύγει θα ειναι μεγάλο πλήγμα. Δεν ψάχνεις απλά ένα γκολτζη. Καλός ο Μπακαμπου αλλά αμα δεν τον ταΐσουν δεν φαίνεται στο παιχνιδι. Ο Λιβαι είναι άλλη κλάση. Και έχω την αίσθηση ότι θα θέλει να κανει το βήμα παραπάνω φέτος. 

Ο Πινεδα απ την άλλη εκτός από παιχταρας είναι και πολυθεσιτης. Όποτε αν φυγει δεν ψάχνεις παιχτη μόνο στο 8. Και το κακό είναι ότι το καλοκαίρι αυτό θα έχουμε την πιεση του χρόνου. Στα θετικά η επιθυμία του παιχτη να παραμείνει. 

Μακάρι να μείνουν και να κλείσουν σύντομα οι υποθέσεις. Αυτό θα είναι το ιδανικό. 

Αυτά ακριβώς.

Αν φύγει ο ένας μιλαμε αλλιώς, αν φυγουν και οι 2 ακόμα πιο αλλιώς.

Αν μείνουν θελουμε το πολύ 4 ποιοτικές προσθήκες για να είμαστε εντελώς σούπερ.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Kapetane21 said:

Και τους 2

Αν ήταν να διαλέξεις με βάση το προσδόκιμο αγωνιστικής ζωής με κλειστά μάτια Πόνσε...

ΜΑΚΑΜΠΟΥ εξαιρετικό φορ με το δέλεαρ της ατέρμονης καυλαντας στους κουληδες αλλά το πολύ για δύο χρόνια...32 είναι πλέον 

Link to comment
Share on other sites

Ο Πινέδα πρέπει να μείνει οπωσδήποτε και ας είναι το ποσό παράλογο για τα ελληνικά δεδομένα, τετοιοι παίκτες μπορείς να το φέρεις μόνο με τύχη και υπό συγκεκριμένες συνθήκες ειδικά όταν έχουν έρθει ήδη Ευρώπη. Θεωρώ δεδομένο ότι και να δώσεις σε 2 χρόνια θα πάρεις πισω και μεγάλο κέρδος.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Πολυ παρεμβατικοι δεν ειστε σε δεμενη ομαδα γκαυλωμενη, που κερδιζουν χωρις αγχος ματσ με 10 παικτες και γενικα γαμανε, δερνουν και μετα ξαναγαμανε?

 

  • Hahaha 1
  • Μπομπίτσα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Nuc1924 said:

Πολυ παρεμβατικοι δεν ειστε σε δεμενη ομαδα γκαυλωμενη, που κερδιζουν χωρις αγχος ματσ με 10 παικτες και γενικα γαμανε, δερνουν και μετα ξαναγαμανε?

 

Έχουμε να σηκώσουμε ευρωπαϊκή κούπα 

Link to comment
Share on other sites

Χαχαχχαχαχχαχα κλαίω με αυτον το Χάμπο.

Θα επεφτε γλέντι αν ήταν ακόμα εδω λολ

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Giorgos said:

Έχουμε να σηκώσουμε ευρωπαϊκή κούπα 

Θα μπουμε Τσουλου φιλε, δεν βλεπω κουπα φετος, μονο αστερια.

Link to comment
Share on other sites

Ο Ραμίρο Φούνες Μόρι είναι γεννημένος στις 5 Μαρτίου του 1991 στην πόλη Μεντόζα. Έχει ύψος 1.89μ., είναι 78 κιλά και είναι αριστεροπόδαρος. Είναι 26 φορές διεθνής με την Εθνική Αργεντινής έχοντας δύο γκολ και μία ασίστ. 

 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Ελα αυτός ο Μόρι τον βλέπεις μονο στις φώτο απο το σκαρι, κανιβαλος τρομοκράτης είναι, οτι πρεπει.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, baRon21 said:

Αναπτυξτε για την χαμας

ΚουΜου πολιτιστικη κληρονομια

'Ολα ξεκίνησαν από αυτό

"Παντως παραδεχομαι οτι ΣΑΠΑΚΙΑ σαν αυτα που ψαχνουν με 200 χιλιαρικα βρισκεις και 31 Αυγουστου 23:59 το βραδυ ελευθερα να παρακαλανε να ερθουν σε Ευρωπαικη ομαδα ....απο ομαδες που πολεμανε με την ΧΑΜΑΣ και απο ομαδες που τρωγανε friskies πριν την προπονηση ! Γελαει ο κοσμος ."

 

Που το βρίσκεις εδώ:

 

  • Δικεφαλάκι 2
  • Hahaha 3
  • Μπομπίτσα 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Janjanin said:

'Ολα ξεκίνησαν από αυτό

"Παντως παραδεχομαι οτι ΣΑΠΑΚΙΑ σαν αυτα που ψαχνουν με 200 χιλιαρικα βρισκεις και 31 Αυγουστου 23:59 το βραδυ ελευθερα να παρακαλανε να ερθουν σε Ευρωπαικη ομαδα ....απο ομαδες που πολεμανε με την ΧΑΜΑΣ και απο ομαδες που τρωγανε friskies πριν την προπονηση ! Γελαει ο κοσμος ."

 

Που το βρίσκεις εδώ:

 

Διαβασα 3 τελευταίες σελίδες για τα γαμήσια του Μποριέλο και τα βυζα της Αλέκας.

Αυτά ήταν χρόνια, χωρίς ντεσπότοβ και αρχιδιές.

Link to comment
Share on other sites

τελευταιο ποστ εδω μεσα γιατι ειμαι εκτος τοπου και χρονου με τη μεταγραφολογια εκτος αμα προκυψει κανα Βενιζελος και σκασω για τη καυλαντα  πιο πολυ για να δω κανα γνωστο παρα για την μεταγραφη ..

 

Λεει ο ενας του ξυνιζει ο γκαρσια , στον αλλο ο Χατζισαφι ,ο βιντα μεγαλωσε , ο ροτα ειναι γκνου (Λεμουριος για μενα ) ενω θελουμε και τερμα κλπ κλπ

 

Μονο εγω εχω την εντυπωση οτι η ομαδα αυτη οπως ειναι ΔΕΝ εχει ταβανωσει κι οτι αν παραμεινει ιδια χωρις δραματικες αλλαγες ,εχει τεραστια περιθωρια βελτιωσης  και καλυτερης αποδοσης ?  

και το λεω βλεποντας πως ολοι οι αλλοι σκασανε πανω που εμεις ΑΡΧΙΣΑΜΕ να κανουμε τα καλυτερα μας παιχνιδια , δηλαδη εχουν παθει και στερητικα ηδη αρκετοι συναρρωστοι που τα λεγαμε σημερα γιατι την ΑΕΚ του τελευταιου διμηνου αλλοι  την ειδαμε στα 90'ς και αλλοι πρωτη φορα.

 

Ναι να γεμισουμε το ροστερ γιατι θα εχουμε ευρωπη (προσωπικα στα arxeidia μου η ευρωπη φετος , (θελω παλι πρωταθλημα ΠΡΩΤΑ και τη βλεπω μονο σαν εσοδα) αλλα δεν τρελενομαι και για δραματικες αλλαγες σε μια ομαδα που ακομα και ο φροντιστης εχει κατανοησει πληρως το ρολο του . Με παραμονη Πινεδα εγω ειμαι κομπλε 

 

Αλλα επειδη κατανοω την αναγκη για καυλαντα με το αγαπημενο καλοκαιρινο θεμα , θα παρακολουθω διακριτικα ^^

 

Πιο  πολυ με σκανδαλιζει η γειτνιαση του Αri με Βικυ καβουρα παρα αμα θα κινηθουμε για ενα χαφ που αφηνει ελευθερο η Βολφσμπρουγκ

 

 

  • Δικεφαλάκι 7
  • Μπομπίτσα 5
Link to comment
Share on other sites

Oτι πρεπει ο Φουνες Μορι, οτι πρεπει και ο αλλος ο πολωνος για αλλαγη του Γκατσινοβιτς.

Link to comment
Share on other sites

  • Stylianopoulos unpinned and locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×