Jump to content

Ζαλιστήκαμε και πέσαμε κάτω... Μεταγγραφές Νταμπλούχου Καλοκαίρι 2023 Vol II


panther-21-
 Share

Recommended Posts

Just now, Rayo Vallecano 21 said:

Απορία άσχετου: Αν δεν πάρουμε στόπερ που να καλύπτει τον Ματίας μέχρι τα μεσάνυχτα, πορευθουμε με τριάδα στην Ευρώπη, προκριθούμε είτε στα νοκ άουτ του Γιουροπα είτε σε αυτά του Κονφερενς και τελικά πάρουμε κεντρικό αμυντικο τον Γενάρη, θα μπορέσουμε να τον δηλώσουμε τότε; 

Λογικά ναι, σε επόμενη φάση γίνεται εκ νέου δήλωση. Ας έχουμε αυτό το "πρόβλημα", θα είναι κάτι τρομερό!

Εγώ προβληματίζομαι τελικά με ότι ΟΝΤΩΣ θα δούμε στόπερ Μοχαμαντι, Χατζισαφι, Γεμποα, Σιμανσκι, Γιονσον και δεν ξέρω τί άλλο. Δεν υπάρχει περίπτωση να μη γινει.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω τέλη Γενάρη/αρχές Φλεβάρη δηλώνεις ξανά νέα λίστα.

Αλλά νομίζω με συγκεκριμένο αριθμό αλλαγών.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Bukowski said:

Μένει να δείξει η πορεία της σεζον αν πήγε πασο φετος ο Μελισσανιδης. Το λεω γιατι μπηκε αγριεμένος στο μεταγραφικό παιχνίδι και ξαφνικά φρέναρε και οταν φρενάρει η ιστορια δειχνει πως κάτι ξερει.

Αν ειχε φρεναρει θα ειχε δωσει τον Λιβαι απο τον Ιουλιο.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Brom21 said:

Αν ειχε φρεναρει θα ειχε δωσει τον Λιβαι απο τον Ιουλιο.

Αυτο με ηρεμεί καπως, αλλα το ξαφνικό φρενο δεν μου αρέσει.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Bukowski said:

Μένει να δείξει η πορεία της σεζον αν πήγε πασο φετος ο Μελισσανιδης. Το λεω γιατι μπηκε αγριεμένος στο μεταγραφικό παιχνίδι και ξαφνικά φρέναρε και οταν φρενάρει η ιστορια δειχνει πως κάτι ξερει.

Τι εννοείς φρέναρε; 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Bukowski said:

Μένει να δείξει η πορεία της σεζον αν πήγε πασο φετος ο Μελισσανιδης. Το λεω γιατι μπηκε αγριεμένος στο μεταγραφικό παιχνίδι και ξαφνικά φρέναρε και οταν φρενάρει η ιστορια δειχνει πως κάτι ξερει.

Μη με φιτιλιάζεις. Μη μου λες για φρεναρίσματα και άρα ημί-λευκες πετσέτες. Αν αλλάζεις βιβλίο ΔΕΝ κάνεις τέτοια.
(Διαχωρίζω τα μεταγραφικά "θέλω" του Αλμέιδα από τις πράξεις της διοίκησης. ΔΕΝ τους θεωρώ "ένα και το αυτό". Ο Αλμέιδα ζητάει και η διοίκηση κοιτάει τί μπορεί να κάνει. Οπότε αν κράζω κάποιον, κράζω τη διοίκηση, όχι τον Αλμέιδα).

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Vagos21 said:

Τι εννοείς φρέναρε; 

Εννοω πως μετα τα γεγονότα στην ΝΦ και την συνάντηση με τους Κουληδες σαν να γυρισε ο διακοπτης.

Link to comment
Share on other sites

Ρε Μπουκόφσκι, τι πίπες λες μωρέ;

Που είδες ότι ο Μελισσανίδης μετά τα γεγονότα αυτά, πάτησε φρένο;

Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, amd said:

Μλκ είναι απίστευτο πόσο ο καθένας φυτεύει μια αποψαρα και δεν διαβάζει τίποτα αλλο. Φοβερό πράγμα 

Καλά αυτό παντού το διακρίνεις, μια μικρογραφία της χρεωκοπημενης κοινωνίας μας είναι και το ΚΜ.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Abraham21r said:

Ρε Μπουκόφσκι, τι πίπες λες μωρέ;

Που είδες ότι ο Μελισσανίδης μετά τα γεγονότα αυτά, πάτησε φρένο;

Μπορει να επηρεάζομαι απο το πως εχει πολιτευτει 10 χρονια χρονια στην ΑΕΚ.

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Rayo Vallecano 21 said:

Απορία άσχετου: Αν δεν πάρουμε στόπερ που να καλύπτει τον Ματίας μέχρι τα μεσάνυχτα, πορευθουμε με τριάδα Λοχία, Βιντα, Μητογλου στην Ευρώπη, προκριθούμε είτε στα νοκ άουτ του Γιουροπα είτε σε αυτά του Κονφερενς και τελικά πάρουμε κεντρικό αμυντικο τον Γενάρη, θα μπορέσουμε να τον δηλώσουμε τότε στην ΟΥΕΦΑ; 

τον χειμωνα μπορεις να κανεις 2 ή 3 αλλαγες 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, mporat said:

Καλά αυτό παντού το διακρίνεις, μια μικρογραφία της χρεωκοπημενης κοινωνίας μας είναι και το ΚΜ.

δικιο εχεις κακως ειμαι πεφτωσυννεφακιας 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nea makri neo afm said:

Πούλησε το πρωτάθλημα ο Μελισσανίδης, όποιος έχει μάτια βλέπει

να πουλησε την ευρωπη το καταλαβαινω το πρωταθλημα που εχεις μια εβδομαδα ακομα δεν ξερω πως στοιχειοθετητε ακομα μπορει στο τελος να εχεις δικιο αλλα σημερα κλεινει η λιστα της ευρωπης οι μεταγραφες παιχτων με συμβολαιο κλεινουν 11/09 και ελευθερων 30/9

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, amd said:

τον χειμωνα μπορεις να κανεις 2 ή 3 αλλαγες 

13 minutes ago, In A.E.K We Trust said:

Λογικά ναι, σε επόμενη φάση γίνεται εκ νέου δήλωση. Ας έχουμε αυτό το "πρόβλημα", θα είναι κάτι τρομερό!

Εγώ προβληματίζομαι τελικά με ότι ΟΝΤΩΣ θα δούμε στόπερ Μοχαμαντι, Χατζισαφι, Γεμποα, Σιμανσκι, Γιονσον και δεν ξέρω τί άλλο. Δεν υπάρχει περίπτωση να μη γινει.

 

13 minutes ago, Abraham21r said:

Νομίζω τέλη Γενάρη/αρχές Φλεβάρη δηλώνεις ξανά νέα λίστα.

Αλλά νομίζω με συγκεκριμένο αριθμό αλλαγών.

Οπότε εναλλακτικά αν καταφέρουμε τελικά να φέρουμε στόπερ που να καλύπτει τα θέλω του Ματίας, μέχρι τις 11 Σεπτέμβρη, μπορούμε να πάμε με αυτόν στο πρωτάθλημα, να ξεκουράζει Λοχία ή Βιντα, και από τον  χειμώνα 2024 να τον δηλώσουμε και στην ΟΥΕΦΑ σε περίπτωση που έχουμε προχωρήσει στην Ευρώπη. 

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, amd said:

φυσικα αποτυχαμε γιατι η εψαχνες κατι πολυ καλο που δεν μπορεις να φερεις η τα λιγοτερα καλα δεν περναγανε την εγκριση του προπονητη εν κατακλειδι φυσικα αποτυχες σαν αποτελεσμα αλλα πρεπει να καταλαβεις γιατι εγινε ωστε να μην ξαναγινει και τα λεφτα δεν ηταν το θεμα μας 

Εμενα το θεμα μου ειναι οτι αυτη η αποτυχια μπορει να αποδειχθει καθοριστικη σε μια χρονια που κατα τα αλλα εχεις 1 πολυ δυνατο ροστερ και ενα καλοκαιρι που μεχρι πριν 2 βδομαδες το ταμειο κατα την αποψη μου ηταν υπερθετικο. Μιλαμε για μια τρυπα που κανει μπαμ.

Για παραδειγμα, νομιζω συμφωνουμε ολοι οτι ιδανικα θα θελαμε upgrade στα μπακ και στο τερμα αλλα εκει οκ τουλαχιστον αριθμητικα εισαι καλυμμενος. Αντιθετα, το θεμα στα στοπερ κατα τη γνωμη μου ειναι τεραστιο και τα λαθη που γινανε ειναι πολυ δυσκολο να μην τα πληρωσουμε και μαλιστα ακριβα.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Rayo Vallecano 21 said:

 

Οπότε εναλλακτικά αν καταφέρουμε τελικά να φέρουμε στόπερ που να καλύπτει τα θέλω του Ματίας, μπορούμε να πάμε με αυτόν στο πρωτάθλημα, να ξεκουράζει Λοχία ή Βιντα και από τον  χειμώνα 2024 να τον δηλώσουμε και στην ΟΥΕΦΑ σε περίπτωση που έχουμε προχωρήσει στην Ευρώπη. 

Ακριβώς. Εσύ θα ερχόσουνα έτσι;

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Rayo Vallecano 21 said:

 

Οπότε εναλλακτικά αν καταφέρουμε τελικά να φέρουμε στόπερ που να καλύπτει τα θέλω του Ματίας, μέχρι τις 11 Σεπτέμβρη  μπορούμε να πάμε με αυτόν στο πρωτάθλημα, να ξεκουράζει Λοχία ή Βιντα και από τον  χειμώνα 2024 να τον δηλώσουμε και στην ΟΥΕΦΑ σε περίπτωση που έχουμε προχωρήσει στην Ευρώπη. 

Θεωρητικά ναι 

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Bukowski said:

Μπορει να επηρεάζομαι απο το πως εχει πολιτευτει 10 χρονια χρονια στην ΑΕΚ.

Μα ούτε φρένο πάτησε, ούτε γκάζι. 

Με το που τελείωσε η χρονιά, είπε θα κάνουμε ότι μας ζητήσει ο προπονητής.

Ε του αγορασε τον Pineda (που το συζητούσαμε από πέρσι τέτοια καιρό), του κράτησε τον καράφλα, του πήρε τον Pizarro και τον Ponce.

Προφανώς όλοι ήταν επιλογές του προπονητή και ορθά έγιναν.

Το στόπερ που όλοι θέλαμε, δεν ήρθε ή δεν θα έρθει γιατί δεν καταφέραμε να συμφωνήσουμε με κάποιους παίχτες που ήθελε ο προπονητής.

Δεν το θεωρώ αποτυχία της διοίκησης ότι δεν ήρθαν οι παίχτες αυτοί, γιατί μπορεί αρχικά να μην ήθελαν Ελλάδα, και κατά δεύτερον να μην τα βρήκαν στα λεφτά.

Δεν θα τα βάλω με μια διοίκηση που δεν κάνει το γούστο του κάθε παίχτη στο οικονομικό κομμάτι.

Ούτε θα την κατηγορήσω για "τσιγκουνιά" όταν έχει σκάσει αρκετό χρήμα για το 95% των "θέλω" του προπονητή.

Για εμένα ορθά δεν δώσαμε κώλο σε ότι ζήτησαν οι...Sanchez και ορθά δεν πήραμε παίχτη απλά για να πάρουμε.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, amd said:

να πουλησε την ευρωπη το καταλαβαινω το πρωταθλημα που εχεις μια εβδομαδα ακομα δεν ξερω πως στοιχειοθετητε ακομα μπορει στο τελος να εχεις δικιο αλλα σημερα κλεινει η λιστα της ευρωπης οι μεταγραφες παιχτων με συμβολαιο κλεινουν 11/09 και ελευθερων 30/9

Αν φέρεις παίκτη που δεν θα δηλωθεί στην λίστα είναι δεδομένο ότι θα είναι απλά συμπλήρωμα, ίσως τον Τζαβέλλα. 

Πάντως τα έκαναν και παλι σκατα στον σχεδιασμό, εύχομαι να την παλέψουν οι παίκτες να μην το πληρώσουμε και να δούμε τον χειμώνα μήπως γίνει το θαύμα και φέρουν κανέναν αθλητή.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Abraham21r said:

Μα ούτε φρένο πάτησε, ούτε γκάζι. 

Με το που τελείωσε η χρονιά, είπε θα κάνουμε ότι μας ζητήσει ο προπονητής.

Ε του αγορασετον Pineda (που το συζητούσαμε από πέρσι τέτοια καιρό), του κράτησε τον καράφλα, τλυ πήρε τον Pizarro και τον Ponce.

Προφανώς όλοι ήταν επιλογές του προπονητή και ορθά έγιναν.

Το στόπερ που όλοι θέλαμε, δεν ήρθε ή δεν θα έρθει γιατί δεν καταφέραμε να συμφωνήσουμε με κάποιους παίχτες που ήθελε ο προπονητής.

Δεν το θεωρώ αποτυχία της διοίκησης ότι δεν ήρθαν οι παίχτες αυτοί, γιατί μπορεί αρχικά να μην ήθελαν ελλαφα, και κατά δεύτερον να μην τα βρήκαν στα λεφτά.

Δεν θα τα βάλω με μια διοίκηση που δεν κάνει το γούστο του κάθε παίχτη στο οικονομικό κομμάτι.

Ούτε θα την κατηγορήσω για "τσιγκουνιά" όταν έχει σκάσει αρκετό χρήμα για το 95% των "θέλω" του προπονητή.

Για εμένα ορθά δεν δώσαμε κώλο σε ότι ζήτησαν οι...Sanchez και ορθαδεν πήραμε παίχτη απλά για να πάρουμε.

Δεν υπαρχει μονο ο Σαντσεζ στον πλανητη αυτο, επρεπε να καταφερεις να βρεις καποιον αλλο ιδιου σχετικα επιπεδου που θα ηθελε να ερθει

Link to comment
Share on other sites

Και να ερθει αθλητης τον χειμωνα και να ειναι εδω 1 Γεναρη, τις 2 πρωτες εβδομαδες θα που εχουμε 2-3 ντερμπι, δε θα προλαβει να παιξει. Θα κατεβαζουμε 4αδα πισω Πηλιο-Βιντα-Μητογλου-Ροτα. 

Link to comment
Share on other sites

Τι το τρομερά καλο ψάχναμε δλδ;

Για 3ο στοπερ δεν λέγαμε ολο το καλοκαίρι; 

Κάποια στιγμη αρχίσαμε τα καλα κάνουν και αργούν και μετά τα καλά κανουμε και περιμένουμε να δούμε διοργανωση. Τώρα θα το γυρίσουμε ότι δεν βρηκαμε τον παικταρα που ήθελε ο Αλμειδα;

Σε κατι Αλεξανδοπουλους, Μπαλντοκ και Αραουχους έκανες προτασεις Εντωμεταξυ γενικοτερα, σιγά τους αρχιπαικτουρες που έψαχνες.

Δεν χρειάζεται να δικαιολογούμε ότι σαν διδυμο στις μεταγραφες δεν πήγαν καλά, 2 παικτες που τον έναν ήξερε ο ένας και τον αλλον ο άλλος έφεραν και επιχείρησαν να κάνουν το ίδιο με κάτι τέτοιους σαν αυτους που αναφέρω  παραπανω που κι αυτους είτε τους ήξερε ο ένας είτε ο άλλος.

 

Αυτο που απλούστατα έχει συμβεί είναι ότι ο Αλμειδα μετα τα έξοδα για Πινεδα και Πονσε δεν ήθελε να ξοδέψει παραπανω λεφτα για παικτες που δεν ήταν σίγουρος ότι θα βοηθήσουν.

Εννοειται πως υπαρχει μπατζετ για ολα αυτά, έστω χοντρικό. Δλδ θα του έδωσαν τπτ περιπτώσεις μέχρι 2 ή 2,5 μυρια αγορά ή δανεικους και δεν θα του άρεσαν οι συγκεκριμένοι, δεν θα τρελαινόταν τελος παντων.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×