Jump to content

Ζαλιστήκαμε και πέσαμε κάτω... Μεταγγραφές Νταμπλούχου Καλοκαίρι 2023 Vol II


panther-21-
 Share

Recommended Posts

Just now, Giorgos said:

Δεν έχεις άδικο σε αυτό, απλά η λογική λέει ότι η καλή περίπτωση που ελπίζουμε ότι έχεις εντοπίσει θα ερχόταν πιο εύκολα με δεδομένη την συμμετοχή στην Ευρώπη τώρα παρά σε 4 μήνες. Επίσης μου φαίνεται παράλογο να έχεις βρει τον στόχο που να καλύπτει τα θέλω του προπονητή και να μείνει εκτός λίστας γιατί τον επαιζαν 8 μήνες.

καλα δεν συζηταμε οτι δελεαρ ειναι η ευρωπη αλλα ενας παιχτης θα πεισθει αν μιλαμε για αγορα η ελευθερο με το βαθος πλανου ενας δανεικος σαφεστατα θα κοιταξει την ευρωπη 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, amd said:

μαστορα ολοι οσοι ηρθαν περισ χωρις ευρωπη ηρθαν οποτε το να ερθει καποιος να παιξει Ελλαδα και μετα απο 3 μηνες να παιξει ευρωπη αν εχεις περασει δεν ειναι απιθανο δηλαδη περσι δεν επρεπε να φερεις κανεναν χωρις ευρωπη αλλα μια χαρα παιχτες επεισες να ερθουν 

Εμένα πάντως μου φαίνεται τελείως διαφορετικό.

Παίζεις ήδη Ευρώπη και θα φέρεις έναν πολύ καλό παίχτη και θα του πεις φίλε δε θα παίζεις Ευρώπη γιατί δεν προλαβαίνουμε και κάθε Πέμπτη θα αράζεις να βλέπεις τους άλλους να παίζουν.

Τουλάχιστον πέρισυ είχες να υποσχθείς την προοπτική , τώρα τι θα υποσχεθείς . Έλα και αν περάσουμε θα παίξεις Ευρώπη στα νοκ αουτ που δε λογίζεσαι έτσι κι αλλιώς ως βασικός, αλλιώς του χρόνου .

Εγώ αν δε μου τα έσκαγες χοντρά δε θα ερχόμουν.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Dali 21R said:

Εμένα πάντως μου φαίνεται τελείως διαφορετικό.

Παίζεις ήδη Ευρώπη και θα φέρεις έναν πολύ καλό παίχτη και θα του πεις φίλε δε θα παίζεις Ευρώπη γιατί δεν προλαβαίνουμε και κάθε Πέμπτη θα αράζεις να βλέπεις τους άλλους να παίζουν.

Τουλάχιστον πέρισυ είχες να υποσχθείς την προοπτική , τώρα τι θα υποσχεθείς . Έλα και αν περάσουμε θα παίξεις Ευρώπη στα νοκ αουτ που δε λογίζεσαι έτσι κι αλλιώς ως βασικός, αλλιώς του χρόνου .

Εγώ αν δε μου τα έσκαγες χοντρά δε θα ερχόμουν.

την προοπτικη θα του υποσχεθεις ατο λεω ενας παιχτης ξαναλεω ελευθερος η αγορα δεν κοιταει τη επομενη χρονια μονο ενας δανεικος συμφωνω κοιταει μονο την χρονια που τρεχει και αν του πεις δεν παιζεις ευρωπη προφανως εχεις τρελο μειον 

Link to comment
Share on other sites

Just now, amd said:

φυσικα αυτη ειναι η δουλεια καποιων χανεις ομως το νοημα οτι ο ιδιος ο αλμειδα παγωσε την υποθεση στοπερ γιατι ειπε μαρεσει ο  μικρος θα παρει παιχνιδια δεν το ειπα εγω αυτο το ειπε δημοσια οποτε μιση ντροπη δικη του μιση δικη τους 

Αν ο Αλμειδα δεν θεωρει απαραιτητο το στοπερ και δεν καιγεται, για μενα κανει λαθος και μαλιστα χοντρο. Τον λατρευω, θελω να μεινει μεχρι να παρει συνταξη στην ΑΕΚ αλλα εδω κανει λαθος. 

Αν πιεζε για κατι πραγματικα καλο και απλα το θεμα του ειναι οτι δεν του κανανε οι παικτες που του φερνανε δεν θεωρω οτι ειναι μιση μιση η ευθυνη. Οκ Αμραμπατ και Πιζαρο ηταν οι αλλες του εισηγησεις δεν ειναι και οτι εχει ιστορικο τιποτα τρελων απαιτησεων ξερω γω.

Link to comment
Share on other sites

Just now, AlexKR21 said:

Αν ο Αλμειδα δεν θεωρει απαραιτητο το στοπερ και δεν καιγεται, για μενα κανει λαθος και μαλιστα χοντρο. Τον λατρευω, θελω να μεινει μεχρι να παρει συνταξη στην ΑΕΚ αλλα εδω κανει λαθος. 

Αν πιεζε για κατι πραγματικα καλο και απλα το θεμα του ειναι οτι δεν του κανανε οι παικτες που του φερνανε δεν θεωρω οτι ειναι μιση μιση η ευθυνη. Οκ Αμραμπατ και Πιζαρο ηταν οι αλλες του εισηγησεις δεν ειναι και οτι εχει ιστορικο τιποτα τρελων απαιτησεων ξερω γω.

και εγω πιστευω οτι κανανε λαθος και μονο ποσοτικα να το δεις, ο χρυσοπουλος και να βγει παλι λαθος κανανε γιατι ειναι περισσοτερα ματς απο περσι που ειχες 4 

ελπιζω να μην βαρανε αυτοι και εμεις το κεφαλι μας στο ντουβαρι σε 20 μερες

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, amd said:

πας καρφι για 50Μ εσοδα αδερφε και εσοδα - εξοδα να ηταν δεν ειναι θεμα τα λεφτα

Σιγά μην βάζει στον ίδιο "κορβανά" όλα τα έσοδα του σταδίου. Έχει μαξιλαράκια για στάδιο, Σπάτα κλπ.🤣🤣🤣

Link to comment
Share on other sites

Περσι χωρις ευρωπη εφερες εναν ελευθερο λιθοβολημενο στοπερ απο Γαλλια με ψυχολογια στα ταρταρα και εναν ελευθερο 33χρονο απο Τουρκια, και τα 2 σου βγηκαν, μονο που τετοιο παιχτη 4 σεπτεμβριου δε βρισκεις.

Μπραμπετς και αν, ειναι η φαση.

Link to comment
Share on other sites

Just now, pappous said:

Σιγά μην βάζει στον ίδιο "κορβανά" όλα τα έσοδα του σταδίου. Έχει μαξιλαράκια για στάδιο, Σπάτα κλπ.🤣🤣🤣

ε καλα δεν ειπα οτι θα ξοδεψεις 50Μ αλλα οτι για φετος 1-2-3Μ εξτρα χωραγανε ανετα και δεν ηταν θεμα χρηματων να δωθουν 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Brom21 said:

Περσι χωρις ευρωπη εφερες εναν ελευθερο λιθοβολημενο στοπερ απο Γαλλια με ψυχολογια στα ταρταρα και εναν ελευθερο 33χρονο απο Τουρκια, και τα 2 σου βγηκαν, μονο που τετοιο παιχτη 4 σεπτεμβριου δε βρισκεις.

Μπραμπετς και αν, ειναι η φαση.

περσι παντως τετοια εποχη εφερες ελιασον, σιντιμπε και φαν βεερτ 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Brom21 said:

Περσι χωρις ευρωπη εφερες εναν ελευθερο λιθοβολημενο στοπερ απο Γαλλια με ψυχολογια στα ταρταρα και εναν ελευθερο 33χρονο απο Τουρκια, και τα 2 σου βγηκαν, μονο που τετοιο παιχτη 4 σεπτεμβριου δε βρισκεις.

Μπραμπετς και αν, ειναι η φαση.

Μια χαρά είναι εδώ που φτάσαμε ο μπραμπετς. Μακάρι να γίνει κίνηση 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, amd said:

και εγω πιστευω οτι κανανε λαθος και μονο ποσοτικα να το δεις, ο χρυσοπουλος και να βγει παλι λαθος κανανε γιατι ειναι περισσοτερα ματς απο περσι που ειχες 4 

ελπιζω να μην βαρανε αυτοι και εμεις το κεφαλι μας στο ντουβαρι σε 20 μερες

Θα το βαράμε αλλά μέσα Οκτώβρη περίπου

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nea makri neo afm said:

Θα το βαράμε αλλά μέσα Οκτώβρη περίπου

αν φτασεις μεχρι μεσα οκτωβρη εισια καλα φτιαχνει πολυ το προγραμμα μετα μεχρι τοτε ειναι τα δυσκολα 

Link to comment
Share on other sites

Θα καλυψει το κενό στα στοπερ η διαφαινόμενη βελτίωση των ποιοτικών τερματοφυλάκων μας 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, amd said:

1-2-3Μ εξτρα

Ε με αυτά προσπάθησε να φέρει στόπερ προδιαγραφών και δεν του έκατσε.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, amd said:

αν φτασεις μεχρι μεσα οκτωβρη εισια καλα φτιαχνει πολυ το προγραμμα μετα μεχρι τοτε ειναι τα δυσκολα 

εκεί θα έχουν μαζευτεί οι γκέλες εννοώ

Link to comment
Share on other sites

Κατά τη γνώμη μου το ζήτημα δείχνει να είναι οι Κουχάρσκι-Κονέ.

1) Λεφτά υπάρχουν, άλλωστε μιλάμε για έναν παίκτη και ο Μελισσανίδης θέλει να ικανοποιηθεί ο Αλμέιδα, διοικητικά δεν βλέπω αναστολή μεταγραφών.

2) Ο Αλμέιδα είναι λογικός στις απαιτήσεις του, ειδάλλως δεν θα δεχόταν πέρυσι τον Μουκουντί που είχε ποτένσιαλ αλλά κακή χρονιά στην Γαλλία προτού έρθει στην ΑΕΚ και σωματοδομή πιο στατικού αμυντικού. Όμως ο Αργεντινός τεχνικός έκρινε ότι κάνει.

Άρα, μάλλον υπάρχει αδυναμία των Κουχάρσκι-Κονέ, πέραν των αρχικών βασικών επιλογών, να βρουν παίκτη που να κάνει στον προπονητή.

Να θυμίσω ότι ο Πισάρο ήταν επιλογή του Αλμέιδα καθώς τον είχε και παίκτη, ενώ τον Πόνσε τον ξέραμε όλοι. Τον περασμένο Ιανουάριο πλην του Μπρουκς που παραλίγο δεν ήρθε, πάλι δεν βρέθηκε κάποιος.

 

Εκ της στιγμής που ο Μελισσανίδης δεν δίνει απλώς 4-5 κατοστάρικα και το λέει και η λογική των πραγμάτων και ο Αλμέιδα θέλει αμυντικό με συγκεκριμένα χαρακτηριστικά αλλά δεν ψάχνει και τον Φαν Νταικ, εκτιμώ ότι υπάρχει θέμα τεχνικού διευθυντή. Και το ζήτημα για το επόμενο καλοκαίρι θα είναι πιο μεγάλο, όταν θα πρέπει να γίνουν αρκετές καλές επιλογές, λόγω αποχωρήσεων, ηλικίας κλπ.

Θα πει κάποιος ότι πέρυσι έγιναν καλές, επιλογές, οι Γκατσίνοβιτς, Φαν Βεερτ, Φερνάντες ήταν γνωστοί, αφού έπαιζαν ήδη στην Ελλάδα, ο Σιντιμπέ παγκόσμιος πρωταθλητής, ο Πινέδα εισήγηση του Αλμέιδα, ο Ελίασον παλαιότερος στόχος και μένει ο Μουκουντί.

Μπορεί να κάνω λάθος και να αδικώ Κονέ και Κουχάρσκι, αλλά σχολιάζω με βάση τα όποια γεγονότα στις μεταγραφικές περιόδους και την κοινή λογική.

Αν τώρα, μάθουμε ότι ο Μελισσανίδης δεν εκταμίευσε ή ο Αλμέιδα είπε ότι θέλει να πάει οπωσδήποτε με τους νεαρούς, να το δεχθώ, μέχρι τότε όμως έχω την παραπάνω άποψη/προσέγγιση.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, amd said:

περσι παντως τετοια εποχη εφερες ελιασον, σιντιμπε και φαν βεερτ 

Αναφερομουν σε στοπερ αλλα και τα δικα σου μια χαρα επιβεβαιωνουν το point μου.

Φεραμε εναν παιχτη απο μεσαια ομαδα Β Γαλλιας που θελαμε και τη προηγουμενη χρονια και ειχε γινει προεργασια, εναν ελευθερο που τον βριζουμε τωρα (ελευθεροι στοπερ λιγοι υπαρχουν 4 σεπτεμβρη) και εναν ικανοποιητικο εγχωριο (τυπου Μπραμπετς).

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, amd said:

και εγω πιστευω οτι κανανε λαθος και μονο ποσοτικα να το δεις, ο χρυσοπουλος και να βγει παλι λαθος κανανε γιατι ειναι περισσοτερα ματς απο περσι που ειχες 4 

ελπιζω να μην βαρανε αυτοι και εμεις το κεφαλι μας στο ντουβαρι σε 20 μερες

Δυστυχως το θεωρω απιθανο να μην το πληρωσουμε και ειναι κριμα γιατι ακομα και με εναν... Μπραμπετς πιστευω θα ειχαμε ενα απο τα δυνατοτερα ροστερ μας εβερ. Καλα δεν το συζητω με καποιον στο επιπεδο Βιντα-Μουκουντι (μεχρι και πριν καποιο διαστημα πιστευα οτι θα φερνανε 1 τετοιο). Για Ελλαδα θα μασταν ισχυροτατοι και ικανοι για δυνατες ζημιες στην Ευρωπη.

Τοσο πολυ το πιστευω το υπολοιπο ροστερ μας αλλα και τοσο μεγαλη θεωρω και την τρυπα που δημιουργειται πλεον στα στοπερ.  Ειμαι και ακομα ξενερωμενος απο τον αποκλεισμο απ την Αντβερμπ... γαμα τα.

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×