Jump to content

Dinamo Zagreb - ΑΕΚΑΡΑ (Champions League, 3ος προκριματικός γύρος, 1ος αγ.): 15/08/23, 21:00, Cosmote Sport 2


SpiRos
 Share

mvp - Κόουτσινγκ - βραβείο Μάνταλου   

75 members have voted

  1. 1. mvp

    • Στάνκοβιτς
    • Σιντιμπέ
      0
    • Βίντα
    • Μουκουντί
    • Χατζισαφί
      0
    • Σιμάνσκι
    • Ελίασον
      0
    • Γιόνσον
    • Πινέδα
      0
    • Τσούμπερ
    • Γκαρσία
      0
    • Άμραμπατ
      0
    • Γαλανόπουλος
    • Πισάρο
      0
    • Μάνταλος
    • Αραούχο
      0
    • ΚΑΝΕΝΑΣ
      0
  2. 2. Κόουτσινγκ Αλμέιδα

    • Καλό
    • Μέτριο
    • Κακό
      0
    • Φυσιολογικό
  3. 3. Βραβείο Μάνταλου (χειρότερος παίκτης)

    • Στάνκοβιτς
      0
    • Σιντιμπέ
    • Βίντα
      0
    • Μουκουντί
      0
    • Χατζισαφί
    • Σιμάνσκι
      0
    • Ελίασον
    • Γιόνσον
    • Πινέδα
    • Τσούμπερ
      0
    • Γκαρσία
      0
    • Άμραμπατ
      0
    • Γαλανόπουλος
      0
    • Πισάρο
      0
    • Μάνταλος
    • Αραούχο
      0
    • ΔΕΝ ΥΣΤΕΡΗΣΕ ΚΑΝΕΝΑΣ

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

3 minutes ago, chris manousopoulos said:

"Παρακολουθηστε τους διακριτικα. Μην εχουμε καποιο διπλωματικο επεισοδιο" δε χρειαστηκε κατι αλλο. Η εντολη ηταν αφηστε τους ανενοχλητους.

Απλα πραματα. Η αστυνομια δεν ενεργει ποτε χωρις ανωθεν εντολη.

Ο νονος κατι εγραψε σχετικα. Πως φτασαμε σε συλληψεις.

Ενα ακομα στησιμο. Μονο που αυτη τη φορα τα ορια ξεπεραστηκαν. Και θα χουμε πολλα τσιμεντενια παπουτσια

 

Έτσι 

Link to comment
Share on other sites

Δε χωρα ο νους το μισος που εχουν. Ππυ μπορουν να φτασουν τα μουνοσκυλα.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, chris manousopoulos said:

Δε χωρα ο νους το μισος που εχουν. Ππυ μπορουν να φτασουν τα μουνοσκυλα.

δες αρθρογραφια της Λιστας 

απο καμπουρακη μεχρι Μουμτζη ολοι γραφουν το ιδιο αρθρο για θατσερ 

 

το αφησανε να γινει για να λανσαρουν καποιο νομοσχεδιο και μαλλον τους ξεφυγε η κατασταση γιατι ειναι ηλιθιοι

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Δεν είμαι καλός στα αστυνομικά αλλα έχουμε καποια δεδομένα 

1. Τους άφησαν να διασχίσουν όλη τη χώρα χωρίς να τους σταματήσουν ( υπήρχε εντολή να μην το κάνουν) ενώ ερχόντουσαν οι πληροφορίες και για ποιο λόγο κατεβαίνουν βροχή απο παντού . 

2. Άδειασαν τη φιλαδέλφεια απο αστυνομικούς που μεχρι πριν λίγη ώρα υπήρχαν λόγο αποστολών , δεν απαντούσαν στις κλήσεις και ζήτησαν απο ζιτάδες να φύγουν όταν το ανάφεραν

3. Τους έχασαν βολικά όταν μπήκαν στην Αθήνα ενώ ερχόντουσαν πληροφορίες που ήταν

Δεν θέλω να γράψω και άλλα που έχουν σχέση με τους ρουφιάνους της Αθήνας . 

2 περιπτώσεις υπάρχουν 

1. Μαζική ανικανότητα που επειδή ζούμε στην Ελλάδα πάει το μυαλό μας .

2. Δόλος που λένε και οι δικηγόροι γιατι Σύμπτωση επαναλαμβανόμενη, παύει να είναι σύμπτωση…

Πέρσι ειχαμε συνεχή και απανωτά στησίματα με παράλληλο επικοινωνιακό πόλεμο , φέτος ξεκίνησε ο πόλεμος νωρίς με τα στημένα . 

Δεν ξέρω αν όλα αυτά ειναι θεωρίες συνομοσίας ή κάποιο σχέδιο διεστραμένου μυαλού πραγματικα . 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Mike said:

δες αρθρογραφια της Λιστας 

απο καμπουρακη μεχρι Μουμτζη ολοι γραφουν το ιδιο αρθρο για θατσερ 

 

το αφησανε να γινει για να λανσαρουν καποιο νομοσχεδιο και μαλλον τους ξεφυγε η κατασταση γιατι ειναι ηλιθιοι

Και εγώ κάπου εκεί έχω καταλήξει. 

 

Με την διαφορά οτι τους ξέφυγε γιατί α. είναι ηλίθιοι και β. ειμαστε μαλακες αγαθομούνηδες εμείς

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, DiK said:

Και εγώ κάπου εκεί έχω καταλήξει. 

 

Με την διαφορά οτι τους ξέφυγε γιατί α. είναι ηλίθιοι και β. ειμαστε μαλακες αγαθομούνηδες εμείς

εννοειται οτι εμεις φταιμε οσο και οι μπαλουρδοι

 

και ο ηγετιδης που μας ζαλισε τις μπαλες να ειμαστε παναγιες για να μη φαμε τιμωρια και οι κροατες ηρθανε και φαγανε ανθρωπο ατιμωρητοι

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, DiK said:

Σε έτρεξαν και σκότωσαν δικούς σου ανθρώπους έξω απο το νεότευκτο απόρθητο γηπεδό σου όταν είσαι στα ντουζένια σου και έφυγαν ατσαλάκωτοι, τα αυτοκινητά τους έτοιμα για το ταξιδάκι της επιστροφής κτλ κτλ

 

Σκέψου μόνο αν υπήρχε ποτέ περίπτωση για το αντίθετο (προφανώς δε μιλάω για δολοφονίες και μαλακίες)

Εκεί ακριβώς είναι το θέμα. Το γήπεδο και ο περιβάλλων χώρος του απευθύνονται σε οικογένειες κι εγώ πάω τον δικό μου να παίξει εκεί. Δεν είναι το παλιό σάπιο Ν. Γκούμας. Γενικά η ΠΑΕ δεν εκτίμησε σωστά τις καταστάσεις και θεώρησε ότι δεν χρειάζεται ασφάλεια το μέρος. Γιατί όλο αυτό, μόνο η ΠΑΕ ΑΕΚ μπορεί να το προστατέψει, όχι ο απλός κόσμος 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Και κάτι τελευταίο από εμένα. Εφόσον η κυβέρνηση αποφάσισε να επιτρέψει να γίνει ο,τι έγινε, η ΑΕΚ από την πλευρά της ηθικά έχει δικαίωμα να κάνει ό,τι νομίζει. Κι όπου ΑΕΚ, όλοι μας.

Και προς Θεού, δεν πρέπει να δοθεί το δικαίωμα να μας πλησιάσουν για πολιτικούς λόγους όπως γίνεται από την πρώτη στιγμή. Το συμβάν αφορά αποκλειστικά την ΑΕΚ. Όσοι σπεύδουν να δηλώσουν τη στήριξη τους ενάντια στους νεοναζί, ήταν οι ίδιοι που μας έλεγαν φασίστες επειδή θέλαμε το γήπεδο στη ΝΦ.

Κανένας, τίποτα και πουθενά. Το ζήτημα είναι αποκλειστικά δικό μας και δεν χρειαζόμαστε τίποτα και κανέναν σε αυτό.

  • Δικεφαλάκι 7
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, stavros 9-11 said:

Και προς Θεού, δεν πρέπει να δοθεί το δικαίωμα να μας πλησιάσουν για πολιτικούς λόγους όπως γίνεται από την πρώτη στιγμή. Το συμβάν αφορά αποκλειστικά την ΑΕΚ. Όσοι σπεύδουν να δηλώσουν τη στήριξη τους ενάντια στους νεοναζί, ήταν οι ίδιοι που μας έλεγαν φασίστες επειδή θέλαμε το γήπεδο στη ΝΦ.

Κανένας, τίποτα και πουθενά. Το ζήτημα είναι αποκλειστικά δικό μας και δεν χρειαζόμαστε τίποτα και κανέναν σε αυτό.

Γιατί είδες εσύ σοβαρό αντιπολίτευση πάνω στο θέμα ? Αοριστίες μόνο και προωθούσαν την ατζέντα τους και να μην χάσουν το pass στα ΜΜΕ . Ίσως μόνο το ΚΚΕ κάπως ξέφυγε αλλα με μέτρο. Μόνο ο κόσμος αντέδρασε ουσιαστικά . 

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, NIS 9-11 said:

Το κοριτσακι παντως πηρε εξητηριο και ειναι καλα.

Το πρώτο καλό νέο τις τελευταίες 36 ώρες! Να γινουν καλά και εξιτηριο σύντομα και στα υπόλοιπα παιδιά μας που είναι ακόμα στο νοσοκομείο.

Link to comment
Share on other sites

το οτι κροατες και Ναζελες ειναι στον εισαγγελεα τωρα και θα αποφασιστει αν θα τους μπουζουριασουν ενα μηνα η' θα αφεθουν ελευθεροι ,νομιζω πως ειναι ενα θεμα που θα επρεπε να ειναι πολυ ψηλα σε ολο τον οργανισμο ΑΕΚ

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, AG21 said:

O Κοντός στην ΕΡΑ σπορτ 2 μέρες τώρα τα πρωινά επιμένει για ραντεβού και για πληροφορίες που έχει γι'αυτο και οταν βγαίνουν ακροατές και το ξεφτιλίζουν με στοιχεία λέει αόριστα οτι θα φανούν όλα αυτά και άλλες τέτοιες παπαριές . 

Σκατοβαζελος. Τσιμουδθα δε θα πρεπε να βγαζουν

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Mike said:

το οτι κροατες και Ναζελες ειναι στον εισαγγελεα τωρα και θα αποφασιστει αν θα τους μπουζουριασουν ενα μηνα η' θα αφεθουν ελευθεροι ,νομιζω πως ειναι ενα θεμα που θα επρεπε να ειναι πολυ ψηλα σε ολο τον οργανισμο ΑΕΚ

Διάβασα εχθές ότι και η εισαγγελέας του Αρείου πάγου ζήτησε ενημέρωση επί το θέματος. Δεν νομίζω ότι θα τους αφήσουν ελεύθερους. Το σήμα που θα στέλνει τέτοια αποφαση και εκτός και εντός των συνόρων θα ειναι πολύ επικίνδυνο.

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Smaug said:

Διάβασα εχθές ότι και η εισαγγελέας του Αρείου πάγου ζήτησε ενημέρωση επί το θέματος. Δεν νομίζω ότι θα τους αφήσουν ελεύθερους. Το σήμα που θα στέλνει τέτοια αποφαση και εκτός και εντός των συνόρων θα ειναι πολύ επικίνδυνο.

απο την αλλη , σε ολα τα ελεγχομενα κυβερνητικα ψαχνουν τον εναν δολοφονο και δεν το πανε οπως στην περιπτωση Αλκη

 

ειναι τοσο μπινεδες που μπορει να σκεφτονται το κοστος σιτισης και να τους αμολησουν

η' να τα αρπαξουν απο καμια πρεσβεια η' την Δυναμο και να κρατησουν 3-4 και να αμολησουν καμια 80αρα

Link to comment
Share on other sites

Μεχρι να γινει ο επαναληπτικος τουλαχιστον πρεπει να κανουν παρεα στα ποντικια στις υπόγες της ΓΑΔΑ.

Link to comment
Share on other sites

ΧΧ:

Quote

Αναλυτικά όσα είπε ο, επί 30 χρόνια ηγέτης της Original, στην εφημερίδα ΦΩΣ ΤΩΝ ΣΠΟΡ:

Για τα επεισόδια και τη δολοφονία του οπαδού: "Είναι ξεκάθαρα θέμα της αστυνομίας. Φταίει 100% η αστυνομία. Δεν είναι οπαδοί αυτοί, είναι τρομοκρατική οργάνωση, τα έχουν ξανακάνει αυτά, κάνουν απόβαση και σε άλλες χώρες, χρησιμοποιούν το αθλητικό γεγονός για να κάνουν ντόρο. Δεν είναι οπαδική οργάνωση, είναι δολοφονική. Είναι άρρηκτα συνδεδεμένη με τη μαλ… που έχουν στο κεφάλι τους με τα φασιστικά εκτρώματα".

Για το γεγονός ότι διέσχισαν τη χώρα από την εθνική οδό και μπήκαν στον ΗΣΑΠ με κουκούλες: "Η αστυνομία τα είχε μάθει, εγώ τα ήξερα από το μεσημέρι. Και δεν χρειαζόταν να τα μάθω, ήμουν σίγουρος πως θα συμβούν. Επειδή έμαθα όμως ότι έρχονται, επικοινώνησα με την ΠΑΕ ΑΕΚ και πήρα τη διαβεβαίωση ότι παρακολουθούνται από τα σύνορα. Πώς τους έχασε μετά η αστυνομία, μόνο εκείνη ξέρει...".

Για την εμπλοκή οπαδών του Παναθηναϊκού: "Οι Κροάτες ήταν σε συνεργασία με κάποιους Παναθηναϊκούς. Μη τους τσουβαλιάζουμε όλους τους Παναθηναϊκούς".

Για το πώς «ξεγέλασαν» την αστυνομία: "Γίνεται να ξεγελαστεί η αστυνομία; Η αστυνομία ξεγελιέται μόνο αν θέλει να ξεγελαστεί. Αυτό μου έχει διδάξει η πείρα μου τόσα χρόνια στα γήπεδα".

Για το αν θα τελειώσει ποτέ η οπαδική βία: "Ποτέ. Θα τελειώσει μόνο όταν το θελήσει η αστυνομία".

Γιατί δεν περίμενε κόσμος τους Κροάτες έξω από το γήπεδο, αφού το ήξεραν: "Δεν θέλω να πω ότι έπρεπε να είμαστε 2.000 έξω από το γήπεδο. Δεν είναι σωστό να πω κάτι τέτοιο. Δηλαδή τι θα κάναμε, θα αντικαθιστούσαμε την αστυνομία; Η αστυνομία δεν ήξερε ότι οι οπαδοί της ΑΕΚ το ξέρανε;".

Για το αν προβλέπει βεντέτα μεταξύ ΑΕΚτζήδων και Παναθηναϊκών: "Μακάρι να μην ξεσπάσει και να μην καούν τα χλωρά μαζί με τα ξερά. Δεν σημαίνει ότι όποιον Παναθηναϊκό βρίσκουν πρέπει να τον τσακίζουν για αντίποινα. Βγαίνουν όμως κάποιοι Παναθηναϊκοί στα σόσιαλ και κοκορεύονται και γράφουν “ήμουν κι εγώ εκεί με τα αδέλφια μας τους Κροάτες”. Έχουν συναίσθηση τι κάνουν; Οι Παναθηναϊκοί κρεμούσαν για χρόνια τα πανό με τον δολοφονημένο Φιλόπουλο... Μακάρι να μη γίνουμε κι εμείς ο ΑΕΚτζήδες δολοφόνοι, αυτό έχω να πω. Έχουν γίνει από άλλες ομάδες, εμείς δεν πρέπει".

 

  • Δικεφαλάκι 3
  • Μπομπίτσα 5
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Atlas21 said:

Μεχρι να γινει ο επαναληπτικος τουλαχιστον πρεπει να κανουν παρεα στα ποντικια στις υπόγες της ΓΑΔΑ.

18 μήνες προφυλάκιση σε όλους ανεξαιρέτως για αρχή, και μετά όσο είναι η καταδικαστικη απόφαση για τον καθένα. 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Κάτι για το αγωνιστικό του πράματος κ οχι μόνο. 

Γράφτηκε αλλα ας ξαναγραφτει. Επειδη ολοι ξέρουμε ποσο καριόλα ειναι η ουεφα θεωρω οτι τα ματς θα γίνουν κανονικά. Ας τελειώσει όπως τελειώσει το πρώτο ματς εκει μεσα και στη ρεβάνς ξέρουμε τι πρέπει να γίνει. Η αποστολή των μουνοπανων δν πρέπει να μείνει δευτερόλεπτο σε ησυχία κ να μν νιώθουν ασφαλεία ούτε στην τουαλέτα. Ειτε με κόσμο μέσα είτε γίνει κεκλεισμένων, με 40κ κόσμο απέξω. Απλά τα πράματα, οποιοδήποτε σκορ θέλουμε για πρόκριση αυτό θα ρθει είτε έτσι είτε αλλιώς. Ιδανικά για μενα (όπως επίσης γράφτηκε) δίνεις σε κάποιους παίκτες μας σαφεστατες οδηγιες (προφανώς άνωθεν και με συγκατάβαση αλμειδα) για πολυ σκληρό παιχνίδι, να χάσουν λεφτά τα ναζιδια απο μη πωλήσεις, μιας και κρατουσαν τους καλούς τους τοσο καιρό για τα παιχνίδια με μας (προσοχή στο Λιβαι). Με οποιονδήποτε τρόπο μπορείς να τους πηδηξεις να το κάνουμε, στα πάντα, αγωνιστικά, οικονομικά, νομικά κλπ. Η ΑΕΚ που γύρναγε και το αλλο μάγουλο για ηθικομαλακιες τυπου κοντου πέθανε και να μν ξαναναστηθει ποτέ. Αυτο ποναει πολυ τους εντός συνόρων εχθρούς, παρα πολύ θα θελαν να χουμε νικολαιδηδες στα κουμάντα μας, τους βόλευε η ΑΕΚ της φάπας κ της μιζέριας. 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Skepastos said:

Γενικά δεν μου αρέσει να πιστεύω και σε ακραίες θεωρίες συνωμοσίας αλλά τυχαία σήμερα ο Τσάτσος του χοντρού, ο Λευτεράκης ο Χαραλαμποπουλος, με άρθρο του στο in.gr ισχυρίζεται ότι το πρόβλημα είναι ότι το γήπεδο της ΑΕΚ δεν είναι ασφαλές επειδή βρίσκεται σε αστικό ιστό. Μιλάμε για άνθρωπο που πρωτοστάτησε με κείμενα και καταγγελιες κατά της ανέγερσης του γηπέδου μέσα από έντυπα του Μαρινάκη

Τον Λευτερακη τον σιχαίνομαι περισσότερο και από τον Γαβαθιωτη. Τότε με το γήπεδο της ΑΕΚ υπήρχαν  αγαθομουνηδες  αριστεριστες και κάποιοι αναρχικοί που είχαν, υποτίθεται, έτσι νόμιζαν, εναντιωθει στο "κεφάλαιο και τον Μελισσανιδη" καθώς και Γαβαθιωτηδες που δεν έκρυβαν ότι είναι εχθροί της ΑΕΚ. Και υπήρχαν και κάποια σιχαματα σαν τον Λευτερακη που παρίσταναν τους προοδευτικους και ανεξάρτητους  αρθρογράφους, που τελικά έγιναν επίσημα υπάλληλοι του χοντρού. 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Zaxos said:

Κάτι για το αγωνιστικό του πράματος κ οχι μόνο. 

Γράφτηκε αλλα ας ξαναγραφτει. Επειδη ολοι ξέρουμε ποσο καριόλα ειναι η ουεφα θεωρω οτι τα ματς θα γίνουν κανονικά. Ας τελειώσει όπως τελειώσει το πρώτο ματς εκει μεσα και στη ρεβάνς ξέρουμε τι πρέπει να γίνει. Η αποστολή των μουνοπανων δν πρέπει να μείνει δευτερόλεπτο σε ησυχία κ να μν νιώθουν ασφαλεία ούτε στην τουαλέτα. Ειτε με κόσμο μέσα είτε γίνει κεκλεισμένων, με 40κ κόσμο απέξω. Απλά τα πράματα, οποιοδήποτε σκορ θέλουμε για πρόκριση αυτό θα ρθει είτε έτσι είτε αλλιώς. Ιδανικά για μενα (όπως επίσης γράφτηκε) δίνεις σε κάποιους παίκτες μας σαφεστατες οδηγιες (προφανώς άνωθεν και με συγκατάβαση αλμειδα) για πολυ σκληρό παιχνίδι, να χάσουν λεφτά τα ναζιδια απο μη πωλήσεις, μιας και κρατουσαν τους καλούς τους τοσο καιρό για τα παιχνίδια με μας (προσοχή στο Λιβαι). Με οποιονδήποτε τρόπο μπορείς να τους πηδηξεις να το κάνουμε, στα πάντα, αγωνιστικά, οικονομικά, νομικά κλπ. Η ΑΕΚ που γύρναγε και το αλλο μάγουλο για ηθικομαλακιες τυπου κοντου πέθανε και να μν ξαναναστηθει ποτέ. Αυτο ποναει πολυ τους εντός συνόρων εχθρούς, παρα πολύ θα θελαν να χουμε νικολαιδηδες στα κουμάντα μας, τους βόλευε η ΑΕΚ της φάπας κ της μιζέριας. 

Ουτως η αλλως οποιος εκ των δυο περασει, με την Αντβερμπ η ΟΥΕΦΑ θα ρίξει πριόνι (σε εμας λιγο παραπανω). Τουλαχιστον ας φυγουν με 2-3 ποδια σπασμένα οι Κροατες απο την Αθηνα.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Bukowski said:

Ουτως η αλλως οποιος εκ των δυο περασει, με την Αντβερμπ η ΟΥΕΦΑ θα ρίξει πριόνι (σε εμας λιγο παραπανω). Τουλαχιστον ας φυγουν με 2-3 ποδια σπασμένα οι Κροατες απο την Αθηνα.

Απο την στιγμή που το μόνο που ένοιαξε την ουεφα ηταν να ορίσει μπαμ μπαμ τα ματς και τπτ αλλο, όπου μν ξεχναμε οτι αναβλήθηκε λόγω αστυνομίας που δν μπορούσε να εγγυηθεί την ασφαλή διεξαγωγή του και δν το ανέβαλε η ουεφα, ξέρουμε τι θα γίνει κατα πασα πιθανότητα με Αντβερπ. Το να τιμωρήσουμε όμως τα ναζιδια με οποιονδήποτε τρόπο ειναι το λιγότερο ζήτημα τιμής. 

Link to comment
Share on other sites

  • SpiRos changed the title to Dinamo Zagreb - ΑΕΚΑΡΑ (Champions League, 3ος προκριματικός γύρος, 1ος αγ.): 15/08/23, 21:00, Cosmote Sport 2
  • Stylianopoulos unpinned and pinned this topic
  • Stylianopoulos unpinned this topic

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×